Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Grafika Saveti u vezi sa kupovinom video karti i monitora

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.12.2018, 21:03   #21
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: TV sa najdubljom crnom (do 50k)?

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
Aaah, ali nisam primecivao taj problem na proslom samsung TV-u, koji je bio najjeftiniji kad sam ga kupio pre 7 godina.

Ali dobro. Svakako mi je bitnija dublja crna i generalno kontrast nego sto povremeno bude neke senke (bar mislim). Imam 2 nedelje da testiram, pa cu da vidim. Bitno da znam da ne mislim da nesto nije u redu.

Mada, mislim da ce biti ok. Kad mi je Dark Souls dobro, bice to ok. Mnogo bolje izgldaju svetla u mraku ovde, mnogo je zivopisnijeee!
Nije neispravno ništa, evo sada sam proverio i meni ostaje mali trag iza tamnih slika na beloj pozadini. Na drugim mestima ne pravi problem jer je za većinu sadržaja bitan GtG (grey to grey) odziv koji je obično dosta bolji od ovog BtW.

Nemoj da žuriš samo, isprobaj ga par dana sa realnim sadržajem, možda ti se drugi kvaliteti mnogo više svide nego što ti smeta taj detalj oko skrola. Jer ako je osvetljenje ravnomerno, crna dobra i slika živopisna kao što kažeš... Nije to sitna stvar.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
polarnimeda (29.12.2018)
Stara 29.12.2018, 6:21   #22
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.013
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: TV sa najdubljom crnom (do 50k)?

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Je l' si probao i 4K HDR materijal?
par demoa za sada, i pao sam na d*pe! bojao sam se da je tv premali i da necu mnogo dobiti sa 4k, ali sam u 80% situacija veoma blizu njega i fascinantno je koliko detalja pokupi. kontrast je neuporediv sa IPS. sada bukvalno shvatam da nije sve ni samo do crnih, nego i to koliko su druge boje jake u toj crnoj, ili uopste.
inace, gledao sam to isto i na ips-u, da ne mislis da je prosto do videa. ne znam zasto ljudi kazu da ovi jeftini modeli imaju ocajan hdr, jer ja iskreno ne mogu ni da zamislim da nesto bude mnogo bolje.

malo smara samo sto kada pusta HDR trepne po tri puta da se prebaci u taj mod, ali dobro. ionako necu gledati demoe nego filmove i serije tako da nece treptati svaki cas.

jedini problemcic osim ovog o kojem sam pisao je sto kao da mi videi koje pustim u browseru tj. na yt malo "seckaju". kao da mi je lg bio malo tecniji, cak i kada su 60fps. izgleda da mu motion nije najjaca strana.
madaaa, taj problem ne vidim kada pustim video sa harda, preko nekog playera. cudno.

voleo bih da mogu da testiram sve opcije, ali cim prebacim na HDMi output upadam u PC mode, kojem su mnoge ocije zakljucane. kapiram da je zbog response-a, ali bas bih voleo da bar malo vise mogu da eksperimentisem. opcija ionako nema previse a i one koje su tu su ogranicene. na primer temperatura boja ima samo cetiri moda. opusteno mozes da ih nazoves i plava, srednja, zuta i super zuta.

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Nije neispravno ništa, evo sada sam proverio i meni ostaje mali trag iza tamnih slika na beloj pozadini. Na drugim mestima ne pravi problem jer je za većinu sadržaja bitan GtG (grey to grey) odziv koji je obično dosta bolji od ovog BtW.

Nemoj da žuriš samo, isprobaj ga par dana sa realnim sadržajem, možda ti se drugi kvaliteti mnogo više svide nego što ti smeta taj detalj oko skrola. Jer ako je osvetljenje ravnomerno, crna dobra i slika živopisna kao što kažeš... Nije to sitna stvar.
hehe, ma vise i ne primecujem (u smislu da me ne kopka). sve ove druge stvari su mi mnogo bitnije, tako da sam TV vec preselio na zid. ako ne bude nekih problema, mislim da ostaje. jedino mi je zao sto nisam isao na mngoo veci za ne mnogo vise para, ali bi mi to bilo preveliko da bude monitor na pola metra od mene.

svakako hvala za preporuku. progledao sam u stvari.

