Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.12.2010, 4:08   #1061
Fatmir
Član
 
Član od: 7.12.2010.
Poruke: 6
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Ljudi i ja imam problem,imam racunar:

Intel pentum4 DCPU 2.8 (2 CPUs)
Maticna:775dual-VSTA
Ram memorija:2048mb 2 takeMS plocice
Graficka:16mb NVIDIA RIVA TNT2/TNTPRO crkla 256-ica 8600 GT

Eh sada kada koristim comp.za net ili filmove nekada radi bez greske i sve je ok poslije par sati prvo pocne da se zasteka;mis stane,alt-tab ne pomaze,cak ni ctrl-alt-delete.Nego ga moram restartovati pa ako se hoce upaliti nekad ocita error na disku pa pise pritisni ctrl-alt-delete da restartujes,a nekad samo ucita sistem i onda izbaci crni ekran i crticu koja blinka,onda naravno opet restart i dok ne upali.A kada se zagrije onda pocne da steka sa nekim brzo-ponavljajucim zvukom nest kao ddddddddddd prije mi je izbacivao blue screen ali sad nista samo zasteka i samo ga na dugmetu mogu restart ili ugasiti,mijenjao sam sisteme isto sve.Neznam sta bi vise pokusao ako ima neko ko se razumije u moj problem da mi pomogne jer se ja bas ne razumijem u racunare a nemam kesha da kupujem novi.Unaprijed hvala
Fatmir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2010, 10:57   #1062
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Zanimljiva ploča,dual combo .

Da li si,posle zamene grafike,proverio jesu li svi konektori napajanja korektno utaknuti u komponente?
Dakle,reinstalirao si Windows i opet isto ?
Da li si resetovao BIOS jumper-om?
Da probaš fleš BIOSa ?
http://www.asrock.com/mb/download.as...al-VSTA&o=BIOS

Koje marke,koliko staro i koliko jako je napajanje te mašine ?
Da nije 8600GT crkla zbog njega pa ono sad dalje pravi probleme ili je možda načelo još nešto (HDD,ploču,...) .
Ako imaš uslova,da probaš kako bi komp radio sa drugim napajanjem ??
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2010, 14:03   #1063
Fatmir
Član
 
Član od: 7.12.2010.
Poruke: 6
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
FlavioPO kaže: Pregled poruke
Zanimljiva ploča,dual combo .

Da li si,posle zamene grafike,proverio jesu li svi konektori napajanja korektno utaknuti u komponente?
Dakle,reinstalirao si Windows i opet isto ?
Da li si resetovao BIOS jumper-om?
Da probaš fleš BIOSa ?
http://www.asrock.com/mb/download.as...al-VSTA&o=BIOS

Koje marke,koliko staro i koliko jako je napajanje te mašine ?
Da nije 8600GT crkla zbog njega pa ono sad dalje pravi probleme ili je možda načelo još nešto (HDD,ploču,...) .
Ako imaš uslova,da probaš kako bi komp radio sa drugim napajanjem ??
Hvala ti na informacijama.
Napojna:MS PLATINUM MS-400 ATX P4 400 W strarije je vise od 2 god.
Ma graficka je prva pomoc,dok se ne snadjem ,konektori su ok mada nekada kada nece da se upali dodirnem kablove od HDD i onda cudom krene,windows sam reinstalirao vise od 9,10 puta,isao i na vistu,pa na black edition xp sp2,pa se vratio opet na xp sp2 standardnii sve isti simptomi.Prije zadnjeg obaranja sistema pojavilo mi se pri paljenu racunara da nema Bios-a.Za reset Bios-a cujem prvi puta od tebe sada takodje i flesh.na napojnoj mi je cak bio crko cooler i radio je mozda dan dva tako dok nisam primijetio,ali ubacio drugi i radi ok ne pregrijaje se sada.
Fatmir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2010, 23:05   #1064
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Ako možeš,pozajmi od nekoga drugo napajanje i probaj sa njim par sati/dana kako se ponaša komp.
Vrlo je bitno da je svaki utikač od napajanja lepo uglavljen u svoje ležište na uredjaju.Isto važi i za onaj sa 20 žica,što ide na ploču.
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2010, 0:51   #1065
Fatmir
Član
 
