Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.10.2013, 21:20   #561
enFalse
Član
 
Član od: 21.8.2009.
Lokacija: KV
Poruke: 45
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Smarao sam vas pre 3-4 meseca šta da upišem i evo upisah Pravni na budzetu u Beogradu. Hvala na savetima, a to da li sam pogrešio u izboru tek treba da se vidi kad počnu prvi ispiti
Inače, za sada imam uglavnom pozitivne utiske, s tim što neki profesori ne umeju da koriste mikrofon, a amfiteatar pun i ogroman pa se ništa ne čuje tako da uglavnom me čeka spavanje na tim predavanjima i eventualno provlačenje kartice od strane drugih kolega
enFalse je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2013, 21:28   #562
cane.prebranac
Starosedelac
 
Član od: 14.6.2011.
Poruke: 2.250
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 440 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Idi na predavanja i slusaj.
cane.prebranac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2013, 21:36   #563
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

I ako zaista ne čuješ, trči u prve redove, ili dođi profesoru i predloži mu da bolje koristi majk.
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2013, 15:31   #564
enFalse
Član
 
Član od: 21.8.2009.
Lokacija: KV
Poruke: 45
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Hoću mama! Hoću tata!
enFalse je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2013, 16:17   #565
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Hahahaha, a nije ti faks srednja škola, ako ne budeš slušao, samo ćeš sebi napraviti problem. I ja sam krenuo sada, a pola srednje sam prespavao.
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2013, 11:32   #566
enFalse
Član
 
Član od: 21.8.2009.
Lokacija: KV
Poruke: 45
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Nisam od onih koji olako shvataju faks ili misle da će da prolaze na istu foru kao u srednjoj, tako da znam šta me čeka. Samo ne volim da pratim bilo kakva predavanja jer mi retko pomognu.
enFalse je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2013, 12:48   #567
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Pa nije da imaš šta pametnije da radiš za to vreme kao student, tako da ipak idi.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2013, 20:26   #568
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Pa dobro, ima raznih profila... Meni licno predavanje uzasno pomaze, kad slusam na casu kuci ne moram ni da ucim skoro, tebi mozda ne ide tako... Samo ti zavrsavaj, pa kako god
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2013, 18:33   #569
Haker95
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.462
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 129 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Zelim da upisem Matematicki fakultet na smer za informatiku, jer se zanimam za programiranje ali sa matematikom nemam blage veze. Koliko sam video, u jednom semestru ima 5 predmeta - 1 izborni, 1 matematika i 3 inf. Za prijemni se polaze matematika. E sad da li je pametno da ja upisujem to, koliko je kompleksna ta matem. sto se radi?

Alternativa mi je fotografija na FDU, ali tu vrlo slabo primaju koliko ja znam...
Haker95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2013, 19:35   #570
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
Haker95 kaže: Pregled poruke
Zelim da upisem Matematicki fakultet na smer za informatiku, jer se zanimam za programiranje ali sa matematikom nemam blage veze. Koliko sam video, u jednom semestru ima 5 predmeta - 1 izborni, 1 matematika i 3 inf. Za prijemni se polaze matematika. E sad da li je pametno da ja upisujem to, koliko je kompleksna ta matem. sto se radi?

Alternativa mi je fotografija na FDU, ali tu vrlo slabo primaju koliko ja znam...
Programiranje ili fotografija? Dve vrlo slične stvari

Aj zaboravi na taj hobi, šta fali ETF-u?
Imaju 2 obavezne matematike u prvoj godini, i to je to (za IR smer).
Jedinio je kvaka što možeš da ne upadneš na IR smer u drugoj godini ako ne budeš imao dobar uspeh u prvoj.

Ne znam kakve su to matematike na PMF-u, ali kakve god da su mogu se naučiti. Nisu predviđene samo za ljude iz matematičke gimnazije, tako da se opusti što se toga tiče.
Imaš alternativu i na FON-u, ali oni mnogo slabije rade od ETF-a i PMF-a.
U svakom slučaju, prijemni je matematika za sva 3.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
Haker95 (16.11.2013)
Stara 16.11.2013, 21:30   #571
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
Haker95 kaže: Pregled poruke
Zelim da upisem Matematicki fakultet na smer za informatiku, jer se zanimam za programiranje ali sa matematikom nemam blage veze. Koliko sam video, u jednom semestru ima 5 predmeta - 1 izborni, 1 matematika i 3 inf. Za prijemni se polaze matematika. E sad da li je pametno da ja upisujem to, koliko je kompleksna ta matem. sto se radi?

