Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.2.2010, 2:08   #1
milanp
Član
 
Član od: 13.12.2005.
Poruke: 70
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Dual boot, totalni raspad

Pozdrav svima,konfiguracija je sledeca Phenom II X3 720BE, Biostar ta790gx a3+, transcend 2GB ddr3 1333, 500gb wd sata, 500w ocz, sapphire 5750 1gb,sky star2. Imam dual boot win xp last sp3 i win 7 ultimate 64 bit. Pre nedelju dana sam pridodao graficku(bila integrisana) 2-3 dana je radilo ok. Onda je komp poceo da zabija,restartuje se povremeno i pojavljivala se slika sa prugama preko ekrana. problem je izgleda bio u drajverima koji su verzija 9.11 sa diska i ne rade dobro pod win7 64bit(pise na nekim stranim forumima). Ipak od prekjuce je doslo do usporenja od nekih 50 puta u odnosu na normalno. Win Xp se dize pola sata a nakon starta je neupotrebljiv, u safe modu se restartuje, win 7 isto mada nisam cekao da se upali. Izvadio graficku povezao na integrisanu sve isto. Resetovao bios,nista. Probao ponovo da instaliram win7 na jedan neparticionisani deo sto mi je ostao prilikom deljenja harda ali sam odustao nakon 13 sati , tek je proslo polovinu , Xp isto probao, odustao nakon 2 sata jos je ucitavao fajlove za instalaciju. Zadnji put pre ovoga je ugasen normalno bez problema.Povadio sve zivo iz slotova opet nista. Dakle on radi, ali na nivou pentium 1 u turbo modu .Konfa stara oko 3 meseca. Ja tipujem na hard mada ne znam sta bi moglo tako da ga upropasti, sta mislite?
Sada dobijam i poruku:
file: windows/system32/winload.exe
status:0xc000000f
Pise da je aplikacija missing or corrupt. Verovatno sam zeznuo nesto sa ovim zadnjim pokusajima instaliranja OS-a.
Ako neko ima ideju sta ciniti nek pomogne,thanks

Poslednja ispravka: milanp (17.2.2010 u 2:16)
milanp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2010, 15:04   #2
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Dual boot, totalni raspad

Pa, totalni format jedne particije i instalacija cistog sistema na njega (damn it, Windows i tako ne valja a kamoli ta Last varijanta ) I instaliraj ne-9.11 drajvere

I proveri da nije ukljucen PIO mod nakon podizanja sistema.

A ovo winload.exe mi je sumnjivo, kao da si fasovao neku viruscinu. Odnesi HDD kod ortaka i skeniraj ga i od virusa i od bad sectora
EDIT: Sad videh da je u pitanju Windowsow fajl. Ukucaj winload.exe u Google i dobices nekoliko potencijalnih resenja tvog problema
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
milanp (17.2.2010)
Stara 17.2.2010, 17:30   #3
milanp
Član
 
Član od: 13.12.2005.
Poruke: 70
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dual boot, totalni raspad

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Pa, totalni format jedne particije i instalacija cistog sistema na njega (damn it, Windows i tako ne valja a kamoli ta Last varijanta ) I instaliraj ne-9.11 drajvere

I proveri da nije ukljucen PIO mod nakon podizanja sistema.

A ovo winload.exe mi je sumnjivo, kao da si fasovao neku viruscinu. Odnesi HDD kod ortaka i skeniraj ga i od virusa i od bad sectora
EDIT: Sad videh da je u pitanju Windowsow fajl. Ukucaj winload.exe u Google i dobices nekoliko potencijalnih resenja tvog problema
Nesto mi govori da ce instalacija opet trajati beskonacno dugo. Mislis da bi intalacija mogla normalno da se odradi na particiji gde je vec bio windows. Cudno mi da na novoj particiji nije moglo da se instalira normalno. Odnecu negde da ga proverim prvo na viruse i te bad sectore.
milanp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2010, 18:59   #4
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Dual boot, totalni raspad

Pazi, ja licno sumnjam na nesto sto je vezano za HDD, mogu da budu los naponski ili SATA kabl, elektronika na HDD, bad sectori... Ali za sada proveri kako ce se HDD ponasati na nekom drugom kompu, sa drugim kablovima etc.

