Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.8.2007, 16:31   #1
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Question [Legend of Zelda - The Minish Cap] -> pomoć

Nisam siguran da li sam trebao da postujem ovde ili u forumu 'Konzole' pošto je igra za konzolu Game Boy Advance SP, međutim, u objašnjenju ovog foruma piše 'pomoć oko prolaska igre', a uz to je i avanturistička igra... U svakom slučaju neka moderatori premeste ovu temu ako je potrebno. Dakle:

Treba mi pomoć oko igre sa naslova teme. Zaglavio sam se, i ne mogu da je pređem "ni za 'leba". Evo moje situacije...

Misija mi je da se popnem na MOUNT CRENEL ali ne znam kako. Imam Gust Jar, Shield, Bombe, Sword, prvi element, Empty Bottle. Treba mi očigledno, ona zelena voda od koje raste zeleni pasulj (tako piše: green bean) po kome mogu da se popnem. Vidim gde je voda, međutim, da bih stigao do nje moram da se smanjim. Na tom mestu IMA za smanjivanje međutim mesto je ograđeno. Govorim o podnožju Crenel-a. Da vam ne objašnjavam, ako igrate znate i gde je.

Unapred zahvalan!!!
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2007, 16:57   #2
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.379
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: [Legend of Zelda - The Minish Cap] -> pomoć

Citat:
equip your bottle and use it on the water below you
where the is an opening in the rocks. After putting water in your bottle, use
it on that little vine seedling to make it grow very tall.
To kaže walkthrough...izgleda da nije skroz ograđeno...ipak ima prolaz među stenjem...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2007, 17:24   #3
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Smile Re: [Legend of Zelda - The Minish Cap] -> pomoć

Hvala DeCoy! Prvo nisam našao prolaz, ali sam se setio jednog mesta koje mi je izgledalo sumnjivo, pa sam tu postavio bombu, ona je razbila zid i otvorio se prolaz...
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2007, 21:33   #4
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.379
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: [Legend of Zelda - The Minish Cap] -> pomoć

Geomaster svaka čast za igru

Skinuh je i ne skidam se sa GBA emulatora Nisam znao za ovaj deo Zelde za GBA, odličan je pogotovo deo sa smanjivanjem...svaka preporuka za sve ljubitelje Legend of Zelda serijala...
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	1.JPG
Viđeno:	31 puta
Veličina:	32,9 KB
ID:	11043   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	3.JPG
Viđeno:	38 puta
Veličina:	29,6 KB
ID:	11044   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	4.JPG
Viđeno:	32 puta
Veličina:	36,2 KB
ID:	11045  
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2007, 12:20   #5
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Question Re: [Legend of Zelda - The Minish Cap] -> pomoć

E da... ja nemam element vetra?! Nisam ga pokupio nego sam samo dobio Ocarina of the Wind? Jer se element dobija tek posle ili sam ja propustio nešto?
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2007, 12:17   #6
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Smile Re: [Legend of Zelda - The Minish Cap] -> pomoć

Provalio sam... Dobro me je namučio, ali stigoh u Temple of Droplets. Moj savet umesto srca:
Ako već nisi, probaj da dobiješ drugu teglu od onog što prodaje strele, bumerange itd. tako što ćeš da se smanjiš na Minish veličinu u kafeu (onaj ćup je portal, use Cane of Pacci), prođeš kroz ta mala vrata, uđi u kuću(ili prodavnicu) koja je povezana daskom na krovu sa tom prodavnicom, dakle uđi kroz mala vrata. Uz zid videćeš nekakve merdevine, popni se na merdevine i mislim da ćeš da izađeš na krov. Ako ne izlazi, idi skroz levo, pa desno sigurno ćeš naći. Onda pređi preko te daske i stigao si u prodavnicu, ali sa druge strane. Uvećaj se na Minish portalu, uzmi tu teglu, reći će ti da je to hrana za Borlada, kako se već zove, pitaćete da ti odneseš, ti reci da, pa će ti obeležiti kuću na mapi. Idi do kuće i sipaj sadržaj tegle u činijicu. Tako će ti ostati prazna boca. Idi sada kod one veštice (koja pravi napitak i wake-up mushroom) i zamoli je da ti napuni bocu plavim napitkom. E sad nisam siguran da li može da napuni i drugu ako je ponovo pitaš, ali svejedno, moći ćeš da popiješ napitak da ti popuni svu energiju. Nadam se da sam pomogao!
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2007, 23:43   #7
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Unhappy Re: [Legend of Zelda - The Minish Cap] -> pomoć

Ako treba neka pomoć, tu sam!

