Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Zanimljive Web lokacije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zanimljive Web lokacije Lokacije na Mreži koje su vredne pažnje

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.2.2007, 0:27   #281
Kachy
Novi član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Blokovi
Poruke: 19
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde

Ovo je moj site, trenutno je u izradi, komentarisitem, dajte predloge, kritikujte.

Kachy je offline  
Stara 25.2.2007, 1:58   #282
AcaKac
Novi član
 
Član od: 25.2.2007.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: NBA Live 07

Evo vam link od NBA-SERBIA.

www.nba-serbia.co.nr

Trenutno su u toku radovi na sajtu pa radi samo forum, takodje prelazim na phbpp3 !

Za pocetak pravimo Serbia mini patch koji ce dodati Partizan,Zvezdu,Vosu,FMP i Hemofarm!

Molim admine da nesvate ovo kao reklamu sajta, jer mi je jedina namera da pomognem svim NBA igracima!!!!

Pozdrav!
AcaKac je offline  
Stara 7.3.2007, 15:01   #283
tsnena
Novi član
 
Član od: 7.3.2007.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 7
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku tsnena Slanje poruke preko Skypea korisniku tsnena
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde

Mislim da je moj web sajt i forum jedini biološki sajt na srpskom jeziku koji se bavi problemima i znanjem srednjoškolaca. Inače sam orjentisana ka ovoj populaciji jer radim kao profesor biologije u srednjoj medicinskoj školi.

Pošto sam apsolutno slab poznavalac programiranja i svega neophodnog za kreiranje web sajta, nemojte mi zameriti na propustima koji su u vezi toga napravljeni. Osim toga imam i podosta godina , tačnije 50, a tek pre par godina sam ušla u ove kompjuterske sfere. (Ovo sve napominjem da biste bili blagi kada krenete sa kritikama )

Web dizajn sigurno nije jača strana ovih stranica, ali je zato tekst taj koji pleni .

Na forumu koji je u vezi sa sajtom je trenutno aktuelna priprema za prijemni ispit za fakultete.

http://snena.tripod.com i forum www.biologija012.co.sr
tsnena je offline  
Stara 8.3.2007, 23:59   #284
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde

Gospođo, svaka čast na želji i trudu u Vašim godinama, ali sajt je blagi užas. Najveći problem je kič i činjenica da sajt vrišti od neuklopljenih i nepotrebnih elemenata. Da se razumemo, mislim na sajt www.tsnena.co.sr.

Što se tiče Bio Net škole situacija je malo bolja - ali jednorozi?!? Svedena forma bi vam mnogo više odgovarala, posebno zato što je stručnog profila.

A da vidite kako druge žene u svetu prave i vode sajtove, kao ohrabrenje dajem Vam sledeće linkove: http://nikas-culinaria.com i http://dessertfirst.typepad.com/dessert_first, i toplo preporučujem da dok ne savladate više od osnova web dizajna i programiranja, kreiranja i dizajniranje sajta prepustite iskusnijim - muškarcima! (Savet dobijate od osobe ženskog roda )
Iris je offline  
Stara 9.3.2007, 0:57   #285
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde

Ljudi, na mom sajtu www.pljevaljskezezancije.users.cg.yu brojač (bzv start counter) neće da učita u operi, samo u IE. Zna li neko why?
NjegovaWisost je offline  
Stara 10.3.2007, 3:26   #286
Nadasaki
Novi član
 
Član od: 8.3.2007.
Lokacija: Novi Sad, Vodjvodina.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nadasaki Slanje poruke preko Yahooa korisniku Nadasaki Slanje poruke preko Skypea korisniku Nadasaki
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Gospođo, svaka čast na želji i trudu u Vašim godinama, ali sajt je blagi užas. Najveći problem je kič i činjenica da sajt vrišti od neuklopljenih i nepotrebnih elemenata. Da se razumemo, mislim na sajt www.tsnena.co.sr.
Gospodja Tsnena je lepo naglasila da nije previshe struchna i da je kljuchni deo njenog sajta informacija namenjana u odredjene svrhe shto sasvim opravdava njen nesklad u organizovanju web stranice. Da se razumemo, mislim da sajt koji je oglasila u njenom post-u. Mislim da spram toga nije bilo potrebno ukazivati propuste ukoliko sama to specifichno nije zahtevala.
Pogledao sam lichne radove dotichne i pored vrlo lepih slika, solidne web grafike i prelepih fotografija pejsazha, bez obzira na godine, toliko ocrniti i kritikovati jednu osobu sa pomenutim kvalitetima mislim da stvarno nije na mestu.