Mozes i da instaliras Win na tom drugom kompu, a pritom izvadis ostale HDD-ove cisto da vidis kako ce da se ponasa (to bih ja uradio). Posle formatiras tu particiju
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2010, 12:48   #5
milanp
Član
 
Član od: 13.12.2005.
Poruke: 70
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dual boot, totalni raspad

Evo oporavih se nekako, problem je bio u mbr(master boot record), mada bio je i jedan bad sector na hardu(nakon regeneracije nista se nije promenilo).Prvo sam formatirao particiju sa win7 ali to nista nije pomoglo jer sam na ekranu i dalje imao opciju da ga pokrenem kada dodjem do dela gde biram koji sistem podizem. Koristio sam i hirens boot cd 10.2 i uspeo da normalno pokrenem xp ali samo pomocu opcije Windows xp (ntldr), koja se nalazi pod opcijom advanced. Onda sam pomocu win xp butabilnog cd-a usao u recovery system i tamo ima opcija fixmbr(cini mi se) te nakon odradjenog fixa sistem je poceo normalno da se startuje i bez hirens boot c-a, pri cemu nisam imao vise da biram opciju win7 kojieg nije ni bilo na racunaru. Onda sam formatirao tu particiju i stavio win 7, nesto tripujem da mi se opet ne ****e nesto ako imam 2 sistema. Eto cisto da napisem mozda nekom pomogne ako bude imao slicnih problema.
milanp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2010, 15:02   #6
ivance95
Starosedelac
 
Član od: 26.8.2009.
Poruke: 1.359
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 221 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Dual boot, totalni raspad

Citat:
milanp kaže: Pregled poruke
Evo oporavih se nekako, problem je bio u mbr(master boot record), mada bio je i jedan bad sector na hardu(nakon regeneracije nista se nije promenilo).Prvo sam formatirao particiju sa win7 ali to nista nije pomoglo jer sam na ekranu i dalje imao opciju da ga pokrenem kada dodjem do dela gde biram koji sistem podizem. Koristio sam i hirens boot cd 10.2 i uspeo da normalno pokrenem xp ali samo pomocu opcije Windows xp (ntldr), koja se nalazi pod opcijom advanced. Onda sam pomocu win xp butabilnog cd-a usao u recovery system i tamo ima opcija fixmbr(cini mi se) te nakon odradjenog fixa sistem je poceo normalno da se startuje i bez hirens boot c-a, pri cemu nisam imao vise da biram opciju win7 kojieg nije ni bilo na racunaru. Onda sam formatirao tu particiju i stavio win 7, nesto tripujem da mi se opet ne ****e nesto ako imam 2 sistema. Eto cisto da napisem mozda nekom pomogne ako bude imao slicnih problema.
Ako nisi uspeo da oporavis bad sector, najbolje bi bilo da negde sacuvas podatke!!!
ivance95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2010, 1:33   #7
milanp
Član
 
Član od: 13.12.2005.
Poruke: 70
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dual boot, totalni raspad

Citat:
ivance95 kaže: Pregled poruke
Ako nisi uspeo da oporavis bad sector, najbolje bi bilo da negde sacuvas podatke!!!
Nisam se bas dobro izrazio. Sektor je oporavljen ali je moj problem sa startovanjem sistema i dalje bio prisutan, pa je tek kasnije otklonjen.
milanp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2010, 12:06   #8
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: Dual boot, totalni raspad

