Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.7.2020, 17:52   #1321
CTOJAH
Starosedelac
 
Član od: 14.5.2008.
Lokacija: Titov Veles
Poruke: 1.614
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 555 puta na 417 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 2 univerzalna konzola za malo para

E sad da je sve ovo za PS4, bilo bi stvarno prakticno, ali za PS2 je samo akademski crack.
CTOJAH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2020, 22:15   #1322
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 2 univerzalna konzola za malo para

Citat:
el_corona kaže: Pregled poruke
Druga stvar je to sto moze da se nareze jedan DVD pomocu kojeg moze da se vrsi modovanje kartice - najekonomicniji pristup, pod uslovom da optika jos uvek radi u konzoli, e sad kome je laser otkazao on mora da pribegne FMCB/FHDB metodama da bi mogao da koristi konzolu.
Ovo je tačno, mnogo olakšava proces modovanja, ako imaš rezač u 2020
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2020, 23:24   #1323
ETR1
Veteran
 
Član od: 7.9.2012.
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 2 univerzalna konzola za malo para

Ima se rezac ali se nema slim konzola.
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2020, 0:21   #1324
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 2 univerzalna konzola za malo para

Meni nije jasno zasto su oni u ove konzole stavljali ovolika smeca od lasera.. Od 7 konzola koliko mi je stiglo pre par dana, jedan FAT i jedan Slim uopste nece da citaju diskove, dok jedan FAT i 3 Slima citaju originale, a sa rezanim diskovima je fifti fifti. Neke nece da procita uopste, a one sto procita smoris se dok udje u igricu. Jedino ovaj SCPH-90004 radi kako treba, al i on se muci sa nekim igricama. Napomenuo bih da su svi diskovi DVD-R i rezani su sa 1x brzinom, tj. najnizom. Kroz ruke mi je proslo bas dosta konzola, pogotovo Xbox-eva i PS-ova i jos nisam naleteo ni na jedan XBOriginal koji nece da cita diskove, dok kod PS dvojki svaki drugi zeza. Postoji li neki nacin da se napravi "savrsena" kopija, posto mi prosto nije jasno kako to da ova 4 plejstejsnsa sto nece da citaju kopije citaju bez po muke originalnu i muziku i filmove i igrice, bez ikakvog seckanja i zvrckanja lasera.

Inace sto se tice ovog novog explotia, ovo je bas kul stvar, pogotovo za 9xxx seriju. I ranije je bilo nacina da se pokrene uLaunfElf na tim konzolama, ali je to zahtevala drugu modovanu/cipovanu konzolu ili onaj swap magic disk. Sada je modovanje kartica, a i pokretanje ELF fajlova na 9xxx konzolama mnogo lakse.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2020, 0:34   #1325
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 2 univerzalna konzola za malo para

verbatim diskovi, mada verovatno je kvalitet opao ko ih sad pravi neki indijci..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2020, 1:18   #1326
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 2 univerzalna konzola za malo para

Citat:
MasterChief2 kaže: Pregled poruke
Postoji li neki nacin da se napravi "savrsena" kopija, posto mi prosto nije jasno kako to da ova 4 plejstejsnsa sto nece da citaju kopije citaju bez po muke originalnu i muziku i filmove i igrice, bez ikakvog seckanja i zvrckanja lasera.
Savršena kopija ne postoji jer materijali i tehnologija presovanih i rezanih diskova nisu iste. Presovani su bolji, reflektivniji i dugotrajniji.

Ne polazi mi sad za rukom nikako da nađem originalni članak koji sam čitao pre više godina da proverim ove brojke... ali na sećanje, poenta je da najkvalitetnije rezani diskovi imaju oko 85% čitljivosti originala, ako su loši i rezani na lošim rezačima/velikim brzinama, čitljivost opada čak do 55-60%. Pirati se uglavnom nikada nisu previše cimali da koriste kvalitetnije rezače i diskove pa je većina igara i filmova verovatno bliža ovoj nižoj granici, tj. mnogo manje čitljivo od originala.

