Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Osnovne komponente

ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.6.2009, 22:19   #1
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Teska 'artelerija'

Resio sam da malo castim sebe sledece nedelje, i posle duzeg razmisljanja i citanja raznih misljenja i diskusija na ovom forumu odlucio sam se da idem na Intel varijantu.
CPU: Core i7 920
MB: Gigabyte GA-EX58-UD4
GPU: ATI Radeon 4870 x2 Gigabyte ( ostaje iz sadasnje konfiguracije)
HDD: ostaju iz sadasnje konfiguracije
DVD: isto
CASE: NZXT Zero 2
PSU: OCZ GameXStream 700w

E, sad nastupa glavolomka. Koji ram? 6 gb ce da ide, ali koji? OCZ, Corsair ili nesto drugo? Ne mora da bude top klasa, cisto mi treba da radi, oc-ovacu, ali nista preterano, cisto do 3ghz da dodjem sa CPU-om.
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2009, 22:56   #2
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Teska 'artelerija'

mislim da nema neke preterane potrebe da žuriš sa promenom svoje sadašnje konfiguracije koja je odlična i sigurno može još dugo da se koristi, još ti samo fali sony ps3 za igre

ako se vec dvoumiš oko memorije, pročitaj ovaj test kingston ddr3 memorije , mogao bi i da zadržiš i kućište i napajanje.....
N_i_k_o_l_a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2009, 23:03   #3
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Teska 'artelerija'

Pa do 3 Ghz sa CPU-om ti ne treba nikakav OC memorije, 1600 mhz memorija je dovoljna i do 4 Ghz. Dobar predlog je dao Nikola, ja bih dodao josh da mozhesh da uzmesh 3x2gb OCZ Platinum ili Reaper, obavezno na 1600 mhz i juri CL7 kitove (ima ih, necesh se mnogo pomuchiti), ili chak brzhe, za oko 10800-11500 dinara (Reaperi su kul, da, zato shto ih ja imam , a nisu mnogo skuplji od drugih, hladnjaci + dobra performance memorija, nije namenjena max overclocku (daleko od toga da se klokuju loshe), ali se dosta dobro ponasha shto se latencija tiche). Ako bash necesh da se potpuno obezbedish na 1600 mhz, onda mozhesh slobodno i neki od 1333 mhz 6gb kitova da pojurish, jeftiniji su, ali obrati pazhnju na to da rade na 1.65V

P.S. Ni ja stvarno ne znam shto bi menjao Cosmos S i 1kw napajanje?
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2009, 0:17   #4
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Teska 'artelerija'

Ja neznam sto menjas Q9550. Taj i7 je jedva brzi u igrama, a i za ostalo nije bas mnogo brzi da opravda toliki trosak. Ja imam jedno pravilo kad kupujem: Bar duplo bolje od onoga sto imam, a ako nema duplo bolje (ili nemam para za to, ili mi nije potrebno) onda ne kupujem nista nego teram to sto imam. Nema smisla kupiti novo zbog 20-30% ubrzanja.

Thats my 2 cents...
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Mickie na korisnoj poruci:
Picard (13.6.2009), tomas (13.6.2009), Uros Ducic (15.6.2009)
Stara 13.6.2009, 0:25   #5
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Teska 'artelerija'

strpi se jos malo za ove nove 40nm procesore... i ako neko oce da kupi gejmersku masinu nek kupi odma sve najbolje i posle je miran... tako sam janeko vreme samo nesto menjao dokupljivao,bacao pare za dz ovako ovo sto imam i ima da taljigam dokle god bude moglo a bogami nema potreba da menjam jos dugo dugo vremena...
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2009, 1:47   #6
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Teska 'artelerija'

