Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.6.2008, 21:23   #221
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Opera VS Firefox

Skinuo sam FF3 sa neta danas, prvo sto sam primjetio je da mi je jednostavno "sjeo" preko stare verzije Firefoxa bez ikakvog prethodnog obavjestenja (makar da sam ga ja vidio), sto mi se i ne svidja bas. Najvise zbog toga sto neki add-onovi i teme ne rade sa novom lisicom jos uvijek, u mom slucaju konkretno Noia 2.0 Extreme tema mi je jednostavno mrtva, kao i FasterFox, Ad-Block i FEBE ekstenzije. To mi se nimalo nije svidjelo, tako sam isprva razmisljao da se vratim na staru verziju, a ovu sacekam da se omasovi i postane potpuno podrzana od strane svih ekstenzija i dodataka (tako sam i uradio kada se pojavio FF2, ostao sam na FF1 dok se ovaj prvi nije odomacio).

Neke velike novosti nisam primjetio, makar da meni nesto znace, i da ja znam da su dostupne tek od ove verzije, a ne i ranije. Recimo, kao dobra stvar djeluje ovaj box sa informacijama o sajtu odmah pored linka u address baru. Takodje, svidja mi se i opcija brzog prelaska sa taba na tab preko tastature, sto je cini mi se olaksano u ovoj verziji. Ostale stvarcice koje ja ne primjecujem su vjerovatno promjene ispod haube, vezane za vecu sigurnost i stabilnost. Imam utisak da je FF nesto brzi, mada mi pojedine web strane izuzetno sporo otvara.

Generalno, sto se mog utiska tice, s obzirom da ovo nije moja oblast, nista spektakularno nisam ni ocekivao, za moje skromne potrebe surfovanja netom FF3 je vrlo dobar i pruza mi sve sto mi treba. Jos samo da svi dodaci prorade na njemu, i nema problema.

Sto se tice poredjenja sa Operom, ona jeste ljepsa, mada FF ima gomilu tema za svaciji ukus, kako god, Opera je nekako elegantnija i na prvi pogled mnogo jednostavnija, a pruza i gomilu opcija. Svejedno, meni je srce na FF strani, i Operu koristim samo na laptopu (i to iskljucivo jer FF nece da mi proradi na njemu), i tesko da bih se lisio gomile add-onova i tema, zarad mouse gesturesa i slicnih banalnosti (sa moje tacke gledista). Ja nesto nisam primjetio da mi se Opera drasticno brze otvara, jeste brze, ali ne bas 6 puta A i pripisujem sporost otvaranja FF-a mom starom Celeronu 2.4 Ghz u poredjenju sa Dual Core procesorom na laptopu gdje koristim Operu.

E da, Zeljko, i Firefox te u slucaju nasilnog pucanja veze ili zatvaranja aplikacije pita hoces li da ides na home page ili da nastavis gdje si stao zadnji put, i tu sjajnu opciju ima od verzije 2
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2008, 21:39   #222
Dual pretop
Član
 
Član od: 31.1.2007.
Poruke: 234
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 72 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Opera VS Firefox

Operu koristim na Windowsu, a Firefox na GNU/Linuxu.

Estetski mi je za nijansu privlačnija Opera i ima finu opciju Paste and Go.
Nedostaje joj efikasan widget kao DownloadHelper.
Dual pretop je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2008, 21:42   #223
Željko
Starosedelac
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 1.821
Zahvalnice: 832
Zahvaljeno 443 puta na 240 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Željko
Određen forumom Re: Opera VS Firefox

Citat:
DzoniHSV kaže: Pregled poruke
Sve ovo ima/moze/radi Firefox , naravno uz pomoc add-on(sa).
Sve to Opera radi bez ikakvog "doterivanja" i instaliranja dodataka..



Citat:
E da, Zeljko, i Firefox te u slucaju nasilnog pucanja veze ili zatvaranja aplikacije pita hoces li da ides na home page ili da nastavis gdje si stao zadnji put, i tu sjajnu opciju ima od verzije 2
Koliko se sećam nije me pitao..

Probaću sad da ga koristim 10 min.. Zabagovaće pa ću videti..
Željko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2008, 21:52   #224
Torrente
Član
 
Član od: 23.3.2008.
Lokacija: RS
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 17 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Opera VS Firefox

Citat:
Dual pretop kaže: Pregled poruke
Estetski mi je za nijansu privlačnija Opera i ima finu opciju Paste and Go.
Nedostaje joj efikasan widget kao DownloadHelper.
Jesi li isprobao widget Flash Video Downloader
Torrente je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2008, 22:12   #225
Dual pretop
Član
 
Član od: 31.1.2007.
Poruke: 234
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 72 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Opera VS Firefox

@Torrente

Jesam, završava posao, ali sa više klikova.
Dual pretop je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2008, 22:37   #226
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Opera VS Firefox

Ja sam testirao Operu i FF na dve mašine. Jedna je bila slabija konfiguracija sa bržim netom a druga jača sa dial-upom. Na obe se FF bolje pokazao. Opera možda ima brži startup ali se posle vuče kao prebijena mačka, dok se FF otvara pet sekundi, odnosno petnaest, na jačoj, tj. slabijoj mašini, ali posle toga radi normalno i retko kad baguje.
Pre neki dan sam skidao jedan programčić od desetak MB pomoću Opere i iz nekog razloga download je pucao dvadesetak puta! Dok je u isto to vreme FF skidao mnogo veći fajl a download nije pukao.

