Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.3.2012, 17:19   #361
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless...

Pa cim kazes da ti posle restarta radi kako treba sigurno nije problem do neta. Probaj da ocistis registry ccleanerom, uradi defrag, reinstaliraj drajver lan drajver pa vidi kakva je situacija.
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2012, 17:33   #362
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.413
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.058 puta na 828 poruka
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless...

Нет је преко рутера. Нема драјвера. Ма радио сам пре и дефрагментацију и цц клинер и очистио од вируса. Ради добро у почетку и временом што се више користи пада брзина. Још кад се придода да је бежични интернет међу најгорима. Друг и кум имају адсл и никада им не пада испод 1,3 мб. Мени је испод 1 мб као добар дан. Али испод 0,2 ми иде на живце.
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2012, 19:32   #363
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless...

Naravno da treba drajver. S' obzirom da ides preko lan kabla onda ti treba drajver za mreznu karticu. To bi onda trebao da vidis sa svojim provajderom.
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2012, 20:41   #364
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.413
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.058 puta na 828 poruka
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless...

Јел мислиш на вајерлес картицу. Нема је. Нису је ставили, има рутер и онај улаз од кабла, исти онај као за фиксне телефоне што иду у зид.
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2012, 22:15   #365
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Wifi -dali je izvodljivo

Citat:
Љуша kaže: Pregled poruke
Полудео ми нет. Мерим брзину преко спид теста, 0,16 па 1,45, па 0,25, па 1,12 па 0,90 мб. Ааауу.

Сад опет измерих 0,10

Сад сам рестартовао комп и брзина је 1,45, па 1,22, 1,45 1,46 1,54 мб. Сад је у реду. Приметио сам да кад рестартујем комп брзина се у 80% случајева врати на нормалу. Тако је већ одавно. Шта се то дешава.
A sta moslis,mozda ti se kaci neki aplikacija na net bez pitanja?
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2012, 22:23   #366
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.413
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.058 puta na 828 poruka
Određen forumom Re: Wifi -dali je izvodljivo

Опет брзина испод 0,5 мб . Ја мислим да је стипса од провајдера на један предајник накачио ко зна колико људи, и зато пада брзина.

Poslednja ispravka: Љуша (25.3.2012 u 22:53)
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 0:20   #367
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Wifi -dali je izvodljivo

Citat:
Љуша kaže: Pregled poruke
Опет брзина испод 0,5 мб . Ја мислим да је стипса од провајдера на један предајник накачио ко зна колико људи, и зато пада брзина.
Ista stvar. Uzimam wireless od nekih lopova plaacam 2 mb 2000 a SBB 16 mb 2000. Al da valja nego cas 0.13 cas 1.75... Obecali mi duple brzine polovinom januara i jos nista. Ma 100 posto nas kaci mnogo na jedan predajnik pa kad neko ukljuci torent,ostali mogu da se slikaju
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 0:45   #368
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.413
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.058 puta na 828 poruka
Određen forumom Re: Wifi -dali je izvodljivo

Ја бих био најзадовољнији кад би била брзина од 1,3-1,5 мб. Него овако да шара. Имам пакет на 1,5 мб, као да имам дајал ап. 3 пута сам их звао, и стално исти одговор. Сачекајте да дође колега . Ти провајдери су најобичније мрцине.
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 17:57   #369
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless...

Citat:
Љуша kaže: Pregled poruke
Јел мислиш на вајерлес картицу. Нема је. Нису је ставили, има рутер и онај улаз од кабла, исти онај као за фиксне телефоне што иду у зид.
Cekaj polako. Je l' tebi ide lan kabl iz rutera u komp? Ako je tako onda probaj sa reinstalacijom lan drajvera (potrazi na sajtu proizvodjaca tvoje ploce).
Citat:
Љуша kaže: Pregled poruke
Ја бих био најзадовољнији кад би била брзина од 1,3-1,5 мб. Него овако да шара. Имам пакет на 1,5 мб, као да имам дајал ап. 3 пута сам их звао, и стално исти одговор. Сачекајте да дође колега . Ти провајдери су најобичније мрцине.
Sto ne predjes kod drugog provajdera?
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 18:01   #370
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.413
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.058 puta na 828 poruka
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless...

Citat:
owerkloker kaže: Pregled poruke
cekaj polako. Je l' tebi ide lan kabl iz rutera u komp? Ako je tako onda probaj sa reinstalacijom lan drajvera (potrazi na sajtu proizvodjaca tvoje ploce).
Да да, тако. Последњи драјвер је из 2009-те . Нема одавно никаквих апдејта за моју матичну, то је последњи.

Citat:
owerkloker kaže: Pregled poruke
sto ne predjes kod drugog provajdera?
Они су једини. Остали раде за фирме. Кабловску немам, немам ни фиксни. Има ли још која опција?