@ paulvandyk86 Sarkazam primljen k znanju a ram ne trpam lopatom, nego videh da svi koji su pakovali i7 masine stavljaju 6gb zbog triple chanel rezima rada
@N_i_k_o_l_a Da nije malo mnogo 2000mhz? Ja jos rekoh da ne treba top klasa, al' dzaba sam krecio
@Doomche Lose sam se izrazio, memoriju necu da cackam, nego samo cpu da poteram malo. Za nabavku nije problem, da se upustim u trazenje Reapera na 1600 mhz sa latencijama 7?
ps Za Cosmos sam se toliko razocarao da je to za neverovati. Mislim da mi je to najlosija kupovina, od kako sam poceo da se bavim kompjuterima. A napajanje menjam zato sto je u kvaru. Tj ono radi, ali ne radi kako treba, naponi su dobri, ali nesto 'skljoca' unutar njega. Sve sam zivo proverio ostalo i slao ga na reklamaciju, ali su mi ga vratili. Nedovoljan razlog za reklamaciju, a ni sami ne znaju sta mu se desava, a necu da dozvolim da mi spali sadasnji, a kamoli buduci komp.
@mickie, tomas, doktor Bez ljutnje ljudi, ali molim vas nemojte to da me pitate. Nemam snage da polemisem o tome sada.
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2009, 2:12   #7
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Teska 'artelerija'

Ajd realno, ja takodje mislim da ne bi trebalo da menja ovo do Sandy Bridge, ali OK, ako on tako hoce, shta ste ga odmah zasuli...
Citat:
jozvan_Kg kaže: Pregled poruke
Lose sam se izrazio, memoriju necu da cackam, nego samo cpu da poteram malo. Za nabavku nije problem, da se upustim u trazenje Reapera na 1600 mhz sa latencijama 7?
ps Za Cosmos sam se toliko razocarao da je to za neverovati. Mislim da mi je to najlosija kupovina, od kako sam poceo da se bavim kompjuterima. A napajanje menjam zato sto je u kvaru. Tj ono radi, ali ne radi kako treba, naponi su dobri, ali nesto 'skljoca' unutar njega. Sve sam zivo proverio ostalo i slao ga na reklamaciju, ali su mi ga vratili. Nedovoljan razlog za reklamaciju, a ni sami ne znaju sta mu se desava, a necu da dozvolim da mi spali sadasnji, a kamoli buduci komp.
Mozhesh slobodno, maltene je ista cena 6gb OCZ Gold/Platinum/Reaper (sve u 500 dinara razlike), a tu ti je opet pitanje Reaper/Platinum jer daju otprilike iste performanse, ali Reaper ima i hladnjake, a poshto je cena ista stvari su jasne. Chuo sam da 12cm fan duvajuci preko heatspreadera na memoriji (na onoj na kojoj imaju hladnjaci) spusti i po 5-10 stepeni temperaturu u odnosu na samo heatspredere, shto mozhe biti dosta dobro, ali nemam opremu da merim temperaturu memorije, pa ne mogu iz prve ruke da ti kazhem.

Za Cosmos stvarno ne znam shta da ti kazhem, komshija ga ima, kune se u njega, ja ga nisam chuo pri nekom opterecenju, ali je dosta tih u idle modu. Dodushe, nije ni namenjeno vrhunskom hladjenju, ali opet... dizajn deluje jako dobro. Shta ne valja?

Toj TR2 seriji nece bash ni biti prvi put da se kvari, pa tu zamenu mogu i da razumem. Pjanovic je imao slichan problem, ispostavilo se da je u ventilatoru (ako se ja dobro secam), nestao je posle detaljnog chishcenja. GameXStream je odlichna serija napajanja, slobodno mozhesh da kupish.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2009, 2:17   #8
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Teska 'artelerija'

Memorija sa velikim hladnjacima se u principu ne kupuje ovde jer ako kupi neki dobar kuler on je glomazan, cesto zaklanja i prvi ram slot pa ce hladnjaci na ramu samo da smetaju. OCZ platinum(3x2gb) 1600mhz je prava stvar, a lepo se i klokuje

