Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.7.2015, 7:57   #41
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Act of Agression

"Act of Aggression will go live on Steam on September 2, a date that's not actually revealed in the trailer, but in the YouTube description. Publisher Focus Home Interactive also announced that prepurchases may now be made at a 15 percent off the regular price of $45/£35, and that gamers who lay down their money ahead of time will also be granted access to the multiplayer beta. The beta is expected to begin in mid-July, and will be updated with new content throughout the summer."

Bring it ON!!!

Trailer
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2015, 8:32   #42
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Act of Agression

Igra napreduje lepo, evo promena posle VIP bete:

O da i od danas pocinje pristup beti ko je uradio pre-order. o\
NEW FEATURES:
– Adding A.I. to play with or against.

– Adding observator mode.

COMBAT:
– Units lethality was decreased all over the board, by about 10%.

– Tactical weapons‘ preeminence was reduced by giving them a longer cool down time.

– The slowest infantry units were made faster (although not the US Mortar).

– Improved air combat feedbacks.

– Units’ automatic behavior was vastly improved (targeting priorities, giving assistance to nearby friendly unit under attack, securing prisoners in their close vicinity, …).

Changelog from VIP to Multiplayer Beta
ECONOMY:
– Networks … are gone. Pure and simple. Buildings once dedicated to establishing new networks are now to be used to set secondary base or forward resources depots.

– Banks & resources fields‘ durability and income increased. Meaning you will get more money and over a longer time, which should boost the pace of production and expansion.

– Tankers’ automatic behavior improved (automatic assignment to a closer drop-off point, easier reassignment to a specific refinery, …).



U.I. / FEEDBACKS:
– Improved readability (markers on infantry units, group numbers, …).

– Special abilities & range (healing, anti-stealth detection, survey, …) clearly highlighted by dedicated FX.

– More & clearer economy feedbacks (specific resources & power shortage, refinery range and number of deposits covered, …).

– Adding new weapons’ FX & SFX.

– Fixing some units’ acknows. Besides, more are coming …

– Improved minimap (more detailed, specific feedbacks, …).

– Event log readability improved, and moved in the upper left corner.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2015, 0:37   #43
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Act of Agression

Supperweapon trailer.
BTW ako ste zainteresovani da vam snimim po neku bitku iz Bete MP, slobodno kažite.
trailer
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2015, 2:59   #44
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.829 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Act of Agression

^^Kazemo Zainteresovan sam za ovaj naslov, ali cekam neku validniju verziju kako bih prosudio o sposobnosti moje masine da potera ovo
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2015, 3:17   #45
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Act of Agression

Ima toliko opcija grafičkih i toliki broj nivoa podešavanja u svakom od tih opcija da može da ti radi i na smederevcu
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2015, 4:23   #46
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.829 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Act of Agression

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Ima toliko opcija grafičkih i toliki broj nivoa podešavanja u svakom od tih opcija da može da ti radi i na smederevcu
Ali ja sam "Graphics Whore", nije mi bitna grafika ali kada ima high mora na high
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2015, 4:38   #47
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Act of Agression

^Radiće ti otprilike na polovini od nekog maximuma. Zna dobro da upregne mašinu, i grafu i proc. Razlika između različitih nivoa detalja i kvaliteta textura je prilično vidljiva. Traži i VRAM i čistu snagu GPU. Kad odvrnem sve na max, imam utisak da se igram na integruši, a ne na 570 Nisam je probao na nečemu jačem, ali na mojoj mašini baš moram da pazim šta ću da odvrnem ako hoću dvocifren FPS. Mislim da će se i nešto tipa 970-ice dobro pomučiti da je potera u fullu na HD rezi. A i bez i5 mislim da neće proći bez štucanja kad se nagomila žgadija. Možda nešto poprave po tom pitanju dok ne izađe zvanično, ali u ovoj beti je tako.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
pentraksil (2.8.2015)
Stara 1.9.2015, 17:00   #48
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Act of Agression

Izasao je launch trailer, igra izlazi sutra:
Trailer
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2015, 19:38   #49
airforce_on
Član
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 176
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 37 puta na 29 poruka
Cool Re: Act of Agression

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
izasao je launch trailer, igra izlazi sutra
напокон. Уштавио сам се чекајући.

Poslednja ispravka: DeCoy (2.9.2015 u 1:22)
airforce_on je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2015, 14:36   #50
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.244
Zahvalnice: 301
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Act of Agression

Gledam neki LP, ima nas u cetvrtoj misiji Highway to Serbia
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2015, 17:02   #51
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Act of Agression

Prvi dan, uveče, je bilo 1400 igrača online, juće 1300. Danas još nisam ušao mada Steam kaze 2000, peak 2500.

Još uvek ima slabijih igrača, ja sam dobio prve dve partije iako slabo igram. Meni se jako svidja igra, baš ću pokušati malo više da igram za vikend, ako stignem postaviću i neki 1vs1 pregled na YT.

