Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.12.2014, 23:01   #1
2slow4me
Član
 
Član od: 20.6.2010.
Poruke: 63
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom "Gejmerske" tastature

Imam jedno pitanje: ima li nekih prednosti u kupovini ovih "gejmerskih" tastatura? Juce sam pratio stream na twitchu jednog lika, imao je neku Corsair tastaturu, cudo je kao light show. Meni iskreno estetika sekundarna, ne gledam u tastaturu kad igram (lepo je da mnogo dobro izgleda, ali opet), a sumnjam da ih uzimaju zbog estetike. Ima li neko mozda predstavu kolike su razlike izmedju onih najstandardnijih USB tastatura i ovih skupljih?
2slow4me je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2014, 15:10   #2
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: "Gejmerske" tastature

Jedina velika razlika je kvalitet izrade. Ali ako gledas one "bas skupe" onda dolazis do mehanickih tastatura. Neka ti neko drugi pojasni posto se slabo razumem u mehanicke tastature.
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2014, 16:13   #3
Aelos03
Veteran
 
Član od: 10.6.2012.
Poruke: 540
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 69 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aelos03
Određen forumom Re: "Gejmerske" tastature

Citat:
2slow4me kaže: Pregled poruke
Imam jedno pitanje: ima li nekih prednosti u kupovini ovih "gejmerskih" tastatura? Juce sam pratio stream na twitchu jednog lika, imao je neku Corsair tastaturu, cudo je kao light show. Meni iskreno estetika sekundarna, ne gledam u tastaturu kad igram (lepo je da mnogo dobro izgleda, ali opet), a sumnjam da ih uzimaju zbog estetike. Ima li neko mozda predstavu kolike su razlike izmedju onih najstandardnijih USB tastatura i ovih skupljih?
Kao sto rece didinbre prvo kvalitet izrade a glavna razlika su mehanicki tasteri razlicitih tipova i uglavnom kada biras mehanicku tastaturu to gledas. Velikih prednosti nema ali razlika je kao i sa misevima neces da igras bolje ali komfor je tu.
Aelos03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2014, 16:16   #4
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: "Gejmerske" tastature

Meni se nije svideo osecaj na mehanickim tastaturama, a da su kvalitetne, jesu.
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2014, 16:25   #5
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: "Gejmerske" tastature

To mora da je Corsair-ova K70 rgb mehanicka tastatura, brutalna je. Od svih mehanickih tastatura, meni corsair ima najlepsi smek.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2014, 0:53   #6
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: "Gejmerske" tastature

Promenio sam brdo tastatura, među njima i "gejmerskih", i par mehaničkih, neke od njih još uvek imam...i najdraža mi je ova Microsoftova, plaćena 1600 din. pre nekoliko godina:



Pa vi vidite...

U suštini, skup5e tastature su generalno kvalitetnije (ne uvek!), mehaničke su najkvalitetnije ali i najskup5e...ali ima jeftinijih tastatura koje vredi uzeti pre nego neku od tih gejmerskih. Uopšte, pola tih "gaming" stvarčica, bilo da su tastature, miševi, slušalice (pogotovo slušalice, 90% gaming slušalice je bezveze), su grabež na konto omladine koja se loži na svetla i gaming tagove...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2014, 1:40   #7
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: "Gejmerske" tastature

Ja godinama koristim ovu. Nikad bolju tastaturu u životu nisam imao a opet nije mehanička već sa membranama. Mehaničke mi jednostavno ne leže, imaju prečesto predubok hod i to mi smeta jer jako puno kucam.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2015, 1:08   #8
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: "Gejmerske" tastature

Ja razmisljam da uzmem ovu Bloody B120 Turbo zbog pozadinskog osvetljenja (ovo moze biti korisno ako nije napadno) i sto ce se lepo slagati sa TL 7 glodarom na stolu.

