Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.5.2016, 4:25   #101
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Немојте само цитирати критичаре. Ко су ти критичари уопште? Требало би од њих тражити да мало глуме или нешто раде, а не само да дају оцене.
To je totalno glup rezon. Sta sad, treba samo glumci i reziseri da ocenjuju filmove? Ili mozda obican "radni narod" koji se sigruno ne nagleda dovoljno filmova da bude strucan u tome, a kamoli napise rezenciju.

Od nekoga ko stalno gleda filmove i pise recenzije se i ocekuje da kritikuje filmove. Jel jelte, to im je i profesija. Naravno, to takodje znaci i drugaciji ukusi nego neko obicnog naroda, zbog zamora materijala.

Poslednja ispravka: player1 (29.5.2016 u 4:35)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2016, 9:22   #102
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Ja ovo gledam svakako. Dovoljno je što grifine and I'm sold. Ali mi na oko stvarno izgleda kao totalni trash, čak i posteri tako izgledaju.

A kritičari ko kritičari, who fracking cares za njihovo mišljenje. Pre svega žešće ih puca mentalitet mase pa vole horski da hvale/pljuju. Sećam se opisa filma Avatar - ma njabolja stvar posle hleba i eurokrema, čudo kinematografije, sve 10-ke. A u realnosti sam gledao reku ljudi koja izlazi iz bioskopa sa komentarima "pa dobro, ok je filmić ali brate šta je tu tolliko posebno".
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2016, 2:55   #103
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Evo ja se vraćam sa projekcije i mogu reći da sam sasvim zadovoljan, a otišao sam u Cineplexx do zuba naoružan hejtom, pogotovo što mrzim Blizzard i pljujem ga na sav glas.

Doduše, prvo što sam prihvatio i pre odlaska je da lore sigurno neće biti precizan, a jako dobro poznajem ceo Warcraft univerzum i pre i posle filma, potpuno sam se isključio i bio sam u pravu.

Očekivao sam mnogo fillera, da se sve vrti oko jedne ljubavne priče, da ima previše pokušaja humora i previše klišea i patetike. Bilo je, ali mnogo manje nego što sam očekivao, vrlo podnošljivo, pogotovo imajući u vidu kako obično završe filmovi snimljeni po igrama.

Ne znam zašto se pljuje CGI, mada može biti do toga što sam se previše navikao na ove animacije iz Blizzardovih mini filmića u igrama, pa i ne primećujem ako ne valjaju, ali modeli orkova su stvarno sjajni.

Sasvim fina zabava, osim ako neko očekuje od filma da stvori novi kult i svakako vredi pogledati, nikako ne bih rekao da sam uzalud potrošio vreme. Stvarno ne znam kako će se svideti ljudima koji nisu gejmeri i ne poznaju Warcraft univerzum.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2016, 14:49   #104
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Vala ja povlacim rec sto se tice CGI, jako je dobro ovo uradjeno.
A sto se Lore tice iskreno ne znam lore pre WC3 a ovo je daleko pre toga tako da za to ne mogu da tvrdim koliko je dobro ili lose.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2016, 22:17   #105
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Mislim da je lore sasvim solidan. Da, ima promena, neke sitne i par vecih. Ali sve u svemu, mislim da je sve to uklopljeno kako valja. Ima mana, nije da nema. Recimo, film je dosta brz, radnja je na sinama i nema bas mnogo vremena za razradu likova. Ali su pokrili pne bitnije stvari. Mislim da bi film bio jos bolji da je malo duze trajao.
Ali je zabavan tokom svog trajanja i definitivno najbolji film pravljen po igrama.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2016, 22:32   #106
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Ja mislim da lore uopšte nije dobar, gotovo da nijedna smrt u filmu nije verno preneta iz lore-a. Svako ima svoje mišljenje.