Cisto da prokomentarisem problem, posto sam imao slicnu situaciju, sa dva sistema, konkretno kod mene je bio WinXP SP3 i Ubuntu 9.04.
E sad Ubuntu mi je bio instaliran na posebnoj particiji, i naravno posle Win-a, da bih imao opciju da biram sistem prilikom boot-a.
Problem je nastao kada sam obrisao particiju na kojoj je bio Ubuntu, ali onda samim tim mi se zeznuo i MBR, tacnije onaj grub koji je deo Ubuntu-a, koji upisuje, informaciju o sistemima (mislim da je tako,ako nisam omasio).Nakon toga kao da nisam imao nista instalirano, ni Win a ni Ubuntu, a Win je ostao.
Resenje je bilo u Hiren's Boot disku, koji ima alat za upisivanje standardnog MBR-a, i onda je sve proradilo.
Cisto da kazem, ako se nekome desi slicno.
FiresnakE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2010, 20:53   #9
Jack Sparrow
Član
 
Član od: 6.2.2006.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 176
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Dual boot, totalni raspad

Hvala FiresnakE , ja planiram uskoro da srusim moj Ubuntu takodje isto kao u tvom slucaju pa da se pripremim na taj fail ^-^ , upoznat sam sa Hiren's Boot Cd-om ali ako mozes samo malo vise datalja o tom delu gde treba da koristim alat za upisivanje standardnog MBR-a ? Hvala jos jednom , poZ
Jack Sparrow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2010, 2:06   #10
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: Dual boot, totalni raspad

Citat:
Jack Sparrow kaže: Pregled poruke
Hvala FiresnakE , ja planiram uskoro da srusim moj Ubuntu takodje isto kao u tvom slucaju pa da se pripremim na taj fail ^-^ , upoznat sam sa Hiren's Boot Cd-om ali ako mozes samo malo vise datalja o tom delu gde treba da koristim alat za upisivanje standardnog MBR-a ? Hvala jos jednom , poZ
U BIOS-u postavis da ti boot-uje sa diska, kao kad instaliras sistem, s tim sto naravno ubacis Hiren's disk.
Onda ides u alate za HDD, i ne mogu tacno da se setim kako se zove program, ali kad udjes, odmah se vidi opcija "install standard MBR" i njen redni broj, i samo naravno selektujes tu opciju, lupis enter i to je to, restart, i trebalo bi da ti normalno podigne Win, s tim, sto ce ti tu particiju gde ti je bio Ubuntu nece videti, tacnije hoce ali naravno ne kao Win particiju, sledece je brisanje particije, pravljenje nove, formatiranje...

Mozda sam preterao sa detaljima, ali opet, mozda jos nekom zatreba.
Poz!
FiresnakE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku FiresnakE na korisnoj poruci:
doctor (8.3.2010), Jack Sparrow (8.3.2010)
Stara 8.3.2010, 2:10   #11
Jack Sparrow
Član
 
Član od: 6.2.2006.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 176
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Dual boot, totalni raspad

Definitivno nisi preterao sa detaljima , hvala ti puno
Jack Sparrow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2010, 2:57   #12
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: Dual boot, totalni raspad

Citat:
Jack Sparrow kaže: Pregled poruke
Definitivno nisi preterao sa detaljima , hvala ti puno
Sad se setih, zeznuo sam se, prvo obrisi i formatiraj particiju na kojoj ti je Ubuntu, pa onda ide Hiren's, jer u protivnom nema razloga da ti prijavljuje da nemas sistema.
Izvinjavam se.
FiresnakE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku FiresnakE na korisnoj poruci:
Jack Sparrow (8.3.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Win XP + Win 7, posebni hardovi i dual boot blueboyns Operativni sistemi 3 13.3.2010 2:22
Dual boot POMOC Beca Operativni sistemi 3 1.8.2009 23:21
Dual boot problem Kroket Operativni sistemi 2 4.3.2009 19:28
Dual Boot Snoopy Slobodni softver 11 10.4.2008 0:10
Dual boot: XP i Kubuntu AkulM Slobodni softver 13 23.4.2007 15:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com