Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.12.2021, 1:01   #21
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Jako los gameplay?! Svasta cu procitati stvarno. Nema, hiljadu ljudi hiljadu cudi izgleda da je sa razlogom receno.

Ovo ne da nema los gameplay nego je mozda posle Max Paynea najbolja njihova igra. QB je nekako kilaviji u odnosu na Contorl, sa sve onim cover sistemom koji ubija dinamiku i fluidnost akcije. Control se nekako vratio korenima, fluidno, dinamicno, socno. Sve sto je MP bio. Steta je samo sto se sve vrti oko pistolja, koji moze da deluje monotono kao i dizajn nivoa, ali s obzirom da im je to bila zamisao izvukli su maksimum cini mi se. Definitivno originalan pristup i to treba ceniti.

Prica jeste antiklimakticna i mlaka narocito pred kraj, ali je atmosfera vrhunska i to je ono gde su ljudi iz Remedya stvarno majstori svog zanata sto bi se reklo.


on topic.

Sto se AW2 tice, koliko vidim oni ce da urade sve ono sto nisu mogli ili nisu stigli da urade za prvi AW, gde im je inicijalni koncept vise vukao na survival igru a manje na akcionu sto je na kraju ispao.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2021, 12:32   #22
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Pa ja volim kad akcija ima neke "special ingredients" ovde je napucavanje toliko bazicno i "golo" sto je ukombinovano sa jako jako losim AI i na kraju se dobije neko button mashing iskustvo, besmisleni fajtovi... Ne umem da stavim u reci ali isto tako i imam visoke kriterijume kad su tepachke igrice u pitanju, napucavanje mora da bude zabavno i van konteksta same igre. Kao sto onaj Bungiev dizajner jednom rece, ako ne nabodes tu srz gameplaya, tih kriticnih 15 sekundi kako treba, i da to bude sjajno iskustvo sve ostalo pada u vodu.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2021, 13:00   #23
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Pa imas specijalne poteze, telekineticke i razne nadogradnje za iste, tako i za sam pistolj. Osecaj napucavanja je vrhunski, ubitacno, socno i tu je sve kako treba. Remedy tu ne moze da pogresi.
Ne vidim neki preterani problem sa AIem, dovoljno raznovrsni protivnici i sa razlicitim ponasanjima. Vrhunska fizika, moze da se unisti cela scenografija, sjajna atmosfera, zanimljiva prica, originalan setting, vrhunska grafika i tehnikalije, mozda i najbolja implementacija RT. Dobra optimizacija. Super muzika i zvuk. Svaka stavka je na veoma visokom nivou. Ne znam sta si ti igrao, i koliko mozes bilo sta da pricas ako nisi mogao da odigras dalje od samog pocetka?!

A taj Bungie dev se malko *******va iskreno, kako je on to izracunao 15sekindi i koje su to kriticne sekunde?! Mislim, kakvo *****nje, pa ako cemo tako Stalker bi se vodio kao najgora igra ikada, sa sve onim kilavim napucavanjem a takvih igara ima koliko hocete. Treba dati sansu, tesko je na osnovu par sekundi odrediti da li je igra dobra ili ne, moze se samo iskusiti taj neki osecaj napucavanja, responzivnost i slicno. Dalje od toga nista.

@doctor:Kolko si dugo igrao, gde si tacno stigao?

Poslednja ispravka: Vlajk@ (22.12.2021 u 13:33)
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2021, 13:49   #24
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.544
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Prva i osnovna mana Control gameplay-a je ponavljanje istih neprijatelja kroz vecinu igre, onda na red dolazi bullet sponge neprijatelji pa onda idiots odluka da se igrac ogranici na 2 varijante oruzja koje mozes mjenjati bez da odlazis u meni. I sta onda dobijes? Dobijes hirde neprijatelja koje se smoris da ubijes jer iako imas oruzje za svaki tip neprijatelja moras ili da guras sa 2 tipa koja imas u tom trenutku i trpis bullet sponge ili u sred borbe da ulazis u meni i mjenjas oruzje. Jednostavno nema fluidnosti.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
doctor (22.12.2021)
Stara 22.12.2021, 14:01   #25
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
A taj Bungie dev se malko *******va iskreno, kako je on to izracunao 15sekindi i koje su to kriticne sekunde?! Mislim, kakvo *****nje, pa ako cemo tako Stalker bi se vodio kao najgora igra ikada, sa sve onim kilavim napucavanjem a takvih igara ima koliko hocete. Treba dati sansu, tesko je na osnovu par sekundi odrediti da li je igra dobra ili ne, moze se samo iskusiti taj neki osecaj napucavanja, responzivnost i slicno. Dalje od toga nista.

