Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.3.2007, 0:30   #81
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Citat:
JeSuis kaže: Pregled poruke
OK, mislim da sam shvatio kako igra funkcioniše, samo jedno mi jos uvek nije jasno...Kako funkcioniše trgovina...
Posaljem trgovca na neko tržište, i on recimo uspe da se ubaci...ali nema šanse da ostane tamo ni tri meseca, odma ga izbaci odande konkurencija...čak i kad uspem da doguram do 3-4 trgovca, i sve moje trgovce šaljem redovno da eliminišu konkurenciju, vrlo brzo ostanem bez ijednog...kad saberem kolko para uložim samo da ih pošaljem tamo, i koliko mi se vraća para od trgovine ispada da sam u solidno velikom minusu...uopšte mi se ne isplati da ih šaljem...
Znam da su dve glavne stvari vezane za trgovinu koliko ti je razvijena trgovina (trade) i koliko ti je kralj sposoban za administraciju...a ja čak i sa solidnim kraljem administratorom i dobrom trgovinom ne uspavam da zaradim...probao sam da potpisujem trade agreement i opet isto, probao sam bez trade agreement opet loše...ne znam šta radim pogrešno...
Zna li neko koje je fora sa tom prokletom trgovinom???
Zavisi od dosta faktora.

Merchant Placement Chance
The chance to fill an empty slot is the sum of these modifiers:
• Base chance: 35%
• Prestige rank (-10% to 10%)
• Stability multiplied by 5 (-15% to 15%)
• Monarch Administrative Skill multiplied by 3 (3% to 18%)
• Trade Efficiency divided by 2

Merchant Compete ChanceThe sum of these modifiers is compared to the "defending" merchant. If they are equal, the chance will be 50%.
• Base: 50%
• Stability (-3% to 3%)
• Monarch Administrative Skill (1% to 9%)
• Trade Efficiency divided by 2
• Badboy points reduce competitiveness in foreign CoTs by 1% each
• Owning a CoTs with non-accepted cultures reduce competitiveness in foreign CoTs by 15% each
• Lucky AI nations get an additional 10% bonus to compete chance.
Trade Efficiency
Sliders
Refusing trade: -3% each
Trade agreements: -3% each

Badboy points su reputacija, inace
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Sarmatian na korisnoj poruci:
JeSuis (24.3.2007), Martok (25.3.2007)
Stara 24.3.2007, 4:35   #82
JeSuis
Član
 
Član od: 18.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 274 puta na 76 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Šta je - Base: 50% - Šta predstavlja ovo Base?
Nisam shvatio ni ovo: Refusing trade: -3% each ? - dal se misli kad odbiješ trade agrrement ili nešto drugo?

Inače, danas sam se malko potrudio i pokušao da ubacim Kosovo kao drugu Srpsku provinciju u igri...I ono što me je zapanjilo jeste to što sam i uspeo, s obzirom da nikada do sada nisam modovao ni jednu igru...Sve je ispalo OK, igra radi normalno, jedino na mapi ne piše Kosovo kao što pišu imana drugih provincija, mada mislim da znam kako to da ispravim, ali ne večeras...
Nisam siguran da je sve to istoriski korektno, mrzi me sada da gledam kada su turci zauzeli Kosovo...mada koliko se sećam nisu odjednom zauzeli celu teritoriju, nego je tu bilo nekakvog deljenja i trgovine...videću sutra...

Citat:
next:Ovako,posto sam slusao dosta lepog o ovoj igrici resio sam da je nabavim,na netu...
Nabavio sam je ali imam jedan problem.svaki put kad pokrenem igru,ona se neverovatno dugacko ucitava,a onda kad se i seti da pokrene onda onda ponovo krece mucenje sa pocinjanjem igranja itd...Nije problem u masini(nije neka,ali gura zahtevnije igre),sad vas pitam da li je u pitanju neki bug i ima neceg sto to ispravalja,ili je problem u igri koju sam downloadovao!??
Probaj da skineš prvo patch, a onda probaj da skineš i pustiš neki mod...ja sam primetio da mi se mnogo duže učitavalo prvi put kad sam pokrenuo igru posle čačkanja po fjlovima...
JeSuis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JeSuis na korisnoj poruci:
next (24.3.2007)
Stara 24.3.2007, 20:37   #83
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Base - osnova

to je osnovna sansa koju ovi faktori povecavaju ili smanjuju.

