Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.1.2012, 15:26   #1101
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Citat:
Obtainer kaže: Pregled poruke
Spasiti troje mudrosera koji se lako mogu zameniti ili rizikovati radi njih opstanak čitave galaksije. Ne vidim šta ti je tu bilo logičnije iliti "your logic is flawed."
Ma ni trenutak nisam bio razmšljao da ih spasem, ni jedan jedini momenat... sa osmehom sam razmišljao "hehe ništa mi niste verovali i samo ste nešto kenyali, ko vas yebe, crknite sad" Bad, bad... but effective
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2012, 15:53   #1102
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

^Stvarno ne razumem ko uopste moze da ide da spasava council skroz nepotrebno.

Inace to meni skroz ne bi bilo in charachter jer sam igrao sa human white supermacist-om ili bi bilo pravilnije da se kaze white human supermacist-om??? Fascinantno je kako u igrama problem rasizma UVEK prebace sa rase na vrstu pa onda humani mrze aliene ili elfove a oni izmedju sebe rasizam zaborave, naravno to ne bi bilo tako nego bi rasisti nastavili da mrze sta znam crnce ili Kineze a listi mrznje bi dodali i vanzemaljce, i verujte sigurno ne bi postojao jedinstven sistem gradacije.

Tako da sam odlucio da prepustim council smrti, sikanirao sam alien kompanjone i na kraju postavio ambasadora da predstavlja covecanstvo jer je admiral bio previse braon.

Ne roleplayujem cesto rasisticke likove, cak stavise dobri likovi su mi cesce rasisti, zle likove uglavnom boli uvo za pol, rasu, vrstu dok god ima materijalnu ili iskustvenu korist od nekog.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Equilibrium na korisnoj poruci:
NaraYan (9.1.2012)
Stara 9.1.2012, 0:29   #1103
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Ala si ga sročio, svaka ti čast
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2012, 15:57   #1104
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Citat:
Equilibrium kaže: Pregled poruke
^Stvarno ne razumem ko uopste moze da ide da spasava council skroz nepotrebno.
Evo ja!

Rukodio sam se cisto razvojnim principima:

1. Covecanstvo dobija svog zastupnika u vecu, sto znaci da se ubuduce pita za pitanja od galakticke vaznosti..

2. Ako si citao kodex, onda znas da se clanstvom u vecu povecava kvota za broj onih ogromnih brodova razaraca koji smeju da se izgrade, sto znaci povecanje vojne sile..

3. Izgradnja tih razaraca, kao i obnova razrusenih brodova, ce dovesti do novog proizvodnog ciklusa, sto ce dovesti, po principu ekonomskog multiplikatora, do novog privrednog boom-a na Zemlji (zasto SAD stalno nekog bombarduje?)..

4. Spasavanjem Ascensiona dodatno se ucvrscuju spoljno
politicke veze sa onim lignjoslavkama, a one su politicki najuticajnija rasa u svemiru..

5. U trecem delu Zemlja je pod opsadom Ripera, tako da stvorena saveznistva mogu samo da joj pomognu u odbrani..

6. Zadrzava se red i mir u galaksiji..



P.S. Evo, tek sada krecem sa dvojkom, tako da ako gresim, nemojte da me ispravljate, zbog mogucih spojlera..

P.S. U trecem prelazu cu krenuti racist/basterd stopama tvoga Shepike..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2012, 16:11   #1105
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

To je ok, pošto znaš da ćeš svejedno pobediti Sovereign-a, ali ako ćeš stvarno da RP-uješ, onda tvoj šepika treba da se zapita, vredi li rizikovati kompletnu galaksiju kako bi se spasio samo jedan brod, no matter how important.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vulee na korisnoj poruci:
Asmodeus (13.1.2012)
Stara 12.1.2012, 16:21   #1106
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Pa, dobro, ali posto znam za ishod, ovo mi je logicnije, a i slaze se sa odlukama koje sam donosio kroz igru (alien lover)..