На крају сам урадио све што сам могао. До њих је дефинитивно.

Poslednja ispravka: Љуша (26.3.2012 u 18:24)
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2012, 22:03   #371
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless...

Citat:
Љуша kaže: Pregled poruke
Да да, тако. Последњи драјвер је из 2009-те . Нема одавно никаквих апдејта за моју матичну, то је последњи.



Они су једини. Остали раде за фирме. Кабловску немам, немам ни фиксни. Има ли још која опција?

На крају сам урадио све што сам могао. До њих је дефинитивно.
Pa pokusaj sa reinstallom drajvera. Ili instaliraj neki stariji, nekad moze da resi problem.
Nisam razumeo, kako rade za firme? Nisu valjda jedini wifi provajder? Ako nemas drugog izbora idi lepo kod njih (posto nece da dodju) i budi malo bezobrazan.
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2012, 22:48   #372
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.413
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.058 puta na 828 poruka
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless...

Обишао сам више провајдера. Само један ради за кућне кориснике, тај који ја имам. Остали или раде нелегално (самим тим отежана могућност за хватање сигнала), или други који прикључују само фирмама. А и био сам код њих лично. Рекли су ми, кад вам падне брзина назовите нас, па ћемо видети у чему је проблем. Наравно, опет су ме искулирали.
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2012, 0:28   #373
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless...

E pa sad lepo idi i zahtevaj da podje neko sa tobom i budi malo ostriji. Pa kakav im je to nacin.
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2012, 22:11   #374
Danijela1
Član
 
Član od: 11.6.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 273
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 24 puta na 21 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Danijela1
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless...

Ljudi, imam jedan problem. Naime, na mojoj konekciji vec 7 dana pise limited access.. e sad pretpostavljam da sam namerno sklonjena sa mreze iako dobijam uverenja da nisam nego da je do rutera.. kako da proverim da li sam namerno sklonjena ili je neki kvar u pitanju.. inace, kod svih ostalih koji su na mrezi sve radi normalno
hvala unapred
Danijela1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2012, 23:11   #375
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless...

Citat:
Danijela1 kaže: Pregled poruke
Ljudi, imam jedan problem. Naime, na mojoj konekciji vec 7 dana pise limited access.. e sad pretpostavljam da sam namerno sklonjena sa mreze iako dobijam uverenja da nisam nego da je do rutera.. kako da proverim da li sam namerno sklonjena ili je neki kvar u pitanju.. inace, kod svih ostalih koji su na mrezi sve radi normalno
hvala unapred
Limited access obicno znaci da imas konekciju na ruter, ali ti sam ruter nema pristup internetu ili ti je pristup netu blokiran.. Ali moze da bude problem i s tvoje strane.. Najbolje je da se ulogujes na ruter ukoliko imas pristup njemu (obicno je na adresi 192.168.1.1) i proveris direktno podesavanja dal si blokirana.
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2012, 1:13   #376
dankica89
Novi član
 
Član od: 8.5.2012.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom problem-limited or no connectivity

Cao drugari! Imam desktop racunar,win xp, i do skora sam hvatala net preko wireless antene, sve je radilo perfektno,pun signal,film mi skine za 20 min.Od nedavno ne otvara stranice, pise limited or no connectivity s tim sto pokazuje jacinu signala kao da je konektovan. Isla sam na repare, nece da uradi Renewing IP adress.Firewall iskljucen,avg sam iskljucila i nista, resetovala sam komp,vadila i vracala antenicu, reinstalirala drajvere sa diska od antene, opet nista... preko mobilnog hvatam net, sve ok, tako da kontam da je do racunara a ne do neta. Molim za pomoc, ili me barem uputite ako vec postoji
ovakva tema...
dankica89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2012, 1:22   #377
nicpid
Član
 
Član od: 29.4.2009.
Poruke: 476
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 148 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: problem-limited or no connectivity

-restartuj ruter

-proveri ip adresu na kompu tako sto ces ici na run pa kucas cmd, on ti izbaci prozor u kom kucas ipconfig i vidi koja ti je adresa racunara, to je ono ipv4 address.

ako ip adresu ne moze da nabavi tj tamo kad ides ipconfig ne pise nista na onome Ipv4 addres probaj start meni pa run pa kucas cmd i tamo kucas: ipconfig /release pa onda ipconfig /renew
onda bi trebalo da ti dodeli novu adresu.

Poslednja ispravka: nicpid (10.5.2012 u 1:35) Razlog: wireless nema kabl xD
nicpid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2012, 23:19   #378
grim
Član
 
Član od: 14.12.2005.
Lokacija: Uspavan Dolina
Poruke: 91
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless...

