Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.8.2010, 19:15   #1
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Disciples II

Pretraga mi nije nasla temu o ovoj igri, ako tema postoji prebacite ovu poruku i obavestite me plz

Igrao sam svojevremeno Disciples 1 i bas sam je puno voleo, dvojku sam preskochio kad je izashla jer sam imao u to vreme vremeshan komp. Fama oko izlaska Disciples trojke me je potsetila da sam je preskochio pa sam je nabavio pre neki dan i igram je u najvece. Sve u svemu igra je super, svidja mi se, ali imam nekoliko pitanja:

Jel mi se chini ili je Imperija dosta slabija od svih ostalih? Probao sam nekoliko single mapa (quests) i uvek sam sa svim ostalim rasama mnogo lakshe pobedjivao nego sa ljudima.

Jel postoji opcija replay mission ili sl? Ne mogu nigde da je nadjem a ne mogu ni da poverujem da je nema, tu opciju imaju i praistorijske strategije.

Takodje mi se chini da je igra jako teshka, dosta teza od keca. Igram na normal i prelazim ja sve, ali sa puno muka i uchitavanja. Ne smem ni da zamislim kako je na najteze.

Poslednja ispravka: Nash Knight (28.8.2010 u 20:08)
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2010, 19:56   #2
K0sta
Novi član
 
Član od: 2.3.2009.
Poruke: 28
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Disciples II

Imperija nema jake magove ili dobar damage na ostalim trupama, ali zato ima mnogo jake healere i dobre frontline trupe sa dobrim armorom i pobedjuju time sto izdrze vise. Sa malo spell research-a mozes dobiti ogroman armor rating, sto omogucava da lako pobedis protivnickog capitol guardian-a.
Ja sam samo kampanje igrao.
K0sta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2010, 22:12   #3
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Disciples II

Hvala vam na pomoci

Ali snashao sam se:
Postoji replay mission u odredjenom obliku, igra automatski sachuvava pochetak tekuce misije u beginning of campaign save-u, shto je malo zbunjujuce, ali whatever. Imperija izgleda da jeste slabija od drugih frakcija, ali nisam dovoljno igrao da mogu definitivno da ocenim. A shto se tiche tezine, jednostavno nisam umeo da igram Odigrao sam kampanju od pochetka i sad igram neuporedivo bolje, mada osecam da ima josh mnogo mesta za poboljshanje. Super igra, da napomenem josh jednom!
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2010, 17:07   #4
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Disciples II

U vreme kad je izasao kod mene u kraju se mnogo pikalo hot seat Disciplesa 2.

Imperija je daleko od najslabije, bili bi najjaci da nije AoE paralize kod undeadova, i jos njihove frontline trupe kad se nadograde imaju paralizu. Imperija je odlicna ali su undeadovi prejaki. Sa undeadovima idi sa 2 spektra koji rade AoE paralizu u zadnjem redu (imaju nesto oko 60% sanse da pogode) a sa Imperijom dva hilera.

Nema sanse da izgubis, cak i cuvari u zamkovima su laganica, sa undeadovima +hit potovi a sa imperijom +armor.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2012, 3:49   #5
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.681
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Disciples II

Da malo vaskrsnemo temu, probao sam ovo da igram kao klinac i, uprkos tome što mi se mnogo svidela, bila mi je preteška... Zimus je vidim na GOG-u i rešim da se malo podsetim... Igra me i dalje oduševljava, doduše igram na easy i opet je izazovno, ove današnje igre su nas stvarno omekšale, stvarno su prelake...

Elem, imam jedno pitanjce.... Da li je moguće koristiti napitke tokom borbe? Vidim da može leader da se opremi sa 2 napitka, čak ih i ponekad vidim u ona dva slota u borbi, ali nikako da skontam da li mogu da se koriste...
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2012, 20:36   #6
Draugdur
Član
 
Član od: 21.11.2007.
Poruke: 102
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 29 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Disciples II

Trebalo bi da može...ako se dobro sjećam, koriste se kao orbovi i talismani, drag & drop, samo naravno na onu jedinicu na koju hoćeš.
Draugdur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2012, 21:53   #7
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Disciples II

Da koristis ih na bilo koju jedinicu ali trosis potez kad to uradis. Otprilike je jedino korisno na kraju bitke da izbegnes da ti pogine neka jedinica ako ne mozes da uradis resurect.

