Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.4.2020, 21:16   #101
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Kingdom

RPG nije problem da Ubisoft zasuce rukave i 5 godina radi na igri. Problem je sto i dalje prave igre 2-3 godine i samo povecavaju velicinu tih igara pa na kraju sve ispadne akciona avantura sa nakalemljenim RPG elmentima. Zasto CDPR radi toliko na RPG igrama? Zasto bilo koji drugi ozbiljniji RPG developeri rade dugo na tim igrama?

Ali sta drugo ocekivati kad procitas na internetu da je Assassin's Creed Odyssey jedan od najobljih RPG-ova u protklih 10 godina i da je glasovna gluma Kasandre jedna od najboljih ikad u igrama.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2020, 21:44   #102
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 956
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Kingdom

Sta moze covek da ocekuje od novog AC, kratkotrajni fix banalne akcije i šablonskog izvođenja, pored teškaša open worlda RDR, Witcher, mogu tek misliti Cyberpunk kakav potres ima da napravi. Poslednje dve igre su sasvim ok, što bi se reklo kvalitetne ali debeli prosek, najveći problem danas je biti inovativan nažalost videćemo sigurno i uticaj Korone na gejming, pitanje je da li možemo da očekujemo kvalitet na kakav smo navikli.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2020, 22:31   #103
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Veličina će navodno biti slična Odiseji, međutim vi koji ste igrali, da li je mapa Odiseje veća od Witchera 3 (uključujući sve)?
W3 ima vecu mapu.
AC:OD, malo manju, ali AC 4 ima vecu od W3, s tim sto je vecina mape voda i neistrazivajuce zelenilo (aka Karibi), pa se ne moze meriti.

Ja sam uvek za manje mape, kvalitet, a ne kvantitet.
Kad vidim 3846985588943968 znakova ? na mapi, bukvalno mi nije dobro.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2020, 0:02   #104
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Dzabe velicina mape ako ce da je nacickaju glupostima. Nije lose imati te sporedne aktivnosti ali sto je mnogo, mnogo je. Mnogi ce reci da ne moramo da ih cistimo, sto je tacno, ali citava ta nacickanost po meni remeti izgled mape i neku realnost tog prostranstva.

U Origins si mogao da ides mapom i da naidjes na nesto zanimljivo posle nekoliko minuta lutanja i putovanja, vidis neki kamp ili nesto slicno i ides da ispitas. U Odyssey si konstantno bombardovan kampovima, pecinama i ko zna cime sve ne, jednostavno nemas osecaj da je to neko prostranstvo, neka divljina, neki smisleni reon gde je kamp prirodno postavljen uz neku oazu, neki put, nego kao neki luna park svega i svacega, prepun raznoraznih zastava, bica itd. Svi na kraju izgledaju isto i jednostavno nemas zelju da ocistis i istrazis taj deo.

Nije to toliko lose ali bi po meni morali da smanje dozivljaj. Mislim da je "nacickanost" u Originsu bila sasvim OK. Neka se ugledaju na W3, Kingdom Comen ili RDR sto se toga tice, nije im prvi put. Mapa mora da ima malo praznih delova da igra "dise" po meni a i ti delovi koje cistis moraju da imaju neku dusu, sporednjaci moraju da imaju neku smislenost osim sto ce to biti jednostavno "Clear the Camp" itd.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2020, 0:08   #105
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Eee... al kako štancovati igre ako se ide na kvalitet.

Glasajte novčanicima.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2020, 0:27   #106
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Assassin's Creed: Valhalla

Meni se samo dvojka svidela

Kec je bio malo repetitivan, a dvojka baš kako treba.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2020, 0:28   #107
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Još nekih detalja:

-Hunting, fishing, dice, drinking games
-Traditional Norse "Flyting" competitions (Viking rap battles)
-Dual wield almost any weapon
-Extra effort on enemy variety
-Your settlement is like your Normandy
-(Mass Effect); choices affect your village
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2020, 11:31   #108
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Magnus Bruun (The Last Kingdom) Is The Voice Actor Of Eivor In Assassin's Creed Valhalla

Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2020, 12:10   #109
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Meni se samo dvojka svidela

Kec je bio malo repetitivan, a dvojka baš kako treba.

Moj rejting bi bio Brotherhood > II > Revelations > Black Flag > III > Rogue > Syndicate > Unity > prvi deo.