FF3 izgleda fenomenalno, sinoć sam ga skinuo i instalirao. Iako sam obrisao prethodnu verziju, pokupio je sve bookmarkove odnekud sam.

Dakle, glas za Firefox.

Jel probao neko PicLens add-on?
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2008, 22:42   #227
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Opera VS Firefox

Citat:
Highlander kaže: Pregled poruke

Jel probao neko PicLens add-on?

Naravno, vrlo zanimljiva stvar. Mada ,dosadi posle nekog vremena.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2008, 23:18   #228
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Arrow Re: Opera VS Firefox

Probao PicLens, cool stvarcica, ali nema neku upotrebnu vrednost. To sto je cool je sasvim dovoljno da ostane na mojoj Lisici i ukljuci se povremeno, kada se pregledaju neke galerije.

Sto se tice browsera - Firefox, one and only!
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2008, 0:07   #229
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Opera VS Firefox

Citat:
Highlander kaže: Pregled poruke
Pre neki dan sam skidao jedan programčić od desetak MB pomoću Opere i iz nekog razloga download je pucao dvadesetak puta! Dok je u isto to vreme FF skidao mnogo veći fajl a download nije pukao.
Da li će veza da puca ili ne, zavisi samo od toga šta i odakle skidaš, a ne od browser-a. Meni u Operi ne puca ništa.
U Operi inače držim otvoreno po 40+ tabova otvorenih. Kad toliko naguram u FF, vuče se ko prebijen pas a jede memoriju ko blesav.
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2008, 0:14   #230
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Opera VS Firefox

Citat:
bvitnik kaže: Pregled poruke
U Operi inače držim otvoreno po 40+ tabova otvorenih. Kad toliko naguram u FF, vuče se ko prebijen pas a jede memoriju ko blesav.
Bilo nekad u sada već nadam se veoma brzo pokojnoj verziji dva
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2008, 0:16   #231
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Opera VS Firefox

Teško da može biti neke stvarne potrebe da bude otvoreno 40+ tabova.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2008, 0:16   #232
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Arrow Re: Opera VS Firefox

Gledam ovu raspravu i ne mogu a da ne izrazim zadovoljstvo sto se vodi ovolika rasprava o 2 proizvoda koja ne dolaze iz Micro$ofta i koja su free a vrede!
Vidi se da IE nema vise sta da trazi medju najboljima sve dok se radikalno ne promeni, pametni su vec odavno presli na Firefox ili Operu!
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2008, 1:18   #233
SDejan
Član
 
Član od: 31.8.2006.
Lokacija: Kucura
Poruke: 43
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SDejan
Određen forumom Re: Opera VS Firefox

Za mene je FF broj jedan iz prostog razloga sto sve stvari koje sam video u Operi a svidele su mi se , namestio sam i FF uz pomoc addon-a ali mi je to radilo mnogo bolje jer je imalo vecu mogucnost podesavanja.Spee-dial je jedna od opcija bez koje ne mogu da zamislim surfovanje a uz dodatak speeddialza FF , Operina verzija izgleda smesno .
Jedino sto sam primetio da je bolje kod Opere je brzina koja mi nije presudna.
SDejan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2008, 4:27   #234
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Opera VS Firefox

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Teško da može biti neke stvarne potrebe da bude otvoreno 40+ tabova.
A to kaže ko?
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2008, 7:48   #235
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Opera VS Firefox

Koristim neke svoje skripte koje otvaraju stranice u tabovima i rotiraju adrese. Dešava se da iako je popup blockeru rečeno da otvara popupove sa te adrese, on neke blogira a neke otvara. Ovaj problem je bio i u FF2, i ostao je na FF3.

Takođe sam primetio da JavaScript mnogo više okupira FF3 nego FF2, t.h. FF3 kada vrti te skripte konstantno zauzima 100% CPU, dok na FF2 ima pikove u intervalima. Skripte koriste tajmer za pravljenje pauze, što navodi na zaključak da loop stresira FF3 mnogo više od FF2.

Čini mi se da je u FF2 bilo linka za odlazak na stranu za instalaciju novih tema, dok na FF3 toga nema. Nešto sam propustio?

Stranice se relativno brže renderuju i generalno FF3 jede mnogo manje resursa od FF2 (bar duplo).

Zaključak: FF je „skriptabilniji“ i pogodniji za napredne korisnike koji žele da isprogramiraju program da završi ekstremne poslove.

