Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.6.2008, 11:40   #1
TypeR
Član
 
Član od: 19.11.2007.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 307
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 56 puta na 38 poruka
Određen forumom iPhone 3G

Phone 2 će biti još tanji, tvrde glasine

Još je tjedan dana do Appleove konferencije WWDC na kojoj će, pretpostavlja se, biti predstavljen novi iPhone, a glasina je sve više. Sve se konsolidira oko nekoliko novih funkcija, no posljednje nepotvrđene informacije tvrde i da će iPhone 2 biti tanji od prve verzije

Leander Kahney sa stranice Cult of Mac tvrdi da je dobio točne specifikacije novog iPhonea. Sjetimo li se prošlog iPhonea, većina takvih glasina bila je posve netočna, a ostaje nam samo čekati da saznamo pravu istinu.



Bilo kako bilo, Cult of Mac tvrdi da će novi iPhone imati podršku za 3G, GPS, dvostruko više memorije (16 GB u slabijem modelu i 32 GB u jačem), da će biti 22 posto tanji i imati dulje trajanje baterije. Sve to i nije posebno uzbudljivo, no zanimljiva je tvrdnja da će novi iPhone biti još jeftiniji i stajati svega 200 dolara te da će Apple doslovce gubiti novce na samom hardveru, ali će nadoknađivati gubitak na mjesečnoj pretplati. Ako to uistinu bude tako, nećemo se žaliti.
TypeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku TypeR na korisnoj poruci:
MilosV91 (6.6.2008)
Stara 9.6.2008, 21:46   #2
sharlo_03
Veteran
 
Član od: 16.5.2007.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 634
Zahvalnice: 289
Zahvaljeno 118 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku sharlo_03
Određen forumom Re: iPhone 3G

hehe. Neke info su tacne a neke ne. Evo vam komplet info sto je sigurno. Cika Steve Jobs je danas rekao na prezentaciji. Bice tanji, bice u 2 boje, crna i bela, u dve verzije 8 i 16 gb, cena za 8gb je 199$ a za 16gb je 299$. Imace GPS, 3G, neki phoneme software koji updateuje sve aplikacije valjda itd.
sharlo_03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2008, 22:02   #3
HaveBreak
Veteran
 
Član od: 27.4.2008.
Lokacija: Αικατερίνη
Poruke: 1.120
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 255 puta na 137 poruka
Određen forumom Re: iPhone 3G

Citat:
sharlo_03 kaže: Pregled poruke
hehe. Neke info su tacne a neke ne. Evo vam komplet info sto je sigurno. Cika Steve Jobs je danas rekao na prezentaciji. Bice tanji, bice u 2 boje, crna i bela, u dve verzije 8 i 16 gb, cena za 8gb je 199$ a za 16gb je 299$. Imace GPS, 3G, neki phoneme software koji updateuje sve aplikacije valjda itd.
Cudne su mi ove cene za 8gb 199$,kako to da ce biti tako jeftin,a imace vise memorije od prvog iphona
HaveBreak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2008, 22:12   #4
Shadowfax
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Lokacija: Mountain
Poruke: 783
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 130 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: iPhone 3G

To je cena sa ugovorom.
Shadowfax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2008, 22:40   #5
sharlo_03
Veteran
 
Član od: 16.5.2007.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 634
Zahvalnice: 289
Zahvaljeno 118 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku sharlo_03
Određen forumom Re: iPhone 3G

Da. Sigurno nece pustati bez ugovora.
sharlo_03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2008, 15:04   #6
TypeR
Član
 
Član od: 19.11.2007.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 307
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 56 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: iPhone 3G

http://youtube.com/watch?v=zTASTyPd1gY

evo i kako izgleda

perzverzija ziva: 3G WiFi GPS ... 5Mpx Kamera.... dalje ne moze

morace se kupiti uz ugovor i kostace 200 $ i uskoro se ocekuje i verzija sa 32 Gb.
Na nasim prostorima ce se moci legalno kupiti u HR i kostace 200$. pitam se samo kad ce se moci dekodirati jer cu ga kupiti istog trena
TypeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2008, 15:28   #7
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Exclamation Re: iPhone 3G

Nazalost, kamera je jos uvek stara, ona od 2Mpx bez mogucnosti snimanja klipova. Prosto je neverovatno da se Apple maltene trudi da napravi nesavrsen telefon, ne znam kako drugacije protumaciti ovakve gluposti!
Nadam se da je MMS omogucen, za razliku od prethodnog modela...
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2008, 15:32   #8
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: iPhone 3G

Nije ni tanji od starog. Tanji je na ivicama ali je zapravo deblji. Mora na ugovor u trajanju dve godine sa mesecnom pretplatom od 30$. Nema snimanje videa. Nema voice chat (iako je 3G).
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2008, 12:32   #9
TypeR
Član
 
Član od: 19.11.2007.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 307
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 56 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: iPhone 3G

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Nije ni tanji od starog. Tanji je na ivicama ali je zapravo deblji. Mora na ugovor u trajanju dve godine sa mesecnom pretplatom od 30$. Nema snimanje videa. Nema voice chat (iako je 3G).
Upravo tako. Tanji je samo na ivicama pa izgleda tanje. u sustini je iste debljine kao i prethodnik
TypeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2008, 13:27   #10
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: iPhone 3G

