Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.9.2016, 14:46   #2701
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Da, ali je puno više korisnika desetke koji traže pomoć, nego što je kod drugih verzija ikada bilo, izgleda je desetka Windows sa najviše problema (i eventualno Windows Me).
To je tačno. Ali je i činjenica da je Windows 10 OS koji je pretrpeo najviše promena ispod haube od svih dosadašnjih verzija i da još uvek trpi promene.

Recimo, koliko se promenio Windows XP nakon svog objavljivanja? Vizuelno ništa. Ispod haube? Dodatne su neke nove stvari dok postojeće nisu menjane.

Isto je bilo i sa Windows 7. Šta je dobio sa SP1 osim stabilnosti?

Trenutno Windows 10 trpi mnogo veće promene i samim tim je češće podložan problemima. Dosta ljudi će iskusiti više problema zbog toga i zato ne bih preporučio ljudima koji imaju stabilne sisteme i vole stabilnost da prelaze na Windows 10 ako nemaju znanja da vrate prethodno stanje sistema.

Ali nije u redu ni da idem okolo i pričam kako je Windows 10 sr*nje od OS-a ako već ne razumem i ne interesuje me o čemu se tu radi.

Istakao bih i to da mnogi prijavljeni problemi nisu vezani za Windows 10 na stabinom kanalu. Često ljudi prijavljuju i kukaju zbog problema koje imaju sa Insider verzijama. Ove verzije su namenjene ljudima koji žele da neke stvari dobiju ranije i usput testriaju sam OS.

Neretko sam video da po Win 10 pljuju ljudi koji su na Fast kanalu koji dobija ono što bi se nazvalo Public Alpha verzija jer ne razumeju i ne zanima ih šta je Windows Insider program i kako funkcioniše. A sve se to posle sakuplja i računa kao negativno iskustvo sa Windows-om 10.

Tu su i problemi koji nastaju sa ručnim instaliranjem netestriranih drajvera, raznih antispy programa, čačkanja po Group Policy a pripisuju se greškama OS-a a ne samog korisnika.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ilidan na korisnoj poruci:
kapetan_Miki (16.9.2016)
Stara 15.9.2016, 14:54   #2702
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
ilidan kaže: Pregled poruke
Windows 10 je OS koji je pretrpeo najviše promena ispod haube.
Trenutno Windows 10 trpi mnogo veće promene i samim tim je češće podložan problemima.
A te promjene su dodavanje špijunskih alata.
Nije ništa falilo ni sedmici ni osmici, ali su ovdje dodali špijuniranje i onda primoravaju i smaraju korisnike da pređu na desetku.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2016, 15:20   #2703
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
ilidan kaže: Pregled poruke
To je tačno. Ali je i činjenica da je Windows 10 OS koji je pretrpeo najviše promena ispod haube od svih dosadašnjih verzija i da još uvek trpi promene.
To i dalje nije izgovor da na tržište izbace poluproizvod.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2016, 15:57   #2704
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
A te promjene su dodavanje špijunskih alata.
Nije ništa falilo ni sedmici ni osmici, ali su ovdje dodali špijuniranje i onda primoravaju i smaraju korisnike da pređu na desetku.
Mislio sam na objedinjavanje mobilne i desktop verzije u jedan OS kroz promene samog jezgra sistema koje mora da stvori uslove za novu vrstu aplikacija - UWP i zadrži kompatibilnost sa klasičnim desktop (Win32) aplikacijama. Tu je i API za Linux podsistem i BASH.

Mnoge od ovih stvari se još uvek dodaju i menjaju u novim verzijama Windows-a 10 u odnosu na prethodne. Tu dolazimo do:
Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
To i dalje nije izgovor da na tržište izbace poluproizvod.
Windows 10 nije poluproizvod već servis koji evoluira i menja se daleko brže od prethodnih verzija. Ovo je i jedini način da Windows 10 funkcioniše jer se nalazi u neistraženim teritorijama. Nijedan OS do sada nije objedinio desktop i mobilni segment i kreirao 2-u-1 uređaje.