Alternativa mi je fotografija na FDU, ali tu vrlo slabo primaju koliko ja znam...
Ove godine zavrsio Osnovne studije na MATF-u (PMF ne postoji odavno) smer Informatika.

Da ti kazem odmah da ces imati matematike poprilicno na ovom smeru. Znam dosta ljudi koji su produzili studije bas zbog silnih analiza i algebra. Sa matematikom sam bio dobar u srednjoj, meni je najveci problem bio ucenje teorije iz matematike koju profesori traze a sto je nesto najdosadnije sto mozes uciti u univerzumu. Provlacio sam se na razne nacine gde sam mogao, gde nisam jbg, sedeo sam i ucio.

Ne znam kakav je IR smer na ETF ali znam da ukoliko imas kesha, definitivno SI je izbor sto se tice programiranja, mnogo bolje rade tamo nego na I smeru na matematickom. Ako ne upadnes na budzet na SI (sto je najverovatnije ukoliko nemas 120/100 poena ukupno), dobrim prosekom mozes da se probijes do njega.
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku uros@3D na korisnoj poruci:
Densetsu (16.11.2013), Futuristic (16.11.2013), Haker95 (16.11.2013)
Stara 16.11.2013, 22:04   #572
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
uros@3D kaže: Pregled poruke

Ne znam kakav je IR smer na ETF ali znam da ukoliko imas kesha, definitivno SI je izbor sto se tice programiranja, mnogo bolje rade tamo nego na I smeru na matematickom. Ako ne upadnes na budzet na SI (sto je najverovatnije ukoliko nemas 120/100 poena ukupno), dobrim prosekom mozes da se probijes do njega.
Kolko sam skontao SI i IR su jedno te isto, samo što IR ima prvu godinu kao svi smerovi i uči se i fizika i OET i dve matematike.
Na SI je matematika neka sprdnjica.

Elem, SI košta oko 180000, a IR 90000 po godini, a na SI primaju 10 do 20 na budžet, dok na opšti (posle kojeg se ide na IR) primaju 400.

Ali, ako ne upadne na IR u drugoj godini može da se prebaci na SI (šatro ne može, ali provereno znam da ih primaju bez frke).

Dakle može da proba za manje para (vrv. besplatno) da upiše IR, pa ako baš ne uspe onda može da se prebaci pa da nastavi plaćanjem 180000 godišnje.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2013, 1:53   #573
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Kod nas u CG recimo, postoji PMF B smjer tj. matematika i racunarske nauke. Što se mene tiče zlostavljanje od fakulteta. U početku ih upiše 70, od toga svega 3-4 završi u roku dok se ostali pate godinama.
Evo ja sam na ETF-u, pa nam daju teoriju iz matematike koja je u najmanju ruku bolesna. Mogu tek da zamislim šta rade na PMF-u.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2013, 3:39   #574
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Kod nas u CG recimo, postoji PMF B smjer tj. matematika i racunarske nauke. Što se mene tiče zlostavljanje od fakulteta. U početku ih upiše 70, od toga svega 3-4 završi u roku dok se ostali pate godinama.
Evo ja sam na ETF-u, pa nam daju teoriju iz matematike koja je u najmanju ruku bolesna. Mogu tek da zamislim šta rade na PMF-u.
Eh, teorija je dosadna, šta ćeš.
Vukao sam je i ja dok nisam zapravo seo da naučim sa razumevanjem, pa onda tako nekoliko puta, pa da me potrefe pitanja koja znam dobro.
Eh, ne ponovilo se.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2013, 3:48   #575
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Što ne dolaze ljudi kod nas na Elfak u Nišu, nije mi jasno? Ovde se prima u drugoj godini 120 studenata na budžet na RI a u trećoj na SI mislim 50-60. Ima mesta za svakog ko je spreman da očisti godinu i zadrži prosek preko 7 ili 7 i po A predmeti su sasvim kul, osim što matematika standardno smara (dve u prvoj godini i dve u drugoj) sa teorijom, pored nje se rade C, asembler (predmet Računarski sistemi), C++ (OOP), Java, C#, SQL, kasnije i ponešto iz Web developmenta, razni "teorijski" predmeti (npr. veštačka inteligencija) itd. Krajnje zanimljivo za onoga koga zaista interesuje materija.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2013, 4:22   #576
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Što ne dolaze ljudi kod nas na Elfak u Nišu, nije mi jasno? Ovde se prima u drugoj godini 120 studenata na budžet na RI a u trećoj na SI mislim 50-60. Ima mesta za svakog ko je spreman da očisti godinu i zadrži prosek preko 7 ili 7 i po A predmeti su sasvim kul, osim što matematika standardno smara (dve u prvoj godini i dve u drugoj) sa teorijom, pored nje se rade C, asembler (predmet Računarski sistemi), C++ (OOP), Java, C#, SQL, kasnije i ponešto iz Web developmenta, razni "teorijski" predmeti (npr. veštačka inteligencija) itd. Krajnje zanimljivo za onoga koga zaista interesuje materija.
Jer ne žive u Nišu?

