Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.11.2017, 12:45   #1
The Mickey
Član
 
Član od: 2.5.2008.
Poruke: 64
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku The Mickey
Određen forumom Moto G5s Plus ili Samsung J7 Pro 2017

Sadasnji S3 je poceo da baguje zastoko i vreme je da ga menjam. Posto me telefoni nikad nisu toliko zanimali, vise volim pare da bacim na kvalitetan hardver za PC, dvoumim se izmedju ova dva modela.
Poslednjih meseci gledam na netu review-e i svi hvale taj g5s plus...kao cena/kvalitet, ali je problem sto ga u srbiji nema.. kada kazem srbiji mislim na KP, jer mi ne pada na pamet da dajem pare drugim "lopovima", pa bih morao da se iscimam da mi ga neko uzme u inostranstvu i donese ga...
Cena mu je oko 250-260e
Kod nas moze da se nadje g5 plus sa cenom od oko 220e, tako da i on dolazi u obzir.
Sa druge strane samsung j7 pro iz 2017 god. je slican po performansama, po meni lepseg dizajna... veci screen/body ratio, sto mi se svidja...a u ostali hardver se ne razumem, tj koji procesor je bolji itd... kod nas se lako nalazi na KP.
Cena mu je oko 250e

Da li da uzmem G5 plus koji je malo jeftiniji ili ovaj J7 Pro ili vredi da se cimam za G5s Pro? ili cak neki ekvivalent u tom cenovnom rangu (preferiram jeftinije).

Bitno mi je da telefon ne pocne da baguje posle godinu-dve (kao neki modeli koje sam imao), jer planiram da ga nosim vise od dve godine, dok se ne pokvari bukvalno. Znaci kvalitetan i pouzdan harver koji ce da traje, naustrb performansi... jer igrice na telefonu ne igram i nije mi potreban jak gamerski procesor sa grafikom.

Telefon koristim iskljucivo za pozive, poruke...razne aplikacije za komuniciranje... aplikacije za forume, autentifikatore... znaci koristim ga za sve, sem za igrice (za igrice imam PC).

Citao sam ovde na forumu i primetio sam da dosta vas predlaze Xiaomi telefone.
O njima nista ne znam... ali ako imate neki predlog, dobrodosao je.

Hvala
The Mickey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2017, 15:11   #2
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Moto G5s Plus ili Samsung J7 Pro 2017

Nema tu mnogo šta da se priča J7 je mnogo bolji.
Imaš za te pare Xiaomi Mi5 Ali je J7 noviji telefon i možda ga možeš naći uz garanciju dok Kod Xiaomija to nema.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2017, 17:25   #3
The Mickey
Član
 
Član od: 2.5.2008.
Poruke: 64
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku The Mickey
Određen forumom Re: Moto G5s Plus ili Samsung J7 Pro 2017

Citat:
LIMAN kaže: Pregled poruke
Nema tu mnogo šta da se priča J7 je mnogo bolji.
Imaš za te pare Xiaomi Mi5 Ali je J7 noviji telefon i možda ga možeš naći uz garanciju dok Kod Xiaomija to nema.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Sada nesto gledam, postoji i Xiaomi Mi A1 koji je sa slicnom cenom ali je noviji od J7, ima jaci procesor, vise rama.. pitanje je koji je kvalitet.. nisam upucen bas..
The Mickey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2017, 17:30   #4
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Moto G5s Plus ili Samsung J7 Pro 2017

To ti je zajednički projekt Xiaomija i Google.U suštini to je verzija Mi5 telefona sa čistim androidom a slabijim procesorom.Dosta je hvaljen i po našim forumima.Mislim da mu je jedina mana u odnosu na J7 kamera,ali se to odnosi uglavnom na slike pravljene u lošijem osvetljenju.Verovatno nije neka ogromna razlika.Prednost mu je svakako čist android.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LIMAN na korisnoj poruci:
The Mickey (25.11.2017)
Stara 22.11.2017, 18:08   #5
The Mickey
Član
 
Član od: 2.5.2008.
Poruke: 64
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku The Mickey
Određen forumom Re: Moto G5s Plus ili Samsung J7 Pro 2017

