Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.11.2014, 23:29   #601
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Nema fakulteta koji će te učiti samo o onome što te zanima. Jbga, fakultet je tu da da teorijsku osnovu, tako da ti matematika ne gine.
Ali to ne znači da nećeš imati vremena da se baviš nečim konkretnim, već samo da ćeš morati svoje vreme dobro da organizuješ, da sve stigneš.

RAF je relativno ok fakultet, dosta iznad raznih Megadingija.
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sun Tzu na korisnoj poruci:
Thunderman (4.11.2014)
Stara 26.11.2014, 1:36   #602
Bathoryy
Član
 
Član od: 13.10.2010.
Poruke: 492
Zahvalnice: 306
Zahvaljeno 218 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Au čoveče, bila sam osmi kada sam se raspitivala za srednje škole, baš na ovom forumu.
Naravno, vreme je brzo proletelo, a ja shvatila da sam četvrta i da mi se prijemni uskoro bliži.
Odlučila sam da želim da upišem ETF, idu mi matematika i fizika dosta dobro, znam da je težak faks, ali opet, zar svaki faks nije težak i zar za svaki faks ne treba da se zagreje stolica pošteno(Megableju i te neću da računam). Sumnjam da BAŠ mora da se radi po 10 sati dnevno kao što svi pričaju. Govore mi da sam luda jer želim da ga upišem.


Doduše, u poslednje vreme me svi nagovaraju da upišem FON, kao lakši je fakultet, manje ću da učim i bolje proći, i sad sam ja skeptična.
Videla sam predmete u prvoj godini i to uopšte ne liči na nešto što bi moglo da me interesuje.
A opet, tu su Matematički i Mašinski...
Asocijacija na Matematički - profesor matematike, a na Mašinski - zastarela oprema, rad, nemam pojma više...

Pretpostavljam da je najbolja opcija da begam iz Srbije, ali to neće biti moguće, tako da ono... Ono što me konkretno zanima jesu utisci sa ETF-a...
Svakako znam da će biti neki tehnički fakultet.
Bathoryy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2014, 1:59   #603
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

I mene su slično tripovali. Ti možeš ako želiš da učiš 10 sati dnevno, možeš i više, gornja granica ne postoji, al nema tog fakulteta kod nas koji traži 10 sati svakodnevnog rada samo da bi se završio. Možeš da računaš i na to da ćeš biti dosta uspešnija u učenju budući da ti matematika i fizika nisu nepoznati.

Ja bih ti preporučio da ne odustaješ od svojih "snova" i da upišeš ETF. S njim ćeš vrlo lako naći izlaz iz ove zemlje. FON jeste lakši, ali ne sumnjaj da to znaju i oni kod kojih ćeš se zaposliti. Još je u poslednje vreme povezan oko afera s kupljenim diplomama, računaj da će tih afera biti još više i da će on dodatno gubiti na reputaciji.

E sad nešto krajnje subjektivno, kad bih imao 19 i mogao da biram, izabrao bih faks koji je povezan s poljoprivredom. S tom diplomom i naravno željom da znanje prilagođavaš novim tehnologijama, lako ćeš naći posao po dijagonali od Novog Zelanda do Aljaske. Plus, čini se kao posao koji je lako zavoleti.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2014, 3:09   #604
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
Bathoryy kaže: Pregled poruke

Pretpostavljam da je najbolja opcija da begam iz Srbije...
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Markonije na korisnoj poruci:
Bathoryy (26.11.2014), Game fever (15.6.2015), voodoo_ (27.11.2014)
Stara 26.11.2014, 7:34   #605
Akia
Novi član
 