Član od: 7.12.2010.
Poruke: 6
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
FlavioPO kaže: Pregled poruke
Ako možeš,pozajmi od nekoga drugo napajanje i probaj sa njim par sati/dana kako se ponaša komp.
Vrlo je bitno da je svaki utikač od napajanja lepo uglavljen u svoje ležište na uredjaju.Isto važi i za onaj sa 20 žica,što ide na ploču.
Zahvaljujem ti se na pomoci a od koliko napajanje moze na moju konfiguraciju
Fatmir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2010, 14:32   #1066
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Sad za probu i dok korisitš tu Rivu može bilo koje od 400 Wati ili jače.
Ako uspeš da rešiš trenutni problem i kasnije planiraš neku adekvatnu zamenu za bivšu 8600 računaj da bi bilo pametno neko kršteno napajanje od bar 450 Wati.Ako ništa ono bar neki LC Power ali,o tom-potom,u odgovarajućoj temi na forumu .
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2010, 14:38   #1067
Fatmir
Član
 
Član od: 7.12.2010.
Poruke: 6
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
FlavioPO kaže: Pregled poruke
Sad za probu i dok korisitš tu Rivu može bilo koje od 400 Wati ili jače.
Ako uspeš da rešiš trenutni problem i kasnije planiraš neku adekvatnu zamenu za bivšu 8600 računaj da bi bilo pametno neko kršteno napajanje od bar 450 Wati.Ako ništa ono bar neki LC Power ali,o tom-potom,u odgovarajućoj temi na forumu .
Probati cu to jos danas moram od nekog frenda otet hehe lol jos jednom se zahvaljujem covjece zlata vredis niko mi od mojih ajd nazovi poznavaoca racunara nista konkretno nije znao reci a ti si mi dao nadu comp sve ispravno a nista nevalja hvala covjece
Fatmir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2010, 18:46   #1068
gamer82
Član
 
Član od: 10.5.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 123
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Imam jedno pitanje u vezi problema sa kompom,naime mislio sam da je do hard diska pa sam proverio preko HDD sentiel programa ali nije nasao bad sektore,temperatura je ok ali opet ne mora da znaci da nije do njega ili neceg drugog.Radi se o tome da povremeno kao da mi se hard diska zakuca led dioda (crvena) na kompu je non stop uklucena znaci ne treperi kao kad obradjuje podatke,uglavnom se to desava neposredno kad udjem u windows i pokusam da otvorim neki program.Nece da ga otvori i tu pocne da ucitava do neiznemoglosti,mis mogu da pomeram ali posle izvesnog vremena se i on zakuca jedino sta mi preostaje da resetujem komp ali i tada pri samom podizanju sistema led dioda non stop radi pa nece da podigne sistem tek kad iskljucim komp i ponovo ukljucim sve normalno radi,podigne sistem i krene sve normalno da ucitava.Znaci ovo se nedesava konstantno nego povremeno inace koristim Windows 7 i ploca mi bas nepodrzava sve drajvere za njega pa nisam siguran dali je samo zbog toga ili je nesto drugo u pitanju pa ako neko zna sta moze biti hvala unapred!
gamer82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2010, 19:27   #1069
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Neke ideje:

-kabovi do diska (posto je sam disk ispravan po testovima, a ipak se javlja problem)
-napajanje (moglo bi da objasni: ugasim, upalim, pa radi)?
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2010, 16:39   #1070
gamer82
Član
 
Član od: 10.5.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 123
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Proverio sam i sa drugim rezervnim napajanjem koje je ispravno i isto se desava,mislim kabl za disk (sata) tesko da moze biti problem ispitao sam ga na multimetru i nema nigde prekida.Ovakve greske nisam jos imao pa ne znam sta moze biti,jedino da redom ispitujem komponente.Koji je jos dobar program za hardversko dijagnostikovanje odnosno da ima sve u jednom kad se ispituju komponente pa da vidim dali ce nesto naci...
gamer82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2010, 11:27   #1071
ILEW
Član
 
Član od: 21.1.2008.
Lokacija: Podgorica-Zlatica
Poruke: 237
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Napajanja

nijesam znao dje da pitam,pa reko da probam odje.modovi slobodno neka premjeste kasnije.zanima me koliko je everest ultimate edition (sa lijekom naravno) mjerodavan kad je test hardvera u pitanju?kompovi na kojem su pokrenuti testovi hardvera - nekih 2-3 sata,su izbacali blue screen,jedan komp bash cesto,a drugi jednom,dvaput.
ILEW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2010, 11:39   #1072
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Napajanja

znači da kompovi ne rade kako treba, čim se malo opterete bacaju blue screen i resetuju se
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2010, 11:50   #1073
ILEW
Član
 
Član od: 21.1.2008.
Lokacija: Podgorica-Zlatica
Poruke: 237
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Napajanja

