Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.2.2008, 16:53   #1
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Ponašanje na forumu

Primijetio sam na dosta tema da su neki ljudi počeli da smaraju komentarima tipa:
- ajd ne budi dosadan
- glupo ti je pitanje
- ne lupaj gluposti
- ne smaraj, guglaj malo.
forum počinje da liči na elite security sa koga sam otišao baš zbog ovoga.
Ako nemate odgovor nemojte ništa ni pisati i pustite moderatore da zaključaju ili obrišu temu.
Ne napadam nikoga lično, samo kažem da se ovo dešava češće nego kad sam tek došao na forum (ne, nije se meni to desilo pa se žalim).
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 8 korisnika se zahvaljuje korisniku noisy na korisnoj poruci:
Bojan (5.2.2008), Bokile (7.2.2008), fingerprint (5.2.2008), oluja (5.2.2008), PAIN (6.2.2008), player1 (12.8.2008), RaideR (6.2.2008), stesha (19.2.2008)
Stara 5.2.2008, 17:24   #2
Pelagijska Argosija
Veteran
 
Član od: 3.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 656
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 291 puta na 150 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pelagijska Argosija
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Slažem se da to nije lepo ponašanje, ali nije lepo ni da se po n-ti put postavlja isto pitanje u istoj temi na koje odgovor može da se nađe na istoj strani (!) - a to se, recimo, dešava. Takođe, neki ljudi traže bukvalno detaljno da im se objasni kako da se pređe neka igra (najviše visim na delu foruma za igre pa znam). Mislim, u čemu je poenta igranja onda? Ako već neko ne može da skapira posle deset poruka kako da pređe neki deo u igri onda neka ide na google ili youtube.
Dalje, mislim da nije ni potrebno spominjati koliko se ostavi poruka sa sadržinom:
- "Da li će mi igra raditi sa tom i tom konfiguracijom..." (u 90% tema na prvoj strani se nalazi i neka poruka u kojoj je izlistana zahtevnost ili link ka sajtu gde se to može videti)
- "A zašto meni ne može XYZ igra da radi sa grafičkim podešavanjima na maksimumu..." ili meni omiljena
- "Jao super je igra, meni radi na X fps-a, YxZ rezoluciji i (naravno) sa maksimalnim detaljima i ekstra sam zadovoljan..." (stiče se utisak kao da se ljudi hvale i kao da su pukli ko zna kolike pare na računar samo da bi pokrenuli neku igru na maksimumu detalja i onda se hvalili time)

I tako dalje, i tako slično. Meni daleko više smeta kada ljudi počnu da smaraju sa ovakvim porukama, a opet možda je to samo do mene...

Kada se sve gore navedeno uzme u obzir onda moraš da razumeš i te ljude koji malo iznervirano nešto napišu, jer ako niko ne odgovori onda forum ne valja i svi su digli nos niko ne pomaže nikome više.
Naravno, uvek ima izuzetaka i na jednoj i na drugoj strani - nisam nikako imao nameru da generalizujem.
Pelagijska Argosija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Pelagijska Argosija na korisnoj poruci:
Bokile (7.2.2008), Borowatz (6.2.2008), fingerprint (5.2.2008), Ocelot (5.2.2008), todos (5.2.2008)
Stara 5.2.2008, 17:38   #3
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Citat:
Pelagijska Argosija kaže:
Slažem se da to nije lepo ponašanje, ali nije lepo ni da se po n-ti put postavlja isto pitanje u istoj temi na koje odgovor može da se nađe na istoj strani (!) - a to se, recimo, dešava. Takođe, neki ljudi traže bukvalno detaljno da im se objasni kako da se pređe neka igra (najviše visim na delu foruma za igre pa znam). Mislim, u čemu je poenta igranja onda? Ako već neko ne može da skapira posle deset poruka kako da pređe neki deo u igri onda neka ide na google ili youtube.
Dalje, mislim da nije ni potrebno spominjati koliko se ostavi poruka sa sadržinom:
- "Da li će mi igra raditi sa tom i tom konfiguracijom..." (u 90% tema na prvoj strani se nalazi i neka poruka u kojoj je izlistana zahtevnost ili link ka sajtu gde se to može videti)
- "A zašto meni ne može XYZ igra da radi sa grafičkim podešavanjima na maksimumu..." ili meni omiljena
- "Jao super je igra, meni radi na X fps-a, YxZ rezoluciji i (naravno) sa maksimalnim detaljima i ekstra sam zadovoljan..." (stiče se utisak kao da se ljudi hvale i kao da su pukli ko zna kolike pare na računar samo da bi pokrenuli neku igru na maksimumu detalja i onda se hvalili time)