Član od: 13.6.2013.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
Bathoryy kaže: Pregled poruke
Ono što me konkretno zanima jesu utisci sa ETF-a...
Ovako, ima 7 odseka, na pocetku biras izmedju softverskog inzenjerstva ili elektrotehnickih odseka. Ako se odlucis za drugo, jedan od 6 odseka (signali i sistemi, telekomunikacije, energetika, elektronika, racunarstvo, fizicka elektronika) upisujes pri upisu u drugu godinu. ETF je zahtevan, mora da se zagreje stolica, ali ako redovno radis i dobro organizujes svoje vreme, ne mora to biti 10h ucenja. Olaksavajuca okolnost je sto ti leze matematika i fizika (a i ako volis to), ne bi trebalo da imas problema sa gradivom (ali ne treba ni da te ponese onaj osecaj da ces sve to savladati lako jer ti ide), za svaki uspeh ovde potreban je rad, dosta rada. Mora redovno da se radi da bi se iole ocekivao uspeh, sa uvodnjenjem novih pravila (nazovi bolonje) neki kolokvijumi su nenadoknadivi, i ako ih ne spremis dobro ili propustis, na ispitu mozes da dobijes najvise 7 ako znas sve.
Prva godina je prilicno obimna, ima 14 ispita, iz matematike se pored zadataka radi i teorija koja je pola ispita i mora da se zna napamet (bukalno), osnovi elektrotehnike (koji vazi za najtezi ispit na prvoj g.) je predmet na kome se proucava elektrostatika i stalne struje, magnetika i naizmenicne struje, nije toliko tezak ako ga ucis redovno i maksimalno sa razumevanjem, potrebna je rutina u resavanju problema jer na ispitu mnogo zakidaju na racunskim greskama. Programiranje nije tesko ako imas smisla, ima ljudi koji ga polazu sa malo ulozenog truda, a ima i onih koji se muce sa istim. Gradivo je Pascal i jezik C. Fizika ako ti lezi, nije preterano teska, kao ni laboratorijske vezbe i izborni predmeti.
Uglavnom su ljudima problem integrali, neki ih vide prvi put na fakultetu, a potrebni su za osnove elektrotehnike i fiziku u prvom semestru, pa je pozeljno da imas osnovno predznanje iz istih (koje se stice u gimnazijama prirodnog smera i mozda jos ponegde).
Srecno sta god da odlucis, i ako te jos nesto zanima, pitaj.
Akia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2014, 15:24   #606
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
Bathoryy kaže: Pregled poruke
Au čoveče, bila sam osmi kada sam se raspitivala za srednje škole, baš na ovom forumu.
Naravno, vreme je brzo proletelo, a ja shvatila da sam četvrta i da mi se prijemni uskoro bliži.
Odlučila sam da želim da upišem ETF, idu mi matematika i fizika dosta dobro, znam da je težak faks, ali opet, zar svaki faks nije težak i zar za svaki faks ne treba da se zagreje stolica pošteno(Megableju i te neću da računam). Sumnjam da BAŠ mora da se radi po 10 sati dnevno kao što svi pričaju. Govore mi da sam luda jer želim da ga upišem.


Doduše, u poslednje vreme me svi nagovaraju da upišem FON, kao lakši je fakultet, manje ću da učim i bolje proći, i sad sam ja skeptična.
Videla sam predmete u prvoj godini i to uopšte ne liči na nešto što bi moglo da me interesuje.
A opet, tu su Matematički i Mašinski...
Asocijacija na Matematički - profesor matematike, a na Mašinski - zastarela oprema, rad, nemam pojma više...

Pretpostavljam da je najbolja opcija da begam iz Srbije, ali to neće biti moguće, tako da ono... Ono što me konkretno zanima jesu utisci sa ETF-a...
Svakako znam da će biti neki tehnički fakultet.
O, došlo i to vreme
Sećam se da si me pitala tada nešto za ETF isto

Batali FON i ljude koji pričaju to, FON i ETF nemaju dodirne tačke.
ETF će ti možda pojeski mnogo vremena i života, ali nije toliko strašno kolko se priča. Takođe se priča da je FON isto što i ETF tako da priče uglavnom nemaju veze sa realnošću.