Danas više ne znam gde bi i našao neki dobar rezač, kao što su nekada Plextori bili recimo, a bilo je i audiofilskih rezača za CD-eve i sl. Ali sve je to manje više istorija sad.

Ne znam za XB-ove i sl. ali za PS2 je to uvek bila boljka. Mom burazeru se PS2 slim mučio da učitava neke rezance još kad je 5-6 god imao. Kućno korišćen i pažen lepo. Sada su i najmlađi PS2 stariji od toga, pogotovo ti fat modeli...
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2020, 0:05   #1327
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 2 univerzalna konzola za malo para

Bas su ga sa tim laserima ****li, mogli su bolje staviti. Doduse Xbox Original koristi klasican PC citac, verovatno je u tome razlika sto Xbox cita i posle ovoliko godina apsolutno svaki rezani disk.

Inace, secam se da je ovde neko spominjao kako ima smetnje (citaj bele horizonatlne linije) po ekranu. Pre neki dan mi je stiglo par komponentnih kablova, i onaj kvalitet je katastrofa. Zice precnika pola mm, katastrofa izolacija, cudi me da ikako radi. Na kraju sam probao da uradim isto sto i za Xbox Original, uzeo sam komponenti kabel od Xbox 360 i samo na kraj nakalemio konektor za PS2 i rezultat je fantastican. Vise nema smetnji po ekranu, slika je jasna i cista. Sa ovim kablom PS2 igre se sada mogu igrati sasvim lepo, slika vise nije mutnjikava kao sa SCART i kompozitnim kablovima. Nisam licno nikada probao RGB kabel, ali mislim da ovaj komponentni daje najbolje rezultate. Kada uhvatim vremena probacu da napravim component to hdmi uz pomoc wii2hdmi adaptera, bas me zanima hoce li proraditi na PS2, posto na Xbox-u nije radio kako treba, tj. slika je bila dosta tamna, a probao sam na vise Xbox-eva i na vise tih adaptera, nisam skontao u cemu je problem.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2020, 0:17   #1328
Luka Filipovic
Starosedelac
 
Član od: 9.7.2010.
Lokacija: N/A
Poruke: 1.795
Zahvalnice: 750
Zahvaljeno 536 puta na 369 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 2 univerzalna konzola za malo para

Pre nekih desetak godina sam se slucajno nasao u grupi (malo opicenjih) audiofila.
Secam se da su spominjali playstation (valjda je dvojka bila) i kako ima odlican laser i da je dusu dalo da se koristi kao cd player.

EDIT: sad mislim da je ipak kec u pitanju

Poslednja ispravka: Luka Filipovic (17.8.2020 u 0:24)
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2021, 19:32   #1329
ringloW
Banned
 
Član od: 20.11.2009.
Lokacija: GB
Poruke: 98
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ringloW Slanje poruke preko AIM-a korisniku ringloW Slanje poruke preko Yahooa korisniku ringloW Slanje poruke preko Skypea korisniku ringloW
Određen forumom SATA Network Adapter PS2

Da li neko zna gde mogu u Srbiji kupiti SATA Network Adapter za PS2, a da nije preko aliexpress ili ebay. Imam FAT model PS2, koji je kompatibilan za tako nesto.
ringloW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2022, 10:30   #1330
ETR1
Veteran
 
Član od: 7.9.2012.
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 2 univerzalna konzola za malo para

Da li neko zna jel postoji mogucnost da prebacim igricu sa usb na hdd? Ili sa diska na hdd?

A da ne bude mrezna varijanta jer mi adapter nema mrezni konektor, a hdd nije sata nego ono starije.

I ako neko zna zasto se ovo desava: Ubacim disk od nfsu2 i igra nece da se ucita nego se cuje kao da hdd ucitava igru i tu se desi taj hdd loop, zauka se i stane, a kad odvrnem hdd i izvadim iz konzole, normalno se pusti igra sa diska.
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
playstation 2, ps2

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com