Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.6.2013, 9:21   #1
Partizan Rambo
Član
 
Član od: 20.3.2012.
Poruke: 83
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka
Određen forumom Wargame: AirLand Battle

Osim komplikovanog naslova, još komplikovanijeg nego prethodnika Wargame: European Escalation, ovaj RTS je prava poslastica.

Ima li koga ovde ko još igra WALB?
Partizan Rambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2013, 13:28   #2
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Wargame: AirLand Battle

Ja sam igrao do skora a probao i ovo. Igra zaista unapredjenje svakog segmenta u odnosu na prvi deo. Dodavanje aviona je ono sto je bilo preko potrebno i nisu omasili . Gomila verzija i opcija, zaista svaka cast na tim sitnim detaljima. Nazalost dinamicka kampanja mi izgleda kao propustena prilika, dobro je odradjena, moglo je to malo bolje ali OK. Mozda jos jedna zamerka je nemogucnost naoruzavanja samih aviona, bilo bi dobro imati nekoliko opcija za svaki avion pa bismo sami mogli da biramo koji avion ce nositi koju kombinaciju naoruzanja. Recimo Su 25 sa nosacima koji imaju samo Kh tip raketa izgleda malo smesno i neefikasno, bilo bi dobro kada bi (za odredjenu cenu) mogli sami da biramo to naoruzanje pa pravili neki visenamenski sablon umesto sto bismo slali svaki tip aviona posebno za bombardovanje, raketiranje i ostalo. Mozda i postoji ali jos nisam zagrebao.
pentraksil je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2013, 9:02   #3
Partizan Rambo
Član
 
Član od: 20.3.2012.
Poruke: 83
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Wargame: AirLand Battle

Kod Wargame: European Escalation prvo sam igrao kampanju i nisam mario za MP. Međutim kad sam zagrizao više nikada nisam takao kampanju. Jednostavno nepojmljivo je dosadna u poređenju sa takmićenjem protiv živih ljudi

A sada kod WALB uopšte ne marim za kampanjom. Mada bi me zanimala ta "dinamičk kampanja", zvuči kao Total War.

Biranje "deck"-a u WEE i WALB je potpuno sastavni deo igre. Mislim, namerno je tako zamišljeno da nikada nećeš biti sasvim srećan sa svojim arsenalom. U idealnom slučaju imaćeš za svaki pojedinačni scenarijo poseban deck: za svaku kartu, s obzirom na broj saboraca, da li igraš masovnu makljažu na 10v10, ozbiljni ranked turnir, itd.

Ja zasada prolazim sa svojim jedinstvenim deckom, jedan za NATO i jedan za PACT. Pošto je poljski deck bio prvi na izboru ostao sam sa Poljacima i vremenom sam ga tweakovao po mom ukusu. A kod NATO sam bio manje radoznao pa sam uzeo USA. Mislim da ću kao sledeće uzeti Kanađane jer sam Eugen-u uvalio svoje prezime da koriste u igri .
Partizan Rambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2023, 12:40   #4
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.240
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Wargame: AirLand Battle

Resio da zavrsim tutorijale koje nisam, jer mi bili tezi nego ostalo. Promenio sam pristup i igrao kako ne igram skirmishe i kampanju.
Jedan sam presao tako sto sam cekao da se skupe poeni za maskimalan broj Abrams tenkova (14) pa onda krenuo sa njima i izvidjackim vozilom. Prosao sa njima kao kroz sir.
U druga dva tutorijala sam iskoristio izvidjacke (po 3 mimo obicaja) jedinice za brzo i neprimetno ubacivanje u blizinu sektora pod kontrolom neprijatelja, lociranje komandnih vozila i njihovo unistenje. Uz asistenciju tenkova pri kraju.
Ostao jos jedan da zavrsim.
Slike iz finisa nekih tutorijala sam postavio na Screenshots temi.
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Wargame: European Escalation Isko Strateške igre 111 1.12.2022 17:37


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com