@doctor:Kolko si dugo igrao, gde si tacno stigao?
Uh druže ali sam ti izdrmao kavez strašno. Stigao sam sva tri puta do dela kada sam sebi rekao, sva tri puta, baš je dobra atmosfera i grafikuljetina ali ne mogu sebe na silu da guram kroz ovu smorčinu od napucavanja i narativ sa dobrom premisom ali loše ispričan - eto dotle sam stigao.

Lepa igra druže ali dosadna. Isto ko onaj mrtvi Bioshock Infinite, solidno iskustvo ali najdosadnije i najrepetitivnije napucavanje ikada.

I što se tih 15 sekundi tiče čim ti to nisi skont'o i misliš da je bullshit nemamo o čemu da pričamo dalje što se gameplay magije tiče. Dobar ti je taj primer za Stalkera i dobar primer je i Deus Ex koji uopšte nema veze sa napucavanjem ali malo malo pa ima svojih magičnih 15 sekundi kroz plot twistove, level design, skrivene detalje itd. Control jednom ima svojih magičnih 15 sekundi kod inicijalne postavke i atmosfere i kad prođe taj inicijalni wow efekat posle samo ravna linija i guranje kroz igru.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2021, 14:16   #26
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.544
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

A od Alan Wake-a i gameplay-a takodje ocekujem malo jer sam zanr koji guraju (survival horror) je sam po sebi sporiji i sa namjerom ogranicen kako bi se igrac osjecao bespomocnim. Tako da nas ocakuje ogranicen inventar I resursi, vise sunjanja i skrivanja nego akcije, jos ako ostave da Alan ne moze 2m da pretrci...
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2021, 15:03   #27
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Uh druže ali sam ti izdrmao kavez strašno. Stigao sam sva tri puta do dela kada sam sebi rekao, sva tri puta, baš je dobra atmosfera i grafikuljetina ali ne mogu sebe na silu da guram kroz ovu smorčinu od napucavanja i narativ sa dobrom premisom ali loše ispričan - eto dotle sam stigao.

Lepa igra druže ali dosadna. Isto ko onaj mrtvi Bioshock Infinite, solidno iskustvo ali najdosadnije i najrepetitivnije napucavanje ikada.
Ne drmas uopste, nego mi cudno da naletim na nekog ko ima toliko lose misljenje o igri, pa eto cisto da malo odgovorim da ljudi koji nisu igrali ne bi pomislili da je igra neko smece.

Kako da ti kazem ali meni je napucavanje, iako ograniceno na samo jedno oruzje, zabavno a i mocno je. To je taj filing sto kaze taj genije da se moze prepoznati u 15 sekundi, OK za to ti ne treba ni 15sek, moze to i za manje da se oseti. Ne kapiras ti mene ocigledno, za tih par sekundi CONTOL pokazuje responzivnost, mocno napucavanje i odlican feedback od neprijatelja, prasak partikl efekata prilikom smrti, vrhunske animacije. Sve je u tom segmentu na top nivou! Tako da eto prolazi taj test. Makar kod mene. Bio bi zaista greh da kazem suprotno, ili da sam toliko arogantan i nazovem ovo najdosadnijom igrom ikada. Biti toliko iskljuciv i ici u jednu krajnost nikako ne moze biti odlika objektivnosti.

Ja mogu da prihvatim to da na momente zna da bude dosadna, ali ostavis, napravis pauzu dan dva i nastavis dalje. Lako resiv problem. Ko jos inace ima toliko vremena da igra igre iz cuga?!

To sto ti i dex ocekujete neke ludilo varijacije u neprijateljima i slicno, meni se to bas svidja sto je minimalisticno. Sva je igra u tom fazonu, minimalizam, brutalizam, betoncina siva... Dosta mi je mmolikih fazona, gde svaki segment igre mora da ima milion nekih varijacija, pa tako mora da ima i stotine razlicitih neprijatelja, oruzja, skinova, levela, hiljade skilova, da ides iz snega u pustinju, iz pustinje u dzunglu, iz dzungle u svemir... Zar sve mora da je toliko napucano, raznoliko, sareno?!

