Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Pregled rezultata glasanja: Koja je vasa main GW2 profesija?
Mesmer 12 6,09%
Engineer 19 9,64%
Thief 21 10,66%
Guardian 29 14,72%
Necromancer 25 12,69%
Ranger 27 13,71%
Warrior 41 20,81%
Elementalist 23 11,68%
Glasova: 197. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.3.2012, 17:08   #2041
Džudžubajac
Novi član
 
Član od: 14.11.2009.
Poruke: 26
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 7 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Džudžubajac
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Meni je igra ko slideshow u open worldu kada su oko mene 10+ igrača, dok u instancama mi je oko 15-20 fps. Ali i pored toga sam morao barem malo probati igru i moram reći da je ispunila sva moja očekivanja u vidu combata i eventova, ali ima i minusa. Imam utisak ako ima više ljudi težina igre i mobova se ne povećava dovoljno npr. dynamic event da zaštitiš lika koji hoće da dođe do stare uništene barake ( nemam pojma zašto ) prati sam ga sa još jednim igračem od početka i dolazili su nam od 2 do 3 kentaura. Pomučili smo se da ih ubijemo ( ovaj igrač je još i umro jedanput ) ali kasnije nam se priključilo još igrača i tada se borba pretvorila u jednostavan spam svih spellova koji nisu na cooldownu. Takođe su rekli da možeš totalno da ignorišeš svoju priču i instance ali to ipak nije potpuno istina. Da bi napredovao sledeći lvl potrebna ti je ta priča i njen exp i itemi, mada možeš da grindaš dynamic eventove ili ubijaš mobove ( za koje se dobija veoma mali exp ).
Džudžubajac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Džudžubajac na korisnoj poruci:
Grotar (24.3.2012), Iceman_37 (24.3.2012)
Stara 24.3.2012, 17:13   #2042
Grotar
Član
 
Član od: 7.4.2010.
Poruke: 385
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 245 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Obicni eventovi se ''skejluju" do deset igraca, pa je moguce da vas je bilo 10+ na tim eventovima.

To je dosta los FPS koju konfu imas?
Grotar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2012, 17:36   #2043
Vecanski
Član
 
Član od: 22.11.2009.
Poruke: 266
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 165 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Džudžubajac kaže: Pregled poruke
Meni je igra ko slideshow u open worldu kada su oko mene 10+ igrača, dok u instancama mi je oko 15-20 fps.
Uf. Pa koliko treba da ispeglaju engine da bi ovo radilo kako treba.
Nadam se da imas prepotopski kompjuter
Vecanski je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2012, 17:47   #2044
Džudžubajac
Novi član
 
Član od: 14.11.2009.
Poruke: 26
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 7 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Džudžubajac
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Grotar kaže: Pregled poruke
Obicni eventovi se ''skejluju" do deset igraca, pa je moguce da vas je bilo 10+ na tim eventovima.

To je dosta los FPS koju konfu imas?
Citat:
Vecanski kaže: Pregled poruke
Uf. Pa koliko treba da ispeglaju engine da bi ovo radilo kako treba.
Nadam se da imas prepotopski kompjuter
Komp sam naveo u prethodnom postu
AMD Phenom 8450 triple-core 2.11GHz
3 GB rama
ATI Radeon HD 4850.
Svi driveri updated i svež instaliran win7. Sa ostalim igrama nemam problema, a mislim kako ova igra izgleda da ne bi trebo imati ni sa njom, al šta ću . Nadam se da će je optimizovati pošto bih stvarno želeo da je kupim.
Džudžubajac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2012, 18:04   #2045
Vecanski
Član
 
Član od: 22.11.2009.
Poruke: 266
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 165 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Džudžubajac kaže: Pregled poruke
AMD Phenom 8450 triple-core 2.11GHz
3 GB rama
ATI Radeon HD 4850.
Svi driveri updated i svež instaliran win7.
Meni je igra ko slideshow u open worldu kada su oko mene 10+ igrača, dok u instancama mi je oko 15-20 fps.
OMG! Hajde da se nadamo da je uzasno neoptimizovana i da ce sve doci na svoje u sledecih nekoliko meseci...
Vecanski je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2012, 18:19   #2046
altas
Veteran
 