Ali kao što rekoh, mogao sam na to da zažmurim, posle godina raznih adaptacija svega i svačega na film sam nekako i očekivao da će tako biti. Ne umanjuje to da mislim da su kritičari totalno bezrazložno ishejtovali film.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2016, 22:51   #107
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
to je totalno glup rezon. Sta sad, treba samo glumci i reziseri da ocenjuju filmove?
Да, што да не. Кад се профес. критичари много брукају критикама, онда да.
Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
od nekoga ko stalno gleda filmove i pise recenzije se i ocekuje da kritikuje filmove. Jel jelte, to im je i profesija. Naravno, to takodje znaci i drugaciji ukusi nego neko obicnog naroda, zbog zamora materijala.
Они их и гледају да би налазили мане и правили се важни иако их увек прободе она пословица о њима.
Citat:
doomche kaže: Pregled poruke
ne umanjuje to da mislim da su kritičari totalno bezrazložno ishejtovali film.
Као скоро и увек.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2016, 0:47   #108
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Ja mislim da lore uopšte nije dobar, gotovo da nijedna smrt u filmu nije verno preneta iz lore-a. Svako ima svoje mišljenje.
Nije dobar samo zato sto je promenjeno ili?
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2016, 20:52   #109
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Film niti smrdi niti mirise, definitivno nije nagori film radjen po nekoj video igri ali o nekim komentarima da je ovo u rangu Ringsa nema govora, radnja je nabacana i zbrzana, pogotovu ljudi koji nisu upoznati sa prve dve igre ce imati problema da pohvataju sta se desava (onima koji nemaju pojma o Warcraft univerzumu su tek u bunaru) lore kao lore je tu ali realno nije bas kvalitetno prenesen na filmsko platno. Jednostavno ovo je film koji ce gledati samo fanovi...i njima ce verovatno ostati u secanju, svima ostalima ovo ce verovatno biti samo jos jedan prosecan fantazi film (sto realno i jeste). Glumacka postava je ok cgi je podnosljiv, muzika mi je bila neprimetna.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2016, 22:06   #110
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Nije dobar samo zato sto je promenjeno ili?
Promenjeno je tako da bude veći tearjerker i dramatičnije, ne bih rekao i kvalitetnije. Deluje mi bespotrebno.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
pentraksil (1.6.2016)
Stara 1.6.2016, 19:43   #111
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Jel ide nesto uz kartu? Besplatan nalog, mount ili sl. Znam da je pominjano to ranije.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2016, 21:21   #112
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Citat:
High life kaže: Pregled poruke
Jel ide nesto uz kartu? Besplatan nalog, mount ili sl. Znam da je pominjano to ranije.
Ako kupis kartu i Cineplexx-u dobices ceo WoW besplatno. Postoji i Transmog nagrada koju ces dobiti ali samo ako se ulogujes u WoW do 5. juna (nisam siguran) To je to sto se tice "nagrada"

http://us.battle.net/wow/en/blog/201...able-5-24-2016
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2016, 23:25   #113
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Citat:
High life kaže: Pregled poruke
Jel ide nesto uz kartu? Besplatan nalog, mount ili sl. Znam da je pominjano to ranije.
U Cineplexx-u se uz kartu dobija vaucher za igru (sve ekspanzije i Warlords of Draenor) i mesec dana pretplate, ali to je važilo od 28.maja do 1.juna, tj. danas.

Inače, malopre sam se vratio sa projekcije sa društvom. Kao neko ko ne igra wow i samo ovlaš zna lore moram da kažem da mi se film jako dopao. Radnja drži pažnju od početka do kraja, likovi nisu baš dosta razrađeni jer ih ima dosta ali gluma je sasvim dobra. CGI je odličan, orci su sjajno predstavljeni (baš kao sa blizardovih trejlera), svet, patuljci, magije - sve mi deluje odlično.

Drugar koji igra wow već godinama ( i ne podnosi ljude i orke) je takođe oduševljen, kaže ima malo odstupanja ali ništa strašno. Misli da je ovo snimao neko ko voli wow.

Toliko, sve preporuke za film, definitivno treba odgledati u bioskopu.
A da, ljudi su na kraju projekcije aplaudirali.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2016, 17:56   #114
Acidum Dominicum
Član
 
Član od: 11.10.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 56
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Gledao pre nekoliko dana u Cineplexxu u DC, naravno 3D varijantu.

Nisam nešto bio upoznat sa pričom iz prva dva dela, igrao sam WC3 i Frozen Throne, delimično sam upoznat sa pričom iz WoW ali ga nisam igrao.

Išao sa bratom koji je ista priča kao kod mene, ortakom koji nije nikad igrao WC ali jeste gejmer, i dva ortaka koji su skinuti sa WoW-a tek posle hirurške intervencije...