Ovde je sustina u jednostavnosti, ogoljenosti, nema predrkavanja i filozofiranja previse, jako je old school (sto i mapa potvrdjue), cistokrvno krljanje kao u Max Payneu. Evo ja igram i dan danas prvi Max Payne, pa je tamo ista situacija sa neprijateljima, cak u CONTOLu ima vise varijacija. I sta me drzi kod obe igre da ih odigram do kraja, pa upravo ta akcija, osecaj napucavanja.

Bulletsponge, pa OK mi je i to, nije preterano toliko koliko dex misli. Sve dok je u kontekstu igre i settinga mogu lako da progutam. To su ipak neka nadljucka bica, utvare... Nisu kao u Divisionu obicni ljudi koji nose obicnu uniformu ili je pak nemaju, a treba da saspes celi sanzer da bi ih ubio. E to je smorcina, kosi se sa bilo kakvom logikom. Ovde to ima prodju, pa eto cak kada se nadogradi pistolj moze iz jednog bukvalno pucnja da se ubije protivnik, narocito ona verzija koja simulira sacmaricu. Da igra nema dobar osecaj napucavanja ne bih je nikada presao. Ovako mi je jedna od boljih TPS, ne samo meni nego vecini igraca koji su je igrali. To kritike pokazuju kako od strane novinara tako i igraca.

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
moras ili da guras sa 2 tipa koja imas u tom trenutku i trpis bullet sponge ili u sred borbe da ulazis u meni i mjenjas oruzje. Jednostavno nema fluidnosti.
Tu se u potpunosti slazem, i to je najveca mana zbog koje sam gore i rekao da igra zna da smori. Upravo iz tog razloga. Zato sam je i presao sa tako nekim pauzama. Jer da su to omogucili pa da u letu mozes da promenis sve varijacije koje si do tada sakupio, bilo bi brutalno dobro. Ovako zbog nekog balansa ili cega vec, ne bih rekao da ih je tu gamepad sprecio, vec eto neka zelja za mikromenadzmentom itema i slicno. To kada bi doradili za nastavak bila bi bombonica.

edit: Da ne bude skroz off, zbog CONTROLa imam velika ocekivanja od AW2. Smatram da ih je CONTROL vratio na stazu slave i uspeha jer su sa Quantum Break debelo skliznuli sa te putanje.

Poslednja ispravka: Vlajk@ (22.12.2021 u 15:25)
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2021, 19:13   #28
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Nije igra smeće samo je malo dosadnjikava, nije neko remek delo. Art style je fenomenalan, inicijalna postavka priče sjajna, likovi intrigantni... I posle 2 sata nekako sve krene da se raspada kao da nisu znali šta će tačno dalje.
Razradili su mesnate particle efekte i fiziku ali sve je nekako floaty, AI je nezanimljiv, sandbox igre nerazrađen... Sasvim dobra igra ali nedovoljno dobra da me vuče da je igram to je to.

Jesam ja matora drtina sa visokim standardima ali jbg. Max Payne ima slične probleme ako se pogleda gameplay ali je tu krljanje i opšti krkljanac toliko dobro odrađen uz sjajan pacing i B-movie priču koji te konstantno voze, vuku dalje, teraju da igraš, teraju da potamaniš samo još jednu grupu neprijatelja itd. Nije jednostavno odraditi tu "magiju" u igrama.

Školski primer za to je (nije Control na tom nivou, bolji je) Assassin's Creed koji ima zanimljivu postavku, hiljade ljudi koji rade na njemu, istorijsku podlogu, koncept parkour-ubica-šmekera u glavnoj ulozi i ponovo uspeva da bude dosadan u core gameplay loopu. Ne znam kako ali eto uspelo im je lol
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2021, 22:40   #29
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 998
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
A od Alan Wake-a i gameplay-a takodje ocekujem malo jer sam zanr koji guraju (survival horror) je sam po sebi sporiji i sa namjerom ogranicen kako bi se igrac osjecao bespomocnim. Tako da nas ocakuje ogranicen inventar I resursi, vise sunjanja i skrivanja nego akcije, jos ako ostave da Alan ne moze 2m da pretrci...
Ne znam zašto ali čim spojim Alan Wake i survival horror u istu rečenicu, pada mi na pamet The Evil Within 2 (na većoj težini, gde je takođe oskudica resursa i više šunjanja nego inače), koji je meni bio vraški zabavan. Sumnjam da će odraditi nešto tipa Resident Evil i sl.
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2021, 0:23   #30
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Nece ici na tu foru, vec kao i prave survival igre tipa Subnautica i slicne. Tako sam ja njih skontao. Verujem da ce biti neke vrste craftinga i slicno.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2021, 1:55   #31
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.358
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Nece ici na tu foru, vec kao i prave survival igre tipa Subnautica i slicne. Tako sam ja njih skontao. Verujem da ce biti neke vrste craftinga i slicno.
Sam rece bas survival horror koliko sam ja cuo i razumeo, ne na puki survival zanr poput Subnautice i slicnih. Znaci ipak standard poput Resident Evil, Alone in the Dark, Silent Hill, a ako pricamo o nesto modernijim primerima tu su Dead Space, Evil Within 2 pa i neke iz prvog lica poput Outlast, Alien Isolation, pa i ovogodisnji Resident Evil Village itd.