secam se kada mi je crkao stari samsung od 32 inca, pa sam presao na LG 43 IPS i nastavio da pikam witcher 3... bilo je u fazonu "vaaauuu, koliko je sve veliko, samo da doteram boje"... i... nikada nisam ni mogao da ih doteram. pomogao je bias lighting, ali opet to nije bilo to. mislim, kakav je to horor sa upaljenim svetlom?

nije ni ovo oled, ali je mnogo bolje od IPS za mene.

i jeste osvetljenje ravnomerno i hvala bogu nema local dimminga. ljudi muce muku. samo da nema seckanja mnogo o kojem sam malo napisao odgovarajuci picardu i super!

input lag je cini se jos bolji nego kod lg, iako mi to nije pravilo problem. ne takmicim se besomucno ni u jednoj igri.

e i da. rezoluciju drzim na 1080p, pa kada budem pustao 4k materijal menjacu, jer mi definitivno 4k malo usporava sistem.
a zanimljivo je i da igre izgledaju ostrije u 1080p nego na LG-u, sto nisam ocekivao.

Poslednja ispravka: polarnimeda (29.12.2018 u 6:35)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2018, 11:35   #23
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: TV sa najdubljom crnom (do 50k)?

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
...kontrast je neuporediv sa IPS. sada bukvalno shvatam da nije sve ni samo do crnih, nego i to koliko su druge boje jake u toj crnoj, ili uopste.
U domenu svetlosti crna je podloga svih boja kao što je u likovnom beli papir. Ako je crna isprana sve malo tamnije nijanse boje su ispranije takođe.

Vidim da pominješ i da ti slika deluje oštrije od prethodnog TV-a. To je velikim delom baš zbog crne jer se njom dodatno naglase svi kontrastni prelazi što stvori jasnije ograničene linije i povećanu oštrinu. Tamnije teksture su takođe izraženije - npr. tamna odela, kose... deluju da imaju više detalja po sebi.

Malo offtopica-a kada smo već na toj temi - u tom smislu je OLED ludilo. Osećaj punoće boja i tekstura koje ti se čini da možeš da opipaš je neuporediv sa bilo kojim LCD-om, čak i sa najskupljim varijante sa preciznim local dimingom koje Samsing zove QLED i sl. Oni se odlično snalaze sa većim tamnim površinama (kao što su test paterni za mernja npr.) ali gube u realnom sadržaju jer kada je potrebno imati taj mikrokontrast unutar teksturisanog materijala, između vlasi kose i sl. OLED bez greške daje osećaj veće punoće i trodimenzionalnosti slike. Pričam iz ličnog iskustva jer od kada sam video Panasonic OLED uključen na THX mod (fabrički kalibrisan) samo brojim mesece i godine do kada ću se dokopati jednog sličnog.

Izuzetan HDR je isto teško skontati teoretski dok se ne vidi lično. Meni je npr. ludilo kako se presijava voda i mokri predmeti na punom HDR materijalu... tek kad to vidiš, skontaš da ga ranije nisu video na TV-u već samo uživo. Najbolji LCD-evi to rade bolje od OLED-a jer imaju veću svetlinu. Međutim, iz iskustva tvrdim da ju dublja crna bitnija u ogromnoj većini materijala jer prožima bukvalno sve boje i detalje za razliku od te izrazite svetline koja je potrebna i pokaže se samo povremeno.

Uglavnom, uživaj u novom TV-u!
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
polarnimeda (29.12.2018)
Stara 29.12.2018, 13:53   #24
ognjen_ogi
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Von Braun
Poruke: 737
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 138 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: TV sa najdubljom crnom (do 50k)?

mislim da se oko teze prilagodjava kada je jak kontrast.na samsung 32k5100 me najvise nerviralo kada igam neke igre pa se iz dnevnog svetla prelazi u zatvoren prostor ili snimci sa kamere gde se vide jake senke(unutrasnjost sume),dok na viewsonic ips to izgleda bolje ali daleko od toga da je crna siva.znam da nije bas najsjajnije porediti monitor i tv.na sony kdl550c se isto vidi jak kontrast.za moj ukus je bolji ips.
ognjen_ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2018, 16:14   #25
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: TV sa najdubljom crnom (do 50k)?

^^ Koji TV mod koristiš i da ti nije ostao uključen neki dinamički kontrast ili nešto slično? Takođe visoko podešena gamma ume da otera senke u previše tamno pa da kontrast bude veštački napadan i naporan za oči. Da li si proveravao kako ti to sve stoji, npr. sa nekim templejtima kao što su ovde - http://www.lagom.nl/lcd-test/? Samo napomena da za pravilno podešavanje game zum u browseru mora da bude na 100% inače se ne očitava ispravno.