Zbog tog konstantnog prilagođavanje Windows 10 nikada neće biti završen po pitanju dizajna i funkcionalnosti ali ga to ne čini poluproizvodom. Stvar je u tome što je upgrade ciklus smanjen sa 3-5 godina na 6 meseci.

Ako očekujete da Windows 10 funkcioniše kao Windows 7 onda ćete biti razočarani jer su vam pogrešna očekivanja od novog OS-a.

Apple ima poseban OS za svoje touch i desktop računare. Google ima zaseban OS za telefone i Chromebook. Ubuntu je nešto radi po tom pitanju ali to i nema nikakvo utemeljenje među korisnicima jer Ubuntu bazirani mobilni telefoni su u zanemarljvom broju a i sama instalacija Ubuntu-a na računarima je zanemarljiva u odnosu na Windows (10), pa čak i MacOS.

Upravo zbog nepostojanja univerzalnog OS-a u praksi jedino ako Windows 10 funkcioniše kao servis može dovoljno brzo da se prilagođava na osnovu realnog korisničkog iskustva.

Šta se toliko bitno promenilo od Windows XP-a preko Viste do Windows-a 7? Za 10 godina Windows je dobio više šminke, malo bolju stabilnost u odnosu na XP i veće hardverske zahteve. To je sve.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ilidan na korisnoj poruci:
kapetan_Miki (16.9.2016)
Stara 15.9.2016, 16:11   #2705
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
ilidan kaže: Pregled poruke
a i sama instalacija Ubuntu-a na računarima je zanemarljiva u odnosu na Windows (10), pa čak i MacOS.
To nije tačno jer bar prema proceni ovog sajta, desktop Linux instalacija ima 50% u odnosu na broj registrovanih desktopa sa Mac OS X 10.11. Pre dve godine postotak je bio 1,5.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2016, 16:41   #2706
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Ne pričam o Linux-u već o Ubuntu jer, koliko je meni poznato nijedna druga desktop Linux distribucija nema podržku za mobilne uređaje.

Imaš li podatak koliko je Ubuntu zastupljen u odnosu na ostale Linux distribucije?
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2016, 18:08   #2707
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Windows 10

Bjež'te linuksaši, nemojte ništa porediti, samo ćete rant navući. Win10 jeste poluproizvod koji će dobiti karakter nekakvog sakatog "rolling release" OS-a. Uvaljuju špijunske alate, control panel i GUI je nestilizovano i neustaljeno smeće, bagova ima na svakom ćošku a još su uveli i bash i sve ostale običnom korisniku nepotrebne sprdačine, jer gomilu stvari ne možeš promijeniti ni kroz powershell ni kroz bash, koji bi navodno trebali donijeti potpunu slobodu i "customizaciju" korisnicima, a od toga nema ništa.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2016, 18:27   #2708
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

BASH nije uveden običnim korisnicima već ga moraš naknadno instalirati. I ni BASH ni Powershell koji je sada otvorenog koda nije namenjen za menjanje izgleda OS-a već je namenjen programerima u razvoju aplikacija. BASH je tu da bi omogućio razvoj Linux aplikacija na Windows-u. Kolika je praktična vrednost toga, ne znam jer se ne bavim razvojem aplikacija.

Da li je nekome stilizovano ili ne je stvar ličnog ukusa. Meni se više sviđa novi Settings. Još samo da završe prebacivanje svih opcija iz starog kontrolnog panela.