Citat:
LIMAN kaže: Pregled poruke
To ti je zajednički projekt Xiaomija i Google.U suštini to je verzija Mi5 telefona sa čistim androidom a slabijim procesorom.Dosta je hvaljen i po našim forumima.Mislim da mu je jedina mana u odnosu na J7 kamera,ali se to odnosi uglavnom na slike pravljene u lošijem osvetljenju.Verovatno nije neka ogromna razlika.Prednost mu je svakako čist android.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Kamera mi nije toliko bitna, a cini mi se da je taj -mi a1- bolja opcija kad pogledam ostale specifikacije... e sad ne znam kojeg je kvaliteta u globalu..nisam imao prilike da se susretnem sa tim modelima..
inace na kp mu je i cena nesto manja, ali mala je razlika..
sad se dvoumim koja opcija je bolja...
The Mickey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2017, 8:57   #6
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Moto G5s Plus ili Samsung J7 Pro 2017

Citat:
The Mickey kaže: Pregled poruke
Sada nesto gledam, postoji i Xiaomi Mi A1 koji je sa slicnom cenom ali je noviji od J7, ima jaci procesor, vise rama.. pitanje je koji je kvalitet.. nisam upucen bas..
Kvalitet je odličan. U tom smislu Xiaomi ne zaostaje za bilo kojim renomiranim proizvođačem. Mnogo je ljudi pokupovalo njihove telefone u zadnjih par godina uključujići i mene, utisci su vrlo pozitivni.

U principu i Mi A1 i J7 Pro su jako dobri telefoni. Xiaomi je nešto brži, više rama i ima taj čist android (kome je stalo do toga). Samsung ima AMOLED ekran, nešto jaču bateriju... nije laka odluka ali ne možeš puno da pogrešiš jer su oba odlična.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
The Mickey (25.11.2017)
Stara 25.11.2017, 13:29   #7
припjat
Član
 
Član od: 29.3.2017.
Lokacija: Zerbishe Republik
Poruke: 241
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Moto G5s Plus ili Samsung J7 Pro 2017

S obzirom da ces ga koristiti preko 2/3god bolji ti je samsung. Bolji je kvalitet. Ljude koje ja poznajem,duze koriste samsung (cak i 5god),dok oni koji koriste druge tel-ove imaju probleme posle garancije ili posle nekog vremena. Jednostavno pocnu bagovati. Ja imam LG G5 i poceo mi je strasno bagovati u poslednje vrijeme. Dzaba fabricko vracanje.
припjat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2017, 15:21   #8
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Moto G5s Plus ili Samsung J7 Pro 2017

Bas je Samsung problematican posle odredjenog perioda, uvek sahrane starije telefone losim azuriranjima.
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2017, 17:37   #9
The Mickey
Član
 
Član od: 2.5.2008.
Poruke: 64
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku The Mickey
Određen forumom Re: Moto G5s Plus ili Samsung J7 Pro 2017

Svestan sam da mnogo trazim.. da li ce telefon trajati 2-3 godine ili vise zavisi od mnogo faktora... Evo moj samsung s3 "radi" vec 5 god... poceo je odavno da baguje, tj. koci na najobicnijim stvarima, ali sad je poceo i da blokira pa moram nekoliko puta na dan da mu vadim bateriju kako bih ga ponovo ukljucio..

elem... sto se tice mog izbora izmedju Mi A1 i J7, vise sam naklonjen samsungu iz razloga sto mi malo jaci procesor i vise rama kod A1 nije potrebno jer ne igram igrice na telefonu, kod J7 je malo sporiji procesor sa amoled ekranom, pa ce mi ujedno i baterija duze trajati... inace ima i veci kapacitet baterije, sto je jos jedan plus. Sam izgled tj. dizajn kod J7-ice mi se vise svidja, pa cu se najverovatnije odluciti za samsungov model... pa koliko traje...traje..

hvala svima na savetima.
The Mickey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2017, 21:53   #10
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Moto G5s Plus ili Samsung J7 Pro 2017