Žao mi je ove princezice...
Kad joj priđeš i pritisneš R kaže: "Her eyes are filled with life..." SHMRC

btw odakle ti GBA emulator? ako je free možeš da mi daš link plz
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2007, 0:18   #8
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.379
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: [Legend of Zelda - The Minish Cap] -> pomoć

Citat:
Geomaster kaže: Pregled poruke
btw odakle ti GBA emulator? ako je free možeš da mi daš link plz
Naravno da mogu i naravno da je free...

http://vba.ngemu.com/
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2007, 12:45   #9
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Smile Re: [Legend of Zelda - The Minish Cap] -> pomoć

Pardon, smanji se u kafeu i u njemu se popni na merdevine jer je u stvari on povezan sa prodavnicom.. Ali moraćeš da ideš levo pa uđeš na tavan, idi onda samo desno i naići ćeš na vrata, i tek onda si izašao na krov,a kada dođeš u prodavnicu, opet ćeš na tavanu, ali ako želiš da skratiš put samo se strmekni dole...
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2007, 14:18   #10
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.379
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: [Legend of Zelda - The Minish Cap] -> pomoć

Našao sam sobu sa srcima i u Dark Castle, a inače u bočicama nosim one male vile, pa mi one dopune energiju kad izgubim sva srca...

Da...element vetra ćeš dobiti tek kada pređeš Temple of Droplets i Royal Crypt i Palace of Winds...jesi li provalio za šta služi Ocarina

Inače pobedio sam Vaati-ja i to dva puta...vrlo je zeznut...pogotovo onaj prvi...mada sam tek kasnije skontao da ne moram da jurim za onim njegovim očima nego samo da sačekam da stanu i ispale neki zrak i onda ih izudaram mačem...oslobodio sam i Zeldu, ali izgleda da ima još jedan final boss u Elemental Sanctuary
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	vaati.JPG
Viđeno:	20 puta
Veličina:	25,6 KB
ID:	11182   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	vaati-transform.JPG
Viđeno:	23 puta
Veličina:	30,0 KB
ID:	11183   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	zelda.JPG
Viđeno:	25 puta
Veličina:	23,0 KB
ID:	11184  
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2007, 23:12   #11
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Smile Re: [Legend of Zelda - The Minish Cap] -> pomoć

@DeCoy: Dokle si stigao

Mogli bismo u ovoj temi da diskutujemo o ovoj igrici... Hmm zvuči zanimljivo... jel može?
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2007, 23:32   #12
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.379
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: [Legend of Zelda - The Minish Cap] -> pomoć

Sad sam u Cave of Flames...tražim onaj element vatre valjda...upravo sam pokupio neki Cane of Pazzi...izvrće stvari...neat
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2007, 15:15   #13
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Cool Re: [Legend of Zelda - The Minish Cap] -> pomoć

Ja sam kod ovog bossa u dungeonu... nije težak, samo treba da mu provališ caku... a caka je teška, ja sam je slučajno provalio i poginuo jedno 5 puta... dođo' u iskušenje da skinem walkthrough, ali hteo sam da budem pošten...
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2007, 15:32   #14
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.379
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: [Legend of Zelda - The Minish Cap] -> pomoć

Evo prešao sam...

Zadnji Vaati nije težak, ali bez walkthrough-a nema šanse da bih mu ikad provalio caku...a kad znaš kako se ubija onda je lagan...

Eto 5-6 dana igranja po 3-4 sata je bilo potrebno...gledao sam u walkthrough kod gazdi nekoliko puta, i još 3-4 puta ovako...sve u svemu odlična igra

Preporučujem ti The Legend of Zelda: Link to the Past za Super Nintendo...na istu je foru kao ovo, samo je možda grafika malkice lošija
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	final.JPG
Viđeno:	23 puta
Veličina:	29,9 KB
ID:	11193  
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2007, 23:40   #15
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Smile Re: [Legend of Zelda - The Minish Cap] -> pomoć

Samo jedno da ti kažem: Pazi se kod Boss-a
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2007, 1:08   #16
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.379
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: [Legend of Zelda - The Minish Cap] -> pomoć

Aha...već ga pređoh...nije baš puno težak samo treba da provališ caku...kao i u svim Zelda igrama boss je obično neotporan na oružje koje nađeš u njegovom dungeonu
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	boss-cave_of_flames.JPG
Viđeno:	31 puta
Veličina:	28,3 KB
ID:	11072  
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2007, 22:09   #17
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Thumbs up Re: [Legend of Zelda - The Minish Cap] -> pomoć

Prešao...