A ti "špijunski alati" postoje i na Google i Apple sistemima pa ne vidim da se iko žali zbog toga. Jedino im MS "bode oči". Kako inače misite da funkcioniše bilo koja tastarura (SwiftKey, recimo) koja prilagođava unos reči za svakog korisnika?
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2016, 18:32   #2709
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
ilidan kaže: Pregled poruke
Dosta ljudi će iskusiti više problema zbog toga i zato ne bih preporučio ljudima koji imaju stabilne sisteme i vole stabilnost da prelaze na Windows 10 ako nemaju znanja da vrate prethodno stanje sistema.
.
Reci ti to milionima koji nisu hteli u*rani windows 10 a bili su primorani......gde bre pa samo sam izgubio dva sata da setujem enkodere a gde su ostali programi,pa guglanje zasto mi neradi strimer i kako da ga osposobim etc etc a gde su ostale stvari
Citat:
ilidan kaže: Pregled poruke
Nijedan OS do sada nije objedinio desktop i mobilni segment i kreirao 2-u-1 uređaje..
Eo ga linux i na desktop i na mobilnima, nemoj da te UWP smece laze da je novo, to je sve bilo i na osmici i opet je bilo g*vno lol stim sto je osmica kao sistem dobro radila dok desetka ne radi ,znaci nije da im je ideja pala na pamet juce vec ima tome dosta
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2016, 18:49   #2710
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
ilidan kaže: Pregled poruke
Ne pričam o Linux-u već o Ubuntu jer, koliko je meni poznato nijedna druga desktop Linux distribucija nema podržku za mobilne uređaje.

Imaš li podatak koliko je Ubuntu zastupljen u odnosu na ostale Linux distribucije?
Ne, ali verovatno je Debian/Ubuntu najzastupljeniji zbog povelikog broja derivata.

A što se teme tiče, ranije je bilo problema sa nedovršenim igrama i drajverima koji nisu najbolje radili u nekim a sad još da se rvem i sa OS-om - puko mi film i kupuje se konzola...

Mislim i da su preambiciozni sa tom sinergijom uređaja jer Samung počinje da ih izbacuje sa Tizenom, Android je najmasovniji a vidim da spremaju i novi "lite" OS. Gde će m$ tu da se udene sa svojom politikom cena (Surface je i dalje 1600$ kao pre 3 godine) i neskrivanom špijunažom koja se još i plaća... 2% kao sad Linux na desktopu je kredibilan plafon.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2016, 18:52   #2711
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Ja sam stavio Win10 na sve racunare, cim je izasao. Dva desktopa, dva laptopa. Jedna Pro verzija i 3 Home verzije. Cetiri potpuno razlicite konfiguracije. Nema problema ni na jednom.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2016, 19:58   #2712
Leon da Vinci
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 66 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Ja sam stavio Win10 na sve racunare, cim je izasao. Dva desktopa, dva laptopa. Jedna Pro verzija i 3 Home verzije. Cetiri potpuno razlicite konfiguracije. Nema problema ni na jednom.

Sam si kriv što nemaš problema , šalu na stranu evo i meni sem onog početnog problema sa start menijem ( što je opisano u ovoj temi ) win 10 radi bez greške. Konfiguracija već davno spomenuta :

Procesor : Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz

Memorija: 4094MB

MB : P35T-DS3P

Grafika : HD 6700

Windows : Microsoft Windows 10 Pro

Sistemi mi ranije nisu izdržavali duže od mesec - dva ... WIN 10 ...
Leon da Vinci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Leon da Vinci na korisnoj poruci:
mvasic (15.9.2016)
Stara 15.9.2016, 20:06   #2713
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Windows 10

Meni ovo sad radi ko sat. 19 sekundi nekad i 18 pri podizanju sistema. Koliko bi bio brži sa nekim dobrim SSD. Ne čačkam sistem. I ono što meni treba i što je instalirano radi savršeno. Sistem je legalan i imam jedan skupo plaćen program koji radi bez ikakvih bagova. Kad budem nabavio desktop biće isto desetka. Kamo sreće da je windows mobile preslikana desktop varijanta.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2016, 21:07   #2714
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Ovo mogu lično da potvrdim. Na jednoj mašini koju koristimo kao sekundarni staging server update je bukvalno omlatio kompletan IIS. Sreća u nesreći je što Windows 10 odavno ne koristimo za bilo kakve kritične stvari.
Koja je bila edicija te Desetke? Pro, Enterprise ili Enterprise LTSB?