Davno bilo ali fantasticna igra. Meni je bila bolja od Heroja. Nekako mi bilo mnogo zabavniji nacin borbe nego pomeranje kao da igram sah sto je u herojima. Secam se da mi je drugar pokazao, bila subota, u igraonici, meni je do ponedeljka kad sam mogao da je kupim gorela glava jer nisam mogao jos da je igram. Ne znam da li sam ikada toliku zelju nesto imao da igram.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2012, 21:38   #8
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.681
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Disciples II

Skontao sam, može da se koristi samo kada vođa dođe na red...
To mi i nije od neke koristi...
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2012, 9:53   #9
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Disciples II

Ume da bude, zavisno od situacije. Ponekad će ti npr. biti bitnije da izlečiš jednog (ili sve članove družine) nego da napadaš herojem. Sem napitaka tu mogu da se koriste još orbovi i talismani, ako si tako razvio heroja, sa tim da se orb upotrebi jednom i to je to a talisman se koristi više puta, mada nikada nisam obratio pažnju da li je broj upotreba fiksan ili zavisi od nečeg (uglavno tu je negde između 5 i 10 upotreba). Pa tako npr. talisman koji leči sve članove družine ume da bude strašno koristan kod frakcija koje nemaju healera.

Ja inače ponovo obrćem Disciples 2 ali Gold Edition, sa sve onim dodatnim kampanjama u koje se prenosi već razvijen heroj. Ovakve igre uvek igram sa devojkom, a Heroji 6 su nam ostavili takvu prazninu i želju za nečim boljim da smo morali opet da odigramo nešto ljudski.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2012, 21:06   #10
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.681
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Disciples II

Znam, ali često se dešava da dok stigne red na heroja već bude kasno.

Ja sam nedavno krenuo da igram ispočetka, sad sam negde na 5. misiji Empire kampanje, kad se pojavljuju oni Elfovi, zezaju me vukodlaci, imam malo magova a ne mogu ničim drugim da ih ubijem... Verovatno bi trebalo da krenem misiju ispočetka, nego me sad nešto uhvatilo da igram Baldur's gate...

Opet sam krenuo više igara u isto vreme, iako sam rekao da to neću više da radim
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2012, 21:12   #11
Vlaad
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 114
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Disciples II

Citat:
zvucnjak kaže: Pregled poruke
Znam, ali često se dešava da dok stigne red na heroja već bude kasno.

Ja sam nedavno krenuo da igram ispočetka, sad sam negde na 5. misiji Empire kampanje, kad se pojavljuju oni Elfovi, zezaju me vukodlaci, imam malo magova a ne mogu ničim drugim da ih ubijem... Verovatno bi trebalo da krenem misiju ispočetka, nego me sad nešto uhvatilo da igram Baldur's gate...

Opet sam krenuo više igara u isto vreme, iako sam rekao da to neću više da radim
Dovoljan ti je jedan, ostatak ekipe defenduje u prvom redu.

Ja sam nedavno zavrsio kampanju sa Arch-Angelom kao glavnim herojem. Problem je naravno sto na startu ima Leadership 1 i ne moze da pravi damage. Izabrao sam Guildmastera zbog dodatnih opcija sa Thiefovima... Na kraju kampanje gazi sve kao i bilo koji heroj, ali do tada treba ponekad i razmisliti za promenu...



