Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.11.2005, 1:20   #1
Chaos
Novi član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom SACRIFICE , žrtvovanje ili nešto drugo?

Zašto igra SACRIFICE nikada nije bila opisana u SK? To mi stvarno nije jasno a mislim da nikada ni neće biti!Komotno se može reći da je predstavljala jednu od prvih strategija sa rpg elementima i kao takva bila je začetnik jednog novog žanra kompjuterskih igara( za one koji nisu upoznati sa ovom igrom izašla je krajem 2000. godine).A što se tiče grafike, koliko je tada bilo 3D strategija sa takvom grafikom.Imala je zanimljivu priču, nelinearnu kampanju sastavljenu od 10 misija,dosta raznolikih jednica,nekoliko( zapravo mnogo) mogućih kombinacija armija koje su mogle da se vode ( sve u zavisnoti od toga za kog bi boga prihvatili misiju),jedini resursi u igri su bili neka vrsta ″magičnog etra″ i duše palih jedinica(što svojih što protivničkih ) koje je bilo potrebno sakupiti i ŽRTVOVATI, jer je u zavisnosti od broja sakupljenih tj. raspoloživih duša zavisila brojnost armije koju je bilo moguće stvoriti u svakoj misiji i na kraju dolaze rpg elementi,prosti ali ipak prisutni u igri( heroj kog ste mogli da vodite je u svakoj novoj misiji dobijao po jednu novu magiju).
Jednom prilikom se u nekom broju SK,u rubrici I/O provuklo slično pitanje i odgovor je bio da je ova igra satanistička i da je zbog toga SK i nije opisao.Koji je to faktor koji ovu igru ubraja u grupu satanistističkih igara i kao takvu odvaja od odstalih igara koje je opisao SK koje su očigledno ne satanističke? Možda ove dve stvari u gonjem textu koje sam podvukao i naglasio, ali jel se nismo do sada nagledali mnogo igrica kojima bi mogli da nalepimo dosta bombastičnih etiketa poput ove satanističke , a koje su ipak bile opisane u SK.
Nego pošto ljudi u SK svoj posao rade najbolje što znaju i umeju ,tu nema dileme(nisam ironičan),mene zapravo zanima koliko vas je igralo Sacrifice, i šta generalno mislite o ovoj igrici.Da li neko od vas, ko je igrao ovu igru opravdava tvrdnju da je Sacrifice zapravo satanistička igra.

Poslednja ispravka: Chaos (11.11.2005 u 1:47)
Chaos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2005, 2:11   #2
grdja
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 452
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 26 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: SACRIFICE , žrtvovanje ili nešto drugo?

Secam se tog Kuzminog komentara u IO/portu. Ali vi, SK-ovci, nikad niste to stvarno razjasnili. Sacrifice je bio vrlo dobra igra, sa delimicno psihodelicnim terenima i jedinicama, i sa interesantnim izborom resursa. U jednom serijalu igara cilj je isklucivo bavljenje kriminalom, i igre iz tog serijala redovno bivaju igre meseca. Pa pomislite samo na Postal. A mislim da je bilo jos par igara sa sukobom dobra i zla oko dusa. I ne zaboravimo Kuzmino konstantno branjenje wermachta (svetski rasiren trend, pogledajte samo discovery chanall.) Sigurnije mogu da tvrdim, gospodine Kuzmanovicu, da je wermacht silovao streljao i sprovodio u logore (koje su doduse drzali SS-ovci), nego sto vi mozete da kazete da je Sacrifice igra za mlade sledbenike sotone i da zato nece biti opsivana.
grdja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2005, 5:27   #3
Johny Atos
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 439
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: SACRIFICE , žrtvovanje ili nešto drugo?

Igrao sam tu igricu i nisam stekao utisak da je 'satanistichka'.
Nisam tada ni chitao SK, tako da ih ne krivim.
No svakako nije u redu reci da je neka igra satanistichka i odbaciti je pored TOLIKO igrica u kojima je jedini cilj nasilje, a koje su dobile dobre ocene.
Johny Atos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2005, 1:28   #4
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: SACRIFICE , žrtvovanje ili nešto drugo?

