Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.4.2012, 1:12   #4061
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Nista od toga nije moguce bez Crucibla.
Jos jedan paradoks. Ako nije moguce bez njega, kako klinja kontrolise ripere? Da li to znaci da je na pocetku postojao i Crucible i Citadel, pa da je kasnije neko unistio Crucible? Sta je ustvari taj Crucible? Zasto nema ama bas nikakvog pomena o pomenutom cudu nigde do pocetka trece igre? Pominjalo se mnogo toga, ali ni jedan pomen o tom nekakvom uredjaju? Sta je na kraju uopste bio plan Cerberus-a kad njihov plan ne bi imao smilsa bez Crucibla? Kako bi TIM uspeo da kontrolise ripere bez njega? Zasto je u prvoj igri onda receno da su Proteini sav napor ulozili u gradnju postojenja na Ilosu, i da im je jedini cilj bio da postave temelje za sledece generacije u unistenju ripera tako sto su promenili kod Citadele? Toliko rupa u tako jadnom pokusaju prevrtanja jedne odlicne ideje. Menjali su prvobitan koncept, u pisanje su uvlaceni likovi koji nemaju pojma uopste sta su to video igre, a kamoli da su odigrali ijednu. Casey je uzeo olovku i naskrabao nesto na parcetu papira sto je bukvalno igri smanjilo ocenu za barem 10 poena.

Ovo je kao kad pricaju o mogucnosti putovanja u proslost, toliko paradoksa na jednom mestu se retko srece.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2012, 1:33   #4062
fisfikus
Član
 
Član od: 23.1.2008.
Lokacija: PG
Poruke: 196
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 53 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Co'ek taman pomisli da je rage utihnuo kad ono jos veci talas

Ma igra uopste nije homogena,kao da je igru radilo 10 razlicitih timova bez ikakve medjusobne komunikacije,kao da je u pitanju ciijin tajni projekat a ne igra

Elem, jedna stvar mi nije jasna(pored svega ostalog), a vidim da niko nije spomenuo to do sad a to je:
-Kako Separd uopste ima opciju da moze da kontrolise ripere?Zar Iluziv nije u sebe ugradio "nesto" od tehnologije ripera sto mu daje mogucnost da "komunicira" sa riperima a kako on misli i da ih kontrolise? To se jasno vidi na onom video logu u misiji kod napada na Cerberus bazu.
Taj video log je bas zavucen i lako moze da se propusti kod prelaska te misije

Vidim da niko zivi ne koristi spoiler tagove,pa zasto bih i ja

Poslednja ispravka: fisfikus (15.4.2012 u 1:37) Razlog: gramatikus
fisfikus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2012, 2:00   #4063
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Josh jedna duhovita rupa je shto shepard ne pita mirandu na pochetku igre de je cerebrus baza i "overi ih".
Jer baza je na istom mestu(isto sunce) gde pochinje ME2 sa IM i mirandinim dupetom lol
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2012, 2:31   #4064
fisfikus
Član
 
Član od: 23.1.2008.
Lokacija: PG
Poruke: 196
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 53 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

I to a i jos jedna glupost je sto skener Normandije ne moze da otkrije Cerberus bazu a moze otpatke od 20 m^3

Mass Effect nema holes in the plot vec ima plot in the hole

btw za one koji ne znaju:
Cerberus
fisfikus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2012, 9:31   #4065
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.419
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Jos jedan paradoks. Ako nije moguce bez njega, kako klinja kontrolise ripere?
Pa mozda i ne kontrolise "direktno".

To i kazem. Verovatno je direktni interfejs neophodan za dodatne komande, u oba smera (vezi se za Citadel, diagnostic check, ugasi releje, ponvo ih upali...), a dodatni uredjaj za sasvim nove komande (new possibilities). A nove komande bez direktnog interfejsa: Big f*cking explosion!!! (in 3 colors)


P.S.
Mada... sad se nesto mislim. Da nije Crucible u stvari Wireless adapter za Citadelu. Uz dodatni EPROM, sa novim kodom.