Film nam je prilično dobar, nije najvrhunskije delo ikad, ali nikako nije loš.
Voljeni Blizzard nije izneverio, i brat i ja smo komentarisali (sa suzom u oku) da smo konačno dočekali dan kada smo videli Blizzardov logo preko veeelikog ekrana.
Grafika je vrlo dobra, mene su magije najiskrenije oooduševile! Verovatno najlepši prikaz magija na filmu, ikad!
Priča je solidna, ali tako žudi za još dvanaestak sati materijala...

EDIT: Priča nije toliko predvidljiva i klišeizirana kao što deluje u trejlerima! Mogli su da se "okliznu" na mnooogo mesta, ali nisu poklekli. I postoji dosta scena koje iziskuju dobru kontrolu suznih kanala.
I Easter egg-ovi su sjajni! Mada smo mi prepoznali samo dva...

Krajnji utisak posle filma? Hoću JOOOŠ!!!

Što se tiče igre, kodovi važe do prvog AVGUSTA, sad pogledah flajer.

Voleo bih da neko ko je dobro upoznat sa lore-om napiše (npr. u spoiler tagovima) šta odskače u filmu i koliko?
Acidum Dominicum je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2016, 1:43   #115
darac_kv
Veteran
 
Član od: 5.3.2007.
Poruke: 506
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 134 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Lore je malo izmenjen,i to uglavnom smrt nekih likova, ali nije negativno , makar meni, obrni okreni na isti kalup ispada.Posto znam lore, znao sam ko ce umreti, ko je otvorio portal i jos par sitnica. Garona ima drugaciju ulogu malo nego po loru. .Kao sto si rekao, magije su tako dobro uradjene da nemam reci, svaka im cast.Smatram da je film trebao biti makar sat vremena duzi, ali dok ne vidim celu trilogiju ne mogu da sudim, za sad ovaj prvi deo je fantasticno odradjen.


Spoiler za spoiler:
Ono sto me je odusevilo je sto smo konacno videli Sargerasa, makar neku njegovu formu, kad su se borili sa Medivhom.

Po loru koliko se secam, Garona ubija kralja jer je pod uticajem guldana, Blackhand ne umire od strane Lotara vec ga ubija drugi ork, cini mi se Doomhammer. Ovde je u filmu Garona cerka od Medivha,i ovde je ona half orc half human, po loru je ona half orc half draenei, takodje po loru Medivh i Garona su ljubavnici i dobili su sina, koji postaje mocan carobnjak. Po meni , izmene koje su napravili ne uticu nimalo lose na kvalitet cele price, ali opet sacekajmo celu trilogiju,iako imaju materijala za jedno desetak filmova.
darac_kv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku darac_kv na korisnoj poruci:
Acidum Dominicum (5.6.2016), pentraksil (5.6.2016)
Stara 5.6.2016, 9:04   #116
Acidum Dominicum
Član
 
Član od: 11.10.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 56
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Hm, iskreno nisam video nigde info da planiraju trilogiju? Zvanično?

Apropo Easter Egg-ova:
Spoiler za spoiler:
Očigledni su Murloc u potoku i pretvaranje stražara u ovcu (mislim da se ta magija ne pojavljuje pre trojke?). Ima li ih još?


Jedna stvar koju znam po lore-u a koja me je zbunila:
Spoiler za spoiler:
Ime malog Orka. Ukapirao sam da je Thrall jer se sećam uvoda u trojku kad se Prophet (pokojni Medivh) obrati vođi klana sa "...son of Durotan".
Acidum Dominicum je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2016, 12:51   #117
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Pored ovog što je darac_kv spomenuo, samo da dodam:
Spoiler za nije spoiler nego spoilerčina:
Durotan nema duel sa Gul'danom i ne umire tako, a Lothar nije baš ovako šmekerski raspoložen posle rata da vodi ljude u bitku, već su se povukli preko mora i tako je nastao Lordaeron. Thrall je rođen posle rata i nije ovako pronađen, već posle bitke, pored leševa svojih roditelja ga pronađe Admiral Blackmoore i odvede u Durnholde. Orgrim Doomhammer je ubio Blackhanda i postao warchief of the horde, on je uvek bio uz Frostwolf clan, a ne samo uz Durotana kako je ovde prikazano.

