Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.4.2011, 13:50   #1
spin
Novi član
 
Član od: 29.12.2005.
Lokacija: NIS
Poruke: 11
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom winfast pvr2 problem sa zakazanim snimanje

Tv karta je winfast tv 2000 xp deluxe,
pvr2 2.0.3.36 , na windows xp sp3.
Problem je sledeci:
Ne mogu da zakazem snimanje ! Kada u podesavanjima novog zakazanog snimanja namestim opcije koje meni odgovaraju (tv record (analog),format zapisa taj i taj (tj. svejedno koji izaberem) , kanal koji hocu da se snima) i pokusam da sacuvam, program kaze : There is no free device available for this period of time.
U tom trenutku pod opcijom device stoji:automatically search an available device.
Kada pod ovom opcijom pokusam da izaberem u pad. meniju moju tv kartu (jedinu na kompu) , PROMENI SE FORMAT na Transport streeam (*.ts) ,takodje polje channel postane prazno, i ne moze se izabrati ni jedan kanal.
Pokusaj da se ovako izabrana podesavanja sacuvaju dovodi do krahiranja programa.

Direktno snimanje radi normalno.

Jel imao ko ovakav problem? U predhodnim verzijam programa ovo se nije desavalo ( doduse u svakoj verziji programa je bilo po nekog problema)
U ovoj verziji ovo nije jedini problem ali me najvise sputava..

Poslednja ispravka: spin (8.4.2011 u 0:15)
spin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2011, 5:21   #2
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: winfast pvr2 problem sa zakazanim snimanje

Citat:
PROMENI SE FORMAT na Transport streeam (*.ts)
Proveri aa nisi slucajno negde odabrao da je u pitanu digitalni program ili da nisi mozda odabrao neki kanal koji se emituje digitalno?

.TS tojest MPEG Transport Stream container je format u kojem dolazi digitalni TV signal i on se sam opreusmerava na hard disk tako da digitalni snimci budu uvek TS.

Mislim da je WinFast programa namenjen i za digitalne i a analogne winfast kartice pa je mozda doslo do greske u vezi toga...

Citat:
Kada pod ovom opcijom pokusam da izaberem u pad. meniju moju tv kartu (jedinu na kompu) , PROMENI SE FORMAT na Transport streeam (*.ts) ,takodje polje channel postane prazno, i ne moze se izabrati ni jedan kanal.
Pokusaj da se ovako izabrana podesavanja sacuvaju dovodi do krahiranja programa.
Sve ovo mi ukazuje da je u pitanju pokusaj analognog snimanja digitalnog kanala koji ne postoji ili neka slicna greska u vezi digitalno/aanlogno.....
...isprobavaj opcije koje imaju veze sa tim...
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2011, 19:34   #3
spin
Novi član
 
Član od: 29.12.2005.
Lokacija: NIS
Poruke: 11
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: winfast pvr2 problem sa zakazanim snimanje

Svestan sam i ja da program pokusava da zakaze snimanje kao da je u pitanju kartica za DTV , ali ne mogu da ga nateram da snima u analognom formatu.
Ovo se nije desavalo u predhodnim verzijama programa.
U polju "device" odjednom postoje dve stavke : automatically search an available device , i winfast tv 2000 xp .
ranije je postojala samo druga, sto je i normalno jer imam samo tu tv kartu u kompu koja je "device" zaduzen za snimanje, i sve je radilo kako treba.

Mislim da ce resenje problema doci jedino sa novom verzijom programa, nazalost...

Nema veze, hvala na pomoci u svakom slucaju!
spin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Imam problem sa winfast PVR TV2000 za win 7 MAGIC032 Video/TV softver 6 30.4.2010 13:02
Problem sa zvukom - da li je do hardware-a ili nesto drugo? FiresnakE Kvarovi 6 5.3.2010 12:08
Problem sa TASKBAROM Dapper Operativni sistemi 6 11.12.2008 17:01
Avetinjski direktorijum! (žestok problem sa file systemom) obZen Operativni sistemi 5 13.11.2008 14:50
Problem sa startovanjem igrica Chemist Akcione igre 6 27.1.2008 10:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com