Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.4.2012, 17:31   #21
dzangrizalo
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Lokacija: Cacak
Poruke: 377
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 57 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dzangrizalo Slanje poruke preko Skypea korisniku dzangrizalo
Određen forumom Re: Gmail traži broj telefona

Real, budi realan... Pomiri se sa tim, ovo je vreme u kojem je privatnost ugusena zahvaljujuci potrebi coveka da uvek bude u toku, da su mu informacije uvek na dohvat ruke, da ostane u kontaktu, pa i po cenu toga da neko negde zna sve o njemu, njegovim navikama, razmisljanjima, delatnostima, a to eventualno po potrebi i iskoristi. Uzmi FB za primer, oni nista nelegalno ne rade, samo su svesni ljudske budalastine. Kad neko otvara profil kod njih, oni mu lepo na nekoliko strana objasne da uslovi koriscenja podrazumevaju pracenje korisnikovih navika, ali to nece spreciti 99% ljudi da ipak otvori profil. Isto je i sa Googleom, i jos puno servisa, socijalnih mreza, itd. Rodjo, ovo je era Rendija Marsa, i mozes da se priklonis masi, ili da postavis ovakav topic, pa da te porodica Mars kritikuje da si nezahvalni paranoik i teoreticar zavere zato sto mozgom obradjujes podatke radije nego da ih uzimas vec obradjene zdravo za gotovo. Tvoj izbor.

Poslednja ispravka: dzangrizalo (27.4.2012 u 17:39)
dzangrizalo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dzangrizalo na korisnoj poruci:
real022 (27.4.2012)
Stara 27.4.2012, 18:15   #22
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.201
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Gmail traži broj telefona

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
Kupiš novu karticu za 200 din, na pijaci kupiš tel. Nokia 3310 isto za 200 din (), iskoristiš tel. za verifikaciju G naloga, karticu izvadiš i sačuvaš, a tel. baciš u reku, zatim sa tom email adresom vršiš krivična dela
Mora da sa dopuni kredit bar jednom u godini dana valjda, inace se gasi kartica.
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2012, 18:29   #23
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Gmail traži broj telefona

^ Onda kupuješ na svakih godinu dana po Nokiu i dopuniš kredu
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2012, 21:17   #24
zoca
Član
 
Član od: 2.5.2009.
Poruke: 204
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 64 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Gmail traži broj telefona

Ne verujem da se radi o bezbednosti i sigurnosti,i meni sve to lici na neku vrstu kontrole.Meni su na jutubu trazili broj telefona,aplodovao sam neki video i bio je oko 30 min. duzine,
do 15 min. duzine nije potrebno nista a za preko 15 sam morao da im dam broj telefona.Do tada sam preskakao da im dam broj kad se logujem ali su me ipak naterali na kraju,stim da sam im dao neki stari broj,
jos da sam imao i neki krs tel poslao bi sa njega
zoca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2012, 13:47   #25
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Gmail traži broj telefona

Meni nije problem što neki tamo lame sajtovi traže broj mobilnog telefona. Problem je što neki lame sajtovi uslovljavaju da MORAŠ da daš broj mobilnog telefona... No, najveći je problem što smo postali tolike ovce, da nam je to postalo normalno.

E pa braćo i sestre ovce - beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bachi na korisnoj poruci:
rudar (2.5.2012)
Stara 29.4.2012, 14:13   #26
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Gmail traži broj telefona

Ja sam svoj broj dao kada sam aktivirao 2-step verification za email i iskreno nemam sta da krijem niti vidim kako im moj broj telefona moze pomoci. Nisam paranoican jer sam broj telefona ostavio na ne znam ni ja koliko sajtova sa kojih kupujem proizvode i do sada nit mi je stizao kakav SMS sa reklamam nit me ko zvao. Broj telefona zaista dobro dodje u slucaju kradje naloga ili u mom slucaju duple zastite.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2012, 14:30   #27
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Gmail traži broj telefona

Pa šta blejiš sad, je l' te neko tera da se registruješ na takve sajtove.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2012, 14:39   #28
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Gmail traži broj telefona

Naravno da nije i naravno da kada sam se registrovao da mi broj mobilnog telefona nije trebao.

Ali za razliku od dosta vas ovde, smatram da to uslovljavanje nije normalno i čudim se kako vam sa jedne strane nije nikakav problem da vam google i svi koji sarađuju sa njima čitaju mailove i imaju pristup vašim informacijama, dok sa druge strane koristite 2-step verifikaciju, skeniranje zenice i otisaka prsta za autorizaciju sve u cilju kako bi sprečili da vam neko pristupi nalogu i čita te iste podatke.

Da li vi uviđate paradoks il šta? Dok je ok da vam korporacije čitaju mailove i zloupotrebljavaju lične podatke, nije vam ok što je joe average bubuljičavi haker radi to isto.