@Atos
Pa znas sta-ja nisam bas siguran-ovo sa dusama mi nije bas bezazleno,plus kada pobedis protivnika treba da ga zrtvujes svom bogu....
Sama igra mi deluje uvrnuto i zaista ima nesto dark u sebi-dosta je opasnije prenositi poruku suptilno nego agresivno....
Nisam nikakakv vernik i preterano religiozan,ali ima nesto tu,osetio sam....
Ali igra je,na stranu to,dosta dobra(da ne kazem odlicna),sjajne tehnikalije i jos bolja atmosfera,a poseduje i dozu humora i dosta inovacija-zaista pravo osvezenje u tom periodu i tu se slazem sa Chaos-om
I nezasluzeno je neopisan-kada su se bili opisi Harvestera i Sufferinga-sto ne bi bilo i Sacrifice-a
PoZ!
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2006, 1:54   #5
G.O.R.
Novi član
 
Član od: 2.5.2006.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: SACRIFICE , žrtvovanje ili nešto drugo?

E, ja sam se na igru nalozio jos od kada sam procitao recenziju uuuu...cini mi se Gamer-u, no je nikako nisam mogao naci.

Tek pre jedno 2-3 meseca mi je ortak nasao u Novom Sadu (kod jednih finih momaka sto na Verbatim rezu...to je skoro ko original ).

Mogu slobodno da kazem da sam se odusevio. Prica iako malo supljikava je skroz tripozna, i po mom ukusu. A i ceo taj sje..ni svet! Interesantan nacin borbe, i resursa. Jedino mi je zao sto je nikako nisam mogao obrnuti. Mislim...ona zadnja sema (ako je zadnja) kada se koljes sa Mardukom, je teska do bola (ili sam ja mentol...nije iskljuceno). Sve u svemu, igra vredna paznje.
G.O.R. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2006, 23:10   #6
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: SACRIFICE , žrtvovanje ili nešto drugo?

Nisam igrao igru, trazio sam je ali je nigde nije bilo kod lokalnih pirata i gusara , i bas mi je krivo jer je pokupila odlicne kritike po gejmerskim sajtovima. A secam se komentara iz I/O porta, i moram reci da je skroz bezveze. Kazite lepo, nismo opisali igru, eto, nismo stigli, nismo je nabavili, nije nam delovala narucito dobra...
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2007, 17:34   #7
wladimir98se
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Poruke: 166
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 43 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: SACRIFICE , žrtvovanje ili nešto drugo?

Citat:
G.O.R. kaže: Pregled poruke
kod jednih finih momaka sto na Verbatim rezu...to je skoro ko original

skoro ko original hahhaa ovo je dobro
wladimir98se je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2007, 21:37   #8
zone2403
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Lokacija: Morpork na Anku
Poruke: 709
Zahvalnice: 535
Zahvaljeno 194 puta na 118 poruka
Određen forumom Re: SACRIFICE , žrtvovanje ili nešto drugo?

Citat:
Covenant kaže: Pregled poruke
@Atos
Pa znas sta-ja nisam bas siguran-ovo sa dusama mi nije bas bezazleno,plus kada pobedis protivnika treba da ga zrtvujes svom bogu....
Sama igra mi deluje uvrnuto i zaista ima nesto dark u sebi-dosta je opasnije prenositi poruku suptilno nego agresivno....
Nisam nikakakv vernik i preterano religiozan,ali ima nesto tu,osetio sam....
Ali igra je,na stranu to,dosta dobra(da ne kazem odlicna),sjajne tehnikalije i jos bolja atmosfera,a poseduje i dozu humora i dosta inovacija-zaista pravo osvezenje u tom periodu i tu se slazem sa Chaos-om
I nezasluzeno je neopisan-kada su se bili opisi Harvestera i Sufferinga-sto ne bi bilo i Sacrifice-a
PoZ!
Pa Sacrifice nije izmislio zrtvovanje, bilo je mnogo igara koje su to trazile. Pada mi na pamet Netstorm, u kome da bi presao nivo, moras bash Zrtvovati protivnickog vodju kojeg si pre toga zarobio. I sve to je izvedeno bash suptilno, sto bi rekao, zabasureno grafikom koja lici na crtac i simpaticnom animacijom. mada ja uopste nisam stekao utisak da je igra satanisticka zbog toga. Da se vratim na temu, Sacrifice nisam igrao, ali posle svega ovoga mislim da cu da je nabavim (isto od tih cika sto rezu na Verbatim), bash da vidim u cemu je hubub!
zone2403 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2007, 21:51   #9
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: SACRIFICE , žrtvovanje ili nešto drugo?