Sirova horor atmosfera uz oskudaciju municije i puko prezivljavanje i bezanje od neprijatelja ali svakako bez gluposti oko skupljanja resursa, izgradnje baze itd. Craftinga ce biti ali mislim da ce to biti upravo nalik na Evil Within 2, kao sto rece Ogisha.

Cini mi se da je na to Sam mislio, ako cemo iskreno cak ni prvi Alan Wake nije bas toliko daleko od survival horror zanra. U pitanju je svakako akciona avantura ali sa odredjenim horor elementima,

Mislim da se nista tu nece preterano menjati u srzi igre, osim sto ce se sada u potpunosti okrenuti horor prici, atmosferi i situacijama i nesto brutalnijem prezivljavanju (ali opet bez baze, resursa, hrane i ostalog)
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2023, 21:38   #32
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.150
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.053 puta na 1.268 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Alan Wake 2 is now ‘playable from start to finish’, Remedy says
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2023, 0:50   #33
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 998
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Bojim se da će ostati razočarani prodajom pc verzije i za AW2 s obzirom da će igra biti ekskluziva za Epic. Biće nas koji ćemo igrati igru gde god ali ipak je više onih koji neće jer igra nije na Steam-u, nećemo da se lažemo sad.
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2023, 20:58   #34
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Alan Wake 2 is releasing this October according to its voice actor
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2023, 21:42   #35
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 957
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Bilo bi lepo videti neki gemplay, naslov sa velikim potencijalom, ali brine što je igra pred izlaskom bez ikakvog gamplay trejlera.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2023, 10:26   #36
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Alan Wake 2

To je po meni dobra odluka, ne treba apsolutno ništa ni izbacivati do 2-3 meseca pred izlazak igre. A ne da je najave tek nakon što krenu da rade na njoj, pa se onda sve to oduži u nedogled, pa gomila tizera i desetine klipova uz spojlere naravno koji se provuku itd. Radi se deep dive igre a ona nije ni izašla. Nintendo je sa novom Zeldom odradio odličan posao što se toga tiče, ako ne računamo sam leak igre.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku M.C. na korisnoj poruci:
polarnimeda (22.5.2023)
Stara 22.5.2023, 10:34   #37
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Za igre koje nemaju astronomski budzet je svakako bolje da ne potrose polovinu sredstava na marketing, kao sto se radi, nego da naprave da to lici na nesto. Nekoliko meseci stvarno puna kapa.

Uostalo, mali je procenat gejmera koji bi Alan Wake-a dizali hajp.

Ja bas ovih dana igram prvi deo prvi put. Za sada fino iskustvo.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2023, 17:01   #38
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Stvarno se nadam da su promenili položaj kamere, tj. lika.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Akumu na korisnoj poruci:
simke85 (24.5.2023)
Stara 24.5.2023, 22:38   #39
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.150
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.053 puta na 1.268 poruka
Određen forumom Alan Wake 2

https://youtu.be/FN3In_WWl88

17.10.23
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2023, 23:04   #40
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.762
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 211 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Au ovo gori kolko dobro izgleda.
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Alan Wake nexexcalibur Akcione igre 668 12.6.2023 13:26
Alan Wake’s American Nightmare Red Wing Akcione igre 35 11.7.2012 19:16
Alan Wake, Dirt 2 i 3 power saving mode problem Aco_Su Kvarovi 2 18.2.2012 21:41
Alan Wake drNesh Konzole 145 14.12.2011 21:21
Wake on lan ivance95 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 28.8.2010 23:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com