I da ne bude zabune, sasvim je u redu da servisi nude opciju gde možete da se verifikujete preko mobilnog telefona, nemam ništa protiv, imam protiv da nemate izbor gde možete da birate da li hoćete da ostavite broj telefona ili ne.

Pre neki dan htedoh anonimno da otvorim nalog na fejsu da bacim rant i hejt na opštinu Rakovica, ali neeeee, facebook nije hteo da me pusti da otvorim nalog sve dok ne ostavim broj mobilnog. Nekima je naravno i to u redu, ali razmislite, ako bacim rant i hejt na opštinu Rakovica, a oni znaju ko sam, šta mislite, postoji li šansa da mi se odjednom poveća porez na imovinu i na još stotinu načina zagorča život?

Internet je nastavio na ideji anonimnosti i slobode izražavanja, takav treba i da ostane!
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2012, 16:08   #29
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Gmail traži broj telefona

Dragi i postovani bachi znas google ima 200 miliona uposlenih kineza koji svaki tvoj email citaju i prenose google galvonjama tvoje poruke, a onda google glavonje, jer nemju pametnijeg posla, idu po drzavama i prodaju tvoje email-ove.

Da se email-ovi tako citaju sta mislis da do sada nebi bilo sprjeceno milion prevara i teroristickih napada. Ono sto svaki email provajder radi je provlacenje email-ova kroz algoritme za pronalazenje kljucnih rijeci koje google npr koristi za serviranje reklama na gmail-u. Znaci masina pronadje u tvom email-u slova poredana ovim redom "nvidia" i u koliko u njihovom sistemu postoji tag sa tim redoslijedom slova prikazace ti se reklama koja je pod tim tagom.

Sto se tice ostavljanja broja telefona kao sto rekoh to je metod zastite tvog naloga, kako od provaljivanja u nalog tako od otvaranja naloga pod tudjim imenom. Zamisli da neko otvori nalog pod tvojim imenom na gmail-u i FB-u napise na FB stranici tvoje opstine nesto ruzno. Da bi to uradio morao je ostaviti vazeci broj telefona kojem ima pristup, IP adresu itd. Ti onda fino imas dokaz da je osoba koja je to uradila nisi ti i postoji veca sansa da se on uhvati. I stvarno ne znam zasto ti je problem ostavit broj telefona kada te bilo koji sajt koji posjetis prati vec po IP adresi. Nece te niko zvati nebrini FB i google imaju pametnija posla.

Sto se tice anonimnosti FB-a FB nije ni zamisljen kao anonimna platforma i ne znam zasto ocekujes da se ponasas na njemu tako.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2012, 16:08   #30
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Gmail traži broj telefona

Pitanje, u opcijama za gmail recovery, u kom formatu se ostavlja telefon

003816*/***-**** ili 06*/***-*****
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2012, 16:18   #31
NISAM NESTO SMART
Član
 
Član od: 14.7.2009.
Lokacija: Srbija
Poruke: 315
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 73 puta na 54 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NISAM NESTO SMART
Određen forumom Re: Gmail traži broj telefona

Pa ne vidim nista lose da korisnik ima opciju da upise svoj broj telefona kao sigurnosnu opciju, naravno lose je ako se korisnik forsira da to uradi.
Citat:
čudim se kako vam sa jedne strane nije nikakav problem da vam google i svi koji sarađuju sa njima čitaju mailove i imaju pristup vašim informacijama, dok sa druge strane koristite 2-step verifikaciju, skeniranje zenice i otisaka prsta za autorizaciju sve u cilju kako bi sprečili da vam neko pristupi nalogu i čita te iste podatke.

Da li vi uviđate paradoks il šta? Dok je ok da vam korporacije čitaju mailove i zloupotrebljavaju lične podatke, nije vam ok što je joe average bubuljičavi haker radi to isto.
Google cita moje e-mail-ove ?Stvarno ne znam otkud ti ta informacija.Sad poredjenje korparacije kao sto je google i kako ti kazes "average bubuljičavi haker" je glupavo.
Ako je i tacno da google cita tvoje e-mail-ove(naravno fizicki je nemoguce da radnici googla citaju e-mail-ove u najgorem slucaju ima neka skripta koja filtrira sadrzaj mozda traga za nekim recima tipa "bomb" ), nije isto kao kad bi ti neki "haker" preuzeo kontrolu nad e-mail-om koj bi ti ucinio mnogo vise stete, ne bi samo citao tvoj mejl jer si tako interesantan.

Sto se tice tog drugog dela <sarkazam> Da fb je bas ocajna kompanije koja ugrozava anonimnost jer ne dopusta da ti vredjas sa nekog acc. koj si napravio samo u te svrhe, mislim nmvz. sto si mozda ti neki spamer, prevarant</sarkazam>
Nadji neki drugi anonimni nacin da hejtujes opstinu...