Sa druge strane Opera je za casual korisnike koji ne zahtevaju perverzije od browsera
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku urke na korisnoj poruci:
ilidan (20.6.2008), oluja (19.6.2008)
Stara 19.6.2008, 13:37   #236
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Opera VS Firefox

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Skinuo sam FF3 sa neta danas, prvo sto sam primjetio je da mi je jednostavno "sjeo" preko stare verzije Firefoxa bez ikakvog prethodnog obavjestenja (makar da sam ga ja vidio), sto mi se i ne svidja bas.
Trebao si da prilikom instalacije kliknes na custom i odaberes poseban folder za instalaciju nove verzije FF

Citat:
Neke velike novosti nisam primjetio, makar da meni nesto znace
Eh nisi primetio
Interfejs je ostao manje vise isti ali najveci plus je kako rece Urke duplo manja potrosnja resursa i veca brzina otvaranja stranica a tu je i novi Gecko engine
Vise nema neprijatnog usporavanja kada je u pitanju stranica sa dosta flash elemenata i sl.
Izgleda da je memory leak sto je bila glavna odlika verzije 2 poslat u proslost
Jos samo da vidimo da li su ispravili ono nasumicno pucanje browsera-jos ne koristim 3-icu toliko pa da mogu da pricam o tome
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2008, 13:52   #237
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Opera VS Firefox

Citat:
Covenant kaže: Pregled poruke
Eh nisi primetio
Interfejs je ostao manje vise isti ali najveci plus je kako rece Urke duplo manja potrosnja resursa i veca brzina otvaranja stranica a tu je i novi Gecko engine
Vise nema neprijatnog usporavanja kada je u pitanju stranica sa dosta flash elemenata i sl.
Izgleda da je memory leak sto je bila glavna odlika verzije 2 poslat u proslost
Jos samo da vidimo da li su ispravili ono nasumicno pucanje browsera-jos ne koristim 3-icu toliko pa da mogu da pricam o tome
Pa, kao sto rekoh, sve te nove stvari meni i ne znace mnogo jer ih ne koristim, stoga ih i ne primjecujem (a pola i ne znam sta znace)

Ali da, primjetio sam, i naveo u gornjem postu, stranice osjetno brze otvara (s tim da meni neke uopste nece da otvori, i to po nekom random sablonu) i laksi je sto se opterecenja procesora tice, i to znacajno. Jos samo da se malo brze otvara, i da podrzava sve dodatke.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2008, 1:49   #238
archmage333
Član
 
Član od: 21.4.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 126
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 31 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Opera VS Firefox

opera je vrlo casual ali se nešto ne sećam da je ikad imala probleme sa pop-up prozorima... to je, bar se meni čini, skroz izkontrolisano i nema propusta

opera je za ljude koji hoće VRLO brzo i komotno da rade.. ne verujem da prosečan korisnik koji ne koristi prečice i gestures može iz nje da izvuče bilo šta

mene lično ne zanima da je rastavljam na sastavne delove ... retko kome su potrebne te posebne features koje FF ima .... možda 1% onih stručnijih korisnika može dobro da ih iskoristi.
svima ostalima, i početnicima i naprednim userima treba FUNKCIONALNOST.. tj Opera
archmage333 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2008, 7:56   #239
Gorankx
Član
 
Član od: 4.7.2007.
Lokacija: Mali Zvornik
Poruke: 419
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 40 puta na 36 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Gorankx
Određen forumom Re: Opera VS Firefox

Ja operu koristim najvise zbog brzog otvaranja stranica i odlicnog email klijenta.I operin rss reader dobro dodje.I najvise od svega mi se svidja sto sve to imam u jednom programu.Kod mail-ova je dobro sto ne moram ja svaki put da proveravam postu nego dok citam nesto na internetu iskoci notifikacija da je stigao novi email.Isto vazi i za rss vesti.Uz to sasvim lepo radi i na linuxu.
Gorankx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2008, 13:25   #240
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Opera VS Firefox

Citat:
archmage333 kaže: Pregled poruke
mene lično ne zanima da je rastavljam na sastavne delove ... retko kome su potrebne te posebne features koje FF ima .... možda 1% onih stručnijih korisnika može dobro da ih iskoristi.
svima ostalima, i početnicima i naprednim userima treba FUNKCIONALNOST.. tj Opera
A ostali onda nisu funkcionalni? Najveće zamerke koje sam čuo za Operu, a zbog kojih nisam ni pokušavao da je koristim je da ima problema sa kompatibilnošću, odnosno da u odnosu na FF/IE ima mnogo veći broj sajtova koje ne prikazuje kako treba.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mozilla Firefox 4.0 Alpha 1 Pre Torrente Aplikativni softver 7 31.8.2008 15:34
Mozilla Firefox nece da radi alien Aplikativni softver 9 20.10.2007 20:57
Opera 9.50 Alpha 1 (kestrel) illidan Aplikativni softver 0 4.9.2007 17:48
opera mail JovanK Aplikativni softver 6 10.2.2007 22:26


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com