Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Programi za mobilne telefone

Programi za mobilne telefone Operativni sistemi i programi za mobilne telefone

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.3.2016, 21:01   #1
dane007
Novi član
 
Član od: 30.5.2014.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Problem sa portovanjem

Pozdrav dobri ljudi. Redovno pratim vaš forum, iako ne ucestvujem u diskusijama, procitao sam brdo zanimljivih stvari oko PC-ja, Android telefona, igara itd. Znajuci koliko ovde ima dobrih poznavalaca oko Android telefona, odlucio sam se da vas zamolim za pomoc.

Treba mi pomoc oko portovanja ovog custom rom-a : http://www.mtkroms.com/2016/02/bugle...or-mt6592.html.

Vlasnik sam ovog kineskog telefona : Blackview Crown. http://www.devicespecifications.com/en/model/cf5d2df7.

Poprilicno sam upucen u portovanje custom romova, ali nikako ne uspevam da do kraja završim ovaj. Uvek zaglavim na boot animaciji. Portovanje sam radio preko Cygwin-a i Android Kitchena. Dakle znam za proceduru, kopiranja pojedinih fajlova sa stock roma na port rom, raspakovanja boot.img, menjanja kernela, kopiranja ueventd.rc fajla, editovanja init.rc. E tu dolazim do problema koji mislim da je kljucan. Naime kada dodjem do dela u kome moram da editujem "export BOOTCLASSPATH" sa port boot.img na stock boot.img, dešava mi se da tog dela na port boot.img nema nikako. Naravno mislim na editovanje init.rc-a u raspakovanom boot.img.

Naravno uspeo sam da editujem update.script u META DATA prema MTK. droid tools, imam flešovan TWRP recovery, cak sam promenio na philz touch recovery, naravno odradio reset i wipe dalvick i wipe cash.

Jednostavno uvek zaglavim na boot animaciji. Telefon je stvarno sjajan i mnogo je brz, ali bedak mi je da na njemu koristim stock KITKAT, pored toliko dobrih custom romova. Nažalost niko nije odradio nijedan custom rom za ovaj telefon ( ustvari postoji CM12.1 verzija, ali je ocajno odradjena i prepuna bagova ). Jednostavno ne znam gde grešim, pogledao sam bruku klipova i uputstava za portovanje na MTK 6592, ali ne uspevam da pronadjem rešenje. Pokušavao sam i sa drugim romovima, ali uvek je problem isti. Skidao sam ih sa ovog sajta : http://www.mtkroms.com/p/custom-roms-for-mtk6592.html.

Molim vas da mi neko ko se razume u portovanje pokuša da pomogne da rešim problem. Unapred zahvalan.
dane007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2018, 22:25   #2
supressor
Veteran
 
Član od: 30.8.2006.
Poruke: 1.014
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 87 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Problem sa portovanjem

Žao mi je što dižem ovoliko staru temu, ali treba mi par informacija pa ne bi bilo loše da je oživimo....
supressor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2018, 13:05   #3
shonee
Član
 
Član od: 7.8.2011.
Lokacija: Dembelija
Poruke: 433
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 56 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Problem sa portovanjem

To je car portovanja rom-ova jer nikada ne možeš napraviti rom a da radi 50% funkcija, mislim da je to malo uzaludan posao i da možeš lako da upucas telefon u glavu, možda je bolja opcija da potrazis device tree od telefona ili nekog sa istim čipsetom (pa ga prekrojis po sopstvenim potrebama) I source code of kernela pa da probaš da napraviš custom ROM. Mada opet to je mediatek čipset pa verovatno će teško ići ovo ali ja sam za svoj 6735 uspeo da nadjem mada sam se zakucao u drugi zid.
shonee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2018, 19:07   #4
supressor
Veteran
 
Član od: 30.8.2006.
Poruke: 1.014
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 87 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Problem sa portovanjem

Ma imam neki telefon sa MT6755 i našao sam ROM od telefona koji je u dlaku hardverski isti(uključujući i rezoluciju ekrana)-samo je drugi proizvođač i model

Međutim ne ide mi baš. Ispratim sve korake kod portovanja ali neće nikako da odradi.

Toliko sam mučenika mučio ovih dana da posle poslednjeg ubacivanja originalnog roma preko SP flash toola neće da bekne više

Odradi sve, flešuje bez gešaka ali neće da digne sistem kao ni recovery-samo pali pozadinsko svetlo na ekranu.

mislim da sam ga opravio
supressor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2018, 20:41   #5
shonee
Član
 
Član od: 7.8.2011.
Lokacija: Dembelija
Poruke: 433
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 56 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Problem sa portovanjem

Pa ako si pokušavao da instaliras taj portovani rom onda si ga upucao u čelo najverovatnije.
U tome je car portovanja to je možda na par modela uspelo a u ostalim slučajevima se desilo ovo što i tebi.
Pogotovo što se mediateka tiče nema Leba od nekog Roma a da nije fabrički kad su oni u pitanju.
shonee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa Tv tjunerima sale94 Kvarovi 21 26.6.2014 8:09
Problem sa puštanjem HD filmova sa eksternog HDD-a Pipboy Foto i audio/video 0 24.12.2010 21:09
Nokia e71 i problem sa USB konekcijom PsyDuck Aparati i oprema 5 1.12.2010 15:17
Problem sa PLAVIM EKRANOM backo87 Kvarovi 7 25.10.2010 18:12
HP DeskJet f4180 - problem sa instalacijom vanila Ostale komponente 3 12.3.2009 19:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com