Ako te zanima čisto programiranje onda možeš da razmisliš i o matematičkom, ali samo onaj njihov smer koji je od početka za programiranje. Ako te ne zanima samo čisto programiranje onda je najbolji ETF jer ima dosta smerova (5, ne 7 kao što je napisao Akia, jer se fizička elektronika i softversko inženjerstvo ne računaju ) i sigurno ćeš naći nešto što te interesuje da upišeš.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2014, 17:09   #607
Akia
Novi član
 
Član od: 13.6.2013.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Sto da ne racunamo fizicku elektroniku, mozda devojku bas to interesuje? :P Za SI se slazem, to dodje vise kao privatni fakultet.
Akia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2014, 17:31   #608
Bathoryy
Član
 
Član od: 13.10.2010.
Poruke: 492
Zahvalnice: 306
Zahvaljeno 218 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Hvala vam na odgovorima, lakše mi je sada!

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
Ja bih ti preporučio da ne odustaješ od svojih "snova" i da upišeš ETF. S njim ćeš vrlo lako naći izlaz iz ove zemlje. FON jeste lakši, ali ne sumnjaj da to znaju i oni kod kojih ćeš se zaposliti. Još je u poslednje vreme povezan oko afera s kupljenim diplomama, računaj da će tih afera biti još više i da će on dodatno gubiti na reputaciji.
Ok, jedno je sigurno. Ne želim da upišem FON, ma koliko god bio lakši.
Deluje mi kao malčice teža verzija Megatrenda.
Ovo za poljoprivredu ne bih znala šta da kažem, uopšte mi ta ideja nije ni bila na pameti, ali svakako verujem da ima dosta posla.


Citat:
Akia kaže: Pregled poruke
Prva godina je prilicno obimna, ima 14 ispita, iz matematike se pored zadataka radi i teorija koja je pola ispita i mora da se zna napamet (bukalno), osnovi elektrotehnike (koji vazi za najtezi ispit na prvoj g.) je predmet na kome se proucava elektrostatika i stalne struje, magnetika i naizmenicne struje, nije toliko tezak ako ga ucis redovno i maksimalno sa razumevanjem, potrebna je rutina u resavanju problema jer na ispitu mnogo zakidaju na racunskim greskama. Programiranje nije tesko ako imas smisla, ima ljudi koji ga polazu sa malo ulozenog truda, a ima i onih koji se muce sa istim. Gradivo je Pascal i jezik C. Fizika ako ti lezi, nije preterano teska, kao ni laboratorijske vezbe i izborni predmeti.
Uglavnom su ljudima problem integrali, neki ih vide prvi put na fakultetu, a potrebni su za osnove elektrotehnike i fiziku u prvom semestru, pa je pozeljno da imas osnovno predznanje iz istih (koje se stice u gimnazijama prirodnog smera i mozda jos ponegde).
Srecno sta god da odlucis, i ako te jos nesto zanima, pitaj. :)
Pa da, verujem da je prva godina obimna, valjda je opet eliminacija u pitanju. Samo najjači opstaju!
Teorija... pa dobro, pretpostavljam da mi ide dobro bubanje takođe....Nisam oduševljena time baš, al ajde.
OET deluje super, bar ono što smo radili iz fizike, meni su te oblasti išle najbolje, mada verujem da je to sve hiljadu puta lakše nego na faksu.
Programiranje će biti ok, radili smo Paskal u trećoj, mada nisam toliko zagrejana za programiranje, treba samo da se razvije ta neka programerska logika.
Da, da, za integrale znam, zato se trudim da radim matu redovno i prelazim sve zadatke iz zbirke, sa obzirom na to da je profesorka dosta popustila, što mi se ne dopada. Prijemni nam je, pa ne želi da nas opterećuje dodatno, jer to neće biti na prijemnom, ali koliko sam razumela, prva je nastavak četvrte godine, a ono što se na prijemnom polagalo, ni neće biti toliko u prvoj godini.
Svakako imam fino predznanje iz matematike i fizike, sad se isplati što nisam upisala neku blejačku školu.:D Hoću, sada nemam ideje, hvala!