Meni iskreno najviše smeta duel Gul'dana koji je odjednom predstavljen kao UFC borac i izmene kod Garone.

P.S. Pominje se Go'el kao pravo ime Thralla i u nekim questovima u wowu.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
Acidum Dominicum (5.6.2016)
Stara 5.6.2016, 13:19   #118
darac_kv
Veteran
 
Član od: 5.3.2007.
Poruke: 506
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 134 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

@Doomche
Spoiler za spoiler:
Ovo je jos prvi rat, i jos traje, a epilog prvog rata je to sto si ti napisao tj da ce da Stormwind padne i da se alijansa povuce u Lordareon , iliti Undercity kako se sad zove To cemo verovatno videti u drugom delu, taj poraz alijanse. Malo posle toga, orkovi planiraju napad i na Lordareon da zavrse prvi rat, i budu blizu pobede, ali onda Guldan sa dva klana izdaje hordu i krece u Tomb of Sargeras , Doomhammer se povlaci iz lordareona jer je guldan uzeo dobar deo vojske i ne mogu da pobede, i juri guldana,kojeg ubijaju, Nakon toga Alijansa krece u kontranapad i oslobadja teritorije,potiskuju hordu nazad i Khadgar zatvara portal,ima tu jos svasta[Beyond the Dark Portal] ali ovako ukratko


Sto se tice easter eggova ima ih dosta, ne mogu da se setim bas svakog

Spoiler za more:
Sargeras se pojavljuje kratko, Nerzul se vidi u nekim scenama,ima masku na licu [Buduci lich king], ona zena u crnom je prethodni Guardian zaboravih ime, Moroes itd. Sto se tice polymorpha ta magija je oduvek postojala, koristio sam je u warcraft2 sa wizzardima.Taj mali jeste Thrall, i kako je doomche rekao, izmenili su njegov pronalazak ovde. Thrall je ime koju su mu dali ljudi, dok je ovo drugo ime orkovsko.
darac_kv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku darac_kv na korisnoj poruci:
Acidum Dominicum (5.6.2016)
Stara 5.6.2016, 13:33   #119
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Sto se tice uskrsnjih jaja

Spoiler za Spojler:
Tu su skoro svi, od Kargath-a, pa do Hellscream-a i ostalih. Takodje se pojavljuje i Summoning Stone u jednom delu Sto se tice Thralla, to ime su mu dali ljudi i znaci "rob". Pravo ime mu je Go'el, kao u filmu. Onaj covek koji ga je pronasao je Aedelas Blackmoore koji mu je i dao ime
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Acidum Dominicum (5.6.2016)
Stara 6.6.2016, 16:54   #120
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Ajd i ja da se javim sa svojim utiscima. Igrao Warcraft 3 i Frozen Throne, prve nastavke nisam, World of Warcraft nisam nikada pipnuo niti cu. Efekti su divni, svet je zapanjujuce slican onom iz igara. (narocito boje sume lice na one iz WC 3). Likovi su prilicno traljavo razvijeni, pokusaji romansi su narocito smotani. Sama radnja nije predvidiva "iz aviona" mada nije neophodno biti "rocket scientist" pa videti o cemu se zapravo radi i ko je ko u filmu. Sve u svemu, film je vredan tih 600 din za kartu za 3D varijantu mada se nesto ne nagledah nekih istinskih 3D efekata, komotno se moze gledati u 2D, nista se ne propusta al ajd, razlika u cenama karata za 2D i 3D je neznatna..Ovo je verovatno jedini film po igrama koji je je solidan, nastavak cu svakako gledati. Lore ovog sveta je trebalo bolje prezentovati u prvom delu, nekako je "tanak". Moralo bi da bude mnogo bolje (lore i karakterizacija pogotovo) u sledecem nastavku inace sve ostaje nekako plitko. Mogucnosti za odlicnu pricu postoje, valjalo bi ih iskoristiti. 75-to sam godiste, mozda nekome to bude bitno.

Poslednja ispravka: Laskaris (6.6.2016 u 22:16)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Neobee i world of warcraft... Apocalyptic Mrežne igre 8 31.1.2010 22:26
DDay warcraft mapa Gorgoroth Mrežne igre 62 12.10.2008 10:13
Glupi Warcraft Gerovit Kvarovi 15 11.10.2006 23:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com