Spoiler za slika:
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2015, 1:41   #9
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.260
Zahvalnice: 242
Zahvaljeno 1.135 puta na 846 poruka
Određen forumom Re: "Gejmerske" tastature

^^
Bolje uzmi Logitech G105.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2015, 2:06   #10
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: "Gejmerske" tastature

Zasto mislis da je ona ista bolja od ove? Imas dosta recenzija na netu koje zakljucuju da ne dobijas nista specijalno vise od obicnih tastatura; jos je za 1000 dinara skuplja od ove bloody, plus osvetljenje je plavo, a meni sve na stolu i u kompu crveno.

PS. Stvari uzimam u g*******u.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2015, 2:45   #11
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.260
Zahvalnice: 242
Zahvaljeno 1.135 puta na 846 poruka
Određen forumom Re: "Gejmerske" tastature

Na sajtovima itsvet i e-ponuda sam video da obe tastature kostaju oko 30 evra. Pre bih uzeo Logitech tastaturu jer je to poznatiji proizvodjac periferija. Mislim da A4 tech ima kvalitetne jeftine miseve ali ako bih trosio vise para za tastaturu onda bih kupio neku od poznatijeg proizvodjaca.
Planirao sam prosle godine da zamenim tastaturu i na domacim forumima sam video da dosta ljudi preporucuje tu Logitech tastaturu.
Pogledaj review obe tastature na youtube-u pa odluci koja ti vise odgovara.
Isplati se potrositi vise para na mehanicku tastaturu a sve ostale su slicne i razlikuju se po broju dodatnih tastera i pozadinskom osvetljenju. Jasno mi je da bi hteo da tastatura i mis budu od istog proizvodjaca ali hteo sam da ti skrenem paznju na jos jednu tastaturu iz tog cenovnog ranga.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Acanen na korisnoj poruci:
nameless1 (8.1.2015)
Stara 8.1.2015, 3:17   #12
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: "Gejmerske" tastature

Taj Logitech bio bi moj prvi izbor (samo zbog imena; nema tu neke velike razlike u kvalitetu u tom cenovnom rangu) da je osvetljenje crveno (ne zelim light show na stolu). Ovako cu uzeti ili tu Bloody ili Natec RX33. Videcu..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2015, 3:45   #13
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.615
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 1.470 puta na 1.018 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: "Gejmerske" tastature

Ja sam imao G105 i ništa posebno. Mislim da je sve u cenovnom rangu 30-70e veoma slično i da ako se ne uzima mehanička nema ni smisla davati više od 3-4 hiljade. Znači kod izbora kao kad devojke gledaju za telefon - izgled.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku M.C. na korisnoj poruci:
nameless1 (8.1.2015)
Stara 8.1.2015, 13:07   #14
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: "Gejmerske" tastature

Ja imam bloody b120 tastaturu, ko i svaka je iz tog cenovnog ranga, savresno radi posao za koji sam je i kupio. Plastika je kvalitetna, i nije bas lagana, ima ojacan space bar, tipke nisu preosetljive na dodir i cuju se nesto manje od mehanicke - ciji svuk podseca na one bele tastature iz 80-90'. Izgled joj je minimalisticki, ali classy, bas kako meni odgovara. I ja sam je uzeo cisto estetski, zato sto imam crveno LED svetlo u kucistu i zato sto se slaze uz V7 bloody mis, a i krvavi logo ruke je badass. Ima 5 nivoa jacine svetla, tako da nije previse bljestavo, a na 5. bas mocno izgleda. Svetlo ne probija izmedju tipki, nego samo na mestu gde su slova ispisana.
Ima multimedijalne tipke, koje rade na principu laptopova, treba da se drzi Fn taster, no sve te detalje mozes videti na sajtu koji si spomenuo da kupujes.
Znaci, koju god tastaturu iz tog cenovnog ranga da uzmes, neces pogresiti, samo prati svoj ukus.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dacajak na korisnoj poruci:
nameless1 (8.1.2015)
Stara 8.1.2015, 13:21   #15
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: "Gejmerske" tastature

Ja se pitam kako i dan danas,posle vise od 15 godina moja bela tastatura (nazalost nije mehanicka) i dalje odlicno funkcionise
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2015, 13:57   #16
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: "Gejmerske" tastature