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
O, došlo i to vreme :D
Sećam se da si me pitala tada nešto za ETF isto :)


Ako te zanima čisto programiranje onda možeš da razmisliš i o matematičkom, ali samo onaj njihov smer koji je od početka za programiranje. Ako te ne zanima samo čisto programiranje onda je najbolji ETF jer ima dosta smerova (5, ne 7 kao što je napisao Akia, jer se fizička elektronika i softversko inženjerstvo ne računaju :p) i sigurno ćeš naći nešto što te interesuje da upišeš.
Sećam se i ja, mislim da si ti mene zainteresovao za taj faks konkretno, a mišljenje se i dalje nije promenilo.:DDD
Pre neki dan sam učila 33 strana ustava, a pre toga sociologiju i definitivno učvrstila svoju odluku da sam za tehnički fakultet 100%.

Nisam neki fan programiranja, a i čak da jesam, najverovatnije ne bih upisala Matematički, jer smatram da malo ograničava, i da ja mogu da naučim programiranje sama, čak i mislim da nije potrebna toliko diploma, nego lepo pokažem šta umem i to je to... Verovatno se varam, ali svakako, Matematički mi je poslednja opcija.


Also, danas sam saznala da ako budem radila maturski iz fizike, tamo na Fizičkom fakultetu, da mogu biti oslobođena prijemnog...
Ne znam koliko je to tačno, jer mi je prenela drugarica, ali raspitaću se kod profesora iz fizike. Ja sam ionako htela da radim maturski iz fizike, ali sam se prijatno iznenadila kad sam to čula.
Uostalom, ako ne upišem ETF, bar imam sigurnu rezervu, ako je to tačno.
Nemam pojma ništa o Fizičkom fakultetu, tako da ne bi bilo na odmet da neko kaže nešto ako zna.

Uglavnom, teme su:
1) Crne rupe
2) Ubrzavači plazme: simulacija eksplozije plazme na Suncu
3) Termonuklearna fuzija:
4) Fulereni: osobine i način dobijanja
5) Optička emisiona spektroskopija
6) Elementarne čestice
7) Prvi trenuci vasione
8) Nanotube: osobine i način dobijanja


Troumim se između 1, 2 i 7.
Šta vi mislite?

Poslednja ispravka: Bathoryy (26.11.2014 u 18:26) Razlog: ...
Bathoryy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2014, 18:17   #609
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

^
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku nexexcalibur na korisnoj poruci:
Bathoryy (26.11.2014), Game fever (15.6.2015), I like games (26.11.2014)
Stara 26.11.2014, 22:13   #610
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
Bathoryy kaže: Pregled poruke
Also, danas sam saznala da ako budem radila maturski iz fizike, tamo na Fizičkom fakultetu, da mogu biti oslobođena prijemnog...
Ne znam koliko je to tačno, jer mi je prenela drugarica, ali raspitaću se kod profesora iz fizike. Ja sam ionako htela da radim maturski iz fizike, ali sam se prijatno iznenadila kad sam to čula.
Uostalom, ako ne upišem ETF, bar imam sigurnu rezervu, ako je to tačno.
Nemam pojma ništa o Fizičkom fakultetu, tako da ne bi bilo na odmet da neko kaže nešto ako zna.

Uglavnom, teme su:
1) Crne rupe
2) Ubrzavači plazme: simulacija eksplozije plazme na Suncu
3) Termonuklearna fuzija:
4) Fulereni: osobine i način dobijanja
5) Optička emisiona spektroskopija
6) Elementarne čestice
7) Prvi trenuci vasione
8) Nanotube: osobine i način dobijanja


Troumim se između 1, 2 i 7.
Šta vi mislite?
Tamo niko ne ide pa su očajni i puštaju na te fazone. Bio je popularan faks dok nisu ukinuli vojni rok
ETF je bolja opcija svakako.

