Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.7.2011, 22:44   #61
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Šta kupiti, Galaxy SII ili LG Optimus 3D

Evo vam onda jedan lep uporedni test.

http://www.gsmarena.com/htc_sensatio...review-608.php

Ja da imam budzet za bilo koji od ova 3, ne bih razmilsjao- galaxy s II. Bolji ekran, kamera, autonomija i vise rama. Nema tu sta da se polemise. A htc je pogresio sa 768Mb rama kod Sensation, posebno jer ima vecu rezoluciju ekrana sto znaci da mu treba i vise sirove snage nego gs II. A i pored vece rezolucije [na papiru] super amoled + dominira.

Emix, ako imas kesa, moj savet GS II, da se ne nerviras posle

Sta da se radi, kada je doslo do toga da Samsung nudi najvise za pristojan kes.
Ranije je to bio SE.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2011, 22:52   #62
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Šta kupiti, Galaxy SII ili LG Optimus 3D

Ma procesljao sam skoro sve testove i uporedne testove. Sve je manje vise stvar ukusa i neke licne potrebe. GS II mi deluje kao najbolji izbor ali ni Sensation ne zaostaje, ali ne bih htc da uzimam.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2011, 22:57   #63
Sonic
Banned
 
Član od: 22.2.2008.
Poruke: 251
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 119 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Šta kupiti, Galaxy SII ili LG Optimus 3D

Citat:
talenat kaže: Pregled poruke
ili da sacekas iphone 5
Tu bi nešto trebalo da bude smešno?
Sonic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2011, 8:24   #64
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Šta kupiti, Galaxy SII ili LG Optimus 3D

oh ne,iphone fanboy sada smo gotovi...
emix,znaci galaxy ti deluje kao najbolji,a neces htc?pa koja je dilema
koliko sam ja upucen,ti imas galaxy s,mozda gresim.ako je tako,samo se opusti i lagano biraj.ja da licno imam galaxy s ne bih zurio da ga menjam jer je i dalje odlican telefon,prakticno visoka klasa i dalje.sada,neki veci pad cena tesko da ce se desiti skoro za s2,jer prakticno u sledecih godinu dana tesko da ce izaci bolji model(s2 sa dodatim 3d-om ako je to prednost)
prosto neverovatno da ubace manje od 1gb rama u sensation jer se htc uvek razbaciovao ramom.mada i to je dosta,i previse
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2011, 8:49   #65
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Šta kupiti, Galaxy SII ili LG Optimus 3D

Pa nije da necu htc, ne znam jos.
A Galaxy S nemam vise, evo 2 nedelje, odsluzio je svoje. Samo N8 imam trenutno.
I upravo iz tog razloga sto sam do skoro imao Galaxy S hteo bih "nesto novo" da probam.
Uzeo bih Optimus ali ne bih da se zeznem kad vec mogu da kupim i GS II ili Sensation.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2011, 11:19   #66
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Šta kupiti, Galaxy SII ili LG Optimus 3D

Optimus/2x- Sensation-Galaxy s II. Od ''najlosijeg'' do najboljeg. Ako imas kes ne znam zasto se tripujes. Prvi nema gorilla glass, ima prosecnu 5mpix kameru i manje rama, stariju gpu.. sve u svemu po mom misljenju 3d je promasaj. 2x ima gorilla glass ali nije bas premium kao sensation i gs II. Sensation ima manje rama i losiju kameru, displej, kamkoder od GS II. I sto je veoma bitno, GS II ima bolju autonomiju.
Ajde ovi LG modeli su malo jeftiniji pa mozes oko toga da razmisljas ali Sensation vs GS II, za mene nema ovde dileme.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2011, 11:43   #67
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Šta kupiti, Galaxy SII ili LG Optimus 3D

3d necu, nisam mislio na njega.
Ali i Sensation ima neke prednosti, bolji dizajn, izradu, materijale, bolju rezoluciju, htc sense 3.0 ...
Samsungov touchwiz mi je nekako prost, nema sta da trazi pored htc sense.
Cini mi se kao da sa GS II necu dobiti skoro nista novo kada uporedim sa GS I, razumes sta hocu da kazem? Da su bar tu rezoluciju poboljsali.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2011, 11:52   #68
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Šta kupiti, Galaxy SII ili LG Optimus 3D

Au covece koliko si ti neupucen
Sensation ima bolji dizajn- subjektivno. Bolji materijali- objektivno. Ali nije preterano velika razlika.
A ta rezolucija je ono zbog cega Sensation ima losije performanse od GS II.
A u Samsungu nisu ludi, stavili su 480x800 rez 4,3'' displej ali sa bolesno dobro odradjenim subpixelima, prikaz je bolji nego na Sensation ekranu + je super amoled + [zato se i zove tako]
Displej sa nizom rezolucijom manje koristi cpu i gpu a prikaz je bolji, zato je i autonomija veca

A vrhunac je kad si rekao da nista spec ne dobijas prelaskom sa sgs na sgs II. Ajde, sve prema potrebama..