P.S.

Igra "stara" dva dana, već ima dva patcha. Svaki dan po jedan, stvarno se trude ljudi.

Poslednja ispravka: perablenta (4.9.2015 u 17:16)
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2015, 12:28   #52
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Act of Agression

U moru sve vise raznih igara, razlicitih zarnova gde su strategije na "izdisaju" Eugen je pokusao da svojom novom igrom upotpuni taj nedostatak, ukljucujuci u njemu ''old school RTS''...ali bezuspjesno. Uspjevsi da u prosloj igri "act of war" pokupi dobre poene i da na staroj slavi nastavi svoj put, ovaj put mu nije dobro proslo. Iskreno, ima veoma mali dio novina al inace sve smo drugo vidjeli u prosloj igri. Kreatori danasnjih igara kao da nemaju dovoljno idea ili hrabrosti za necim novim, vec kopiraju jedne druge ili jednostavno prave remake od starih igara.

Ono sto mogu pohvaliti jeste dobra muzika i optimizacija igre. Muzika i tek kako posjeca na muziku iz C&C seriala, sto je opet za pohvalu jer nekako se poklapa u ovom old school RTS—u. Dok optimizacija je fantasticno napravljena jer igra radi cak i bolje na mom laptopu nego sto je ranije radio AOW.

Igra kao da je nastavak samog AOW, ne po prici vec onamo gde su stali pocinje nova prica. S jedne strane imate UN i USA dok na drugoj strani imate profesionalne placenike, narko bossove, zle predsjednike korporacija itd.. pod imenom CARTEL koje imaju ogroman novac da kupuju privatnu vojsku i sukobe se sa citavim svijetom (USA i UN). Sve bi ti izgledalo bolje i zanimljivije da su igru malo bolje upotpunili boljom kampanjom i samim gameplay—om, jer ipak nedosaje jos tu jedinica za ovakvu pricu.

Kao sto sam rekao kampanja je uzasna. Mislim, ima materijala da se to napravi kako treba ali za pola sata zavrsavate cetri misije kampanje i nalazite se na granici Srbije gde vam je cilj da uhapsite srpskog generala... u cemu je ovde problem? Problem je u prebrzoj kampanji, bez mnogo ciljeva, motiva i prelakih misija. Jednostavno kao da igrate RPG, a sto se tice onih kratkih filmica izmedu misije...o tome ne bih da komentarisem...

Skirmish je tolko kolko zabavniji, ali cinimi se da i on moze brzo dosaditi. Nedostaje onog pravog RTS ambienta. Zaista su se potruili, pa glasove i muziku su fantasticno napravili. Ali igra umjesto da napreduje ona je otisla par koraka nazad od proslog seriala. Nedostaje pesadiska mogucnost "covera", gde ste se mogli sakriti iza svakog drveta, kamena, auta, zgrade. Nemate mogucnosti propeti svoje pesadince na zgradi. Isto tako nema vise onolikih raznih i lijepih animacija na pesadiji. Cak vise ako zarobite pesadinca vise ne mozete otkriti jedan dio mape kao sto je to bilo u AOW.
Najveca novina u ovoj igri je ubacivanje vise raznih resursa kako biste bili zavisni od njih i kako ne biste mogli da napravite high end jedinice bez izmiksovanih resursa.

Sta reci a ne zaplakati? Salim se ☺ nije igra toliko losa ali samo kazem da nije nista "WAO", jer je vec sve vidjeno. Ja cu je i dalje igrati jer nemam sta drugo od strategija. Kako je samo potrebna neka dobra strategija PC igracima.

P.S. Ono sto mislim da je prouzrokovalo da igra ne ispadne dobra jeste upravo nedostatak dobre maste i hrabrosti da naprave nesto novo. Old school RTS nije los ali treba nam nesto novo, nesto pomjesno sa starim RTSom + velike novine. Pravi korak je uradio C&C, kada je posle uspjesnog old school Red Alerta 2 napravio Generals gde je u old school RTS ubacio "ranking" sistem igraca gde dobija "zvezdice"— mogucnost izbora dodatnih opcija tokom igre. Meni se bez takvog nestog sad i ne igraju ovakve strategije. I naravno sama prica igre. Cemu idu u buducnost 2025? Cemu nano suit, cemu exo suit, cemu RTS u ruhu COD:advancet warfare, trtala vrtala... neka neko napravi dobru strategiju s finom pricom, danasnjim drzavama i njihovom tradicijom, kulturom, danasnjom vojnom opremom i nek onda ubaci maste kao sto su ubacivali u Generalsu, Red Alert... To je nesto sto je CnC da uradi bas kako treba.


Sve u svemu, preporucujem svakom da proba AoA. Nije losa, nije teska, samo joj je potrebna dobra modifikacija. Nadam se da ce igra biti otvorena i laka za modifikaciju.