Ako se sve lepo podesi mora da bude prijatno za oči, nema to obično ništa sa samim panelom i dubinom crne već sa agresivnim podešavanjima koja proizvođači često stavljaju u mnoge standardne modove. Movie je kod Samsunga obično odlična startna osnova.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
ognjen_ogi (29.12.2018)
Stara 29.12.2018, 19:36   #26
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.013
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: TV sa najdubljom crnom (do 50k)?

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
U domenu svetlosti crna je podloga svih boja kao što je u likovnom beli papir. Ako je crna isprana sve malo tamnije nijanse boje su ispranije takođe.

Vidim da pominješ i da ti slika deluje oštrije od prethodnog TV-a. To je velikim delom baš zbog crne jer se njom dodatno naglase svi kontrastni prelazi što stvori jasnije ograničene linije i povećanu oštrinu. Tamnije teksture su takođe izraženije - npr. tamna odela, kose... deluju da imaju više detalja po sebi.

Malo offtopica-a kada smo već na toj temi - u tom smislu je OLED ludilo. Osećaj punoće boja i tekstura koje ti se čini da možeš da opipaš je neuporediv sa bilo kojim LCD-om, čak i sa najskupljim varijante sa preciznim local dimingom koje Samsing zove QLED i sl. Oni se odlično snalaze sa većim tamnim površinama (kao što su test paterni za mernja npr.) ali gube u realnom sadržaju jer kada je potrebno imati taj mikrokontrast unutar teksturisanog materijala, između vlasi kose i sl. OLED bez greške daje osećaj veće punoće i trodimenzionalnosti slike. Pričam iz ličnog iskustva jer od kada sam video Panasonic OLED uključen na THX mod (fabrički kalibrisan) samo brojim mesece i godine do kada ću se dokopati jednog sličnog.

Izuzetan HDR je isto teško skontati teoretski dok se ne vidi lično. Meni je npr. ludilo kako se presijava voda i mokri predmeti na punom HDR materijalu... tek kad to vidiš, skontaš da ga ranije nisu video na TV-u već samo uživo. Najbolji LCD-evi to rade bolje od OLED-a jer imaju veću svetlinu. Međutim, iz iskustva tvrdim da ju dublja crna bitnija u ogromnoj većini materijala jer prožima bukvalno sve boje i detalje za razliku od te izrazite svetline koja je potrebna i pokaže se samo povremeno.

Uglavnom, uživaj u novom TV-u!
hvala! evo, bukvalno sve sto sam vec gledao, sada gledam ponovo kako dobija na zivotu, jeza me prodje prosto. krivo mi sto sam uopste igrao witcher-a na IPS-u. svetla nocu, u blizini i daljini, iz kucica, sa baklji... neverovatna razlika za moje oci.

mislim, nije LG bio ocajan. za ljude koji ne gledaju horore i fantastike i ne igraju tamnije igre, bio bi pun pogodak. to sto ja zovem sivom mnogi bi zvali crnom. ali tu je bio i IPS glow i sve... ovo sada je prava stvar, iako sam kraci za 2 ipo inca u dijagonali (zbog cega mi se mozda, osim zbog boja, sve cini ostrije ).

nije oled, ali kada je ukljucen bias lighting.... crna postaje tamna koliko i sam ram, potpuno se izjednacavaju. mislim da dobijas gotovo apsolutnu tamu, kakvu daje oled, s presudnom razlikom, sto oled to sve daje i u mraku. mogu samo da zamislim u potpuno tamnoj sobi kako se oblici pojavljuju "niotkuda".

padalo je zato i meni na pamet da stedim par godina i zgrabim neki oled koji bi do tada valjda pao na 1k evra, ali sam onda ovde negde procitao i shvatio da postoji realna sansa da dodje do burn in-a, pogotovo jer bih tv koristio in kao monitor. vidim da i u tom pogledu tehnologija napreduje i realno je da za nekoliko godina, ili ne mnogo vise od toga, bude pristupacan gotovo savrsen dzinovski tv sa apsolutnom crnom. do tada, ovo je verovatno bilo najbolje resenje (jos pet godina garancije).
samo da ne razgledam po prodavnicama oled-e ko ti.



hvala ti jos jednom za sve odgovore u temi. do sledece.