I tako dalje, i tako slično. Meni daleko više smeta kada ljudi počnu da smaraju sa ovakvim porukama, a opet možda je to samo do mene...

Kada se sve gore navedeno uzme u obzir onda moraš da razumeš i te ljude koji malo iznervirano nešto napišu, jer ako niko ne odgovori onda forum ne valja i svi su digli nos niko ne pomaže nikome više.
Naravno, uvek ima izuzetaka i na jednoj i na drugoj strani - nisam nikako imao nameru da generalizujem.
Zato postoje moderatori i admini.

A sto se tice 'meni radi sa X fps-a na YZ rezoluciji i high podesavanjima', nemam nista protiv. Vecina ljudi u svom opisu ima napisanu konfiguraciju svog kompa, pa npr. 'radi mi na srednjim podesavanjima' uz informaciju o konfi kompa moze da znaci mnogo vise od "system requirements" na nekom tamo sajtu.

Nije lepo biti toliko strog prema novim korisnicima, svi smo bili novi, i lupali gluposti. Jednostavno - nisu svi forumi isti, pa treba vremena da covek udje u masinu, i shvati kako taj forum funkcionise. A ne moze se svaka moguca ljudska ideja ograniciti i definisati pravilima, pa je potrebno vreme adaptacije.
fingerprint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku fingerprint na korisnoj poruci:
Pelagijska Argosija (5.2.2008)
Stara 5.2.2008, 17:46   #4
Pelagijska Argosija
Veteran
 
Član od: 3.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 656
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 291 puta na 150 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pelagijska Argosija
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Citat:
fingerprint kaže: Pregled poruke
Nije lepo biti toliko strog prema novim korisnicima, svi smo bili novi, i lupali gluposti. Jednostavno - nisu svi forumi isti, pa treba vremena da covek udje u masinu, i shvati kako taj forum funkcionise. A ne moze se svaka moguca ljudska ideja ograniciti i definisati pravilima, pa je potrebno vreme adaptacije.
Dobro, slažem se ovo za početnike. Ja se trudim da imam dosta strpljenja, ali očekujem i od drugih strpljenja. Nije mnogo teško pregledati barem prve dve, tri i poslednju stranu, iako postoji pretraživač za svaku temu posebno.
Pelagijska Argosija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pelagijska Argosija na korisnoj poruci:
fingerprint (5.2.2008)
Stara 5.2.2008, 17:55   #5
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.848 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Citat:
noisy kaže: Pregled poruke
Primijetio sam na dosta tema da su neki ljudi počeli da smaraju komentarima tipa:
- ajd ne budi dosadan
- glupo ti je pitanje
- ne lupaj gluposti
- ne smaraj, guglaj malo.
forum počinje da liči na elite security sa koga sam otišao baš zbog ovoga.
Ako nemate odgovor nemojte ništa ni pisati i pustite moderatore da zaključaju ili obrišu temu.
Ne napadam nikoga lično, samo kažem da se ovo dešava češće nego kad sam tek došao na forum (ne, nije se meni to desilo pa se žalim).
Ja se licno trudim da obrisem sve takve postove. Jedino sto mi smeta je kad se otvara nova tema koja je identicna vec postojecoj - slabo koriscenje opcije Pretrazi.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2008, 17:57   #6
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Ovde se slazem sa tobom. Otvaranje duplih tema je jasno deklarisano u pravilima : ne moze, bre!
Da pojasnim sta sam hteo da kazem:
Postoje dve vrste pravila : pisana i nepisana.
Pisana pravila se ne smeju prekrsiti, pa koliko god nov bio. Tu nema 'vremena adaptacije i ucenja', jednostavno pogledas pravila, vidis sta se sme a sta ne.

