Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.7.2013, 21:00   #1
2233
Član
 
Član od: 26.2.2010.
Poruke: 59
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Da li vredi uzeti APU?

Naleteo sam na laptop sa AMD apu procesorom pa me zanima kolko je kvalitetan izbor, znam da je AMD vec duze vreme van forme i daleko losiji od intela, ali ne treba mi mnogo mocan laptop, a ako je ovo sasvim solidan izbor sto da ne uzmem. Ko je koristio/imo iskustva sa apu jezgrom?
2233 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2013, 0:36   #2
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Da li vredi uzeti APU?

Zavisi koji apu procesor,ako je a6 on je u nacelu losiji od intela nesto,mada a prosecnog korisnika nista sto bi trebalo da lupa glavu. A8 je najbolje resenje,ako se gleda kroz prizmu perfomansi i dugorocnosti,kao srednji segmnt.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2013, 0:43   #3
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Da li vredi uzeti APU?

Ja posedujem laptop sa APU-om + zasebnim GPU-om za igre. A6 je u pitanju. Iako je spadao u niži srednji rang, vreme trajanja baterije je odlično, performanse sasvim pristojne za net/office/umeren gejming, laptop se ne pregreva, i generalno sam zadovoljan performansama.

Zavisi za šta kupuješ laptop i koji brend kupuješ kao i koliko para možeš da daš. Ja sam gledao da uzmem laptop za faks sa dobrim kvalitetom izrade. Nekoga kvalitet izrade ne zanima i hoće što jače komponente. Neko hoće da igra igre, neko hoće dug životni vek baterije.

Kao all-around rešenje APU je dobra stvar ali ako planiraš da radiš, igraš se i radiš praktično od svega pomalo, ne idi na APU slabiji od A8, kao što je već rečeno osim ako nema i dedicated GPU za igranje ili ti se ne uklapa u budžet.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2013, 7:50   #4
2233
Član
 
Član od: 26.2.2010.
Poruke: 59
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li vredi uzeti APU?

Pa treba mi zbog studiranja, a kuci imam INTEL PENTIUM DUAL CORE sa mocnih 4GB RAM-a , tako da mi i nije tolko bitno kolko je jako, jedine zahtevne stvari kje bi radio jeste mozda eventualno programiranje(iz hobija ne za potrebe faxa).
2233 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2013, 7:53   #5
2233
Član
 
Član od: 26.2.2010.
Poruke: 59
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li vredi uzeti APU?

Zaboravih da dodah da bi mozda malo eksperimentiso sa njim, ubacivo bi razne OS sisteme (od novog windows 8 do raznih linux distribucija) , taj laptop ima 2GB rama ali cu gledati da povecam na 4 .
2233 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Novi pc, budzet veliki al da li vredi perablenta Šta da kupim? 16 2.10.2011 11:13
Šta uzeti i da li vredi ovoliko para? Oliver_ Prenosni računari 51 29.11.2010 2:18
Da li HP Pavilion dv6 vredi te pare? Pimpdude ŠDK - Prenosni računari 0 2.8.2010 0:15
245B, kvalitetan, vredi li? dzena ŠDK - Grafika 15 11.8.2008 22:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com