Poslednja ispravka: NISAM NESTO SMART (29.4.2012 u 16:19) Razlog: Sporo kucam....
NISAM NESTO SMART je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2012, 16:18   #32
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Gmail traži broj telefona

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Pitanje, u opcijama za gmail recovery, u kom formatu se ostavlja telefon

003816*/***-**** ili 06*/***-*****
U formatu +3816XXXXXXXX
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SlobaL na korisnoj poruci:
nexexcalibur (29.4.2012)
Stara 30.4.2012, 19:10   #33
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Gmail traži broj telefona

ja ostavljam stari broj telefona koji sam spalio misleci da mogu da drndam PIN i PUK kodove do besvesti.
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2012, 19:12   #34
Goblin
Član
 
Član od: 4.4.2012.
Poruke: 32
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Gmail traži broj telefona

meni je ta opcija bas pomogla pošto kod kuce imam 3 kompa i svako u porodici ima svoj nalog pa pošto im ja kreiram naloge oni brzo zaborave user i pasword pa onda muka a sa ovom opcijom mnogo je lakše a to što oni znaju moj broj telefona nije mi bitno ja uvek mogu da promenim karticu
Goblin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2012, 18:58   #35
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Gmail traži broj telefona

Kolko znam google ne zahteva broj telefona nego samo ako hoćeš 2 step zaštitu, doduše podseća te da to postoji jako često.

Pre neki dan je burazer pravio lazni nalog na fejzbuku da bi igrao slagalicu, i trazili su mu broj telefona kao obavezni korak. E njima već ne verujem.

Inače, ako će google zaraditi na tome što ima moj broj telefona, neka ih, jer besplatno koristim android, gmaps, gmail, gtalk, youtube itd, te ako se ovajde od mog broja, nek to bude naplata za korišćenje svih ovih usluga.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
yoshida (15.1.2013)
Stara 27.11.2012, 22:58   #36
Knindza95
Član
 
Član od: 21.5.2011.
Poruke: 185
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Gmail traži broj telefona

Ne vidim zasto Google-u da ne verujem, jos ne znam nikog ko je uspeo da hakuje G account, po meni od njega ne postoji sajt sa jacom zastitom licnih podataka, danas na ulici mozes dati broj telefona bilo kome? Pa sta? To je danas postala javna stvar...
Jedini nacin da hakujes Gmail je da uzmes motku u ruke....

A sto se FB tice, licni i njima verujem pa sam im ostavijo br ali nemaju ni 10% googleove zastite, stalno mi trazi potvrdu sa telefona na istom kompu nisu lepo uradili pamcenje kompa, tako da sam i iskljucio potvrdu pri prijavljivanju, jedino mi rade poruke kada mi neko na fb posalje dolazi mi na telefon, i za password reset...
Knindza95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2012, 19:14   #37
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Gmail traži broj telefona

Ja sam svoj 'oficijalni mejl' zastitio sa 2 step phone number zastitom...

Faceglup ne koristim a ko njima da broj je faca,ja mislim da oni cak i na taj broj polazu neka prava,nisam siguran treba to proveriti svakako...

Znam da su fotke postovi i sve sto ukucate vlasnistvo Faceglupa,pa kontam da i broj podleze pod neke pravne obligacije(a moze biti i da lupetam )
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2012, 16:36   #38
Knindza95
Član
 
Član od: 21.5.2011.
Poruke: 185
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Gmail traži broj telefona

Ma neverujem, postovi i slike idu na njihov server i tamo se skladisti sve a taj server je njihovo vlasnistvo, posto je telefon recimo MTS-ov neverujem da moze facebook da poalze ikakva prava na njega... Ali opet ko ce im znati... lopovi su to...
Knindza95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2012, 16:44   #39
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Gmail traži broj telefona

Zato je tu jedan, MOJ broj, postpaid ...

I drugi, u maloj Nokia 1110i telefonu, za oglase, limundo, kupujemprodajem, google, face i sva ostala *****a ... koji stoji kući pored kompa .... Najbolje i najjeftinije rešenje ....
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2013, 15:32   #40
Pegasus
Član
 
Član od: 26.12.2011.
Lokacija: Blue skies
Poruke: 462
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 113 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Gmail traži broj telefona

Можда помало глупо питање, али колико кошта то што примиш поруку од Google на телефон?
Pegasus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako očitati serijski broj OEM Wina, nalepnica oštećena Marko 0401 Operativni sistemi 12 5.11.2007 8:18
Izjave Boli Glava gorillaz23 Cvet kompjutera 31 31.10.2007 22:46
Migracija na Gmail Ocelot Internet tehnologije 42 23.3.2007 8:21
Broj poruka na ovom forumu... :))) Patton Forum o forumu 33 27.11.2005 12:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com