Poslednja ispravka: Sass Drake (15.9.2016 u 22:21)
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2016, 22:09   #2715
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Reci ti to milionima koji nisu hteli u*rani windows 10 a bili su primorani......gde bre pa samo sam izgubio dva sata da setujem enkodere a gde su ostali programi,pa guglanje zasto mi neradi strimer i kako da ga osposobim etc etc a gde su ostale stvari
Znaš kako, mnogi od tih miliona koji nisu hteli Win 10 nisu ga hteli zbog ogromnog blaćenja po forumima, blogovima i raznim medijima. Kao što Ale[x]andar reče na početku ove stranice, hteo je da proba Windows 10 ali je nakon čitanja teme odustao.

Isto imam drugaricu koja nije htela upgrade na Windows 10 jer joj je neki "stručnjak" rekao kako je Windows 10 mnogo loš, nestabilan, praktično neupotrebljiv.

Pošto ona ipak više veruje meni a ne ovim školovanim stručnjacima ipak sam joj preko TeamViewer-a odradio upgrade na Windows 10. Sve je prošlo bez problema i već 4 meseca radi kao sat. Jedino hoće da me bije što sam njenom mužu instalirao Modern Combat 5: Blackout pa sad više provodi vreme igrajući tu igru nego da pomaže po kući.

Mada, jesu ga malo preterali u zadnjih par meseci besplatne nadogradnje kada su zakomplikovali otkazivanje iste. A i šta su mogli da urade? Imaju kvotu koju su zacrtali a ljudi odbijaju besplatan sistem zbog potpuno preteranog blaćenja po medijima, blogovima i forumima.

Evo, na primer. Zadnji iOS 10 brikuje pojedine modele iPhone-a i iPad-a, kao što je radio i iOS 9. Ali ne vidim da se zbog toga digla frka i hajka na Apple. Samo napišu članak i to je to.

Samsung Galaxy Note 7 bukvalo može da se zapali. I ne samo telefon već zbog toga može da vam izgori auto, kuća ili da vas opeče. Pa opet nema hajke na Samsung.

A na MS drvlje i kamenje jer zaglavio Start ili neki update. Ili što vam dali besplatan OS.

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Eo ga linux i na desktop i na mobilnima, nemoj da te UWP smece laze da je novo, to je sve bilo i na osmici i opet je bilo g*vno lol stim sto je osmica kao sistem dobro radila dok desetka ne radi ,znaci nije da im je ideja pala na pamet juce vec ima tome dosta
Linux nije na desktopu i na mobilnom jer su sistemi drugačiji. Aplikacije sa desktopa ne rade na Android telefonima kao što ni Android aplikacije ne rade na desktop verzijama Linux-a.

Što se tiče UWP ona je dosta proširena u odnosu na Windows 8/8.1 verziju. Aplikacije su bolje, mogu da rade na većem broju različitih uređaja, PC, tablet, telefon, hololens, XBox.

Nisam rekao na je UWP potpuno nov koncept. Ali kako Windows 8.1 nije zaživeo kao ni Ubuntu na telefonima i dalje spada u nepoznate teritorije jer ne postoji dovoljan feedback korisnika kao ni u kom pravcu to treba razvijati.

@ColdBoot

MS sa Surface linijom, eventualno Surface telefonom ide na high-end tržište i cilja ljude koji imaju duboke novčanike, kao i preduzeća i želi da tržište običnih potrošača prepusti 3rd-party proizvođačima.