Kod ovih drugih treba malo progledati kroz prste ljudima, sto se i cini.
Sto se bre svi zalite na funkcionisanje foruma, kad forum funkcionise sasvim dobro?

Problem je ovde sto ima suvise ljudi, a neki su sujetni (u svakoj gomili ima i 'vakih i 'nakih), sto se najbolje videlo za vreme 'ere reputacija'. Dobro je sto su ukinute, jer sad ne moze svako svakom da zakuca negativnu bez razloga, ali i lose, jer su se neki trudili da budu sto bolji/korisniji upravo zbog nje
Mozda bi neko resenje bili badge-ovi koji bi se primali direktno od modova i admina, za razna dobra/losa dela.

Ovde se svi nalazimo na jednoj klackalici. Prvo se neko zali na opstu nekulturu (nije prozivka za tebe, noisy), pa modovi i admini postanu stroziji. Onda se neko zali na strogost istih, pa se polako stvar vraca na staro...
fingerprint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2008, 18:21   #7
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Citat:
fingerprint kaže: Pregled poruke
Mozda bi neko resenje bili badge-ovi koji bi se primali direktno od modova i admina, za razna dobra/losa dela.
Ovako nesto bi bilo lepo kad bi mogli da imamo. Meni je reputacija bila vazna (imao sam osecaj kao da to kada nesto pisem ili pomazem nekom ima nekog smisla). Mnogo puta me je neko cimao preko privatnih poruka za pomoc i uvek sam izlazio u susret i uglavnom to niko ne bi mogao da zna da nisam dobijao reputaciju. Iskreno iako je lakse bez reputacije jer kad nema nje nema ni zlouptrebe iste, mislim da neki sistem nagradjivanja treba da postoji jer je onda ljudima lakse da se motivisu da uopste trose vreme na to da objasnjavaju nekome nesto sto ih mozda i ne interesuje u tom trenutku a tom (uglavnom novom clanu) je bitno.
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku genius na korisnoj poruci:
Borowatz (6.2.2008), fingerprint (5.2.2008), M1los (5.2.2008), oluja (5.2.2008), zdravkelja (5.2.2008)
Stara 5.2.2008, 19:38   #8
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Meni je reputacija bila vazna (imao sam osecaj kao da to kada nesto pisem ili pomazem nekom ima nekog smisla). ... mislim da neki sistem nagradjivanja treba da postoji jer je onda ljudima lakse da se motivisu da uopste trose vreme na to da objasnjavaju nekome nesto sto ih mozda i ne interesuje u tom trenutku a tom (uglavnom novom clanu) je bitno.
Hehe, šta sam rekao.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2008, 21:02   #9
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Ceo dan mi poruke stoje na 2.800 Pa zar sad ne mogu da nabijam ni broj postova ... bah... nikada necu postati deo inventara foruma...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2008, 21:07   #10
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

'Ajde glavu gore, već je 2801.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2008, 21:08   #11
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.848 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Ceo dan mi poruke stoje na 2.800 Pa zar sad ne mogu da nabijam ni broj postova ... bah... nikada necu postati deo inventara foruma...
U Brbljaonici se ne broje poruke, pricali smo o tome.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2008, 21:20   #12
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Ceo dan mi poruke stoje na 2.800 Pa zar sad ne mogu da nabijam ni broj postova ... bah... nikada necu postati deo inventara foruma...
Ja sam samo 6 meseci manje na ovom forumu od tebe, a imam mnooogo manje poruka... Kako si to postigao, majke ti
I da, sto je bitan broj postova (osim sto ti ispod pise da si u 'forumskom magacinu')?
fingerprint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2008, 21:23   #13
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Citat:
fingerprint kaže: Pregled poruke
I da, sto je bitan broj postova (osim sto ti ispod pise da si u 'forumskom magacinu')?
Penis enlargement
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku Shlaymara na korisnoj poruci:
Bokile (7.2.2008), duschan (6.2.2008), fingerprint (5.2.2008), Geomaster (24.6.2008), hacker_aca (5.2.2008), Mr.Deeds (6.2.2008), pyost (5.2.2008)
Stara 5.2.2008, 21:25   #14
nebojsa986
Veteran
 