Član od: 18.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.026
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 293 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Budite bez brige, pegla se to veoma brzo. Igrao sam i Rift i SWTOR u beti koji su bili bukvalno neigrivi (igram na laptopu), pa su ih kasnije optimizovali za kratko vreme da sad lete. Nisu oni za dzabe trazili specifikacije od ljudi, kad skupe feedback, vec ce biti bolje u sledecoj beti.
altas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2012, 18:34   #2047
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
altas kaže: Pregled poruke
Budite bez brige, pegla se to veoma brzo. Igrao sam i Rift i SWTOR u beti koji su bili bukvalno neigrivi (igram na laptopu), pa su ih kasnije optimizovali za kratko vreme da sad lete. Nisu oni za dzabe trazili specifikacije od ljudi, kad skupe feedback, vec ce biti bolje u sledecoj beti.
Dosta stvari je vec ispeglano, nije ovo najnovija verzija igre, tek cemo u finalnoj verziji otkriti kakva je zaista optimizacija. Pre toga momci dzabe nam brige kada nista ne mozemo da saznamo
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2012, 18:36   #2048
ddak
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Rapture
Poruke: 509
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 86 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ddak
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Istina, ali kako druge igre imaju igrivu betu?

Ako vjerujete da ce igra izaci tokom ljeta- zar je to dosta vremena da se cio engine ispegla da radi kako treba? Mozda, ako se samo tome posvete...
Ni malo ne obecava ovo sto cujem, ali eto...I dalje se nadam da grijesim, da ce na kraju sve biti kako treba...
ddak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2012, 19:13   #2049
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
ddak kaže: Pregled poruke
Istina, ali kako druge igre imaju igrivu betu?