I malo deblji ali i malo lakse jer vise nema metala u kucistu vec je sav od plastike... u sustini, nije kvalitetniji od starog iPhona ali je zato skuplji... doduse ima GPS sto je lepo....
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2008, 13:30   #11
HaveBreak
Veteran
 
Član od: 27.4.2008.
Lokacija: Αικατερίνη
Poruke: 1.120
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 255 puta na 137 poruka
Određen forumom Re: iPhone 3G

Cini mi se da ovaj phone nece postici uspeh kao prethodnik...Ili se varam
HaveBreak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2008, 14:24   #12
Shadowfax
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Lokacija: Mountain
Poruke: 783
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 130 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: iPhone 3G

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
I malo deblji ali i malo lakse jer vise nema metala u kucistu vec je sav od plastike... u sustini, nije kvalitetniji od starog iPhona ali je zato skuplji... doduse ima GPS sto je lepo....
Zar nije samo pozadi plastika?
Shadowfax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2008, 16:14   #13
sharlo_03
Veteran
 
Član od: 16.5.2007.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 634
Zahvalnice: 289
Zahvaljeno 118 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku sharlo_03
Određen forumom Re: iPhone 3G

Ma, poludecu. Sad ne mogu da kupim sebi iPhone. zakasnio sam jedno nedelju dana. Nemaju vise u stocku. Recite mi da li je sigurno kupovati preko eBaya, posto cu verovatno i na to da spadnem ne bi li kupio iPhone?
I typeR nece biti verzija od 32gb, kamera je jos uvek stara, to je bio neki fan video ili neke spekulacije kakav bi trebao da bude. Aj ako neko ima da mi proda iPhone neka mi javi. Uzasno mi treba jedan.

Poslednja ispravka: sharlo_03 (11.6.2008 u 16:31) Razlog: kupim a ne kupi. hehe
sharlo_03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2008, 11:07   #14
TypeR
Član
 
Član od: 19.11.2007.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 307
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 56 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: iPhone 3G

Citat:
sharlo_03 kaže: Pregled poruke
Ma, poludecu. Sad ne mogu da kupim sebi iPhone. zakasnio sam jedno nedelju dana. Nemaju vise u stocku. Recite mi da li je sigurno kupovati preko eBaya, posto cu verovatno i na to da spadnem ne bi li kupio iPhone?
I typeR nece biti verzija od 32gb, kamera je jos uvek stara, to je bio neki fan video ili neke spekulacije kakav bi trebao da bude. Aj ako neko ima da mi proda iPhone neka mi javi. Uzasno mi treba jedan.
moj prijatelj ima iPhone i sve je super osim baterije koja izdrzi jedan dan. a ako ti nije frka, sacekaj jos 15-ak dana da vidimo kakav ce biti ovaj novi iPhone 3G.
Sto se tice eBay-a, sve je sigurno ako kupujes kod pravih prodavaca. ako pored naziva prodavca stoji power seller, nema sta da brines. sad ne znam kako ce biti sa carinom i ostalim jer ja narucujem u njemacku- sestri koja mi kasnije posalje autobusom. To je prednost kod kupovine jer se za EU placa samo neka taksa i dostava iz SAD.

pozdrav
TypeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2008, 0:21   #15
Ljubisa2007
Novi član
 
Član od: 13.6.2008.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: iPhone 3G

Evo jos interesantnije, sve vezano za iphone (iPhone Srbija -- PRODAJA : OTKLJUCAVANJE : UPUTSTVA :KUPOVINA : SERVIS - iPhone Srbija) =>http://www.iphone-srbija.com/

i

ovo

Peticija: Hoćemo iPhone 3G i u Srbiji Vazno, Peticija: Hoćemo iPhone 3G i u Srbiji text sam preuzeo s linka http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?p=1475118#post1475118

--------------------------------------------------------------------------------

Oni koje zanima iPhone, Apple ili mobilne tehnologije uopšte, mogli su pre par dana da budu svedoci pomalo smešne situacije, gde je na WWDC 2008 konferenciji, koju organizuje Apple, najavljeno da će se novi 3G iPhone prodavati u 70 zemalja, međutim, iako su se na toj listi našle zemlje poput Centralno-afričke Republike, Madagaskara, Gvineje Bisao, Kneževine Lihtenštajn, Paragvaja...Srbije, naravno, nema.

Da li se radi o intertnosti naših operatera ili Appleovom mišljenju da ovo ne bi bilo dobro tržište za njihovu robu, ostaje da vidimo.

U međuvremenu svi oni koji žele da pomognu da se stvari pokrenu iz mesta, konkretno, da se motivišu neki od naša 3 operatera da stupe u kontakt sa Appleom i zatraže saradnju, mogu da potpišu on-line peticiju i svojim glasom pokažu da je Srbija interesantnije tržište od dobrog dela zemalja u kojima Apple planira da omogući prodaju iPhonea.