Citat:
tomas kaže: Pregled poruke
strpi se jos malo za ove nove 40nm procesore...
Covece ti si nesto zesce pogresio ili si neinformisan...Samo grafe idu na na 40nm, procesori prelaze odmah na 32nm to je sledeci korak

Poslednja ispravka: ukimafija (13.6.2009 u 2:29)
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2009, 2:39   #9
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Teska 'artelerija'

Sto se tice memorije, Reaper jes' stvarno lepo izgleda, al' sto kaze uki, pitanje je dal' bi mogao da ih spakujem pored Fenrira (kojeg planiram da uzmem kao hladjenje)..ovaj q sadasnji vozim na box kuleru, jer nisam stigao posteno ni da ga kloknem. A sto se tice Cosmos-a, slike su jedno, a uzivo nesto sasvim drugo. Koliko mi je dobro izgledao na slikama, toliko mi je ruzan uzivo. Da hladi - hladi, za to nemam zamerke ni jedne, al', bre, zao mi da pogledam, odma' se setim da sam bacio pare u vetar..
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2009, 3:07   #10
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Teska 'artelerija'

Hm, pa vidish, mozhda i bude pravilo probleme na toj plochi, na Asus P6T, Titan Fenrir mozhe lagano da stane sa Corsair Dominatorom (dodushe u drugom slotu od procesora), jer je "tanji" bash po toj dimenziji po kojoj se prostire ka RAM slotovima, ali sad gledam layont tog Gigabyte-a, i chini mi se da ima jedno pola cm manje prostora od CPU socketa do RAM slotova, nego na Asus P6T, izgleda da su zbog heatsinka i velikog shiny beskorisnog natpisa "ultra durable" morali da pomere CPU socket malo nizhe . Takodje vidim i da je heatsink kod Fenrira relativno nisko postavljen, pa ce ti verovatno praviti probleme i sa hladnjacima i bez njih. Proveri pa onda odluchi.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2009, 4:14   #11
dumbling
Novi član
 
Član od: 25.4.2009.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Teska 'artelerija'

Citat:
jozvan_Kg kaže: Pregled poruke
Resio sam da malo castim sebe sledece nedelje, i posle duzeg razmisljanja i citanja raznih misljenja i diskusija na ovom forumu odlucio sam se da idem na Intel varijantu.
CPU: Core i7 920
MB: Gigabyte GA-EX58-UD4
GPU: ATI Radeon 4870 x2 Gigabyte ( ostaje iz sadasnje konfiguracije)
HDD: ostaju iz sadasnje konfiguracije
DVD: isto
CASE: NZXT Zero 2
PSU: OCZ GameXStream 700w

E, sad nastupa glavolomka. Koji ram? 6 gb ce da ide, ali koji? OCZ, Corsair ili nesto drugo? Ne mora da bude top klasa, cisto mi treba da radi, oc-ovacu, ali nista preterano, cisto do 3ghz da dodjem sa CPU-om.
a da uzmeš možda malo bolju matičnu, ako insistiraš na gigiabyte-u možda UD5 ili extreme, isto DFI Lanparty UT ili DK, mislim nemam ideju koliki ti je budžet ali MB nikad nije waste of money
Ako IKAKO imaš mogućnost da uzmeš trokanalni 6GB Corsair ni ne razmišljaj o OCZu, a ako ćeš OCZ, Platinum serija je za nijansu kvalitetnija od Gold, takođe, većina x58 matičnih je ima na svojoj qualified vendors listi, čisto da nemaš nekih problema oko kompatibilnosti.

Ono što ne razumem je kao ti niko nije reako ništa oko napajanja...
4870x2 + i7920 pa bilo koje napajanje sa true 700W bi bilo taman, ali kad se još i doda overclock...malo je to odnosno tesno je, tako da bi sa 800, 850W disao lakše. Matična je opcionalna stvar ali bi o napajanju trebao više da razmisliš.

