Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Grafika Saveti u vezi sa kupovinom video karti i monitora

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.3.2019, 20:26   #1
vladok
Novi član
 
Član od: 31.7.2016.
Poruke: 4
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Koji monitor 32'

Тренутно имам Samsung T240 који полако цркава. Узео би неки од 32 инча, углавном за игре.
Гледам овај LG 32GK850G-B. Да ли давати толико за њега? Да ли вреди или може за мање пара, да узмем неки други. Има панел VA, јел бољи од IPS за игре и дал се види нека разлика? И да ли је уопше потребно 144 Hz. Рачунар планирам у будућности да појачам, то сигурно.
Може препоруке неке и савети.
vladok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2019, 22:34   #2
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Koji monitor 32'

VA ima bolji kontrast, dublju crnu, a IPS ima bolje uglove gledanja.

za mene u svako doba dana i noci - VA!
na ips sve mracnije scene u filmovima i igrama deluju isprano, bljak. upropastio sam sebi deo witcher-a 3 koji sam odigrao na IPS panelu.

inace, po meni je to previse para za nesto sto je velicine 32 inca.
danasnji televizori imaju jako mali input lag (15-20ms), tako da ne mozes ni da osetis razliku u tom smeru. jedino sto te tv limitira na 60fps jer ga kacis preko HDMI kabla, ali meni vise od toga i ne treba jer i ne primecujem razliku posle 60hz.

konkretno, ja sam za 50k na samsungovom tv-u od 40 inca, 4k, hdr, VA panel. zao mi malo sto i veci nisam uzeo, ali ajde, dovoljno je i ovo za blizinu od pola metra. mislim da ne bih mogao da se vratim nikada na 32 inca.

pa ti razmisli.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2019, 11:55   #3
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Arrow Re: Koji monitor 32'

@vladok

Pretpostavljam da si iz Srbije?

Navedeni LG 32GK850G-B nije dostupan u prodaji u Srbiji. Preko u HU mu je cena od ~660+ ojra što je sasvim ok cena pošto je to skoro i početna cena i u Austriji i Nemačkoj.

Pročitaj moju poruku ovde i moj ti je savet da malo pročitaš poruke i u vezi drugih klasa i modela.
https://www.sk.rs/forum/showpost.php...4&postcount=33

Da li taj model vredi taj novac?
Taj model jeste skup (G-Sync modul taksa), ali sam i naveo da je najbolji igrački VA model koji postoji bez obzira na dijaganolu, rezoluciju i AdaptiveSync.

I tu dolazimo do ličnog momenta koji je najbitniji – lična namena monitora. To što je nekome neki model najbolji ne znači da je i drugome.

Koji tip igara igraš? Ne profitiraju sve igre od 100+ Hz kao npr. statičke igre tipa Civilizacije, Paradox grand strategije, Slitherine potezne strategije i ratne igre, kartaške igre i sl.
i još postoje igre koje su ograničene na max 60 fps. Takođe, VA panel dolazi do izražaja ako se igraju igre sa puno mračnih i tamnih scena kao npr. Dark Souls i Batman Arkham
igre, Killing Floor 2 i sl.


@polarnimeda

32“ je sasvim u redu za igranje ako se sedi na ~80-100cm. I LG 32GK850G-B je superioran za igranje za GeForce vlasnike od svih LCD TV-a na tržištu zato što ima superioran input
lag, superioran overdrajv, 165 Hz i G-Sync (30-165 Hz). Ovo očigledno ako se igraju igre koje profitiraju od visoke frekvencije osvežavanja kao pucačine u prvom licu, vožnje i sl.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
polarnimeda (5.3.2019)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji laptop kupiti(budzet do 35 000 rsd.) Tastatura ŠDK - Prenosni računari 5 30.5.2016 13:58
Koji od ovih laptopova odabrati? sanchez ŠDK - Prenosni računari 0 15.2.2015 16:36
Koji sajt koristite za social networking? --ComputerBoy-- Brbljaonica 44 1.6.2010 17:02
Miš koji bi zamenio A4tech G6 Bokile ŠDK - Osnovne komponente 15 23.3.2010 17:54
[AAR] Vampire the Masquerade: Bloodlines Maladikt Role-Play 113 20.3.2010 2:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com