Citat:
DiNDiNBrE kaže: Pregled poruke
Ja se pitam kako i dan danas,posle vise od 15 godina moja bela tastatura (nazalost nije mehanicka) i dalje odlicno funkcionise
Nista im ne fali, neki cak vise gotive taj izgled. Recimo imas Topre tastature od po 200+ eura, sigurno nisu bezveze stavili tu cenu. Samo sto se ove razlikuju od starijih, sto su mnogo tise, jer imaju unikatni mehanicki prekidac, tako da imas najbolje iz oba sveta.

dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2015, 14:17   #17
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: "Gejmerske" tastature

Ova moja pravi finu buku pri kucanju,te sam skinuo dugme da vidim kakva je,i naisao sam na gumu.Doduse izgleda skroz isto kao ta sa slike,samo su svi dugmici beli.Ime proizvodjaca je NMB.Malo sam otisao u off
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2015, 14:54   #18
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: "Gejmerske" tastature

Citat:
dacajak kaže: Pregled poruke
Ja imam bloody b120 tastaturu, ko i svaka je iz tog cenovnog ranga, savresno radi posao za koji sam je i kupio. Plastika je kvalitetna, i nije bas lagana, ima ojacan space bar, tipke nisu preosetljive na dodir i cuju se nesto manje od mehanicke - ciji svuk podseca na one bele tastature iz 80-90'. Izgled joj je minimalisticki, ali classy, bas kako meni odgovara. I ja sam je uzeo cisto estetski, zato sto imam crveno LED svetlo u kucistu i zato sto se slaze uz V7 bloody mis, a i krvavi logo ruke je badass. Ima 5 nivoa jacine svetla, tako da nije previse bljestavo, a na 5. bas mocno izgleda. Svetlo ne probija izmedju tipki, nego samo na mestu gde su slova ispisana.
Ima multimedijalne tipke, koje rade na principu laptopova, treba da se drzi Fn taster, no sve te detalje mozes videti na sajtu koji si spomenuo da kupujes.
Znaci, koju god tastaturu iz tog cenovnog ranga da uzmes, neces pogresiti, samo prati svoj ukus.
Hvala za post. Ovo je bilo korisno..

PS. Ako je verovati braci Rumunima (), Natec RX 33 potpuno pobrljavi kada se nesto prospe na nju, tako da je onda Bloody b120 bolji izbor buduci da je vodootporan.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2015, 15:16   #19
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: "Gejmerske" tastature

Gejmerske tastature nisu ništa drugo do kozmetika tastature za profesionalno kucanje sa plitkim gazom i smanjenim šumom su druga priča, a mehaničke tastature navodno imaju bolji odziv ali nisam primjetio da neko ko igra na običnoj tastaturi "pada" kod drugog igrača samo zato što nema skupu, svjetleću tastaturu. Onaj ko zna igrati igraće i na najobičnijoj tastaturi, a onaj ko pada na marketinške, kozmetičke i dječije trikove kupiće Razor za WoW, Razor za CS, i tako u nedogled...dok je ovaca, biće i vune - osim ako niste kupili "pro" tastature koje vam služe kao alat pri pravljenju para u IT-u, u tom slučaju poštovanje
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2015, 15:41   #20
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: "Gejmerske" tastature

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Onaj ko zna igrati igraće i na najobičnijoj tastaturi
Da, ali u mraku morace da 'nabada' tastere. Mislim da je osvetljenje korisno (ako nije napadno). Za ostalo se slazem..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
LoneWolf (8.1.2015)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dve tastature istovremeno DonCorleone91 Aplikativni softver 7 2.12.2012 6:16
Čišćenje tastature slimstar Packypfc Ostale komponente 4 21.9.2010 15:40
Otishao PS/2, Windows ne može da se loguje preko USB tastature Salito Kvarovi 5 2.7.2009 14:39
A4 TECH tastature? zoran petric Ostale komponente 11 3.10.2007 19:06
Multifunkcije kod tastature ne rade. M.P. milim Ostale komponente 0 12.6.2006 17:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com