Ako vjerujete da ce igra izaci tokom ljeta- zar je to dosta vremena da se cio engine ispegla da radi kako treba? Mozda, ako se samo tome posvete...
Ni malo ne obecava ovo sto cujem, ali eto...I dalje se nadam da grijesim, da ce na kraju sve biti kako treba...
Problem je u tome sto ljudi misle da je ovo najnovija verzija igre, a ona to nije. Ovo je ista ona verzija koja se koristila za closed betu (family and friends), samo malo poboljsana. Postoji mnogo kompletnija verzija igre (taj glavni kod, gde se sve skladisti da se tako laicki izrazim). Sto znaci da je dosta toga oko optimizacije verovatno vec odradjeno, jer je ova verzija stara vise meseci. Sto znaci da nemaju oni samo 2-3 meseca da srede optimizaciju (a i to je sasvim dovoljno vremena) vec oni to vec rade vise meseci. E sad mozda na kraju bude uzas optimizacija, mada cisto sumnjam da ce to sebi dozvoliti. Jedno je sigurno, a to je da ce finalna verzija bolje raditi. Koliko bolje, to cemo morati da sacekamo.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2012, 19:34   #2050
night
Veteran
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Niksic
Poruke: 842
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 99 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Problem je u tome sto ljudi misle da je ovo najnovija verzija igre, a ona to nije. Ovo je ista ona verzija koja se koristila za closed betu (family and friends), samo malo poboljsana. Postoji mnogo kompletnija verzija igre (taj glavni kod, gde se sve skladisti da se tako laicki izrazim). Sto znaci da je dosta toga oko optimizacije verovatno vec odradjeno, jer je ova verzija stara vise meseci. Sto znaci da nemaju oni samo 2-3 meseca da srede optimizaciju (a i to je sasvim dovoljno vremena) vec oni to vec rade vise meseci. E sad mozda na kraju bude uzas optimizacija, mada cisto sumnjam da ce to sebi dozvoliti. Jedno je sigurno, a to je da ce finalna verzija bolje raditi. Koliko bolje, to cemo morati da sacekamo.
To su sebi dozvolile malo veće "baje" u svijetu mmo igara a mislim prvenstveno na BW i EA i njihov engin u igrici SMOR, errr SWTOR
night je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2012, 20:08   #2051
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
night kaže: Pregled poruke
To su sebi dozvolile malo veće "baje" u svijetu mmo igara a mislim prvenstveno na BW i EA i njihov engin u igrici SMOR, errr SWTOR
Fora je u tome sto EA i BW jesu "baje" ali ne u MMO svetu. EA im namece rok, a i briga ih za stanje u kakvom je igra, samo da izadje. Momci zaduzeni za GW 2 su od pocetka na MMO trzistu, sve PC ekskluzive tako da znaju sta rade. Uz to nemaju nikakav rok, pa samim tim rade dok se ne zavrsi.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2012, 20:32   #2052
Illuvios Nais
Član
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 411
Zahvalnice: 263
Zahvaljeno 107 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Što se tiče optimizacije, ona se mora raditi na što približnijoj verziji koda koji će se slati ljudima, jer se onda taj kod pusti da runuje kroz profajler i prati se optimizacijom kog dela koda će se dobiti najveće uštede i onda sprovesti tu optimizaciju, a to je popriličan posao tako da nema preterane poente optimizovati beta kod.
Illuvios Nais je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2012, 21:32   #2053
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Ja se ne bih toliko brinuo oko optimizacije, to ce biti sigurno reseno.. Nego, kako izgleda ingame, sta ljudi obicno najvise igraju? Koju klasu? Meni se cini da ce mesmer biti jako popularan..
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2012, 21:39   #2054
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Sale013 kaže: Pregled poruke
Ja se ne bih toliko brinuo oko optimizacije, to ce biti sigurno reseno.. Nego, kako izgleda ingame, sta ljudi obicno najvise igraju? Koju klasu? Meni se cini da ce mesmer biti jako popularan..
Elementalist po meni, Mesmer bio popularan za betu jer se nista nije znalo o njemu, pa ljudi navrnuli
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2012, 22:03   #2055
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Otprilike svih ima isto. Sto se tice PvPa, izuzetno je intenzivan i brz, i kao warrior moram da lomim prste kao nikad u zivotu. Bez menjanja oruzja u dobrom trenutku, nemam sta da trazim protiv nekog. Meni sve izgleda lepo izbalansirano, nema prejakih klasa, niti sam video da se forsira jedno te isto oruzje (ja koristim hammer i gun). Za sada postoje 2 mape, neka suma i ona sto nam je vec poznata. WvWvW nisam igrao, jer je bilo svega 20-tak ljudi unutra, ali mogu reci da je mapa ogromna, bez preuvelicavanja. Lepo je sto svako moze da pobedi svakog (meni jedino ne ide protiv guardiana, posto smo slicni, a on malo malo pa se healuje). Sve u svemu, bolji PvP nisam igrao. Mali problem je povremen lag, ali to je i ocekivano.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2012, 22:21   #2056
Pile_glodje_kost
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Lokacija: [CORE]
Poruke: 484
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 201 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Ima li nesto u ovoj beti a da nije do sada prikazano? Konkretno zanimaju me norn rasni skilovi - one transformacije?
Kakav je drop rate golda?
I ako je neko igrao thiefa, iz prve ruke ako moze neki utisak cenio bih da dobijem.
Pile_glodje_kost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2012, 22:40   #2057
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Ima ih u opcijama, ali se ne mogu iskoristiti, tako da se ne zna jos nista o tome. U zoni u kojoj sam bio pre PvP-a, a to je do 15-lvla, mala je kolicina (mislim da je svega 20 bronzanih novcica). Ali se vise para dobija kroz evente i questove nego obicnim grindom. Sad sam se setio i da vam opisem jos jedan event, a u pitanju je donosenje hrane za zeceve nekom liku. Naime, na odredjenoj povrsini ima dosta rupa iz kojih izlaze zecevi u trenutku kada ti krenes da nosis hranu, i ako ti se neki dovoljno priblizi, ti se kao sapletnes, i ostanes bez hrane. Event je moguce zavrsiti samo ako se radi timski, gde ce jedan da plasi zeceve, a drugi da nosi hranu.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Krilce na korisnoj poruci:
Ice-Man (30.3.2012), pentraksil (24.3.2012), Pile_glodje_kost (25.3.2012)
Stara 24.3.2012, 22:46   #2058
Nebojsha91
Član
 