Za refusing trade, mislim da je to kada lupis embargo nekom.

Inace, prilicno je tesko igrati kao trgovinska velesila. Moras dosta stvari drzati pod kontrolon. Reputacija mora biti dobra, sto znaci da ratove mozes voditi samo u ogranicenom obimu.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2007, 17:27   #84
Martok
Veteran
 
Član od: 24.1.2006.
Lokacija: U Gostima
Poruke: 844
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 302 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Hteo bi da skrenem paznju na jednu od korisnijih nacionalnih ideja -Deus Vult-
na osnovu nje imam casus belli sa svakom drzavom koja nema istu religiju kao moja (Engleska) ovo mi omogucilo da manje vise bezbolno istrebim sve domorodacke drzave iz Amerike (severne i juzne !), ostale teritorije sam posle na miru kolonizovao, (skoro obe amerike su sada moje ) bobeda deluje sgurno ura za Deus Vult
Martok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2007, 18:04   #85
Bug[Su]
Član
 
Član od: 6.4.2006.
Poruke: 226
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Citat:
next kaže: Pregled poruke
Ovako,posto sam slusao dosta lepog o ovoj igrici resio sam da je nabavim,na netu...
Nabavio sam je ali imam jedan problem.svaki put kad pokrenem igru,ona se neverovatno dugacko ucitava,a onda kad se i seti da pokrene onda onda ponovo krece mucenje sa pocinjanjem igranja itd...Nije problem u masini(nije neka,ali gura zahtevnije igre),sad vas pitam da li je u pitanju neki bug i ima neceg sto to ispravalja,ili je problem u igri koju sam downloadovao!??
driveri za graficku?directx?
90% je driver za grafulju ,skini novi (ako ga uopshte imash instalirano)
Sad sam ti video profil i tamo pishe da ti konfa
AMD XP 2500+(Barton)
MSI KT4V
FX5700LE
512MB RAM
WD 120Gb
DVD/RW 110D

ako je to tacno moze i ram(mada nisam siguran ni sa grafuljom) da te zeza ,izbaci sve programe iz start-up-a i iskljuci sve shto ti ne treba

u pocetku mi se nije svidela EU3 (bila mi bolja 2) a sad polako menjam mishljenje

Poslednja ispravka: Bug[Su] (25.3.2007 u 18:07) Razlog: Sitio sam se necega :D
Bug[Su] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2007, 18:38   #86
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom pagani

Citat:
Martok kaže: Pregled poruke
Hteo bi da skrenem paznju na jednu od korisnijih nacionalnih ideja -Deus Vult-
na osnovu nje imam casus belli sa svakom drzavom koja nema istu religiju kao moja (Engleska) ovo mi omogucilo da manje vise bezbolno istrebim sve domorodacke drzave iz Amerike (severne i juzne !), ostale teritorije sam posle na miru kolonizovao, (skoro obe amerike su sada moje ) bobeda deluje sgurno ura za Deus Vult
U EU2, paganskim državama se može objaviti rat, bez kazuz belija - niti će ti opasti stabilnost, niti će ti se povećati bad boy rejting, a možeš da aneksuješ državu u celini od jednom, bez ikakvih negativnih posledica.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2007, 20:14   #87
Bug[Su]
Član
 
Član od: 6.4.2006.
Poruke: 226
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: pagani

e da to sam hteo da pitam
npr neka drzava mala ima dve regije ,i ja kad krenem u rat osvojim obe regije ja mogu samo jednu da uzmem tj. anex mi je disejblovan i onda ponovo moram objavit rat da bi anexirao tu poslednju regiju (gde je glavni grad)
ima neko lakshe reshenje ?
sad mi je drzava
Administrativna monarhija a mogu da promenim samo u Apsolutnu Monarhiju ili u Administrativnu Republiku

shta da radim ? ocu da osvojim svet
Bug[Su] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2007, 20:22   #88
Martok
Veteran
 
Član od: 24.1.2006.
Lokacija: U Gostima
Poruke: 844
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 302 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

He, he da osvojis ceo svet neces nikada uspeti sve i da becomucno chitujes svo vreme
Neke drzave mozes da anektiras odjednom a neke ne npr. gore pomenute domoroce mozes a nijednu evropsku ne mozes bez obzir koliko mala bila, ne znam tacno od cega ovo zavisi. A vidi jos i ovo ako ti nekako podje za rukom da (100%) osvojis neku vecu drzavu mocices samo da joj otkines par teritorija a nikako sve osim glavne, ovo varira od dela do dela sveta i mene zanima kakvo je pravilo po sredi.
Martok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2007, 20:38   #89
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: pagani