Dvoumio sam se da li da stavim prvo Black Flag ili III. Trojku sam tek nedavno odigrao po prvi put, u Remastered verziji, posto je original odbijao da radi kako treba na dve razlicite konfiguracije. I ispostavilo se da je u pitanju sasvim solidna igra, sigurno bolja nego kakvom je predstavlja kolektivna kuknjava na netu kako je u pitanju najgori Assassin's Creed.

Black Flag je fantastican sto se tice plovidbe i pomorskih bitaka, ali je tesko njesra sto se tice misija na kopnu. Prvi deo iz 2007-me sam stavio na poslednje mesto jer sta meni vredi sto je to jedini deo serijala u kome si pravi ubica kada je toliko repetativno da pocne da ti curi mozak kroz usi. Ezio trilogija naravno na prvom mestu, te igre razvaljuju koliko su dobre, i dan danas. Rogue, Unity, i Syndicate nisu nista specijalno.

Origins i Odyssey nisam igrao, ali doci ce i to uskoro na red. Svidja mi se koju su lokaciju odabrali za Valhallu, posto pratim The Last Kingdom i Vikings Ali mislim da bi pravi kraj anticke trilogije ipak bio Rim, kog verovatno nisu izabrali jer je vec bio u Brotherhoodu.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Skenderevo na korisnoj poruci:
pike8 (2.5.2020)
Stara 1.5.2020, 13:04   #110
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.760
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 210 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

ne treba zaboraviti da je prvi AC iz 2007. i da je onda,u ono vreme, bio revolucionarna igra.
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2020, 13:25   #111
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Ne treba zaboraviti i da je AC 1 zapravo jedini AC koji ima autenticnog asasina.

Moj poredak bi bio sledeci.

1. AC 2
2. AC : Brotherhood
3. AC : Revelations
4. AC : 4 Black Flag
5. AC : Origins
6. AC : 3
7. AC : Odyssey
8. AC : Rogue
9. AC : Unity
10.AC : 1
11.AC : Syndicate

Sinoc sam na talasu hajpa pogledao sve filmicne trejlere za ovaj serijal hronoloskim redom i moram reci da kada se tako pogleda, ovaj serijal je zaista suvo zlato, realnost je ipak malo drugacija, ali takodje mi je i poslednji trejler medju najslabijima.

Takodje, ko hoce hronoloski da odigra igre od istorijski najstarije, do nasem vremenu najblize, poredak bi bio.

1. AC : Odyssey
2. AC : Origins
3. AC : Valhalla
4. AC 1
5. AC 2
6. AC : Brotherhood
7. AC : Revelations
8. AC : Black Flag
9. AC : Rogue
10. AC: III
11. AC: Unity
12. AC : Syndicate

I za kraj grupisanje igara po kategorijama.

1. Kategorija: Eziova trilogija (3 igre)
2. Kategorija: Kolonijalna Amerika (3 igre)
3. Kategorija: Revolucije ( 3 igre)
4. Kategorija: Mitologija ( 3 igre)

Jedino je AC 1 van kategorije.Toliko o tome da Ubi nema strategiju, nego ne umeju da koherentno povezu pricu, jer 100 studija im razvijaju igre istovremeno.Mogu misliti koji je to logisticki horor.