Poslednja ispravka: polarnimeda (29.12.2018 u 20:03)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2018, 20:09   #27
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: TV sa najdubljom crnom (do 50k)?

Koristiš MadVR?
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
polarnimeda (29.12.2018)
Stara 29.12.2018, 21:16   #28
ognjen_ogi
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Von Braun
Poruke: 737
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 138 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: TV sa najdubljom crnom (do 50k)?

meni je ovako bio podesen tv za komp,samo me je nervirala suvise jaka crna.
cackao sam dosta i ovo su za mene bila prihvtljiva podesavanja.stoji tako vec 4 meseca.
https://imgur.com/a/eSozyhn
povecao sam jedino sharpness koji je bio na 1.
ognjen_ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2018, 21:59   #29
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: TV sa najdubljom crnom (do 50k)?

Uz mogućnost da nije sve baš potpuno isto, kod mene na 40H6400 je Standard napadan za oči pa nije ni čudo da imaš malo muka pri kontrastnim situacijama, plus taj mod kod mene ima fabrički aktiviran Dynamic Contrast a to je jedno veliko NE.

Ako si raspoložen da možda izvučeš malo neutralniju sliku, probaj da uđeš u Movie mod i kao prvi korak u Advanced -> Dynamic Contrast stavi na off obavezno. Brightness i contrast koji stoje fabrički obično ne bi trebalo dirati. Ako su crna i senke pretamne onda podiži gama u Advanced opcijama, meni je na +1 za TV kanale a +2 za komp. Ali najbolje je da proveriš tačno ovde - http://www.lagom.nl/lcd-test/gamma_calibration.php. Gledaj sivu skalu samo i šteluj na TV-u dok ne bude stopljeno na 2.2. A ako je čista bela prenapadna opet probaj da ne diraš brightnes i konrast već smanji backlight malo samo.

Probaj, ništa ne košta a može dosta da se postigne... i onda ostavi makar pola sata da se naviknu oči jer kada se prelazi sa agresivnih na neutralnija podešavanja, to na prvu loptu deluje malo zagašeno pa ljudi često vrate nazad a ne čekaju oči da se priviknu. Velike su šanse da uz malo igranja i proveravanja onih templejta možeš sve to da doteraš na taj nivo prijatnosti koji imaš na IPS monitoru, plus naravno ostane bolja crna i više detalja u senkama. Ne sme da smeta očima više od IPS-a.

Probaj pa javi šta se dešava.

Poslednja ispravka: Aibo (29.12.2018 u 22:13)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2018, 22:28   #30
ognjen_ogi
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Von Braun
Poruke: 737
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 138 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: TV sa najdubljom crnom (do 50k)?

ok,probacu.tv ionako ne koristim osim sto gledam fudbal.mozda ne bi bilo lose da stavim uporedne slike iz nekih igara.
ognjen_ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2018, 23:53   #31
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.013
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: TV sa najdubljom crnom (do 50k)?

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Koristiš MadVR?
da, u mpc.
pitas da bih stavio ako nisam?

@ognjen
ovaj link sto ti je aibo dao je super.

odavno sam sa njega skinuo slicicu koju uvek koristim kada cackam bilo sta oko crne. brzo i efikasno.
samo gledas da ti je prva kockica jedva vidljiva, mada ja nemam nista protiv ni kada progutam 1-2, makar to znacilo da gubis po neki, najsitniji detalj.
ionako se, po mom ukusu, previse toga i osvetljava u filmovima/igrama. (mada, tu je nekad i druga krajnost kao tomb of giants, sjajni nivo iz dark souls 1 )

enivej, mislim na ovo:


takodje, proveri da li koristis full ili rgb mode, jer zavisno od toga treba da izaberes hdmi black level opciju.
full rgb ide uz high hdmi black level, a ako nemas full rgb, onda stavljas limited + low hdmi black lvl (koji sliku tamni dodatno, vise od high).

Poslednja ispravka: polarnimeda (30.12.2018 u 0:28)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2018, 7:57   #32
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: TV sa najdubljom crnom (do 50k)?