Kreni da spremaš prijemni sutra, kolko sam video konkurencija je sve jača
Nije tolko teško upisati etf, ali nikad ne znaš kolko će se ljudi prijaviti, svake godine ih je sve više.

Prijavi se na oba prijemna, i fiziku i matematiku, računa ti se bolji a fizika može lepo da te, da izvineš, use*e i može da ti znači jer onda dobijaš neke dodatne poene za predmet Fizika 1 u prvom semestru.

Pitaj ako te šta zanima

E, da, velika pomoć pri spremanju prijemnog i za sve matematike na fakultetu: wolframalpha.com

Poslednja ispravka: Wolverine (3.12.2014 u 0:08) Razlog: potty mouth
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2014, 22:35   #611
Bathoryy
Član
 
Član od: 13.10.2010.
Poruke: 492
Zahvalnice: 306
Zahvaljeno 218 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Pa da, naravno da faks mora biti očajan. Zvučalo je previše dobro da bi bilo istinito, ali pošto ja planiram samo da konkurišem na ETF-u bolje išta nego ništa. ;/
Jeste konkurekcija jača, potajno se molim da svi odu na Medicinu ili tako nešto.
A svakako sam planirala da i fiziku počnem spremati, i taman na oba prijemna da odem.


Što se tiče prijemnog, kod nas uveliko počeli da idu na pripreme, ali sam ja u fazonu da radim sama, jer mi se ne da bacati 300 evra na to.
Ne znam koliko je to dobra ideja? Moj ortak je dosta potrošio na pripreme da na kraju ne bi ni upisao faks. Ali je bar na Mašinski upao.
Zaista sam zadovoljna što nas je matematičarka forsirala redovno i davala nam stalno zadatke sa prijemnog, tako da ja nemam problema sa tim, jedino da se podsetim toga.
Počnem neku oblast, pa izvlačim svaki zadatak posebno sa ETF-a/FON-a/MATF-a i to ubacim u poseban folder. Sve je ionako na istu foru, lak je prijemni, bar meni.

Pitaću, pitaću, samo da smislim pitanja, vala... Odmah neka nelagoda kad pomislim da ću biti student i završiti srednju............
Hvala na linku.^^
Bathoryy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2014, 22:55   #612
Akia
Novi član
 
Član od: 13.6.2013.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Bathoryy, pogledah tvoje starije postove, i ako sam dobro zapazila, zavrsavas Prvu beogradsku?
Ja sam zavrsila Prvu, i takodje sam radila maturski iz fizike(astronomije), kakva slucajnost. Samo tad nisam znala da to ima uticaja na polaganje prijemnog za fiziku. Etf i fizicki su imali zajednicki prijemni kada sam se ja upisivala (ne znam da li je i dalje), pa je fizika automatski bila druga opcija. Ima nekoliko smerova na fizickom, osim prof. fizike tu su meteorologija, teorijska i eksperimentalna fizika, imaju nesto i vezano za informatiku, ali ne znam vise detalja.
Sto se tice teme koje da uzmes, neces pogresiti ni sa jednom, ja sam pisala o crnim rupama i zvezdama i zaista sam uzivala u tome.
Akia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2014, 23:22   #613
Bathoryy
Član
 
Član od: 13.10.2010.
Poruke: 492
Zahvalnice: 306
Zahvaljeno 218 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Da, Prva beogradska gimnazija je u pitanju. :D Plava ili crvena smena?