U sledecem prelazu cu savetu da 'spustam slusalicu' kad krenu da me nerviraju tokom podnosenja reporta (nesto sto me je poprilicno kopkalo), i sa uzivanjem cu gledati kako gore.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2012, 16:43   #1107
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Evo i ja sam ih spasla, mada imam jos jedan sejv cisto da vidim koliko ce se trojka razlikovati sa suprotnim odlukama. Meni je apsolutno nelogicno da ih neko ne spase. Ne tvrdim da sam u pravu, ali da je to realna situacija, nasa planeta nikada ne bi mogla da prezivi sama protiv svih. Cak i kada zaboravimo na Ripere, takvim potezima bi covecanstvo vrlo brzo i jasno okrenulo sve protiv sebe, a cak ni Krogani ni Raknaj nisu mogli sami protiv svih. Dakle, Salarijani su inteligentniji, Asari su neuporedivo iskusnije i samim tim mudrije (da ne govorim o njihovim biotickim sposobnostima), Turijani su vojno jaci, Batarijani su sasvim dovoljni da naprave problem samo kada bi ih ostali pustili, Krogani su fizicki superiorniji, Kvarijani nemaju zanemarljivu flotu i tehnicke strucnjake, a svakako bi pomogli za pravu platu u hrani ili delovima za brodove npr. Sve bi njih ujedinila mrznja prema ljudima koji misle da su najpametniji, najbolji i koji zele da bar pokore, ako ne i uniste, sve koji se razlikuju od njih. Ako se u celu pricu ubace jos i Riperi, iluzorno je govoriti koji je potez bolji. Makar stradalo i pola nase planete, bilo je neophodno spasti taj brod. U suprotnom, brzo bi smo ostali bez obe polovine planete. Tako bar ja vidim stvari, ali svako ima pravo da igra kako zeli ...
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2012, 17:50   #1108
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

^Izvini ali ja moram da stavim ovaj smajli
Koliko je ova logika pogresna, pomocu koje si ti izvukla zakljucak da treba da spases council, prosto me boli glava!
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
Parkman (13.1.2012)
Stara 13.1.2012, 19:56   #1109
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Citat:
mesomebody kaže: Pregled poruke
Evo i ja sam ih spasla, mada imam jos jedan sejv cisto da vidim koliko ce se trojka razlikovati sa suprotnim odlukama. Meni je apsolutno nelogicno da ih neko ne spase. Ne tvrdim da sam u pravu, ali da je to realna situacija, nasa planeta nikada ne bi mogla da prezivi sama protiv svih. Cak i kada zaboravimo na Ripere, takvim potezima bi covecanstvo vrlo brzo i jasno okrenulo sve protiv sebe, a cak ni Krogani ni Raknaj nisu mogli sami protiv svih. Dakle, Salarijani su inteligentniji, Asari su neuporedivo iskusnije i samim tim mudrije (da ne govorim o njihovim biotickim sposobnostima), Turijani su vojno jaci, Batarijani su sasvim dovoljni da naprave problem samo kada bi ih ostali pustili, Krogani su fizicki superiorniji, Kvarijani nemaju zanemarljivu flotu i tehnicke strucnjake, a svakako bi pomogli za pravu platu u hrani ili delovima za brodove npr. Sve bi njih ujedinila mrznja prema ljudima koji misle da su najpametniji, najbolji i koji zele da bar pokore, ako ne i uniste, sve koji se razlikuju od njih. Ako se u celu pricu ubace jos i Riperi, iluzorno je govoriti koji je potez bolji. Makar stradalo i pola nase planete, bilo je neophodno spasti taj brod. U suprotnom, brzo bi smo ostali bez obe polovine planete. Tako bar ja vidim stvari, ali svako ima pravo da igra kako zeli ...
Ja sam to video kao žrtvovanje par lidera zarad sigurnog uništenja velikog zla koje jednako preti svim poznatim planetama i rasama. Simple as that. Nije imalo nikakve veze sa njihovim rasama i društvenim statusima. Smatram da ako su te rase iole pametne, uvideće to i neće takvu odluku shvatiti lično.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2012, 20:43   #1110
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Citat:
Equilibrium kaže: Pregled poruke
Inace to meni skroz ne bi bilo in charachter jer sam igrao sa human white supermacist-om ili bi bilo pravilnije da se kaze white human supermacist-om???
Kaze se supremacy a ne super, ili po naski suprematija, a potpuno je svejedno da li ces human ili white na prvo mesto.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sarmatian na korisnoj poruci:
Equilibrium (13.1.2012)
Stara 13.1.2012, 22:12   #1111
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Kaze se supremacy a ne super, ili po naski suprematija, a potpuno je svejedno da li ces human ili white na prvo mesto.
Verovao ti meni ili ne to je bio typo.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2012, 22:36   #1112
Pumbaa
Član
 
Član od: 17.3.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 84 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

ja ih nisam spasao zato sto su mi opasno isli na ganglije.... a skoro sve zivo sto ima da se spase sam spasao u prvom delu.
Pumbaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2012, 22:37   #1113
Parkman
Član
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 418
Zahvalnice: 74
Zahvaljeno 63 puta na 57 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Parkman Slanje poruke preko Skypea korisniku Parkman
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Spasiti političare?!