Ali sa sgs na Sensation dobijas ?
Dobijas losiju bateriju, samo 256Mb rama vise, kameru koja je jedva u rangu sa sgs 5mpix [osim full hd] i losiji displej bez obzira na rez.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2011, 12:15   #69
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Šta kupiti, Galaxy SII ili LG Optimus 3D

Upucen sam ja jako dobro veruj mi.
Ovo o cemu ti pricas su specifikacije na papiru. Ono sto je najbitnije je to kako se telefon pokaze u radu, tj. koliko brze i bolje radi GS II od GS I, da li je to drugo jezgro iskorisceno uopste? Ja mislim da GS II nije doneo bog zna kakva poboljsanja nad GS I!
A o ekranu Sensationa ne mogu da pricam ali sam koristio Mozart i Desire S i mogu ti reci da oba imaju odlicne display-e. Odlicna ostrina, realne boje, dobar kontrast, jednom recju kvalitetno. Tako da ne vidim na osnovu cega tvrdis da Sensation ima los ekran? Nije sve u citanju testova i gledanju yt videa.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2011, 12:33   #70
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Šta kupiti, Galaxy SII ili LG Optimus 3D

Emix, Emix.. menjas pricu onako u hodu. Stvarno neko treba da uzme da stavi sve tvoje postove iz prethodnih 8 meseci na gomilu, sam sebi uskaces u usta.

Uostalom ,sta te ja savetujem, kad sve znas Sensation donosi vise toga u odnosu na stari sgs, vise od sgs II.. vazi

Pricas o stvarima na papiru i kako je Sensation bolji od sgs II ? uplasio se rez 480x800 ? bolji erkan na Sensationu.. Nisam rekao da ima los nego da sgs II ima bolji. Kao sto sve ima bolje osim kvaliteta izrade mozda.
Brzi telefon, bolja kamera i kamkoder, veca autonomija, bolji ekran.. ako pored svega ovoga i dovoljnog budzeta uzmes Sensation a nisi htc fan.. onda ne znam sta da ti kazem.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2011, 12:44   #71
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Šta kupiti, Galaxy SII ili LG Optimus 3D

Stvarno sam sa htc-om imao losa iskustva i tacno je da sam imao lose misljenje o htc telefonima. Ja to ne osporavam. Ali vidim da su krenuli na bolje i da menjaju neke stvari. Ne nisam rekao da je Sensation bolji od GS II.
Ali ja nisam poput tebe pa da koristim jedan telefon 2 godine i da ne uzimam nista drugo. Pa i nakon sto si izgubio svoj Wave opet si uzeo isti telefon, i sada cekas Wave III. Ne kazem ja da je to lose, ali ja bih nesto novo da probam, kako ne mozes da shvatis? Nismo svi isti.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2011, 14:00   #72
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Šta kupiti, Galaxy SII ili LG Optimus 3D

Pa uzeo bih ja GS II da imam i hocu da dam toliko kesa. Meni je wave sasvim dovoljan a za 150e ne moze ni raspala Nokia 5800 da se uzme ili xperia x8

Ali sam probao veliki broj modela. Ok, Sensation nisam ali realno je da su funkcije koje sam naveo bar za nijansu bolje na GS II + ima touch wiz 4.0 za koji kazu da je bolji od sense-a. Ali ok, bolji je i Sensation od 3D-a, samo meni oci bode ne samoled + displej i 256Mb rama manje. Ajde preko svega toga moze da se predje, ako ne silujes telefon i 512Mb je dosta, na ekran se navikne ali ono preko cega ne bih mogao da predjem je losija autonomija kao i na svakom HTC-u. Mozda je samo Desire S izuzetak.

Poslednja ispravka: HSVstoned (1.8.2011 u 16:07)
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Mobilni telefon] Samsung Galaxy S II (i9100) Deusdies Opisi, recenzije i testovi 19 23.4.2012 14:07
[Android] Sta kupiti? Samsung Galaxy S ili S2 i dali vredi razlike od 250 evra JAZA Aparati i oprema 6 23.6.2011 10:02
[Mobilni telefon] [Experience Samsung Tour] Samsung Tab (i 3D LED, Galaxy S...) Schnak3 Opisi, recenzije i testovi 0 22.9.2010 17:15
Gigabyte 3D Galaxy II - Kupiti ili ne? JoKeR `90 ŠDK - Ostale komponente 3 5.7.2008 15:30
7300GT Garson Vesti 57 3.7.2007 16:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com