Poslednja ispravka: dumbling (13.6.2009 u 4:22)
dumbling je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2009, 10:48   #12
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Teska 'artelerija'

Ne dobija on nista sa skupljom plocom posebno, mozda samo za nijansu bolji OC ali ako nece da ga kida od kloka ovo mu je sasvim ok ploca sto planira i ona je solidan kloker.Od Corsair rama za ovaj setup ono sto mogu da kazem je da sad stvarno valjaju samo Dominatori koji su stvarno dobri ali ih ovde nema uglavnom a i imaju te velike hladnjake koji ce smetati boljem(Velikom) kuleru. Ostale serije Corsaira nisu bolje od ovog OCZ platinuma, cak uglavnom umaju i jos labavije latencije...A 700w mu je puna kapa za takav setup, mada bih ja verovatno uzeo 750w nekog Chiefteca turbo ili super serije, ili TT tough power~100e, mada je i taj OCZ iz te serije OK.
Sto se tice "jacih" ploca, DFI LanParty UT T3EH8 koja je vrh ali dosta retka ovde je sposobna i za 230 base klok ako procesor hoce toliko, mada se to uglavnom radi sa I7 920 sa D0 steppingom (S-spec: SLBEJ), i ima maestralan layout.
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2009, 10:55   #13
vlajo
Starosedelac
 
Član od: 5.10.2008.
Lokacija: na terenu, po rubovima civilizacije
Poruke: 2.376
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 441 puta na 373 poruka
Određen forumom Re: Teska 'artelerija'

Citat:
dumbling kaže: Pregled poruke
Ono što ne razumem je kao ti niko nije reako ništa oko napajanja...
4870x2 + i7920 pa bilo koje napajanje sa true 700W bi bilo taman, ali kad se još i doda overclock...malo je to odnosno tesno je, tako da bi sa 800, 850W disao lakše. Matična je opcionalna stvar ali bi o napajanju trebao više da razmisliš.
To možda ANS ili Frontier od 700w neće biti dovoljan
Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Evo potrošnje ATI-jevih novih modela:

ATI Multicard
----------------------------

HD4870X2 CF__________ 510W !
HD4870X2 + HD4870 CF_408W ! (HD4870 512MB)
HD4870 CF____________255W !
HD4870 + HD4850 CF __ 221W
HD4850 CF____________199W



ATI Single Card
----------------------------

HD4870 X2____________262W !
HD4870 ______________130W
HD4850 X2____________ 230W
HD4850 OC____________133W (800/1250)
HD4850 ______________110W
HD4830_______________85W
HD4670 ______________70W
HD4650 ______________80W
HD4470 ______________50W
HD4450 ______________30W
vlajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2009, 15:11   #14
dumbling
Novi član
 
Član od: 25.4.2009.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Teska 'artelerija'

Citat:
ukimafija kaže: Pregled poruke
Ne dobija on nista sa skupljom plocom posebno, mozda samo za nijansu bolji OC ali ako nece da ga kida od kloka ovo mu je sasvim ok ploca sto planira i ona je solidan kloker.Od Corsair rama za ovaj setup ono sto mogu da kazem je da sad stvarno valjaju samo Dominatori koji su stvarno dobri ali ih ovde nema uglavnom a i imaju te velike hladnjake koji ce smetati boljem(Velikom) kuleru. Ostale serije Corsaira nisu bolje od ovog OCZ platinuma, cak uglavnom umaju i jos labavije latencije...A 700w mu je puna kapa za takav setup, mada bih ja verovatno uzeo 750w nekog Chiefteca turbo ili super serije, ili TT tough power~100e, mada je i taj OCZ iz te serije OK.
Sto se tice "jacih" ploca, DFI LanParty UT T3EH8 koja je vrh ali dosta retka ovde je sposobna i za 230 base klok ako procesor hoce toliko, mada se to uglavnom radi sa I7 920 sa D0 steppingom (S-spec: SLBEJ), i ima maestralan layout.
Dakle kao što i pre rekoh bolja matična je opcionalana stvar, ja nemam neko veliko mišljenje o ud3,ud4 ali daleko od toga da su krš ili mu neće ok raditi, pa čak i za klok, dobro je što si napomenuo stepping zato što ja mislim da će imati problem da nađe D0 jer pitanje je koliko je takvih procesora uvezeno u Srbiju, ali ako kupuje samo procesor, treba da zna da će na kutiji koja ima s-spec SLBCH dobiti C0 a SLBEJ D0.
dumbling je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2009, 15:32   #15
dumbling
Novi član
 