Citat:
Bug[Su] kaže: Pregled poruke
e da to sam hteo da pitam
npr neka drzava mala ima dve regije ,i ja kad krenem u rat osvojim obe regije ja mogu samo jednu da uzmem tj. anex mi je disejblovan i onda ponovo moram objavit rat da bi anexirao tu poslednju regiju (gde je glavni grad)
ima neko lakshe reshenje ?
sad mi je drzava
Administrativna monarhija a mogu da promenim samo u Apsolutnu Monarhiju ili u Administrativnu Republiku

shta da radim ? ocu da osvojim svet
Pa, ja bih ti savetovao da izaberes vec neku jaku drzavu (francusku recimo). Pocnes sitno da ratujes dok se ne stabilizujes i izaberes nacionalne ideje koje ti odgovaraju, dignes malo tehnologiju i tako to. I onda ides da ti bude sto vec bad boy rejting, odnosno sto losija reputacija. Tada ce ti svi objavljivati rat tako da neces morati ti to da radis i da gubis stabilnost eventualno. Onda samo nastavi da uzimas teritorije, bad boy ce ti rasti i svi ce ti stalno objavljivati rat. Tako mozes uzeti manje-vise ceo svet. Samo gledaj da imas QfTNW nacionalnu ideju jer ces imati neistrazenih delova pa ce ti trebati konkvistadori.

Kada si francuska, jedini ozbiljni rivali su ti austrija i castilja (spanija). ako njih pobedis, u evropi vise nemas koga da se bojis, osim osmanlija i eventualno rusija, ali ona se retko formira. Vanevropske zemlje ce dotle vec toliko zaostati u tehnologiji da ces ih moci dobiti za 5 puta manjom vojskom. A da ne govorimo sto ce ti stalno ratovanje omoguciti da unajmis vrhunske generale...

Ali budi spreman da ces biti u konstantnom ratu i planiraj strategiju prema tome...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2007, 11:48   #90
Bug[Su]
Član
 
Član od: 6.4.2006.
Poruke: 226
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: pagani

10x na odgovoru , neshto cu da smislim ,ja sam poceo sa nashim nesrecnicima i daleko sam dogurao ,osvojio sam evropu do francuske(pola francuske je moje) tako do rusije pa bliski istok ,ma dobar deo teritorije, sad idem ka africi pa cu posle tamo krenut ka kini
Bug[Su] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2007, 19:24   #91
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Thumbs up kako osvojiti svet

Citat:
Martok kaže: Pregled poruke
He, he da osvojis ceo svet neces nikada uspeti sve i da becomucno chitujes svo vreme
Neke drzave mozes da anektiras odjednom a neke ne npr. gore pomenute domoroce mozes a nijednu evropsku ne mozes bez obzir koliko mala bila, ne znam tacno od cega ovo zavisi. A vidi jos i ovo ako ti nekako podje za rukom da (100%) osvojis neku vecu drzavu mocices samo da joj otkines par teritorija a nikako sve osim glavne, ovo varira od dela do dela sveta i mene zanima kakvo je pravilo po sredi.
Paganske države/narode/plemena možeš jedino anektovati do kraja bez posledica. To nema veze sa Evropom, već religijom.

Ja sam u EUII pokorio pola sveta (bolje reći kolonizovao) sa Engleskom, Moskvom/Rusijom, Kastiljom/Španijom i donekle Švedskom i Burgundijom.

Citat:
Bug[Su] kaže: Pregled poruke
e da to sam hteo da pitam
npr neka drzava mala ima dve regije ,i ja kad krenem u rat osvojim obe regije ja mogu samo jednu da uzmem tj. anex mi je disejblovan i onda ponovo moram objavit rat da bi anexirao tu poslednju regiju (gde je glavni grad)
ima neko lakshe reshenje ?
sad mi je drzava
Administrativna monarhija a mogu da promenim samo u Apsolutnu Monarhiju ili u Administrativnu Republiku

shta da radim ? ocu da osvojim svet
Pogledaj prethodni odgovor.