I meni se sve više čini da ću uzeti prvu temu, iako deluju sve kul. Svakako volim fiziku i htela sam maturski da radim pre nego što sam saznala ovo za Fizički al' i deluje logično, nije baš da je mnogo ljudi zagrejano za fiziku...
Nisam znala da su imali zajednički prijemni. Prijemni iz fizike na ETF-u je prelak, mnogo lakši u odnosu na matematiku, tako da definitivno oba predmeta spremam. xD
Bathoryy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2014, 1:25   #614
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
Akia kaže: Pregled poruke
Sto da ne racunamo fizicku elektroniku, mozda devojku bas to interesuje? :P Za SI se slazem, to dodje vise kao privatni fakultet.
Tek sad vidim ovu poruku

Ma ne volim katedru, previše loših iskustava pa moram da bacim malo mržnje tu i tamo

Citat:
Bathoryy kaže: Pregled poruke
Pa da, naravno da faks mora biti očajan. Zvučalo je previše dobro da bi bilo istinito, ali pošto ja planiram samo da konkurišem na ETF-u bolje išta nego ništa. ;/
Jeste konkurekcija jača, potajno se molim da svi odu na Medicinu ili tako nešto.
A svakako sam planirala da i fiziku počnem spremati, i taman na oba prijemna da odem.


Što se tiče prijemnog, kod nas uveliko počeli da idu na pripreme, ali sam ja u fazonu da radim sama, jer mi se ne da bacati 300 evra na to.
Ne znam koliko je to dobra ideja? Moj ortak je dosta potrošio na pripreme da na kraju ne bi ni upisao faks. Ali je bar na Mašinski upao.
Zaista sam zadovoljna što nas je matematičarka forsirala redovno i davala nam stalno zadatke sa prijemnog, tako da ja nemam problema sa tim, jedino da se podsetim toga.
Počnem neku oblast, pa izvlačim svaki zadatak posebno sa ETF-a/FON-a/MATF-a i to ubacim u poseban folder. Sve je ionako na istu foru, lak je prijemni, bar meni.

Pitaću, pitaću, samo da smislim pitanja, vala... Odmah neka nelagoda kad pomislim da ću biti student i završiti srednju............
Hvala na linku.^^
Te pripreme na faksu su... nisam išao na to, a sada kad sam i upoznao ekipicu koja to drži opet ne bih išao. Biće ti ih i previše kad krenu da te obaraju.

Ne znam šta da ti kažem jer svako drugačije funkcioniše pa ne bih da te savetujem loše. Nekome te pripreme znače, drugi su bacili pare, treći kažu da su se spremali sami nedelju dana pred prijemni () itd.

Samo batali zadatke sa drugih fakulteta, radi samo ETF, kolko se sećam FON je imao lakše zadatke.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2014, 4:28   #615
Dzungla
Član
 
Član od: 20.2.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 120
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 30 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
Bathoryy kaže: Pregled poruke
Uglavnom, teme su:
1) Crne rupe
2) Ubrzavači plazme: simulacija eksplozije plazme na Suncu
3) Termonuklearna fuzija:
4) Fulereni: osobine i način dobijanja
5) Optička emisiona spektroskopija
6) Elementarne čestice
7) Prvi trenuci vasione
8) Nanotube: osobine i način dobijanja


Troumim se između 1, 2 i 7.
Šta vi mislite?
Heh, zamalo ... Ako se odlučiš za 4 ili 8, mogu ti pomoći, c60 je "moj fah"

Evo baš danas u novinama videh zanimljiv članak, za koji ne mogu reći da je baš "precizan i tačan", ali može da zagolica maštu ...

Spoiler za CNT:
"Srolaš" xD grafen i dobiješ CNT - carbon nanotube, i eto ti jedan deo maturskog
Dzungla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dzungla na korisnoj poruci:
Bathoryy (27.11.2014)
Stara 27.11.2014, 7:56   #616
Akia
Novi član
 
Član od: 13.6.2013.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
Bathoryy kaže: Pregled poruke
Da, Prva beogradska gimnazija je u pitanju. Plava ili crvena smena?
Bila sam crvena smena, fiziku mi je Slavisa predavao.
Akia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2014, 18:51   #617
Bathoryy
Član
 
Član od: 13.10.2010.
Poruke: 492
Zahvalnice: 306
Zahvaljeno 218 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Ah, ja plava, nažaalost.. Ali i meni Slaviša predaje fiziku, još od prve godine. Divan čovek.