Član od: 25.4.2009.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Teska 'artelerija'

Citat:
vlajo kaže: Pregled poruke
To možda ANS ili Frontier od 700w neće biti dovoljan

1) pitanje nije bilo da li će ovo biti dovoljno, nego, koliko je pametno uzimati nešto što će mu dati jako malo prostora za dalji upgrade

2) sam ATI preporučuje minimum 600W za 4870x2, a i7 920 je veliki potrošač, pa mu je moja preporuka da pogleda spisak preporučenih napajanja od strane samog proizvođača ( daleko od toga da je ovaj spisak sveto pismo, ali čisto da ima uvid i klasu i snagu ~ 800W najvećeg broja preporučenih napajanja)
http://game.amd.com/us-en/crossfirex...A2%20HD%204870

3) svakako su, s'obzirom na ponudu, OCZ, LC Power, TT i Chiftec sigurnija kupovina ovde u odnosu na te kineze, ali daleko su ta napajanja po kvalitetu od Corsaira, PC&Power and Cooling, Enermax, Antec Signature serije itd...pa i po mogućnosti da isporuče ono što im piše u specifikacijama.
dumbling je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2009, 16:04   #16
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Teska 'artelerija'

Citat:
dumbling kaže: Pregled poruke
1) pitanje nije bilo da li će ovo biti dovoljno, nego, koliko je pametno uzimati nešto što će mu dati jako malo prostora za dalji upgrade

2) sam ATI preporučuje minimum 600W za 4870x2, a i7 920 je veliki potrošač, pa mu je moja preporuka da pogleda spisak preporučenih napajanja od strane samog proizvođača ( daleko od toga da je ovaj spisak sveto pismo, ali čisto da ima uvid i klasu i snagu ~ 800W najvećeg broja preporučenih napajanja)
http://game.amd.com/us-en/crossfirex...A2%20HD%204870

3) svakako su, s'obzirom na ponudu, OCZ, LC Power, TT i Chiftec sigurnija kupovina ovde u odnosu na te kineze, ali daleko su ta napajanja po kvalitetu od Corsaira, PC&Power and Cooling, Enermax, Antec Signature serije itd...pa i po mogućnosti da isporuče ono što im piše u specifikacijama.
1) S obzirom na to da se prebacujemo na sve manji proces izrade, logichno je da i potroshnja bude sve manja (pogledati primer 4770), ja garantujem da bi taj 4870x2 radio ako bih ga ja sada prikljuchio na moje 500W napajanje, jer GTX285 + 12gb rama + Core i7 920 kod korisnika Marko93 vuche max ~400W, pishe na UPSu. Sa ovih 700W je vrlo spokojan na par godina.

2) Shta sve ATi (i svi drugi) ne preporuchuje, da ne pochnem sad sa tim, njima i odgovara da se malo sponzorishu sa strane, pa preporuche skuplja napajanja da malo npr. Thermaltake trlja ruke na reklami . Medju preporuchenim napajanjima za 4870x2 se nashao i Coolermaster SilentPro 500 RS-500-AMBA-D3 (500w), tako da je zakljuchak vrlo lako izvesti.