Član od: 17.3.2012.
Poruke: 75
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 18 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Pile_glodje_kost kaže: Pregled poruke
Ima li nesto u ovoj beti a da nije do sada prikazano? Konkretno zanimaju me norn rasni skilovi - one transformacije?
Kakav je drop rate golda?
I ako je neko igrao thiefa, iz prve ruke ako moze neki utisak cenio bih da dobijem.
Nisam gledao ranije bete, hteo sam sam da sto vise igram tako da na prvo ne mogu da odgovorim.
Drop rate golda je ocajan, citaj na 20. lvlu imam 40ak silvera (a trebace mi da kupim sledece levele traitova 1 gold). I pada dosta djubreta tako da se inv brzo popuni, ali sve se prodaje za par coppera.
Sto se thiefa tice, super je. Dakle, veci deo vremena sam igrao sa 2 pistolja, onaj unload je prejak skill. Samo trcim u krug u pve i kite sa pistoljima, i mogu da skinem 5-6 levela jaceg veteran protivnika od mene. Pistolj dagger je isto ok, shortbow deluje zanimljivo ali se nisam mnogo igrao sa time.
Pvp sa thiefom je intresantan, mada posle nekog vremena i tu sam se vratio na 2 pistolja, iako sword/dagger kombinacija mnogo dobro deluje.

Kad prodje ovo cudo napisacu sve utiske u jedan poveci post, a sto se optimizacije tice, istina je da moze bolje ali da sutra ovakvu igru izbace uzeo bi bez razmisljanja. E da i sto se CSa tice, lvluje se poprilicno brzo (pored silnog pvpovanja uzeo sam 20 lvla, a odradio bi i vise nego sam odradio ceo personal story dostupan za sad, pa sam malo vise presao na pvp), tako da xp skrolovi nisu neophodni. Oni transmutori imaju da se uzmu za karmu, a lik ima backpack i 4 slota za torbe na pocetku (torbe koje nosim padaju od mobova i imaju po 4-5 slotova, ali siguran sam da moze da se nadje od vise). Palo mi je par onih mistik kovcega ali nisam mogao da ih otvorim, mada sumnjam da se nesto prejako krije u njima. Jedino sto bi stvarno koristilo je popravka opreme, jer se oprema kvari uzasno brzo.
Tako da nema prevelike brige oko csa sa moje strane bar.
Nebojsha91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nebojsha91 na korisnoj poruci:
Pile_glodje_kost (25.3.2012)
Stara 24.3.2012, 23:10   #2059
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Kvari se ako stalno gines.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2012, 23:52   #2060
Nebojsha91
Član
 
Član od: 17.3.2012.
Poruke: 75
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 18 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Ma ne ginem, nego ne idem na popravku skoro pa nikad A isto tako ne lootujem, a posle kukam kako nemam para XD
Nebojsha91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
guild wars 2, mmorpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Guild Wars Sale013 MMORPG igre 4095 7.6.2023 18:02
Guild Wars pitanja primeyuri Mrežne igre 288 27.11.2009 17:47
Guild Wars ! !Hand-of-blood! ! Tekstovi u SK 2 19.11.2007 14:09
Guild Wars - Internet konekcija?! eXtreme Role-Play 12 25.9.2006 8:24
neka pitanja o Guild Wars... barjaktar Mrežne igre 6 11.4.2006 18:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com