Pozdrav Drugari,
muku mucim sa wirelessom vec 2 godine, nekad ne mogu stranicu da otvorim, a nekad internet radi kao lud. Od opreme imam ReinkJet grid antenu od 16 db , sa 15 m kabla, od 75 oma, znam da ne valja ali za toliko sam imao para, i ReinkJet wifi karticu. Od AP - a sam udaljen 1 - 1,2 km, vazdusnom linijom, koliko sam ja mogao da vidim prepreka izmedju antene i AP - a nema. U programu koji je dosao uz karticu, jacina signala mi varira od 42 do 52 posto, obicno je oko 47, kvalitet signala konstantno varira i krece se od 45 do 80 posto, sumova nema. Citaju po forumu video sam da mnogi spominju NetStumbler, skinuo sam ga i probao preko njega da usmerim antenu ali, kako god okretao antenu dok NetStumbler radi, on prijavljuje da AP na koji treba da se nakacim nije aktivan, onaj kruzic ispred imena AP - a je uvek siv. I kao sto vec rekoh nekad internet prosto leti, nekad nece ni da radi, nema pravila, i brzina varira. Kontaktirao sam provajdera, postavili su mi gomilu nekih glupih pitanja, rekli da mi je signal mnogo slab i to je to. Pre nedelju dana sam resio da predjem kod drugog provajdera, i dobio nedelju dana gratis testiranja. Drugog provajdera ne mogu lepo da nahvatam, nije los signal, ali brzina mnogo varira i stalno dolazi do pucanja veze. Cekam da se pojave i da probaju da usmere lepo antenu, ali izgleda da nece ni da dodju. Dakle, sta da radim da bih poboljsao kvalitet veze sa prvim provajderom, dali da uzmem ReinkJet Antena Grid 2.4GHz 24dBi 75ohm RPSMA, dali bih tu nesto dobio, dali da skratim kabli na anteni koju sada imam, verovatno mogu da odsecem 5 do 6 metara. Pomozite, dajte neki predlog, i izvinite sto sam se malo vise raspisao
grim je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2012, 15:13   #379
drstankovic
Član
 
Član od: 8.5.2010.
Lokacija: Svuda po malo :)
Poruke: 32
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless...

Pozdrav,
Ako mozete da mi predlozite neke nacine zastite Wi-Fi. U pitanju je Telekom ADSL, HG 530.
Postavio sam:
Channel ID: na 1. kanal
Authentication Type: wpa-psk/wpa2-psk
Encryption: AES (pored nje ponudjene su TKIP i TKIP/AES, nemam predstavu sta znace)
Password ima 26 simbola
Sakrio SSID i promenio mu ime.

Ostal podesavanja do Wireless MAC Address Filter nisam dirao, jer i nemam pojma cemu sluze.
MAC filter sam podesio da odobrava pristup samo mojim uredjajima i to je to.
Pa ukoliko imate nesto da mi predlozite sta mogu da dodam bio bih Vam zahvalan, jer imam jako zaguljen komsiluk koji probija i sifre, i zaobilazi MAC filtere.
drstankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2012, 12:49   #380
Drejk
Novi član
 
Član od: 19.11.2006.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless...

Imam problem sa wirelessom.
Ovako, imam PC i XP na njemu. Kupio sam novu karticu (Tenda w54p), imam kabel i antenu na krovu kuce. Ovde na selu postoji SKS provajder i nikako ne mogu da se nakacim na njihovu baznu stanicu. Signal mi je oko 50+%. Kad pokusam da se konektujem preko softvera od kartice nista se ne desava. Isto tako mi se nista ne desava i kad kliknem preko windowsove aplikacije za bezicni internet. Dakle nadjem mrezu i signal ali nikako ne mogu da se nakacim na njihovu baznu stanicu. (imam kod njih username i pass).
Posto je situacija takva da sam ja trenutno na selu, a oni nece da dolaze ovamo samo zbog mene vec cekaju da se jos neko javi odavde, ja moram da trazim pomoc ovako.
Trenutno koristim MTSov usb modem.

Ovo mi je prvi put da koristim wireless pa se ne razumem bas mnogo. U gradu sam korisnik adsl-a.
Drejk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bežičan internet, wireless


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Umrežavanje 2 računara preko wireless rutera i ADSL rutera Sale013 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 25 24.2.2011 0:57
wireless me ubi... forrest_gump Internet tehnologije 17 20.10.2007 11:41
Par prostih wireless pitanja TheReaper Komunikacioni uređaji i umrežavanje 8 14.6.2007 1:00
Wireless Pitanja Axis Internet usluge 7 10.3.2007 18:03
Nekoliko wireless pitanja B@NE Internet usluge 12 12.6.2006 15:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com