3) OCZ GameXStream, EvoXStream, EliteXStream serije su za klasu iznad svih tih CWT TT-ova, LC Powera, i Chiefteca, prve dve su svrstane u Tier 2 napajanja (minimalno loshija od Tier 1 u kome je EliteXStream, a mnogo jeftinija, faktichki best buy grupa, dodushe Tier 1 uglavnom cilja na napajanja vrlo velike snage), upravo zajedno sa Corsair HX i TX serijama, da ga ne brkamo sa StealthXStream serijom koja je u stvari totalno budzetski Fortron, koji pored te budzetske serije pravi vrlo kvalitetna napajanja vishe klase. A to za isporuchivanje po specifikacijama chak i StealthXStream, ma sve iznad Huntkey LC Powera postizhe na 50 (manje kvalitetna 40) stepeni, tako da moram da izjavim da je to chista glupost.

E da, samo ako mozhesh obrati pazhnju da napajanje bude proizvedeno posle decembra 2007 godine, do tada je GXS imao nekih problema, ali samo kada se optereti sa max 700w.

Poslednja ispravka: Doomche (13.6.2009 u 16:11)
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
vlajo (13.6.2009)
Stara 13.6.2009, 16:14   #17
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Teska 'artelerija'

ukimafija

sve jedno bolje nek ne menja nista i saceka...
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2009, 16:22   #18
dumbling
Novi član
 
Član od: 25.4.2009.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Teska 'artelerija'

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
1) S obzirom na to da se prebacujemo na sve manji proces izrade, logichno je da i potroshnja bude sve manja (pogledati primer 4770), ja garantujem da bi taj 4870x2 radio ako bih ga ja sada prikljuchio na moje 500W napajanje, jer GTX285 + 12gb rama + Core i7 920 kod korisnika Marko93 vuche max ~400W, pishe na UPSu. Sa ovih 700W je vrlo spokojan na par godina.

.
par godina na OCZ-u, svašta.
Nema problema nek se onda tebi javi dećko kad krenu artifakti da mu izlaze i da mu trokira komp, jer za godinu dana doda jedan 1T hard ili neki tako mini potrošać.. mislim za mene bar ceo smisao ovog foruma jeste da pođemo od toga šta bi sami sebi preporučili kad bi kupovali nešto i šta bi izbegavali, i na čemu bi insistirali, ti možeš da pričaš šta sve stoji iza proizvođačeve politike licenciranja nekog PSU do sutra, to ništa ovom dečku ne pomaže niti umanjuje važnost posedovanja kvalitetnog napajanja, što za ovu konfiguraciju, i ovu grafičku po mom mišljenju ovaj OCZ nije.

a ovo mi je najveći hit, prvo ide ovaj priča
Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke

3) OCZ GameXStream, EvoXStream, EliteXStream serije su za klasu iznad svih tih CWT TT-ova, LC Powera, i Chiefteca, prve dve su svrstane u Tier 2 napajanja (minimalno loshija od Tier 1 u kome je EliteXStream, a mnogo jeftinija, faktichki best buy grupa, dodushe Tier 1 uglavnom cilja na napajanja vrlo velike snage), upravo zajedno sa Corsair HX i TX serijama, da ga ne brkamo sa StealthXStream serijom koja je u stvari totalno budzetski Fortron, koji pored te budzetske serije pravi vrlo kvalitetna napajanja vishe klase. A to za isporuchivanje po specifikacijama chak i StealthXStream, ma sve iznad Huntkey LC Powera postizhe na 50 (manje kvalitetna 40) stepeni, tako da moram da izjavim da je to chista glupost.
pa onda mala napomena
Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
E da, samo ako mozhesh obrati pazhnju da napajanje bude proizvedeno posle decembra 2007 godine, do tada je GXS imao nekih problema, ali samo kada se optereti sa max 700w.
dumbling je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2009, 16:41   #19
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Teska 'artelerija'