Citat:
ognjen_ogi kaže: Pregled poruke
mislim da se oko teze prilagodjava kada je jak kontrast.na samsung 32k5100 me najvise nerviralo kada igam neke igre pa se iz dnevnog svetla prelazi u zatvoren prostor ili snimci sa kamere gde se vide jake senke(unutrasnjost sume),dok na viewsonic ips to izgleda bolje ali daleko od toga da je crna siva.znam da nije bas najsjajnije porediti monitor i tv.na sony kdl550c se isto vidi jak kontrast. za moj ukus je bolji ips.
+1

O ukusima se ne raspravlja, ali delimo isto misljenje. Pogledao sam vise razlicitih VA panela i nisam primetio bitno bolju crnu osim u potpuno mracnim prostorijama gde se vrti neki mracniji film.
Jedino kod Amoleda vidim znacajno bolju crnu, mnogo jaci kontrast, dubinu... Cak i sasvim prosecan IPS vise prija mojim ocima u odnosu na VA. Mozda imamo drugacije oci, stvar navike itd.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2018, 8:52   #33
ognjen_ogi
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Von Braun
Poruke: 737
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 138 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: TV sa najdubljom crnom (do 50k)?

stvarno se malo poboljsalo.prve slike od obe su sa ips panela.
https://imgur.com/a/BhHMaBM
ognjen_ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2018, 12:16   #34
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: TV sa najdubljom crnom (do 50k)?

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
da, u mpc.
pitas da bih stavio ako nisam?
Da. Šta si podesio za Chroma upscaling?
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2018, 18:05   #35
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.013
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: TV sa najdubljom crnom (do 50k)?

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Da. Šta si podesio za Chroma upscaling?
nisam dirao nista, do sada sam samo pustio par 4k demo-a, jos uvek nije pao ni jedan 1080p video/film.
stoji sve ovako:


sta bih trebao?

@ogi
nisam siguran da sam te razumeo za ove slicice.
prve meni svakako izgledaju bolje, ali je fora sto ne mogu da nam izgledaju isto jer ih gledamo sa razlicitih ekrana. ahah skroz sam se zbunio.

Poslednja ispravka: polarnimeda (30.12.2018 u 18:17)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2018, 19:06   #36
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: TV sa najdubljom crnom (do 50k)?

Probaj NGU.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
polarnimeda (30.12.2018)
Stara 30.12.2018, 19:19   #37
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.013
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: TV sa najdubljom crnom (do 50k)?

probam kasnije. samo pitanje da uguram. svuda predlazu da se za temperaturu boja stavi warm ili warm 2, ali mi deluje previse zuckasto.
da li bih trebao da pokusam da se naviknem?
(ko sto rekoh, ima cetiri opcije - cold, standard, w i w2)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2018, 19:47   #38
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: TV sa najdubljom crnom (do 50k)?

Probaj razne NGU varijante i za Image Upscaling (za 1080p), pa se zadrži na onoj koja ti se najviše sviđa i/ili koju može da gura tvoja grafa. Sa CTRL + J ulaziš u statistiku MadVR-a tokom gledanja filma/serije, sa CTRL + R je resetuješ, pa isprati malo opterećenje GPU-a. Svi queue-i bi trebalo da budu puni ili skoro puni.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
polarnimeda (30.12.2018)
Stara 30.12.2018, 20:29   #39
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: TV sa najdubljom crnom (do 50k)?

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
probam kasnije. samo pitanje da uguram. svuda predlazu da se za temperaturu boja stavi warm ili warm 2, ali mi deluje previse zuckasto.
da li bih trebao da pokusam da se naviknem?
(ko sto rekoh, ima cetiri opcije - cold, standard, w i w2)
Najčešće je Warm (bez 2ke) najbliži neutralnoj toplini na većini Samsung TV-a pa se uzima kao dobra polazna osnova a onda može i finije da se dotera RGB odnos u 2-point calibration delu. Ali ne mora nužno tako i na tvom da bude.

Inače, nakon promene zaista treba sačekati makar neki min da se oči resetuju. Bez kalibratora nema načina da se zna sigurno, sem da malo isprobavaš pa koristi ono što ti najviše prija za oko.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
polarnimeda (30.12.2018)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vicevi Oblivion Cvet kompjutera 5481 27.5.2022 5:52
Konfiguracija do 90 000 sa monitorom steve87 ŠDK - Konfiguracije 5 12.2.2015 16:00
Preporuka za sluske sa mic do 40E IcepickD ŠDK - Zvuk na računaru 2 3.7.2014 16:35
do...while petlja sa 2 izraza (uslova) Bolton Programiranje 8 24.1.2011 16:41
Laptop sa nvidia grafikom do 700 evra??? pall Šta da kupim? 8 6.11.2007 22:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com