Da li će, i koliko u tome uspeti, ne znam. Videćemo. Ali im posao svakako neće bit lak ako se ima u vidu ovolika doza negativnosti i kritika usmerenih ka MS-u dok za iste stvari njihovi konkurenti ne dobijaju ni packu.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ilidan na korisnoj poruci:
kapetan_Miki (16.9.2016)
Stara 15.9.2016, 23:06   #2716
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
ilidan kaže: Pregled poruke
Da li će, i koliko u tome uspeti, ne znam. Videćemo. Ali im posao svakako neće bit lak ako se ima u vidu ovolika doza negativnosti i kritika usmerenih ka MS-u dok za iste stvari njihovi konkurenti ne dobijaju ni packu.
Packa zato što sam ovo platio 100€ a konkurenciji nikad ništa. Najgora verzija a imao sam prilike da koristim sve verzije od 3.11. Skoro svaki update nešto zabrlja. Svaka čast kome radi bez greške, meni je ovo do sada potaman dovoljno da dignem ruke od ove promašene investicije. Sva sreća pa nije bila potrebna nizašta ozbiljno...
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ColdBoot na korisnoj poruci:
C64freak (16.9.2016)
Stara 15.9.2016, 23:07   #2717
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
ilidan kaže: Pregled poruke

Samsung Galaxy Note 7 bukvalo može da se zapali. I ne samo telefon već zbog toga može da vam izgori auto, kuća ili da vas opeče. Pa opet nema hajke na Samsung.
Ne znam gde se informises ali hajka na Samsung je toliko jaka da su im vrednosti akcija pale za skoro 15 milijardi $, po ceo dan mi iskacu clanci o tome kako sve vise i vise ljudi prijavljuje sve i svasta i kao krivca navode upaljeni note 7...
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Lanikor na korisnoj poruci:
C64freak (16.9.2016)
Stara 15.9.2016, 23:20   #2718
Sam633
Član
 
Član od: 7.8.2012.
Poruke: 102
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 37 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
Lanikor kaže: Pregled poruke
Ne znam gde se informises
Na istom mestu, gde i za w10.

Što se packi tiče, evo pustio sam suzu.
Sam633 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2016, 23:41   #2719
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
ilidan kaže: Pregled poruke

Mada, jesu ga malo preterali u zadnjih par meseci besplatne nadogradnje kada su zakomplikovali otkazivanje iste. A i šta su mogli da urade? Imaju kvotu koju su zacrtali a ljudi odbijaju besplatan sistem zbog potpuno preteranog blaćenja po medijima, blogovima i forumima.
Ovo je isto kao sa trgovačkim putnicima: oni imaju kvotu koju bi trebalo da ispune i onda je sasvim OK i prihvatljivo da kada im ljudi jednom otvore vrata i ljubazno kažu da nisu zainteresovani za njihov proizvod (niti "besplatan" uzorak) oni nastave da zvone, lupaju, treskaju dok neko konačno ne prihvati da to uzme? Ne, hvala, nije i nikada neće biti meni normalno, bez obzira na "trendove". Nije uopšte pitanje da li W10 radi dobro ili ne, već je način uvaljivanja ono što najviše revoltuje ljude. Nismo svi botovi, sami ćemo odlučiti da li ćemo i kada probati nov sistem.
Ja sam dužan da ispunjavam MS ili bilo čiju kvotu? Ne sećam se da sam potpisao bilo šta slično.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
C64freak (16.9.2016), Sam633 (16.9.2016), vlados83 (19.9.2016), voodoo_ (16.9.2016)
Stara 16.9.2016, 0:06   #2720
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
Sam633 kaže: Pregled poruke
Što se packi tiče, evo pustio sam suzu.
Zašto toliko lično kad nisu upućene ka tvojem donjem delu leđa?

I da, besplatan je kako kome...

Poslednja ispravka: ColdBoot (16.9.2016 u 0:18)
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
spyware, update windows 10, win10

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows Live Messenger? mick Aplikativni softver 532 19.11.2012 20:36
Windows 7 (64) problem!!! Hitno!!! Nastaaki98 Operativni sistemi 4 9.7.2012 14:05
Windows 7 BETA Mr.Eco Operativni sistemi 2277 20.2.2010 8:58
Windows installer nikolapfc89 Operativni sistemi 6 16.11.2009 0:13
Windows 8 saleSK Operativni sistemi 37 19.8.2009 11:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com