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
A da vidite kako druge žene u svetu prave i vode sajtove, kao ohrabrenje dajem Vam sledeće linkove: http://nikas-culinaria.com i http://dessertfirst.typepad.com/dessert_first, i toplo preporučujem da dok ne savladate više od osnova web dizajna i programiranja, kreiranja i dizajniranje sajta prepustite iskusnijim - muškarcima! (Savet dobijate od osobe ženskog roda )
Lepo od vas shto sugerishete ove sajtove, zaista su lepo azhurirani i skladni ali ovaj poslednji komentar ukoliko nije u pitanju shala (a obichno imam dobar osecjaj za sarkazam) mi je...nejasan? Znachi da pochetnici ne treba ni da se oprobaju pre nego shto dostignu perfekciju? Zar nije poenta tezhiti ka njome? Muskarci jesu iskusniji po ovom pitanju, ali zhene imaju prednost - zato shto su zhene.
Nadasaki je offline  
Stara 10.3.2007, 14:32   #287
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde

Niko nije ocrnjen a konstruktivna kritika može da bude od pomoći. Verujem da gospođa ume sama da odluči kako da najviše "izvuče" iz naših komentara i procena.
Iris je offline  
Stara 11.3.2007, 19:21   #288
tsnena
Novi član
 
Član od: 7.3.2007.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 7
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku tsnena Slanje poruke preko Skypea korisniku tsnena
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde

Iris, iako udaraš ''prstom u oko'' hvala ti na apsolutnoj iskrenosti.
Ne slažem se sa tobom da je sajt apsolutni kič pošto ništa na tim stranicama nije pozajmljeno ni od koga već je sve mojih ruku delo. No, sigurno je da na dizajnu treba dsobro poraditi i pokušaću da to poboljšam.

Što se Bio Net Škole tiče tu si sasvim upravu da treba nešto ''svedeno'' pa sam tako nešto i napravila - jednobojno (izbacila jednoroge čiju poentu ti nisi uspala da shvatiš ) jer Tripod na kome je moj sajt ne dozvoljava mnogo toga.

Pošto si već tako surov kritičar, mogla si da budeš i dobar namerni savetnik pa da mi malo pomogneš. Tebi to ne bi značilo mnogo, s' obzirom da si veliki znalac u ovoj oblasti (bar tako mislim pošto ovako oštro kritikuješ), a meni bi veoma pomoglo.

O tim muško - ženskim tričarijama ne bih ni da komentarišem jer je čisto gubljenje vremena.

Nadasaki, hvala na razumevanju baš mi je prijalo
tsnena je offline  
Stara 11.3.2007, 20:17   #289
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde

Poštovana gospođo, evo ekspresnih saveta

Što se tiče Vašeg privatnog sajta, uklonite sve suvišne elemente: roze pozadinu i šljašteće animacije na sredini strane. Ako se ponosite delom Vaših ruku, onda ih makar smanjite i sklonite negde u stranu ili dole, na sredini treba da postoji neki smisleni tekst koji Vas prezentuje u najboljem svetlu. Promenite i uskladite fontove, posebno obratite pažnju na kodiranje pošto Vam sajt ne podržava domaća slova što bi bar Vama trebalo užasno da smeta, obzirom da ste prosvetni radnik.

Bilo koji sajt da je u pitanju pozadina treba da je jednobojna i svedena, sa što manje napadnih elemenata koji mogu previše da skreću pažnju. Nije bitno da li sam ili nisam pogrešno razumela simboliku jednoroga, sajt Bio Net škole definitivno bolje izgleda bez njih! I ovde imate problem sa našim slovima, i što se tiče glavne navigacije i na samim stranama. Naravno, pop-up je takođe smetnja ali to je prokletstvo besplatnog hostinga.

Mislim da Vam je to dovoljno za početak
Iris je offline  
Stara 11.3.2007, 23:11   #290
miticfam
Veteran
 
Član od: 10.12.2006.
Poruke: 689
Zahvalnice: 209
Zahvaljeno 110 puta na 74 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde

Hi, da predstavim i ja svoj sajt
www.igrackazona.co.sr
Pogledajte pa prokomentarisite
miticfam je offline  
Stara 12.3.2007, 11:12   #291
kinteC
paparazzo
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Zip fajl!
Poruke: 1.165
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 601 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde

Dosta sam ja kritikovao o web dizajnu...evo da pogledate moj sajt, koji je konacno na netu. Radi se o WIP-u. Ima dosta toga da se menja, doradjuje, ali ovo bi bila neka sustina
dakle:
http://www.aleksandarc.com/
kinteC je offline  
Stara 12.3.2007, 11:26   #292
pyost
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Vancouver, BC
Poruke: 475
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 95 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde

Iako nisam ljubitelj FRAME-ova, moram priznati da su ovde jako lepo iskorisceni Muzika nije napadna (i srecom moze da se iskljuci), sajt se brzo ucitava, jednostavan je i grafike su jako simpaticne.