Zapravo, igrica nije nešto preteška, ali mi se nenormalno sviđa. Probaću da odigram taj Link to The Past. Primetio sam, već kod bossa u Palace of Winds
, da im ponestaje kreativnosti za bossove. Vaati-ji su teški. E sad ja sam u teglice kupovao napitak. Uopšte se nisam setio da igricu snimim sa teglicama punim napitkom, na ulazu u Dark Hyrule Castle pa kod Game Over da udarim don't save i pojavim se sa flašicama na početku.. .Bez dodatnog trošenja novca. A ja, uvek save, pa uvek kupuj napitke, a sad zadnji put kad sam uključivao (kad sam ga pobedio) kad ono nemam pare ni za bočicu napitka! Pa udri traži vile, skupim ih i obnovim energiju. Malo sam se izvežbao kod prelaženja onih ratnika sa minimalnim hurt-om, prešao dva oblika Vaatija sa samo jednom vilom! I naravno, kad je Zelda pošla da me prati, razmišljam: "Imam 1/2 poslednjeg srca, samo dve vile x 4srca nije mnogo, kako ću pred Vaati treći oblik (kod Elemental Santcuary)" Pa onda mi sine ideja (koje se naravno nisam setio) : pa što ne uđem u sobu sa srcima u dungeonu, sa vilama obnovim energiju, izađem iz sobe, vratim se unutra i dopunim zalihe vila. To je bila ideja više nego dobra, i opet sa jednom vilom pobedio Vaatija. Kad je počeo da baca electrical balls na mene i kad god napravim kopiju sebe pogodi me i skine mi srce i kusur... Došlo mi da plačem koliko se nerviram... Kad je sva nada da ću uopšte održati kopije u životu 2 sekunde, uspem i uhvatim ritam, pa udri!!!

I tako.. . Bilo mi je malko žao kad se igrica završila...

Ovo mi je prva pređena igrica ikad (ali skroz pređena)

U walkthrough gledao kod svih forma Vaatija ali samo za neke delove, recimo kako da skinem crne štitove sa onih ringišpil-očiju A za poslednju formu 3/4.. Težak je zaista, ali cela igrica kad se gleda i nije toliko kao neke igrice koje sam igrao. Oči ti ispadnu dok pređeš jedan nivo... (na njima, ne na Zeldi)
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2007, 18:24   #18
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Wink Re: [Legend of Zelda - The Minish Cap] -> pomoć

Dođoh do Palace Of Winds... Stvarno zeznuto i ne znam kako ću preći... Još malo pa će boss (i feel that, i feel that)...
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2007, 15:26   #19
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Lightbulb Re: [Legend of Zelda - The Minish Cap] -> pomoć

Koja mu je caka? Valjda sa Cane of Pacci gađaš u njegov vrat sve dok ne otegne papke i onda pređeš preko njegove glave onako opružene, stigneš do tela i mačem boom! bam! bong! pa se vratiš preko glave, onda se on preporodi itd. ali ja nisam uspeo da ga pređem, jer, ovaj, baca onu logorsku vatricu na mene pa jurcam ko nenormalan. Uglavnom me ubije pre nego što stignem drugi put da ga izudaram mačem...

Poslednja ispravka: Geomaster (28.8.2007 u 15:27) Razlog: š -> p
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2007, 14:05   #20
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Question Re: [Legend of Zelda - The Minish Cap] -> pomoć

Jel ovo bug u igrici ili ne Kad pređem sve, posle Credits screen-a i one priče izlazi mi Save-Don't save. Ja idem na Save, ali kad restartujem igricu opet se nađem u Dark Hyrule Castle. Nisam probao na Don't save ali sumnjam... Inače pošto u priči piše "But it's not the end of Zelda's and <player name>'s adventures in Hyrule", pomislio sam da igrica možda može da se nastavi recimo da skupljam srca, dobijam one Figurines i sl. bez određene misije
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com