Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.5.2007, 15:00   #1381
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Guild Wars

(knedla u grlu)....... Uhh......ovaj..... nisam bas mislio da ima toliko mesmera, medju vama......ovaj......vi ste svi fini ljudi......mislim mesmeri.....mislim.....nema ljutnje..... jel tako.... sto ste svi tako namrgodjeni..... ovaj...... MENE CE MOJ W/Mo da sacuva od vas ih prljavih mesmerskih trikova... HAHAHAHA.... ta ce te sad?!! HA!

Salu na stranu, ne mislim da su mesmeri idioti(niste valjda mislili da sam ozbiljan!), naprotiv, ono malo sto sam se okusao u PvP pokazali su se kao veoma nezgodni protivnici za koje postoje samo 2 resenja: ili brz napad ili ne.

Kao drugo... na ovaj nacin sam privukao paznju mesmera, pa ako je neko zainterseovan za ovu opremu , neka se javi(zaista prodajem jeftino).

Sad ozbilljno: Da li neko ima, a da mu ne treba neki dobar mac ili stit, stvarno mi trebaju, da kupim(trenutno zbog nedostatka kesha na rate) ili da se menjamo.
Za likove sa foruma(pogotovo clanove saveza) davacu zaista jeftino, ako nekom je hitno i za dzabe, prvenstveno likovima koji su mi pomogli na pocetku sa savetima i opremom(mislim da su to bili Ice-Man..... i jos neko.... ne mogu da se setim, ko mi je ono bese pozajmio stit.... e da me ubijete ne mogu da se setim )


Dva pitanja:
1. ozbiljno kakav je mesmer, mislim prvenstveno za PvE(ako bi ga kreirao za kampanju)? Nesto ljudi nisu odusevljeni njim(pogotovo za vece druzine, za razliku od Monka koga uvek rado prihvataju)
2. kreirao sam PvE Necromancera, a razmisljao sam da mu kao sekundarnu klasu pridruzim rendzera(samo zbog peta). Da li je to dobra kombinacija? Ako ima dobrih ljubimaca u Nightfallu, da nastavim sa njim(ovaj necro se uglavnom oslanja na summon skillove). Ili bi bilo bolje da napravim E/N(zbog energije).

Poz i hvala narode(ovaj....zasto me i dalje gledate namrgodjeno? Sale013,Nillaith.... zasto ostrite te nozeve, zasto me tako gledate? )
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2007, 15:13   #1382
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars

Hehe .. E ovako. Sto se tice mesmera... Procitaj sta je Enigma napisao nemam mnogo toga da dodam na njegovu izjavu. Oruzja za mesmera su vrlo jeftina.. Green oruzja za mesmera su max 5k.. I to da skaces od srece dok se macevi i stitovi vise cene.. Ja sta nadjem a da mi ne treba, prvo ponudim prijateljima sa frend liste, pa na guild chat i na kraju prodam nekome ako niko ne zeli dzabe sto se vrlo cesto desava... Uglavnom imacu te na umu za mac i stit. Mene najvise u GW-u nervira broj slotova. Trebali su za svaku klasu da naprave jedan slobodan.. A ovako sam u situaciji u kojoj moram da se oprostim od 2 klase u mom slucaju su to nazalost mesmer i assasin..
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2007, 15:47   #1383
Ice-Man
Veteran
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 1.076
Zahvalnice: 2.076
Zahvaljeno 574 puta na 229 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ice-Man
Određen forumom Re: Guild Wars

Citat:
Red Dragon kaže: Pregled poruke
MENE CE MOJ W/Mo da sacuva od vas ih prljavih mesmerskih trikova... HAHAHAHA.... ta ce te sad?!! HA!
Verovatno Empathy!
Ice-Man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2007, 16:26   #1384
Enigma
Član
 
Član od: 3.7.2006.
Poruke: 78
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars

Citat:
Red Dragon kaže: Pregled poruke
Dva pitanja:
1. ozbiljno kakav je mesmer, mislim prvenstveno za PvE(ako bi ga kreirao za kampanju)? Nesto ljudi nisu odusevljeni njim(pogotovo za vece druzine, za razliku od Monka koga uvek rado prihvataju)
2. kreirao sam PvE Necromancera, a razmisljao sam da mu kao sekundarnu klasu pridruzim rendzera(samo zbog peta). Da li je to dobra kombinacija? Ako ima dobrih ljubimaca u Nightfallu, da nastavim sa njim(ovaj necro se uglavnom oslanja na summon skillove). Ili bi bilo bolje da napravim E/N(zbog energije).

Pod 1:
Postoji mit da mesmeri nisu dobri za PvE, a koji uglavnom sire i prihvataju igraci koji ili ne znaju ili nece da znaju mnogo o samoj profesiji. Ako kreiras mesmera nemoj se iznenaditi u slucaju da ti neko pocne pametovati kako je mesmer PvP profesija.