Ovo nije peticija namenjena samo onima koji se vide kao budući vlasnici iPhonea. Ovo je peticija koju treba da potpiše svaki korisnik mobilnog telefona u ovoj zemlji kome je dosadilo da njegova zemlja ima najsporiji, a najskuplji internet u regionu, najskuplje impulse, a najmanji broj besplatnih minuta i sl.

Želimo da idemo u korak sa svetom...ili barem u korak sa regionom.


Peticija se nalazi na adresi:

http://www.petitiononline.com/iph3grs/petition.html

ili kraće

http://is.gd/vGO


Do sada ju je potpisalo ovoliko ljudi.


Hvala svima.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
I ovde mozete videti koliko je ljudi potpisalo do sada: http://www.petitiononline.com/signat...tition=iph3grs

Sve nabolje zelim.

Poslednja ispravka: Ljubisa2007 (13.6.2008 u 10:48) Razlog: Ispravka
Ljubisa2007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2008, 7:33   #16
sharlo_03
Veteran
 
Član od: 16.5.2007.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 634
Zahvalnice: 289
Zahvaljeno 118 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku sharlo_03
Određen forumom Re: iPhone 3G

Citat:
TypeR kaže: Pregled poruke
moj prijatelj ima iPhone i sve je super osim baterije koja izdrzi jedan dan. a ako ti nije frka, sacekaj jos 15-ak dana da vidimo kakav ce biti ovaj novi iPhone 3G.
Sto se tice eBay-a, sve je sigurno ako kupujes kod pravih prodavaca. ako pored naziva prodavca stoji power seller, nema sta da brines. sad ne znam kako ce biti sa carinom i ostalim jer ja narucujem u njemacku- sestri koja mi kasnije posalje autobusom. To je prednost kod kupovine jer se za EU placa samo neka taksa i dostava iz SAD.

pozdrav

Ma carina i porez i ta cuda ja necu placati. Veze cine cuda. hehe.
Hvala ti puno. Evo nasao sam jedno 10 komada u okolini Washingtona, pa cu reci drugu ako mu nije frks da ih pogleda i da mi pazari jedan. pozdrav
sharlo_03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2008, 13:44   #17
martinubi
Član
 
Član od: 23.7.2006.
Poruke: 54
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: iPhone 3G

jebes ti novi tel koji ja kao vrh,kad je u njega ugradjena stara tehnologija.
jos uvek nema mms,tako da neme razloga da ga koristim cak iako mi ga neko pokloni.
ala ***** :-)
martinubi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku martinubi na korisnoj poruci:
A M G (13.6.2008)
Stara 13.6.2008, 13:47   #18
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Arrow Re: iPhone 3G

Citat:
martinubi kaže: Pregled poruke
jebes ti novi tel koji ja kao vrh,kad je u njega ugradjena stara tehnologij.
jos uvek nema mms,tako da neme razloga da ga koristim cak iako mi ga neko pokloni
Nije bas stara tehnologija, ali ima mnogo kontradiktornosti. Nepostojanje MMS-a je neverovatna glupost! Kamera koja ne snima video je jos jedna, nepostojanje druge kamere za video pozive je jos jedna...toliko savrsen, a opet nesavrsen!
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2008, 13:52   #19
steve89
Starosedelac
 
Član od: 1.8.2006.
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 1.485
Zahvaljeno 2.094 puta na 760 poruka
Određen forumom Re: iPhone 3G

Citat:
A M G kaže: Pregled poruke
Nije bas stara tehnologija, ali ima mnogo kontradiktornosti. Nepostojanje MMS-a je neverovatna glupost! Kamera koja ne snima video je jos jedna, nepostojanje druge kamere za video pozive je jos jedna...toliko savrsen, a opet nesavrsen!
Kako kome.
Meni mms ne treba, ne sećam se kad sam poslednji put poslao, mislim da još tamo kad je bilo besplatno... Kamera mi takođe ne treba...

I eto meni bi iphone savršeno odgovarao.
steve89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2008, 14:11   #20
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Arrow Re: iPhone 3G

Citat:
steve89 kaže: Pregled poruke
Kako kome.
Meni mms ne treba, ne sećam se kad sam poslednji put poslao, mislim da još tamo kad je bilo besplatno... Kamera mi takođe ne treba...

I eto meni bi iphone savršeno odgovarao.
Iskreno, ni meni nije neophodan, ali ako ga ima 99.9% telefona koji se danas nalaze u proizvodnji, mogli su i tu softversku funkciju da implementiraju, a ne da izbacuju nesto sto nije 100% gotov i zaokruzen proizvod. A sta je sa kamerom, onoliki displej je greota neiskoristiti kao trazilo, br 3.2Mpx su trebali da ubace.
Nema mogucnost snimalja video klipova...pa moj stari K500 je imao sve ove opcije koje nedostaju najnovijem iPhonu!
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Apple iPhone alesandro Aparati i oprema 231 21.1.2010 22:18
[iPhone] Prikazan Spore za iPhone donator99 Igre za mobilne telefone 0 7.3.2008 0:43
iPhone i nasa mreza Nash Knight Programi za mobilne telefone 5 28.1.2008 19:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com