Neki su i Max Payne opisivali kao "satanisticku sagu koja slavi teror,zlo i smrt novorodjencadi"...Ccccc...
***eni Den Braun i Opus Dei

Nisam igrao Sacrifice ali sad cu bas U INAT da odigram!
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2007, 22:11   #10
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: SACRIFICE , žrtvovanje ili nešto drugo?

nema izgovora

ovo je bila krivica SKa, ili makar nekog iz redakcije (ja licno krivim Kuzmu)
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2007, 22:41   #11
Hero
Novi član
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Beograd - Kanarevo
Poruke: 17
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: SACRIFICE , žrtvovanje ili nešto drugo?

Sacrifice je imao extra grafiku za to vreme, a tako dobar izgled nekih magija (npr. vihora ili vulkana) nisam video u nijednoj igri kasnije (a proslo je doosta godina gledano za komp igre )
Prilicno lepe uspomene u svakom slucaju
Hero je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Hero na korisnoj poruci:
filpan (23.8.2013)
Stara 23.8.2013, 11:40   #12
DaAli
Član
 
Član od: 4.5.2006.
Lokacija: Autonomna Oblast - Mun Ze
Poruke: 97
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: SACRIFICE , žrtvovanje ili nešto drugo?

Pošto sam veliki pobornik teze da je period od 98-02 zlatno doba igara (između ostalog jer sam i sam tad najviše vremena proveo igrajući iste ), s vremena na vrijeme, iskopam neki klasik iz tog perioda koji nisam igrao i odigram ga...
Trenutno je aktuelan Sacrifice (posle Giants Citizen Kabuto) i rekoh da vidim kako je igra ocijenjena u SK, kad ono cvrc...
Prosto ne mogu da vjerujem da je neko stopirao recenziju igre ili je namjerno izostavio... Ne znam ko je odgovoran za to, ali ne vidim moguće razloge za tako nešto, uzimajući u obzir kakve su sve igre opisivane u SK...
Malo sam se razočarao kad sam saznao ovo, jer do sad nisam obraćao pažnju da li je neka igra opisana ili nije u SK. Da je Sacrifice loša ili debilna igra, pa da me i boli briga, ali ovo je dobra igra (da nije loše preglednosti i teške kontrole nad jedinicama bila bi fenomenalna) i samim tim NEZASLUŽENO nije opisana u omiljenom nam časopisu...

p.s. Izvinjavam se zbog „vaskrsavanja” teme, ali morao sam da napišem ovo.
DaAli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DaAli na korisnoj poruci:
filpan (23.8.2013)
Stara 23.8.2013, 13:49   #13
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: SACRIFICE , žrtvovanje ili nešto drugo?

Igra je odlična, imam je instaliranu na kompu i ponekad opikam.
Kampanja je zanimljiva ali mislim da bi multi sa ljudima koji znaju bio vrh.

Nisam znao da je izostavljena u SK svojevremeno jer je bila pa...
ne bas hit ali određeni hype je bio kad je najavljivana.
Imala je u to vreme odličnu 3d grafiku ali i ceo koncept i igrivost su na visokom nivou.
Čitao sam negde zašto nije bolje prošla i ne sećam se više tačno.

Uopšte generalno gledano tada su još pravili igre u svakom smislu te reči a ovo je jedan dobar primer.
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2013, 23:03   #14
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: SACRIFICE , žrtvovanje ili nešto drugo?

Ovo je stvarno odlicna igra, steta sto nikad nije dobila nastavak.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2013, 1:26   #15
Mudrac
Novi član
 
Član od: 2.3.2009.
Poruke: 26
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: SACRIFICE , žrtvovanje ili nešto drugo?

Slazem se. Fenomenalna igra, nije bila ni pre ni posle slicna joj. Meni licno stoji kao jedna od najboljih igara ikada, rame uz rame sa Starcraft-om. Ali kad pomenu nastavak... Pitam se da li bi ikad neki kickstarter tog tipa uspeo ili je igra suvise nepoznata?
Mudrac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ma, dajte nešto originalno! Simke Modovi 41 15.7.2006 11:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com