Ništa, ne planiram na pripreme ionako, od januara počinjem matematiku redovno da radim. Ne da mi se bacati pare, svakako oću na budžet da upisujem.
Bathoryy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2014, 22:23   #618
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.082
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Uzevši u obzir tvoj stav, predznanje i radne navike, javlja mi se da nećeš imati mnogo poteškoća na ETF-u, samo održavaj kontinuitet
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
zvjer (27.11.2014)
Stara 28.11.2014, 11:01   #619
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Ja sam zavrsio FON i pokajao sam se, isao sam u Prvu kragujevacku gimnaziju koja je jedna od najboljih u Srbiji, izasao sam odatle sa ekstra uspehom i masom predznanja jer su mi predavali odlicni profesori, i onda odem na FON, prijemni je bio tragikomedija, bio je cak i jedan zadatak sa trapezom koji se resava u dva reda Ja i ortak smo bili medju prvih 50 ljudi na listi, i onda krece propast, odem na neki Menadzment tamo i to je bila greska epskih razmera, zaboravim masu stvari iz srednje, ne naucim generalno nista,zavrsim jako brzo, ali i dan danas ne mogu da nadjem posao Radim trenutno u prodavnici kompjuterske opreme, a to sigurno nije posao za koji sam izgubio silno vreme u skoli. Ovo vam je sada najbitniji izbor u zivotu drage kolege gimnazijalci, dok ce se vasi ortaci vec snaci sa strucnim skolama, vi sa gimnazijom ne mozete da zaradite dobru platu nikada.

@Bathoryy

Polazi i na FTNu (sto je ustvari ETF u Novom Sadu) za slucaj da ne upadnes na ETF, imam ja ortaka koji je tamo zavrsio Softversko inzenjerstvo i sada radi u Norveskoj, plata, ~ 5000 e, sto je oko republickog proseka za Norvesku, mesecno pukne oko 3000 e za prilicno lagodan zivot(Norveska je prilicno skupa, posebno hrana, ja sam bio nedelju dana u Bergenu i trebalo mi je par minuta da se povratim u prodavnici kada sam skontao da 12jaja kosta skoro 500 dinara ), a sve ostalo u dzep. Takodje na vreme kreni da ucis norveski jer ces tako lakse naci posao tamo. Lykke til
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2014, 20:59   #620
Bathoryy
Član
 
Član od: 13.10.2010.
Poruke: 492
Zahvalnice: 306
Zahvaljeno 218 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

@voodoo_

Naravno, to se podrazumeva. Ipak je to ozbiljan faks, a sigurno mi neće pomoći to da se ulenjim.

@Dreamfall, žao mi je da to čujem, nadam se da ćeš uspeti da nađeš posao u struci.
Nikako FON, razumela.

A znam, inostranstvo i sve to, ali treba i poznavati nekog tamo, snaći se za posao i sve što ide uz to. Učenje norveškog... i nemam neku želju baš.
Doduše, počela sam da učim nemački ozbiljnije, tako da svakako koristi.
Bathoryy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
automatika, elearning, elektronika, fakultet, fit, prijemni, sta upisati, studije, visoka skola

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Prebacivanje igrara na K750i uz pomoć USB kabla Željko Aparati i oprema 4 31.1.2007 11:43
Ruteri - potrebna pomoć! shobra Komunikacioni uređaji i umrežavanje 8 25.10.2006 0:40
Pomoć! (Google) drpiga Tekstovi u SK 6 19.1.2006 21:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com