Fatal error!!!
Parkman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Parkman na korisnoj poruci:
Asmodeus (16.1.2012), Skenderevo (13.1.2012)
Stara 13.1.2012, 23:24   #1114
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Interesantno, i meni je palo prvo napamet, da ih spasim u mojim prelazima, sto sam i ucinio. Red je uvek vazniji od haosa...
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Wall (15.1.2012)
Stara 14.1.2012, 4:29   #1115
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

But, some men just want to watch the world burn...For the fun of it.
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2012, 19:14   #1116
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
^Izvini ali ja moram da stavim ovaj smajli
Koliko je ova logika pogresna, pomocu koje si ti izvukla zakljucak da treba da spases council, prosto me boli glava!
Nema nikakve potrebe da se izvinjavas, imas apsolutno pravo da se ne slazes Mada bi bilo lepo da mi kazes zasto pogresno povezujem stvari. Ne kazem da nije tako, ali ako vec kazes da potpuno pogresno rezonujem stvari, bilo bi lepo da mi ukazes gde gresim.
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2012, 1:39   #1117
Wall
Novi član
 
Član od: 1.1.2012.
Poruke: 16
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 12 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Pridružujem se grupi koji su spasli Council. Treba delati hladne glave i uvek imati veću sliku na umu tj. ne gledati lične interese, bar kad su ovakve situacije u pitanju.

Sve to pod uslovom da znamo sudbinu Sovereigna u oba slučaja (bilo bi glupo spasiti Council ako se Sovereign ne uništi). Ali, pošto se zna da je u oba slučaja kraj Sovereigna blizu, bolje je održati tri blabatora u životu ma koliko te oni nervirali.

Takođe, zanimljivo je koliko ljudi pričaju da mrze politiku, a sa druge strane su umešani u istu. Političko opredeljenje je sastavni deo svakog odraslog čoveka (ne mislim na stranke, ali svako ima svoje mišljenje o tome kako države/svet treba da budu uređeni).
Wall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2012, 12:42   #1118
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

^To što se igre prave tako, da uglavnom sve imaju hepi end i time uništavaju bilo kakav osećaj role play-a, ne opravdava odluku da ja, kao neko ko pokušava da se uživi u svet i skladno kontestu donosi odluke koje će uticati na dalju priču u tom svetu, odučim da spasim council.
@Wall:
To što ti znaš da time što ćeš da spasiš council nećeš prouzrokovati nikakve posledice je znanje koje je van konteksta igre i sveta i u suprotnosti je sa suštinom role playing-a.

Poslednja ispravka: Asmodeus (16.1.2012 u 12:52)
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
Aibo (16.1.2012), Equilibrium (16.1.2012), Obtainer (16.1.2012), Skenderevo (16.1.2012), Vulee (16.1.2012)
Stara 16.1.2012, 15:41   #1119
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Onaj ko zeli da vidi celu igru, u jednom prelazu ce ih spasti (paragon put), u drugom ce ih pustiti da gore (renegade put), a u trecem ce ih prepustiti sudbini, zarad veceg dobra (neki neutralan pravac). Odluke se prenose u nastavke, tako da je po meni glupo drzati se samo jednog od prva dva izbora, ko pijan plota..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2012, 16:04   #1120
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

@Nameless1:
Ne zanima me koliko izbora/posledica ima (sto vise to bolje), dok igram RPG, ja pravim izbor, radim onako kako bih uradio da sam stvarno tamo. Valjda je to sustina role-playinga?
Ako imam zelju i nadjem vreme da igru prelazim ponovo, mogu cisto iz radoznalosti da odigram drugacije, da vidim 'sta bi bilo, kad bi bilo?', ali zadrzavam sejv koji sam napravio u prvom prelazu, jer upravo taj save odrazava izbore koje sam ja svojevoljno napravio i posledice koje su proizisle iz njih u igri.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
Skenderevo (16.1.2012), zvucnjak (16.1.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bioware, mass effect, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Elder Scrolls IV: Oblivion Aljosa Role-Play 3769 8.8.2023 12:21
Mass effect Bozidar Konzole 33 11.3.2009 21:26
Benny Hill gaming effect uslijazaninje Osnovne komponente 16 10.10.2007 21:02
PROBLEMI SA "USB Mass Storage Device" Chemist Kvarovi 0 23.10.2006 19:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com