Osim toga, reklama, tj. magla fame koja večito stoji oko ETF-a u BG-u i večno priznanje tetke i babe da si sertifikovani genije ako ga završiš
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2013, 12:13   #577
Puritania
Član
 
Član od: 21.11.2012.
Lokacija: Blackwater Park
Poruke: 357
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 60 puta na 44 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Puritania Slanje poruke preko Skypea korisniku Puritania
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Što ne dolaze ljudi kod nas na Elfak u Nišu, nije mi jasno? Ovde se prima u drugoj godini 120 studenata na budžet na RI a u trećoj na SI mislim 50-60. Ima mesta za svakog ko je spreman da očisti godinu i zadrži prosek preko 7 ili 7 i po A predmeti su sasvim kul, osim što matematika standardno smara (dve u prvoj godini i dve u drugoj) sa teorijom, pored nje se rade C, asembler (predmet Računarski sistemi), C++ (OOP), Java, C#, SQL, kasnije i ponešto iz Web developmenta, razni "teorijski" predmeti (npr. veštačka inteligencija) itd. Krajnje zanimljivo za onoga koga zaista interesuje materija.
Koji ti je to smer? Ja planiram dogodine da pokusam da upadnem na Elfak. Cuo sam gomilu misljenja i skoro su sva negativna :/ Uglavnom kako diploma ne vredi i tako to. Vidim da je matematika na prijemnom , ona mi i nije jaca strana, nije da ne znam , samo me nije interesovala u srednjoj Aj ako ti nije problem, posto izgleda studiras tamo, daj malo info-a o faksu )
Puritania je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2013, 14:15   #578
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
Puritania kaže: Pregled poruke
Koji ti je to smer? Ja planiram dogodine da pokusam da upadnem na Elfak. Cuo sam gomilu misljenja i skoro su sva negativna :/ Uglavnom kako diploma ne vredi i tako to. Vidim da je matematika na prijemnom , ona mi i nije jaca strana, nije da ne znam , samo me nije interesovala u srednjoj Aj ako ti nije problem, posto izgleda studiras tamo, daj malo info-a o faksu )
Ja ne studiram tamo, ali ipak mislim da presuđuje interesovanje za ono što učiš. Možeš ti da naučiš te stvari i samo položiš ispit, ali glavno je da budeš svjestan da moraš, ako već planiraš da se bakćeš naukom, da "radiš" i mimo fakulteta, ako ništa bar po internetu da kopaš, raspituješ se itd.
Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Eh, teorija je dosadna, šta ćeš.
Vukao sam je i ja dok nisam zapravo seo da naučim sa razumevanjem, pa onda tako nekoliko puta, pa da me potrefe pitanja koja znam dobro.
Eh, ne ponovilo se.
Meni je teorija na prvom kolokvijumu matematike 3 bila baš nezgodna. Npr, zamisli šta mi je došlo: data su nekolika rešenja DJ, a ti treba da formiraš diferencijalnu jednačinu. Bolest što se mene tiče.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2013, 16:52   #579
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Meni je teorija na prvom kolokvijumu matematike 3 bila baš nezgodna. Npr, zamisli šta mi je došlo: data su nekolika rešenja DJ, a ti treba da formiraš diferencijalnu jednačinu. Bolest što se mene tiče.
Meni je taj fazon bio zanimljiv, rešenje može da bude vrlo jednostavno. To mu dođe ko neki zadatak.
Ono što je problem je učenje suvoparnih teorema i definicija kojih ima po 200 za ispit.
Prokleta bila matematika 1 i 2, em što mora da se uradi preko pola teorije i preko pola zadataka, em što ima boga oca da se nauči, em što ne priznaju cele odgovore na najmanje greške, nego još imamo i eliminacioni test od 10 pitanja/zadataka koji su puni kvaka koji se radi pred ispit, na kojem moraš 6 da uradiš tačno da bi ti uopšte pregledali ispit.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2013, 3:33   #580
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
Puritania kaže: Pregled poruke
Koji ti je to smer? Ja planiram dogodine da pokusam da upadnem na Elfak. Cuo sam gomilu misljenja i skoro su sva negativna :/ Uglavnom kako diploma ne vredi i tako to. Vidim da je matematika na prijemnom , ona mi i nije jaca strana, nije da ne znam , samo me nije interesovala u srednjoj Aj ako ti nije problem, posto izgleda studiras tamo, daj malo info-a o faksu )
Matematika na prijemnom je boza - odradiš zbirku i upadaš 100%. Mesta na budžetu ima stalno.
Od ove prošle godine su počeli da dižu kriterijum za brucoše, sada je malo teže nego zadnje 2-3 godine ali ko pregura prvu godinu preguraće i ostale jer postoji dobar period adaptiranja na studiranje s obzirom na to da su nam srednje škole jadne.