Citat:
припjat kaže: Pregled poruke
S obzirom da ces ga koristiti preko 2/3god bolji ti je samsung. Bolji je kvalitet. Ljude koje ja poznajem,duze koriste samsung (cak i 5god),dok oni koji koriste druge tel-ove imaju probleme posle garancije ili posle nekog vremena. Jednostavno pocnu bagovati. Ja imam LG G5 i poceo mi je strasno bagovati u poslednje vrijeme. Dzaba fabricko vracanje.
Lolčina, ovaj post nema veze sa vezom. Svi telefoni uspore posle nekog vremena zbog degradacije performansi eMMC/flash/zovi ih kako hoćeš modula mada je kod novijih uređaja taj problem daleko manje izražen. Takođe, aplikacije i OS jedu sve više RAM memorije i multitasking je sve prisutniji tako da sama hardverska ograničenja telefona dovode do usporenja.
To da li će se telefon pokvariti nakon garantnog perioda je samo sreća/nesreća.
Koristio sam Moto G skoro pune 3 godine, telefon je radio kao prvog dana s tim što je očigledno bilo problema zbog nedostatka RAM-a. Čak je i baterija bila u odličnom stanju. S druge strane, znam gomilu ljudi kojima su brendirani telefoni tipa Samsung, LG i slični počeli da, kako ti kažeš, "baguju" posle godinu dana jer jednostavno ne možeš da im dokažeš da ne treba da koriste cleanere, da ne treba da instaliraju šta stignu i da moraju da paze šta rade sa telefonom.

Znaš kada bih zamenio moj RN4 sa 4000 mAh i 3GB RAM-a za J7 sa 2GB RAM-a i 3300 mAh, a pritom znam da taj J7 košta 50-60e više?
Nikada.

A ti ljudi što koriste smartfon 5 godina definitivno spadaju u korisnike koji telefon koriste samo za SMS i pozive. Da mi sad daš high-end telefon od pre 5 godina za day-to-day use počupao bih sebi svu kosu sa glave. I to ti kažem ja koji telefone, uglavnom, menjam na 2-3 godine, znači ne menjam nikada jer "me je smorio telefon koji trenutno imam".
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2017, 23:57   #11
shonee
Član
 
Član od: 7.8.2011.
Lokacija: Dembelija
Poruke: 433
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 56 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Moto G5s Plus ili Samsung J7 Pro 2017

J7 pri bi vrlo lako mogao da ima mediatek ili exynos cipset. Ako je mediatek obidji ga u širokom luku, čisto zbog toga što ako ikada poželiš da ubacis custom ROM Taj film nećeš gledati. E sad ne znam kako stvari stoje sa exynos cipsetom to neka neko drugi kaže.
shonee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2017, 1:32   #12
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Moto G5s Plus ili Samsung J7 Pro 2017

Mediatek valjda ograničen na 4Gb rama ali je brz i pouzdan.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2017, 13:37   #13
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Moto G5s Plus ili Samsung J7 Pro 2017

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Mediatek valjda ograničen na 4Gb rama ali je brz i pouzdan.

Ova tvrdnja nema veze s mozgom. Postoje MTK procesori koji su upareni sa 6 i više gb rama gdje nikakvih problema nema. Snapdragon je imao više sigurnosnih rupa nego MTK, iako ima veći razvojni potencijal za custom kernele, a u stopu se oba prate po kvalitetu.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2017, 17:32   #14
shonee
Član
 
Član od: 7.8.2011.
Lokacija: Dembelija
Poruke: 433
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 56 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Moto G5s Plus ili Samsung J7 Pro 2017

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Mediatek valjda ograničen na 4Gb rama ali je brz i pouzdan.
Ne znam samo odakle ti ta ideja? Rekao sam da izbegava mediatek jer oni i custom romovi ne idu zajedno, milsim da je slično sa exynos ali nisam siguran. Upravo mi zabagova telefon sa mediatek cipsetom dok sam ovo pisao 😂
shonee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Seagate kupuje Samsung za 1.375 milijardi $ ivanza Nosači podataka 3 20.4.2011 11:48
Samsung F4 big bug! ivanza Nosači podataka 0 28.2.2011 9:49
Asus ili Samsung alminr32 otpaTci 4 12.2.2011 3:16
Best buy: Htc Desire, Htc Desire HD, Htc HD2, Samsung Galaxy s ili Samsung Wave Elena Stojanovic Aparati i oprema 13 25.1.2011 15:50
Samsung SH-S203B best buy SATA DVD Master Neo ŠDK - Nosači podataka 5 9.2.2008 13:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com