Član od: 12.5.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.039
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 204 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
Penis enlargement
+1
nebojsa986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2008, 22:26   #15
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

A ono jeste... trebalo bi da idem na operaciju uskoro... mozda me posle bude manje briga za broj postova

Eh... a jel postoji opcija stvarno za vBulettin da se ubaci neki sistem nagradjivanja?

Poslednja ispravka: genius (6.2.2008 u 11:38) Razlog: slovna greska
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2008, 23:04   #16
Orvel
Veteran
 
Član od: 6.4.2006.
Lokacija: Životinjska farma
Poruke: 784
Zahvalnice: 434
Zahvaljeno 336 puta na 169 poruka
Arrow Re: ponašanje na forumu

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Ja se licno trudim da obrisem sve takve postove. Jedino sto mi smeta je kad se otvara nova tema koja je identicna vec postojecoj - slabo koriscenje opcije Pretrazi.
Pre nekoliko dana nisam koristio opciju pretraži pa sam duplirao već postojeću temu. Nije mi bilo teško da pošaljem PM Iris da obriše temu. Tako bi trebalo svako da uradi, a ne da se pored svega nabijaju postovi na već "sažvakane i prežvakane" stvari.
Orvel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Orvel na korisnoj poruci:
oluja (5.2.2008)
Stara 5.2.2008, 23:27   #17
ForceWare
Starosedelac
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 2.080
Zahvalnice: 555
Zahvaljeno 617 puta na 284 poruka
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

E, a o čemu vi ovde pričate tj. koja je tema?

Penis enlargement, nabijanje postova, glupa pitanja, glupi odgovori, reputacija... ?
ForceWare je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2008, 23:28   #18
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Takođe bi ljudi trebalo da daju imena temama tako da budu laka za search. Pošto, jelte, search na forumu koji je na srpskohrvatskom jeziku sa padežima nije tako efikasan kao search na forumu gde se govori samo engleski.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2008, 23:36   #19
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Citat:
ForceWare kaže: Pregled poruke
E, a o čemu vi ovde pričate tj. koja je tema?

Penis enlargement, nabijanje postova, glupa pitanja, glupi odgovori, reputacija... ?
Pa, noisy se valjda pozalio kako ljudi sa ovog nisu friendly i kako nece da pomazu manje strucnim ljudima.Naravno, kao i svaki put kad se postuje tema u podforumu "Forum o Forumu" nakon 3-4 posta ide se u neizbezni off topic...
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku donator99 na korisnoj poruci:
ForceWare (6.2.2008)
Stara 5.2.2008, 23:59   #20
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Takođe bi ljudi trebalo da daju imena temama tako da budu laka za search. Pošto, jelte, search na forumu koji je na srpskohrvatskom jeziku sa padežima nije tako efikasan kao search na forumu gde se govori samo engleski.
Resenje : izbacimo padeze. Uh, izvinjavam se: izbacimo padez iz govor na forum.
fingerprint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Skaliranje slike sa kompa na LCD TV mickey Grafika 1 13.7.2008 21:46
Vasi poceci na ovom forumu zidan grobar Brbljaonica 38 1.2.2008 0:18
DOLE SNEG na forumu - uklonite FleŠ nikolam Forum o forumu 52 4.1.2008 10:54
Pomozite svim neznalicama (meni) na forumu :) rudar Pravljenje igara 256 16.11.2007 23:18
Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?") aurora Brbljaonica 283 8.7.2007 0:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com