Što se tiče RII (Računarstvo i Informatika) i SI (Softversko inžinjerstvo - modul na trećoj godini) mogu da ti kažem da je za sad meni ovo sve super (ja sam druga godina, bivša je na trećoj, SI). Koga zanima računarstvo neće biti razočaran, radi se sve od asemblera i osnova računarskih sistema i digitalne elektronike do jezika visokog nivoa kao što su Java i C#. Između se rade, C++, baze podataka, mreže, izborni predmeti na 3. i 4. god (veštačka inteligencija, na primer), rade se osnove Web dizajna, ma sve i svašta.

Međutim, ne može čovek da očekuje da bude ekspert kad završi ovaj faks kao ni ETF ni bilo koji drugi - fakultet ti daje jaku osnovu da se usavršavaš dalje na nekom polju. Ako učiš sa razumevanjem i voliš ono što učiš - imaćeš fantastičnu osnovu da se baviš bilo kakvim programiranjem i bilo čime iz oblasti informatike (a pretežno softvera ako si na SI). Ali moraš da učiš radi sebe a ne radi ocene i "da prođeš i dobiješ šest". Ako razmišljaš tako nijedan fakultet od tebe neće napraviti dobrog informatičara ili programera ili šta već.

Matematiku imaš ovako: dve na prvoj i dve na trećoj godini. Sve četiri ima da te dovedu do ivice nervnog sloma ukoliko ne budeš redovno učio i radio i kapirao gradivo. Ali to nije ništa kad staviš matematiku rame uz rame sa svim ostalim predmetima...

Nisi mi postavio nijedno konkretno pitanje, ali pitaj šta god da te zanima.

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Jer ne žive u Nišu?

Osim toga, reklama, tj. magla fame koja večito stoji oko ETF-a u BG-u i večno priznanje tetke i babe da si sertifikovani genije ako ga završiš
Pa ni ja nisam iz Niša pa sam došao ovde da studiram
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
automatika, elearning, elektronika, fakultet, fit, prijemni, sta upisati, studije, visoka skola


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Prebacivanje igrara na K750i uz pomoć USB kabla Željko Aparati i oprema 4 31.1.2007 11:43
Ruteri - potrebna pomoć! shobra Komunikacioni uređaji i umrežavanje 8 25.10.2006 0:40
Pomoć! (Google) drpiga Tekstovi u SK 6 19.1.2006 21:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com