Poslednja ispravka: player1 (15.4.2012 u 9:42)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2012, 9:47   #4066
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.419
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Zasto nema ama bas nikakvog pomena o pomenutom cudu nigde do pocetka trece igre?
Ima neki "foreshadowing" u Lair of Shadow Brokeru (upravo sam ga juce ponovo presao), da Proteani nisu zavrsili svoje sa Illosom.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2012, 10:32   #4067
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Pošto sam ko i mnogi ovde pogubio gde je ko koga i zbog čega, a kamoli zašto, može li neko da napiše sažetak dokle smo stigli oko ovoga, zbog čega i zašto da bi mogli da dalje imamo osnovu za dalje napredovanje u priči oko zadnjih 5 minuta, Šeparda, onog malog debila koji je tu ali ne kontroliše ništa iako je zadužen za sve i koji ne može ništa iako je napravio sve, dugihnih boja i sl stvari. Čisto da mogu i drugi da znaju dokle se stiglo. Ko zna, možda i pisci ovog čuda nad čudima konačno saznaju kao su, i zašto napisali ono što su napisali i to nam na kraju lepo objasne kroz DLC br 23. Sve uz gomilu zahvalnica na kraju DLCa, sve s aimenima i slikama u duginim bojama.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2012, 12:37   #4068
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
efil82 kaže: Pregled poruke
Josh jedna duhovita rupa je shto shepard ne pita mirandu na pochetku igre de je cerebrus baza i "overi ih".
Jer baza je na istom mestu(isto sunce) gde pochinje ME2 sa IM i mirandinim dupetom lol
How one can remember the Sun beside a girls good ass

Dobra ti je ta, ono:

Ej Miranda aj malo da se ebemo sad... doobro, a sad mi kaži lepo gde je baza pa da pokrećemo odmah poslednju misiju ne mogu da se smaram sa ovim war asetima, rekoše mi da ionako ništa ne znače
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2012, 19:17   #4069
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.419
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Epilog:

player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
goranmax (21.4.2012)
Stara 15.4.2012, 19:56   #4070
Pegasus
Član
 
Član od: 26.12.2011.
Lokacija: Blue skies
Poruke: 462
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 113 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

"What bosh'tet wrote this crap?" my thoughts exactly
Pegasus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2012, 20:34   #4071
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom

Ja se iskreno nadam da ce se u DLC-u pojaviti James T. Kirk da regulise stvari (i usput overi zenke iz igre), a mi dobijemo sledeci nastavak igre - "Mass Star Trek Effect".
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2012, 20:44   #4072
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.419
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2012, 23:15   #4073
skorpius
Član
 
Član od: 29.12.2005.
Poruke: 354
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Koliko ima vrsta oruzija u igri
skorpius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2012, 23:49   #4074
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.268
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
skorpius kaže: Pregled poruke
Koliko ima vrsta oruzija u igri
5 vrsta, a u svakoj preko 6 oruzija.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2012, 0:31   #4075
bacacar
Veteran
 
Član od: 3.1.2009.
Lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 914
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 382 puta na 228 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

So epic!!!

bacacar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku bacacar na korisnoj poruci:
Exia (16.4.2012), NaraYan (16.4.2012), perablenta (16.4.2012), Skenderevo (16.4.2012), thebluephoenix (16.4.2012)
Stara 16.4.2012, 2:58   #4076
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
5 vrsta, a u svakoj preko 6 oruzija.
Sva oruzija su reciklirana iz drugog dela. Ima samo tri nova oruzija, od kojih su cak dva koja se dobijaju preko DLC-eva. Nemoze ni da pridje kolicini oruzija i oklopa, modova, i ostalih stvari iz prve igre.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2012, 8:35   #4077
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.419
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Sva oruzija su reciklirana iz drugog dela.
Mislis iz DLCova iz drugog dela? Osnovna igre je tesko siromasna po tom pitanju.

Sve to spakovano i rebalansirano u novoj igri je svakako dobra stvar. Sigurno bolje nego u dvojci, gde dodavanja takog oruzija "na masu" ubija bilo koji osecaj progresije (bitan za svaki dobar RPG).

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Nemoze ni da pridje kolicini oruzija i oklopa, modova, i ostalih stvari iz prve igre.
^Neka hvala. Sistem u kecu je bio uzas. U praksi se svodilo da uvek stavljas jedan po licnom nahodjenju najbolnji mod (sa tu klasu oruzija), eventualno kasnije 2 (jel je slotova bilo malo), cineci vecinu ostalih beskorisnim. A setanje izmedju tipova municija je zahtevalo ogromnu kolicinu mikromenadzmenta, zbog inventara koji je prikazivao do pet predmeta odjednom (a imas bar preko dvadesetak).

A u inventaru teglis po tonu beskorisnog outdated junk oruzija, koje se inace po ocecaju uopste ne razlikuju jedni od drugoga, samo im je malo izmenjen damage, recoil ili rate of fire. Jedino drugacije oruzije u celoj igri je bila Geth puska.

Poslednja ispravka: player1 (16.4.2012 u 8:52)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2012, 10:22   #4078
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Mislis iz DLCova iz drugog dela? Osnovna igre je tesko siromasna po tom pitanju.

Sve to spakovano i rebalansirano u novoj igri je svakako dobra stvar. Sigurno bolje nego u dvojci, gde dodavanja takog oruzija "na masu" ubija bilo koji osecaj progresije (bitan za svaki dobar RPG).