Pogledaj ovo:
http://forum.paradoxplaza.com/forum/...d.php?t=294156

Poslednja ispravka: DukeofSerbia (26.3.2007 u 20:30)
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2007, 23:34   #92
next
Veteran
 
Član od: 17.8.2006.
Lokacija: Varvarin (Caught somewhere in time...)
Poruke: 868
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 212 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku next Slanje poruke preko MSN-a korisniku next
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

E da znate koji sam ja kreten....
Prvi put igram Europu Universalis,jos nisam bas ni pohvatao kako sta ide...
Pravim se ja pametan i uzimam Srbiju 1458. cini mi se....Pa nisam igrao ni 20min.-Otomani su me pojeli za dorucak....

Poslednja ispravka: next (27.3.2007 u 0:41)
next je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2007, 0:40   #93
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Citat:
next kaže: Pregled poruke
E da znate koji sam ja kreten....
Prvi put igram Uuropu Universalis,jos nisam bas ni pohvatao kako sta ide...
Pravim se ja pametan i uzimam Srbiju 1458. cini mi se....Pa nisam igrao ni 20min.-Otomani su me pojeli za dorucak....
Nisi jedini, ne boj se. U prvih nekoliko partija mi je bio uspeh kad docekam da me austrija spali.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2007, 23:56   #94
M1los
Starosedelac
 
Član od: 13.5.2006.
Lokacija: Prijedor, RS
Poruke: 1.475
Zahvalnice: 781
Zahvaljeno 105 puta na 83 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku M1los
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Možda je pitanje glupo, ali na koliko CD-ova ili DVD-jeva staje EU3?
M1los je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2007, 0:07   #95
Martok
Veteran
 
Član od: 24.1.2006.
Lokacija: U Gostima
Poruke: 844
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 302 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

371 Mb na HDD (eu3.bin i eu3.cue)

Otrov se pakuje u male bochice

Poslednja ispravka: Martok (29.3.2007 u 12:50) Razlog: da ne bi spamovao dole sa novim postom
Martok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2007, 12:34   #96
M1los
Starosedelac
 
Član od: 13.5.2006.
Lokacija: Prijedor, RS
Poruke: 1.475
Zahvalnice: 781
Zahvaljeno 105 puta na 83 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku M1los
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Hvala
Ko bi rekao, ja sam mislio, kako je krenulo, da će biti na tri DVD-a
M1los je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2007, 1:19   #97
M1los
Starosedelac
 
Član od: 13.5.2006.
Lokacija: Prijedor, RS
Poruke: 1.475
Zahvalnice: 781
Zahvaljeno 105 puta na 83 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku M1los
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Evo, da se ja javim sa svojim utiscima .
Dakle, ne mogu da vjerujem... Ovoliku zaraznost odavno nisam doživio! od šest poslijepodne pa do prije 15 minuta sam neprestano igrao ovo zarazno s**nje! Počeo sam s Francuskom, malo se proširio, a onda, budala, objavio rat Austriji... Četiri sata sam se klao s njima zbog par provincija (Tirol bio poprište najvećih makljaža), i to po redoslijedu: Ja njima osvojim - oni vrate, osvojim-vrate, osvojim-vrate... Na kraju smo bili toliko ekonomski iscrpljeni da smo potpisali mir, a ja sam dobio par provincija. Za 4 (i slovima ČETIRI) sata makljaže i neprestane borbe (u "pravom" vremenu, ne u igri ), dobio sam dvije parcele... Ali neka, uživao sam. Ponavljaću razred zbog ovoga...
M1los je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2007, 4:05   #98
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.331
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Dali mi je potreban Pixel Shader 2.0 da bi igrao ovu igru, ako jeste neka neko da link gde mogu da skinem.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2007, 11:55   #99
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
Dali mi je potreban Pixel Shader 2.0 da bi igrao ovu igru, ako jeste neka neko da link gde mogu da skinem.
Pixel Shader 2.0 je osobina grafičke karte. Ako nemaš imalo noviju kartu, zaboravi, mada sam video da ima neko rešenje, ali moram pronaći.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2007, 11:55   #100
M1los
Starosedelac
 
Član od: 13.5.2006.
Lokacija: Prijedor, RS
Poruke: 1.475
Zahvalnice: 781
Zahvaljeno 105 puta na 83 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku M1los
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Jel' ti to 'oćeš Pixel Shader da skineš?

E, samo da dodam... Jel' se to meni čini ili je igra zahtjevnija nego što bi trebala biti?

edit2: Vidi vidi, Vojvoda i ja u isto vrijeme pisali...
M1los je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
europa universalis, evropa, hoi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com