Poslednja ispravka: Fabriek (1.5.2020 u 13:44)
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2020, 14:03   #112
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Meni AC1 i dalje ostaje u lepom sećanju, jer sam je igrao neposredno nakon što je izašla, nakon što sam sklopio prvi PC i izgledalo mi je prosto neverovatno. Ta 2007 je bila jaka godina, dosta odličnih naslova, Bioshock je isto tad izašao i te dve su mi obeležile godinu.
AC2 sa njegovim nastavcima je isto bio izuzetno jak, dobro su apgrejdovali formulu, popravili ono što je manjkalo u prvoj igri.
Trojku nikad nisam mogao da završim, baš mi je odbojna.
Black Flag je jedna od najboljih piratskih igara. Deo sa assassinima je najdosadniji, umobolno ponekad.
Unity je potcenjen, sad kad su popravili sve bagove i ispeglali igru baš je užitak, jedino što je priča pomalo melodramatska ali ta igra ima vrsne side-questove.
Syndicate mi je u početku bio zabavan ali je ubrzo postao takav pakao, izuzetno repetativan, sa lošim dizajnom misija i užasnim protagonistima (pa i antagonistima).
Origins je imao zanimljivu premisu, u praksi je ispalo okej, ali on je započeo užasan trend sa bespotrebnim RPG elementima i levelovanjem protivnika gde gađaš idiota u glavu sto puta i on ne umire zato što ima brojku iznad glave veću od tvoje.
Od Odiseje i dalje imam PTSD jer sam se zainatio da je pređem i uspeo sam ali po koju cenu? 70-80 sati od kojih sam uživao u možda prvih 10-15.
Priča je verovatno najgora od svih AC igara, likovi su parodija svojih istorijskih predložaka, grafički izgleda kao prosečni MMORPG, voice-acting je užasan (ovo u kombinaciji sa parodijskim likovima samo stvara karikaturalnu priču koja ne može da se iščupa iz sopstvenih ******).
Ako nastave ovim tonom i sa Valhalom, onda se definitivno ne radujem tome.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2020, 14:36   #113
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
pacsle kaže: Pregled poruke
ne treba zaboraviti da je prvi AC iz 2007. i da je onda,u ono vreme, bio revolucionarna igra.
Revolucionarna igra? Ahaha..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2020, 16:26   #114
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Igrao sam prvi AC kad je izašao i jedva sam ga prešao. Muka mi je bilo od igre. Jedini zabavni aspekt je bilo mačevanje i parkur. Esencija igre - a to su ubistva - su bila odvratno dosadna, glupa i potpuno skriptovana. Misije i side-misije ubitačno dosadni.

Posle sam igrao AC2 i uživao dosta više u samom gameplayu i main questu ali se i to toliko razvuklo posle nekoliko sati da me je opet smorilo i ubilo u mozak.

Ovaj video lepo sumira moje utiske:

https://www.youtube.com/watch?v=UOgvbS4GkF0

Kao što dunkey kaže u videu - ispod svog tog dosadnog smeća se nazire igra sa mnogo potencijala. Ali Ubisoft izgleda ne vidi taj potencijal.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2020, 16:53   #115
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Ima istine u tome da dobar procenat sadrzaja svakog dela nema veze sa pricom, ali ima u videu i mnogo spinovanja, a pod tim mislim da uzme jedan primer iz jednog dela (misije sa pracenjem iz cetvorke) i prica o celoj fransizi.

Ne slazem se da su protagonisti roboti (za taj primer je uzeo Altaira iz keca) i opet spinovao da su svi protagonisti takvi.

Takodje kaze da nema emocionalnih momenata u pricama, itekako ima, ali eto njemu je zabavno da samo ide nasumicno i ubija bez mozga.Odmah znam o kakvom igracu se radi i AC definitivno nije za njega.

On bi non stop akciju punu adrenalina i quick time sekvenci, a to je i urnisalo recimo novi Tomb Raider.

Ono sto je definitivno istina jeste da ima mnogo sporednog, repetitivnog, neki bi rekli i dosadnog, pa cak i nebuloznog sadrzaja u fransizi, ali koja dugovecna fransiza to nema?Tacno je i to da bi prica morala biti bolja i koherentnija i da te od nje ne odvlaci mnogo toga sporednog.Ali to kaze lik kome smeta sto ne moze da skracuje cut scene (opet netacno)

Uostalom, kad uzmes Ubijevu igru, znas sta mozes da ocekujes, jer su im skoro sve igre iste.Ko ti je kriv.(ne mislim na tebe konkretno).
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Fabriek na korisnoj poruci:
Koreli A. (1.5.2020)
Stara 1.5.2020, 17:01   #116
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Ekipa koja radi Valhallu je ista ona koja je radila Origins, e sad, kakva je Origins kao igra u smislu questova i priče, pa i generalno?
Da li je Odiseja bolja?
Nisam igrao ni jedan ni drugi.
Šta Valhalli treba da bude jedno ludilo od igre?
Novu igru radi tim koji stoji iza Black Flaga, Revelationsa i Originsa, Asraf je direktor bio za Black Flag i Origins, a Darby pisac za Black Flag i Revelations, a te igre su pored dvojke visestruko hvaljene.

