Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.5.2008, 13:34   #1
Sale.M
Novi član
 
Član od: 6.5.2008.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Nema izlaznog zvuka iz Audigy SE u Visti

Nedavno sam kupio nov racunar, s maticnom plocom na kojoj je Realtek onboard sound. Instalirao sam Windows Vistu Ultimate. Od starog racunara sacuvao sam Audigy SE zvucnu kartu. Problem s njom je sto deli digitalni izlaz i mikrofonski ulaz, a ja muziku pustam preko racunara, povezanog na Jamahin risiver, a povremeno koristim slusalice s mikrofonom, i svaki put moram da iskljucujem kabl povezan s pojacalom da bih ukljucio mikrofon na slusalicama.
Zbog toga u Visti nisam uradio potpuni disable Realteka, vec sam hteo da koristim njegov ulaz za mikrofon, a da digitalni izlaz Audigy karte ostavim za signal do pojacala. Medjutim, nikako ne mogu da dobijem izlazni zvuk. Kada pustim neki muzicki fajl, na potenciometrima plejera se vidi da postoji izlazni signal, ali na zvucnicima jednostavno nema zvuka. (Da napomenem da sam u Visti, pa i u programima preko kojih pokusavam da pustim muziku, WinAmpa i sl., odabrao Audigy za output) Da li to znaci da ipak moram da iskljucim onboard sound u BIOS-u da bi mi proradio Audigy?
Onboard Realtek, inace, 'normalno' radi, ali ni na njemu ne mogu istovremeno da imam ukljucen mikrofon i output. (Postoji i prednji panel, ali na njemu nisam uspeo da dobijem zvuk na mikrofonu iz prednjeg 'pink' ulaza, vec samo iz zadnjeg, a i on je funkcionisao u Windowsu XP). Osim toga, voleo bih da koristim Audigy kartu za reprodukciju zvuka.
Ima li neko ideju sta da radim? Na XP se ne vracam, jer mi Vista u svakom drugom pogledu savrseno radi.
Sale.M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2008, 13:43   #2
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Nema izlaznog zvuka iz Audigy SE u Visti

Pa pazi... probaj da iskljucis onboard realteka radi eksperimenta samo da vidis da li je on u koliziji sa Audigy pa cemo da nastavimo odatle...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nema zvuka na Asus M2A-VM HDMI ploci Acid Zvuk na računaru 1 19.11.2007 14:13
Idk zasto nema zvuka Iron Maiden Zvuk na računaru 2 11.10.2007 19:20
Nema zvuka - VOB??? Sallee Video/TV softver 7 28.2.2007 22:04
"Čupanje" zvuka iz filma svetlanalane Video/TV softver 16 8.2.2007 23:30
Nema zvuka marko1986 Kvarovi 8 8.3.2006 23:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com