^Neka hvala. Sistem u kecu je bio uzas. U praksi se svodilo da uvek stavljas jedan po licnom nahodjenju najbolnji mod (sa tu klasu oruzija), eventualno kasnije 2 (jel je slotova bilo malo), cineci vecinu ostalih beskorisnim. A setanje izmedju tipova municija je zahtevalo ogromnu kolicinu mikromenadzmenta, zbog inventara koji je prikazivao do pet predmeta odjednom (a imas bar preko dvadesetak).

A u inventaru teglis po tonu beskorisnog outdated junk oruzija, koje se inace po ocecaju uopste ne razlikuju jedni od drugoga, samo im je malo izmenjen damage, recoil ili rate of fire. Jedino drugacije oruzije u celoj igri je bila Geth puska.
Kakav bre osecaj progresije, pa odmah posle marsa sam uzeo najacu pucu koju sam u dvojci dobio u poslednjoj trecini igre, i rokao ko lud. Ne znam dal sam jednom izginuo u celoj igri. Mozda sam cak i na marsu imao istu pusku.

Ne nisam mislio na DLC puske, nego na one koje se nalaze i bez DLC-ova. Oklopi jesu nista drugo do oprema iz DLC-ova, sto je krajnje zalosno. Nisu imali ni toliko srama, pa da naprave jedan, samo jedan oklop koji se do sad nije pojavljivao, a da se ne kupuje preko nekog DLC-a, preordera i ostalih srnja. A da ne pricam koliko je njesra sto su ubacivali oklope iz igara kao sto su DA i Kingdoms of Amalur (pritom pravi primer lenjosti EA), kojima svakako nije mesto u ME univerzumu. Cak je ovaj iz KOA:R cista kopija onoga sto nose space marinci iz Warhammer-a 40k!

Ako iskreno gledamo kec je u celom serijalu jedini RPG. Gde imas normalan RPG a da nema gomila junk-a u tvom invertaru? Dvojka je vec akcioni RPG i to samo zato sto je prica djavolski dobra, i mehanika igre fantasticna. Za trojku nisam siguran, par modova na puskama koje se stavljaju na brodu ne cini RPG.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2012, 10:42   #4079
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.419
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Gde imas normalan RPG a da nema gomila junk-a u tvom invertaru?
Stoni, tj. pravi RPG.

CRPGovi su otisli u totalno drugu krajnost. Sto samo po sebi ne mora da bude lose ako je dobro uradjeno -> dobar invetar, dobra loot progresija. Po meni je ME1 zesce failovao po ovom pitanju (iako mi je i dalje jedna od najboljih igara koje sam igrao).

Ovo sve pricam kao neko ko je pre manje od 2 meseca presao ponovo ME1 (bez ikakve nostalgije).


P.S.
Ako cemo realno. U pitanju je RPG u svemiru. Imas svemirski brod da ti nosi svu opremu. Nisi limitiran kao fantasy lik da sve stvari nosis sa sobom, pa da stvarno treba neki inventar sistem, da prati koliko dodatne opreme mozes da poneses, i gde mozes da cuvas svo blago koje si pokupio u poslednjoj avanturi.

P.P.S.
Inace, oduvek mi se svidjalo u ME serijalu da sva oprema koju lik ima spremnu je vidljiva na njemu. Ako ima 5 oruzija, sva lepo staju na ledja i bokove. Naravno, to nije objasnjavalo inventar sistem u kecu, al pasuje u svim ostalim nastavcima.

I Witcher (kec) je pikao na realisticniji inventar. Mada su to bacili u vodu u dvojci (verovatno da bi crafting bio laski, plus igra nije imala kovcege za opremu, u startu).

Poslednja ispravka: player1 (16.4.2012 u 10:52)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2012, 10:43   #4080
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.268
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Sva oruzija su reciklirana iz drugog dela. Ima samo tri nova oruzija, od kojih su cak dva koja se dobijaju preko DLC-eva. Nemoze ni da pridje kolicini oruzija i oklopa, modova, i ostalih stvari iz prve igre.
4 nove assalut puske, 3 nove sotke, 4 nova pistolja, 5 novih snajpera i 2 nove SMG. I sve su FREE, par je iz Free DLC al opet su FREE!

Kako si ti izbrojao 3, ja ne znam.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
mass effect, multiplayer, rpg, srbija


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mass Effect PC version WU TANG CLAN Role-Play 1545 2.7.2023 19:33
Problem sa Mass effect igrom Vestax Kvarovi 6 24.6.2009 14:00
Mass effect Bozidar Konzole 33 11.3.2009 21:26
HTPC (tih, ne greje se, moze da gura Mass Effect) Vladimiros Šta da kupim? 8 30.5.2008 19:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com