Sent from my MX5 using Tapatalk
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2015, 18:34   #53
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Act of Agression

Skineš piratsku verziju, odigraš placeholder kampanju i nacrniš AI koji služi da se upoznaš sa tehnološkim stablom i vrstama jedinica i zaključak loša igra...

Nije ovo jedan StarCraft pa da ima izvrsnu kampanju i slično. Ovo je RTS da se igra protiv drugih ljudi a sve ostalo je samo tu da se nađe.

Tako da kada sledeći put budeš pisao review piratske kopije igre i to još dela igra koji nije ni poenta niti srž igre, just don't.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2015, 21:12   #54
Flash91
Veteran
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 694
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 215 puta na 121 poruka
Određen forumom Re: Act of Agression

Sve, sve, ali kakve veze ima da li je piratska verzija ili ne?

A, realno, kampanja služi samo da se upozna sa jedinicama i stablom, isto kao kampanja u generalsu koje se niko živi ne seća.
Flash91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2015, 21:20   #55
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.378
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Act of Agression

Pa na piratu nema multiplayera, isto kao kad ukradeš novi CoD i kukaš da igra ne valja jer je sp kampanja bez veze.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2015, 21:57   #56
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Act of Agression

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Skineš piratsku verziju, odigraš placeholder kampanju i nacrniš AI koji služi da se upoznaš sa tehnološkim stablom i vrstama jedinica i zaključak loša igra...

Nije ovo jedan StarCraft pa da ima izvrsnu kampanju i slično. Ovo je RTS da se igra protiv drugih ljudi a sve ostalo je samo tu da se nađe.

Tako da kada sledeći put budeš pisao review piratske kopije igre i to još dela igra koji nije ni poenta niti srž igre, just don't.
Pored toliko teksta i opisa o igri, nasao si bas nebitnu stvar u ovom rts. Ako pogledas ponovo tekst pokusao sam kako sam ja najbolje znao da napisem tekst o igri. Kritikovao sam i hvalio igru ono sto po meni izgleda dobro i lose. Igrao sam kampanju, skirmish i MP. Bio sam jedan od prvih Alpha testera igre. Iznio sam svoje misljenje o igri, a ti si samo tek tako dosao i hajde da se nakacis na moj komentar bez ikakog razloga jer tebi se svidjela kampanja pa ajde da to odbranis. Ne shvatam zasto u opste kritikujes necije misljenje. Jednistavno bez potrebe.

Sent from my MX5 using Tapatalk
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2015, 22:20   #57
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Act of Agression

Super znaci daješ opis igre koja je izašla tako što opisuješ utiske iz Alpha MP-a? It's just getting better and better!

Kampanju nisam ni upalio. Mozda ću nekada kada budem na laptopu bez neta.

Problem je što opisuješ igru kao da opisuješ sladoled tako što pišeš kakav ti je bio kornet a kugle nisi ni kupio. Ili bliže poređenje, MMORPG na privatnom serveru gde igraš sam.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2015, 22:41   #58
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Act of Agression

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Super znaci daješ opis igre koja je izašla tako što opisuješ utiske iz Alpha MP-a? It's just getting better and better!

Kampanju nisam ni upalio. Mozda ću nekada kada budem na laptopu bez neta.

Problem je što opisuješ igru kao da opisuješ sladoled tako što pišeš kakav ti je bio kornet a kugle nisi ni kupio. Ili bliže poređenje, MMORPG na privatnom serveru gde igraš sam.
Ehhh perablenta ko je tebe danas iznervirao?... opisao sam igru jer je vec imam. Odigrao sam preko 5h igre, sto kampnje, sto skirmisha. Ne znam sto si tako nervozan pa si dosao na moj komentar o igri da pravis scene. Lijepo odigraj igru i daj svoj komentar. I ne opisujem utiske iz Alphe nego sam l naveo sta sam sve probao ovoj igri.

Sent from my MX5 using Tapatalk

Poslednja ispravka: Isko (6.9.2015 u 9:37)
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2015, 10:56   #59
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Act of Agression

Citat:
Right now, Eugen Systems is working on Act of Aggression and 2 non announced RTS !
Hmmmm... R.U.S.E. 2????
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2015, 13:44   #60
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Act of Agression

A šta tačno rade na AOA? Više od dve nedelje nakon izlaska igre i dalje nisu ispravili bag zbog kog se gube dodeljene oznake grupama jedinica nakon učitavanja pozicije.
Zamislite da snimite situaciju neposredno pred napad, a onda nešto pođe naopako. Vi lepo učitate poziciju, pa ispočetka dodeljuj brojke pešadiji, helikopterima, tenkovima, artiljeriji...

Igra izgleda kao alfa faza Act of wara. Neopisivo smeće gde su samo hteli da na brzinu pokupe kintu od ljudi koji se lože na klanje sa drugim ljudima. Multiplejer je upropastio igračku industriju.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
Lich_king2 (18.9.2015), Wolverine (16.9.2015)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com