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
znači da kompovi ne rade kako treba, čim se malo opterete bacaju blue screen i resetuju se
heh,pa to znam...ovo mene zanima:
'zanima me koliko je everest ultimate edition (sa lijekom naravno) mjerodavan kad je test hardvera u pitanju?'
ILEW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2010, 12:10   #1074
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Napajanja

pa ne previše ako se to dešava samo sa everestom, ali ako se dešava i dok igraš igre i ostalo onda jeste, jednostavno počne da računa nešto i optereti komp i on se gasi, onda nešto ne valja,nisam probao lečen everest, pa ne znam
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2010, 12:23   #1075
ILEW
Član
 
Član od: 21.1.2008.
Lokacija: Podgorica-Zlatica
Poruke: 237
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Napajanja

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
pa ne previše ako se to dešava samo sa everestom, ali ako se dešava i dok igraš igre i ostalo onda jeste, jednostavno počne da računa nešto i optereti komp i on se gasi, onda nešto ne valja,nisam probao lečen everest, pa ne znam
bs se deshava kad krenem da sacuvam neki video fajl preko softvera koji se zove milestone (kupljen,licenciran...) sluzi za snimanje video i audio materijala.znaci snimi,i kad krenem recimo da podesim end time fajla,izbaci bs.dok sam everest nije nishta nashao kad je pokrenut test hardvera koji je traja 2-3 sata.jer,koliko sam shvatio kad everest nadje neku nepravilnost kod hardvera automatski se izgasi komp i pri sljedecem podizanju os-a u log-u valjda,prijavi koji je hardverski dio neispravan.inace su kompovi 'teske masinerije ' i nakaceni su na ups-ove.na jednom kompu je bs bio bash ucestao a na drugom samo jednom,mozda 2x,ne znam.
ILEW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2010, 17:12   #1076
simulator
Banned
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

ASUS K61IC laptop

Procesor : Intel Core 2 Duo T5900 2M KES
Takt procesora : 2.2GHz
Grafička karta : NVIDIA GeForce Go GT220M 1GB
RAM memorija : 4GB : 2*2GB
Kapacitet hard diska : 320 GB 5400 obrt./min Hitachi

Od prvog dana kupovine imam seldeci problem: u toku rada na racunaru (internet, muzika, filmovi, igrice itd) desava se da racunar blokira sve operacije na 10-20 sek. U toku gledanja filma, posle blokade od 10-20 sek, nenormalno ubrzvava video. Prilikom odblokiranja, cuje se ( verovatno) hard disk koji krece sa radom. Probao sam svaki moguci OS ( XP, Win 7, Vista, Lin), flesovao BIOS novom verzijom, azuriram nove drajvere, bukvalno sve!!! Pronasao sam iste probleme kod velikog broja ljudi, vecina kaze da je problem u Hitachi HD. Da li moze neka pomoc ili savet?
simulator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2010, 19:36   #1077
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Pada mi napamet samo rekalmacija,ako još važi garancija ...
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2010, 19:41   #1078
simulator
Banned
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Da vazi garancija jos 15 dana. Smucio mi se vise, letece kroz prozor. Koji bi problem mogao da bude??? Ja mislim da je problem do HD!
simulator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2010, 20:23   #1079
Luka Filipovic
Starosedelac
 
Član od: 9.7.2010.
Lokacija: N/A
Poruke: 1.795
Zahvalnice: 750
Zahvaljeno 536 puta na 369 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Imam problem sa restartovanjem racunara.Odjednom se pojavi plavi ekran i neka bela slova,pocne nesto da ucitava do 100 i resetuje se !
Kolko sam ja uspeo da procitam pise nesto vezano za ram memoriju i da je windows pronasao problem i da kompijuter mora da se ugasi.E sad sta je problem,ne znam.
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2010, 20:54   #1080
EpicG
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.629
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 162 puta na 132 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EpicG
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Testiraj ram sa Gold Memory.
EpicG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kvar, restart

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa pokretanjem računara?!? MG-RAY Kvarovi 686 25.3.2024 6:39
Restartovanje racunara... i jos ponesto :P Mithrandir Kvarovi 10 18.3.2011 22:55
potreban savet za osvežavanje računara Troll Šta da kupim? 6 5.3.2007 0:28
Nadogradnja računara za male pare MaliZmaj Šta da kupim? 3 25.2.2007 11:41
Restartovanje pri diskonektovanju???! tarantula Internet tehnologije 6 29.6.2006 23:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com