Takodje Odiseju je radio Ubisoft Quebec, isti onaj koji je radio i Sindikat (dosta receno) a novu igru radi Ubisoft Montreal, isti onaj koji je radio i Black Flag i Origins.

E sad, sto se tice Originsa i tvojih pitanja povodom njega, prica je MNOGO bolja od Odiseje (koja mi se ipak svidela da se ogradim).Odiseja gotovo da i nema neku pricu, glavna prica je mnogo kratka, a ostatak rascepkan na par delova koji se granaju nezavisno jedna od druge.To bez DLC-a.
I zadaci su bolji i raznovrsniji u Originsu, bolji je sistem levelovanja, i uopste.Ali je Origins meni mracnija igra od Odiseje koja zraci nekom opustenoscu, dok kod Originsa je prica, a i svet mnogo turobniji.

E sad, sta ko voli.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Fabriek na korisnoj poruci:
Dovahkiin (1.5.2020)
Stara 1.5.2020, 18:46   #117
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Nakon 11K glasova stare AC igre debelo vode XD

https://twitter.com/IGN/status/1256252578670587904

Odlican intervju sa Darby-jem.

https://www.gamespot.com/articles/as...block-33492506

Poslednja ispravka: dex3108 (1.5.2020 u 19:44)
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2020, 20:33   #118
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 8 korisnika se zahvaljuje korisniku Renner na korisnoj poruci:
Fabriek (1.5.2020), Filip89x (2.5.2020), Koreli A. (1.5.2020), Leonida (1.5.2020), maska (11.5.2020), Mocko (1.5.2020), nameless1 (1.5.2020), perablenta (2.5.2020)
Stara 2.5.2020, 0:47   #119
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

AC 2 - 32%
AC: Black Flag - 33%
AC Odyssey - 19%
Other - 16%

Na 21.651 glasova i koji minut preko 7h preostalog vremena.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2020, 1:50   #120
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
Fabriek kaže: Pregled poruke
Novu igru radi tim koji stoji iza Black Flaga, Revelationsa i Originsa, Asraf je direktor bio za Black Flag i Origins, a Darby pisac za Black Flag i Revelations, a te igre su pored dvojke visestruko hvaljene.

Takodje Odiseju je radio Ubisoft Quebec, isti onaj koji je radio i Sindikat (dosta receno) a novu igru radi Ubisoft Montreal, isti onaj koji je radio i Black Flag i Origins.

E sad, sto se tice Originsa i tvojih pitanja povodom njega, prica je MNOGO bolja od Odiseje (koja mi se ipak svidela da se ogradim).Odiseja gotovo da i nema neku pricu, glavna prica je mnogo kratka, a ostatak rascepkan na par delova koji se granaju nezavisno jedna od druge.To bez DLC-a.
I zadaci su bolji i raznovrsniji u Originsu, bolji je sistem levelovanja, i uopste.Ali je Origins meni mracnija igra od Odiseje koja zraci nekom opustenoscu, dok kod Originsa je prica, a i svet mnogo turobniji.

E sad, sta ko voli.
Meni su i origins i odiseja fino cucnule,ali me je izludelo sakupljanje levela tj resavanje sporednih misija koje su na istu foru skoro sve,da bi napredovao i zavrsio glavnu pricu.Utukao sam 90h u odiseji.Takodje ta dva naslova mi vise dodju kao nesto sto mi se ne uklapa u standardne ac igre...Vise bi na znacaju imale da nisu ac.Origins i djene djene,a odiseja jok...Narucito mi je smesno odradjena prica izmedju sadasnjeg sveta i proslosti.Dosta bih ja tu zamerki nasao,ali ne bi da odbijam ljude od igre jer je vredna igranja.Ko ima strpljenja i zivaca naravno da se zamajava sa sporednim sadrzajem,koji je neizbezan ako hoces da zavrsis glavnu pricu.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Assassin's Creed: Syndicate mare037 Akcione igre 635 27.11.2023 17:49
Assassin's Creed: Origins Emix Akcione igre 555 11.5.2023 8:07
Assassin's Creed Rogue dex3108 Akcione igre 158 16.1.2018 13:20
Assassin's Creed Rebellion Dantheus Igre za mobilne telefone 0 27.6.2017 22:40
Assassin's Creed: Revelations DylaN Akcione igre 1076 28.12.2012 17:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com