Sto se tice zamerki, samo dve:
1. Ja bih logo izdvojio iz flasha, i onda ga odradio kao link ka pocetnoj stranici.
2. Pozadina mi se ne svidja previse, ali to je subjektivno - lepo se uklapa, doduse.
pyost je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pyost na korisnoj poruci:
kinteC (12.3.2007)
Stara 12.3.2007, 13:17   #293
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde

Citat:
kinteC kaže: Pregled poruke
Dosta sam ja kritikovao o web dizajnu...evo da pogledate moj sajt, koji je konacno na netu. Radi se o WIP-u. Ima dosta toga da se menja, doradjuje, ali ovo bi bila neka sustina
dakle:
http://www.aleksandarc.com/
Odlican je sajt samo sam primetio 3 greskice: Na jednom mestu ti pise night life galery , u jednoj od galerija ti pise black & wight i negde ti pise work in progres ...
SuperG je offline  
Stara 12.3.2007, 16:03   #294
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde

Citat:
miticfam kaže: Pregled poruke
Hi, da predstavim i ja svoj sajt
www.igrackazona.co.sr
Pogledajte pa prokomentarisite
Sajt je veoma mali i moze se kompletan pregledati za par minuta,znaci informacija jako malo,sve je monotono,mora josh tu da se radi,pogotovo sam dizajn. Ako zelis da pariras igrackim sajtovima u Srbiji mora vise rada i veca ekipa saradnika. Drzite se svojih tekstova i opisa, nemojte da kradete od drugih i to vam je kljuc uspeha,posetioci zele originalnost. Dodaj josh par sekcija!
B@NE je offline  
Stara 19.3.2007, 3:34   #295
Vladimiros
Član
 
Član od: 9.3.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde

Evo mog blog-a ovde:
blog.my-savannah.org

Svi tekstovi su moje delo, sve slike, svaki komad materijala sam licno napisao/slikao/snimio/itd.

Izuzetak moze biti da mi neki drugar ustupi sliku ili klip, ali pod uslovom da vec nije negde objavljeno.

Reklama nema na sajtu.

NAPOMENA:
Moj je blog, pa samim tim se nikome ne pravdam, tako da je sadrzaj moze nekoga da iritira. Mene iskreno bas briga, sam placam host, i blogujem cisto zbog svoje dobre/lose volje.
Vladimiros je offline  
Stara 20.3.2007, 3:46   #296
Nadasaki
Novi član
 
Član od: 8.3.2007.
Lokacija: Novi Sad, Vodjvodina.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nadasaki Slanje poruke preko Yahooa korisniku Nadasaki Slanje poruke preko Skypea korisniku Nadasaki
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde



Ovo je postojecji flajer, pa zashto ga ne iskoristiti i ovde

>>>E.A.S.T. forum<<<
Nadasaki je offline  
Stara 21.3.2007, 16:57   #297
Gagic
Nepotvrđena registracija
 
Član od: 6.12.2005.
Poruke: 57
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Arrow Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde

SUTFZR: http://www.unija.zr.ac.yu

Sajt je u fazi izrade...

Pogledajte pa dajte neki komentar (ne u vezi template-a).
Gagic je offline  
Stara 21.3.2007, 19:56   #298
marxo
Član
 
Član od: 23.7.2006.
Lokacija: Kikinda - WPC.HQ
Poruke: 321
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku marxo Slanje poruke preko MSN-a korisniku marxo Slanje poruke preko Yahooa korisniku marxo
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde

Citat:
Nadasaki kaže: Pregled poruke
Mogu reci da od svih foruma koji su otvoreni ovaj ima najvise razloga da postoji jer mi u ovoj nasoj zemlji nemamo nijedan normalan communioty obozavaetlja Anime i Mange... Svaka Cast! Ako vam treba pomoc oko dizajna, administracije, bilo cega javi....

Poslednja ispravka: Iris (21.3.2007 u 20:32)
marxo je offline  
Stara 21.3.2007, 20:35   #299
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde

Citat:
marxo kaže: Pregled poruke
Mogu reci da od svih foruma koji su otvoreni ovaj ima najvise razloga da postoji jer mi u ovoj nasoj zemlji nemamo nijedan normalan community obozavatelja Anime i Mange... Svaka Cast!
Nisi obavesten, postoje takvi forumi i udruzenja... jedan od njih je skoro oformljen, www.sakurabana.org.yu.
Iris je offline  
Stara 24.3.2007, 14:47   #300
Nadasaki
Novi član
 
Član od: 8.3.2007.
Lokacija: Novi Sad, Vodjvodina.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nadasaki Slanje poruke preko Yahooa korisniku Nadasaki Slanje poruke preko Skypea korisniku Nadasaki
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde

Hteo bih da oglasim svoju deviantart stranicu sa radovima iz oblasti MANGA i ANIME
http://baaka-yaro.deviantart.com

Poslednja ispravka: Nadasaki (24.3.2007 u 17:11)
Nadasaki je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
blog, forum, sajt


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com