Postoji i istina da od pojave heroja i zbog koje kakvih idiota mnogo iskusnih igraca ili igra sa prijateljima ili sa clanovima guild-a ili se na kraju krajeva odlucuje za hero-hench kombinaciiju. Jos tome dodaj onaj, gore navedeni mit pa ce ti biti jasno koliko si pozeljan u PuG timu. Ovo bar vazi za one koji igraju na Americkim serverima, mada koliko me sjecanje sluzi nije mnogo bolje bilo ni na Evropskim serverima.

Pod 2:
Ja uvijek volim da kazem - igraj sto ti srcu drago. Mozda nece biti nesto posebno efikasno ali bitno je da uzivas u onome sto radis a ne da robujes nekim izmisljenim standardima.
Na drugu stranu, ako hoces efektivan "MM build" onda je tradicionalno "monk" bio cest izbor od strane MMs, a zarad vjestina kao sto je Heal Area.
Opet, iskren da budem, imao sam prilike da vidim ljude kako igraju MM build i sa Ne/Ra (sa "ljubimcem") i po njihovim komentarima to je bio veoma korektan build. Ja licno nisam ljubitelj te kombinacije ali to sam ja i to ne znaci da Ne/Ra nije zabavan ili korisan kombo.

I za kraj, ako ti treba mac ja imam u "skladistu" jedan koji je - 15-22/req9/+inscription slot.
Mozda nije nesto ljep ali ako imas neku inscription (kao mozda od 10^50 do 15^50 - nije velika razlika) sasvim ce ti korektno odraditi posao.
Ako si zainteresovan ostavi mi tvoj IGN ili ovdje ili preko PM. Ja licno ne volim da ostavljam IGN u forumima posto i onako rijetko kada mogu na miru da igram.

Pozdrav,

E.
Enigma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2007, 18:32   #1385
6am3 Fana71c
Veteran
 
Član od: 13.1.2006.
Poruke: 887
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 45 puta na 34 poruka
Cool Re: Guild Wars

@ Red Dragon - javi se pa cemo videti sta mozemo naci, dacu ti neki mac i stit sa heroja posto Kossa iovako nikad ne koristim...

Sto se ostalih tice, treba mi inscripable Fellblade, bilo kakav... znaci moze i da bude high req, i da ima bezveze modove, ne mora biti ni max dmg... s obzirom da cu da je modujem da bude caster weapon Tako da, ako neko ima nek se javi, pa da sredimo nesto
6am3 Fana71c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2007, 19:07   #1386
Nillaith
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Poruke: 518
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 60 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars

Ma, mitovi i gluposti Priznajem da sam izabrala Mesmera cisto zbog izgleda, da ne kazem maske, ali ja uvek radim takve gluposti... npr. izaberem Elfa u Morrowindu i onda vitlam macem umesto da bacam spellove
Takodje sam izabrala Mesmera ZBOG spellova, zato sto mislim da je vreme da se okanem onakvih ^ gluposti i zato sto, hmm, pa drugaciji su

Za sad mi nista ne fali, no mozda sam imala srece da zapadnem u guild gde su svi spremni da pomognu. A ako se negde zapne, zna se... ko nema u inventoryju, ima u nogama

Za sada samo uzivam u igri, bez nekih ciljeva i nerviranja. Napravi jednog Mesmera, pa vidi da li ti odgovara ili ne
Nillaith je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2007, 23:05   #1387
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars

Da li bi neko mogao da mi kaze koja secondary profesija ide dobro uz assasina?
Sad imam kao sec Necro, ali mi nije nesto,pa cu da promenim posto uskoro dobijam tu misiju.Ja bi licno za sec uzeo Mesmera,ali sam n00bina pa ne bi build da si zeznem.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2007, 23:32   #1388
GaleOm
Veteran
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 808
Zahvalnice: 350
Zahvaljeno 268 puta na 153 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars

Ako si A/N i nemas nekog iskustva sa igrom probaj ovaj build : OwRTU0u+15/1/4fuMBID7gB0AA
imas dva prosta lanca napada jedan neka ti bude na tasterima 1,2,3 4 ostavi za Shadow Refuge, a drugi na F1,F2,F3. Lakse ce da ti bude za igru a i navikavaces se da koristis tastere za aktiviranje skilova umesto misa. F4 je u ovom buildu za Animate Flash Golem sto je jedni N skil i njega mozes da zamenis kada promenis profesiju, a ako stavis Rez Sig bice ti cist A build.
GaleOm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2007, 9:56   #1389
Telepatic
Starosedelac
 
Član od: 26.8.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 714
Zahvaljeno 204 puta na 119 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Telepatic
Određen forumom Re: Guild Wars

I jel dobra sekundarna za archera necromancer? (A/N)
Telepatic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2007, 10:12   #1390
ljubo-exyu
Veteran
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: http://guildwars.pr0gamers.net
Poruke: 532
Zahvalnice: 289
Zahvaljeno 144 puta na 88 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars

