Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.6.2014, 15:39   #1
gillonio
Član
 
Član od: 28.10.2007.
Poruke: 158
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom problem sa ruterom

Imam ruter tp link wr941nd koji mi pravi probleme u poslednje vreme ili ja bar tako mislim. Naime ikom je provajder i sve cesce u poslednje vreme mi se desava da kada mi net ide preko wifi mreze da ruter prikaze ikonicu limited na racunaru, a kada zabodem kabl direktno u komp imam internet. Zelim da imam wifi te opcija sa kablom u racunaru je samo privremenog karaktera. To je jedno pitanje. Drugo se odnosi na napredak tehnologije kod rutera. Ovaj sam kupio pre dve godine i daosam nekih 1000 dinara. Obzirom da mi je stan poostavljen na duz, desi se da kada sedim u najudaljenijem dlu stana da nemam mrezu, da li mi predlazete neki"jaci" ruter naravno sa ne prevelikom cenom koji bi mozda davao bolji signal. Inace dolazni signal na kblu je 15mbps.
gillonio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2014, 17:24   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: problem sa ruterom

Prvo da te pitam gde si našao wr941nd za 1000, dotični uređaj i dan danas drži cenu od 40 Eura (nov)

Da li si na više uređaja probao vajerles i da li se na svima dešava identičan problem, ako je odgovor potvrdan onda je do rutera, ako je odgovor ne lako može da se desi da imaš problema sa tim računarom. Problemi mogu biti hardverski da je mrežna kartica loša, ili softverski, da su drajveri loši i slično.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2014, 18:01   #3
gillonio
Član
 
Član od: 28.10.2007.
Poruke: 158
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: problem sa ruterom

islim da ga nisam toliko platio, mislim 40e. Mislim da je bilo jeftinije dosta, da li neka akcija nesto, pokusacu da nadjem garanciju.
Nisam samo ovde kod mene. Guglam po netu, kazu da updejtujem firmvare, sad cu to probati pa da vidim. Pokusacu i sa driverima.
gillonio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2014, 23:33   #4
gillonio
Član
 
Član od: 28.10.2007.
Poruke: 158
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: problem sa ruterom

updetovao sam drajvere za racunar, ali mi je veci problem sto uopste ne mogu da udjem u setup rutera. Uspeo sam da se logujem na stranicu sa podesvanjima za ruter, upejtovao fimvaer ali i dalje nista. Ne mogu da verujem da se tek tako izgubio wifi. Bukvalno nista nije u sistemu menjano, samo preko noci je vrisnuo

Poslednja ispravka: gillonio (2.6.2014 u 0:07)
gillonio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2014, 22:15   #5
gillonio
Član
 
Član od: 28.10.2007.
Poruke: 158
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: problem sa ruterom

Posle svega problem je resen pravilnim redosledom ukljucivanja uredjaja. Modem, ruter,komp.
gillonio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa d-link ruterom! MarkoMare Kvarovi 0 4.5.2014 15:32
Problem sa ruterom ili SBB-om.. Molim za pomoc black_xs Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 13.2.2013 21:42
Problem sa ruterom (WR841ND) Jamiroquai Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 26.3.2011 1:23
Problem sa ruterom pesoholicar015 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 12.12.2008 18:16
problem oko konekcije sa ruterom DAP 1160 Stevie Wonder Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 2.3.2008 22:18


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com