P.S. Evo malo Banshee cosplaya: http://www.cosplay.com/shoot/184530/p1
Vlaad je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2012, 22:18   #12
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.681
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Disciples II

Citat:
Vlaad kaže: Pregled poruke
Dovoljan ti je jedan, ostatak ekipe defenduje u prvom redu.
Djavola jedan, ubiju ga odmah na početku njihovi magovi/strelci i pre nego što dodje red na moj potez...
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2012, 20:28   #13
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Disciples II

Omekšaj ih nekim magijama i pre nego što uđeš u borbu. Vukodlaci nemaju mnogo, 100 HP beše... 2 slabije magije ih skrate za pola života.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2014, 20:27   #14
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Disciples II

Pre par nedelja sam zavrsio ponovni prelaz svih 4 kampanja osnovne igre.

Odigrao sam na medium tezini jer za hard nisam imao vremena a i ovo sam igrao na poslu kad sam imao lufta tako da sam igrao mesecima.

Ovo sigurno nece ni biti poslednji put da cu je preci, jedino sto sam se ispalio kada sam zavrsio osnovne kampanje nisam sa svim rasama sacuvao, exportovao, lika a to je potrebno za igranje ekspanzija.

Zaista ne bio znao tacno da kazem zasto mi bas toliko prija igra. Delom art stil, delom sto je potezna, delom prenosenje lika i itema iz misije u misiju, delom sto je slicna HoMM a nije ista.

Secam se da sam prvi susred imao sa igrom negde 2003-2004 godine i to u igraonici of all the unlikely places za potezni RPG, drugar mi pokazao u subotu i ja sam se toliko zaludeo da sam u ponedeljak u 8:00 bio ispred radnje da je kupim. (dok su takve radnje jos postojale)... ah to be young and in love
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
filpan (4.1.2015)
Stara 9.1.2015, 21:51   #15
2slow4me
Član
 
Član od: 20.6.2010.
Poruke: 63
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Disciples II

Imperija nije toliko slaba kao sto se cini na prvi pogled. Ja sam najvise ludeo od Inferna, bolestija su bili. Imperija ima najkul jedinicu u igri (ranger koji prelazi u imperial assassina, prej**eno dobro izgledaju). Nisam skoro igrao, ali iz mog secanja, jedino Patuljcima nisam bio odusevljen, imali su neku mnogo cudnu tranziciju vojske.
2slow4me je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2015, 15:00   #16
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Disciples II

Patiljci su kidali...ali tek na poslednjem nivou.

Imali su Ledene dzinove. Sa 2 takva, klasom koja daje dodatni dmg i par itema dzinovi su mogli iz jednog udarca svakog normalnog neprijatelja iz 2 bilo kog neprijatelja koji postoji na mapi. Al zato dok platis zgrade i dobijes XP treba ti 50 trnova.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2015, 16:42   #17
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Disciples II

Rekao bih da je imperija najbolje izbalansirana i najlakša za igru. Ja sam čak voleo da odigram bez assassina, sa melee herojem i 2 Holy Avengera. a pozadi 2 maga i hiler. Kombinacija koja startuje malo sporo ali čisti kao cunami kada dočekaju svoj red.

Što se patuljaka tiče, nikada ih nisam voleo, nekako su mi uncool jedinice. Ipak umeju i oni da budu deadly force. Ja ne volim jedinice na dva polja pa sam kod njih koristio mag heroja i alhemistkinju koja daje potez, kada se heroj razvije dobro sa dva poteza po krugu seje masovnu smrt, ovi melee samo treba da drže busiju, a oni sa dve sekirice što imaju po dva udarca su dobri za čišćenje onoga što ostane posle heroja. Strelac im je zato uvek bio levo smetalo, maši kada mi najviše teba.

Poslednja ispravka: Aibo (10.1.2015 u 16:56)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Yonai (10.1.2015)
Stara 14.1.2015, 19:21   #18
2slow4me
Član
 
Član od: 20.6.2010.
Poruke: 63
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Disciples II

Uf, i ja sam mrzeo te jedinice koje zauzimaju po dva mesta, ubedjen sam da su totalno neefikasne. Ma ok patuljci posle, ali u pocetku dosta slabi. Meni Imperial najgotivniji.
2slow4me je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Disciples 3: Renaissance Vlaad Strateške igre 111 5.8.2013 18:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com