Citat:
dumbling kaže: Pregled poruke
par godina na OCZ-u, svašta.
Nema problema nek se onda tebi javi dećko kad krenu artifakti da mu izlaze i da mu trokira komp, jer za godinu dana doda jedan 1T hard ili neki tako mini potrošać.. mislim za mene bar ceo smisao ovog foruma jeste da pođemo od toga šta bi sami sebi preporučili kad bi kupovali nešto i šta bi izbegavali, i na čemu bi insistirali, ti možeš da pričaš šta sve stoji iza proizvođačeve politike licenciranja nekog PSU do sutra, to ništa ovom dečku ne pomaže niti umanjuje važnost posedovanja kvalitetnog napajanja, što za ovu konfiguraciju, i ovu grafičnu po mom mišljenju ovaj OCZ nije.
Stvarno ne znam kad imate nameru da prestanete da "brendirate" napajanja, jedan Antec je prilichan krsh ako ga napravi Delta (Earthwatts sa EA-XXXD oznakom) i Tier 1 ili 2 ako ga napravi Seasonic (Antec Signature/Earthwatts), tako da "taj OCZ" se mozhe odnositi i na super seriju napajanja, a takodje i na budzet seriju StealthXStreama, koju ni ja ovde ne bih predlozhio, a ni ModXStream nije daleko odmakao. OCZ je daleko od firme koja proizvodi losha napajanja, to shto niko ovde nije spomenuo EliteXStream, i nekima SXS pishti ne mora odmah da znachi da je i odlichni GameXStream losh.

Shto se "napomene" tiche, s razlogom je mala napomena, jer da bi on povukao 700W iz tog napajanja treba chudo bozhje da prikachi na njega, i sa 5x1TB diskova (koji BTW, troshe po jedno 10-15W (Samsung F1), tako da svakako ironija u vidu "malog potroshacha" nije na mestu, zaista troshe tako malo ) nece povuci vishe od jedno 600-650W. A evo konkretno i obrazlozhenja:

Citat:
Jonnyguru kaže:
It's was amazing how it putted along putting out nearly 700W of power and never really got hot. The voltage stood up, we have active PFC and the efficiency was pretty darn good. The only real problem was the excess ripple which exceed the ATX specification. If FSP and OCZ can get together and solve this problem, they'll have a power supply that all other manufacturers will have to use as a benchmark.
...i onda napomena na Xtremesystems forumu da je ovaj problem reshen novom serijom od decembra 2007, koju me sad mrzi da trazhim, stoga je ovo napajanje svrstano u Tier 2, zbog snage manje od 800W. Nova serija je zamenila staru, koja je povuchena sa trzhishta, napomena je sa razlogom mala, da sluchajno ne zakachi neki zaostali model kod nashih dobavljacha.

I dajte vishe, prestanite sa time "ovo je loshe, nemoj ovo" ili "ti si l00d, omg wtf uzmi ovo, to je extra!!!", dajte da vidimo i neke argumente za promenu...

A mozhe slobodno mene da krivi ako se neshto pokvari a uzrok bude napajanje.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
jozvan_Kg (13.6.2009), Picard (13.6.2009)
Stara 13.6.2009, 19:03   #20
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Teska 'artelerija'

Ovako, narucene sledece komponente, stizu u toku sledece nedelje:
CPU: Core i7 920
MB: Gigabyte GA-X58-UD4
RAM: OCZ Reaper 3x2gb 1600mhz CL7

Ostalo mi je da narucim ovo za ponedeljak ili utorak, posto sajt veleprodaje kod koje nabavljam nije hteo nesto da radi danas pre podne, planirao sam ovo napajanje, preporuciste mi ga pre par dana:

PSU: OCZ 750W PC Power&Cooling Silencer Quad

Dakle, ovo treba da narucim u ponedeljak, moze li ovo napajanje ili nesto drugo?
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com