Citat:
donator99 kaže: Pregled poruke
Da li bi neko mogao da mi kaze koja secondary profesija ide dobro uz assasina?
Najbolja i najcesca kombinacije je A/W.
ljubo-exyu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2007, 10:48   #1391
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars

Citat:
GaleOm kaže: Pregled poruke
Ako si A/N i nemas nekog iskustva sa igrom probaj ovaj build : OwRTU0u+15/1/4fuMBID7gB0AA
imas dva prosta lanca napada jedan neka ti bude na tasterima 1,2,3 4 ostavi za Shadow Refuge, a drugi na F1,F2,F3. Lakse ce da ti bude za igru a i navikavaces se da koristis tastere za aktiviranje skilova umesto misa. F4 je u ovom buildu za Animate Flash Golem sto je jedni N skil i njega mozes da zamenis kada promenis profesiju, a ako stavis Rez Sig bice ti cist A build.
eeer...ovo OwRTU0u+15/1/4fuMBID7gB0AA mi lici kao neka Nemacka poruka sa Enigme...Ne koristim misa za aktiviranje skillova,samo tastaturu.Shadow Refuge ne koristim zasad posto mi je shadow arts na 1.Critical Strikes i Dagger Mastery su sad na max,ovo ostalo uopste nisam dizao.Umesto Shadow Refugea koristim Criticall Defense.Golema nemam,mada sam ga 2 video .
Nisam shvatio ovo za F1,F2,F3,F4 ja sam misilio da se sa tim menjaju oruzja .Ali moje pitanje je bilo za koju sec profesiju da se odlucim a ti si mi dao Tips&Tricks .Vidim jedan covek je preporucio Warriror,ali sta bi sa tim dobio?Primary ne dobijam,a shtitove ne mogu da koristim posto mi wpn dual wielded.Posto sam 91.5674% siguran da gresim molim vas(once again...)
za pomoc.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2007, 11:51   #1392
GaleOm
Veteran
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 808
Zahvalnice: 350
Zahvaljeno 268 puta na 153 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars

Otvoris NotePad pa u njemu prekopiraj OwRTU0u+15/1/4fuMBID7gB0AA i snimi gde su ti skill templates u GW folderu pod koji hoces imenom i kada budes otvorio igru imaces taj noob build(ako ti nije jasno otvori neki template iz tog foldera da vidis kako izgleda). Svi atributi ce da ti budu podeseni samo kupi neki skil ako ga nemas(umesto golema stavi Resseruction Signet). Ovo F1-F4 sam mislio da prebacis da ti se tu aktiviraju skilovi, ne moras ali mislim da je tako lakse.
Primarne atribute imas samo kod Glavne profesije ne i kod sekundarne.
GaleOm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2007, 12:30   #1393
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars

Ma ja sam mesmera uzeo zato što su mi ostali likovi ili bezveze ili ih moj brat koristi (elementalist ). Kad sam imao prošlog mesmera (bio je skoro lvl20) nisam uopšte imao problema da nađem party za misiju.

Sinoć sam ja jednim mesmerom isfarmao čitav Northalnds (Presearing) bez nekih posebnih problema. Ja lvl10 i on/ona lvl9.

Mesmer ti je dobar koliko i ostali likovi, samo moraš da znaš da igraš sa njime i da dobro razradiš taktiku.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2007, 17:20   #1394
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars

Moram da pitam jos nesto...
Koja je razlika izmedju Skill poena i Atribut poena ako je uopste ima?
I kako se dobijaju Atribut poeni nakon dostizanja lvl20?
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2007, 19:14   #1395
6am3 Fana71c
Veteran
 
Član od: 13.1.2006.
Poruke: 887
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 45 puta na 34 poruka
Cool Re: Guild Wars

Citat:
donator99 kaže: Pregled poruke
Moram da pitam jos nesto...
Koja je razlika izmedju Skill poena i Atribut poena ako je uopste ima?
Skill poeni ti sluze pri kupovini skilova, jer svaki skill "zauzima" jedan skill poen. Dobijas ih najvise preko levelovanja, mada pojedini questovi nude skill poen kao nagradu (izmedju ostalog) Pri pocetku ih imas malo, i zato ne mozes odma na pocetku da kupis sve moguce skilove, ali ces moci kasnije, kako budes napredovao, jer ce ti se gomilati sve vise tih poena.

Citat:
donator99 kaže: Pregled poruke
I kako se dobijaju Atribut poeni nakon dostizanja lvl20?
Nikako... Ako se samo levelujes dobices sve ukupno 170 atribut poena koje mozes rasporediti kako zelis. Usput ces imati priliku da uradis i dva questa koji ti donose dodatnih 30 at. poena (15 svaki).... I to je to. Posle toga ti ostaje samo da stavis rune-ove kojima ces iscediti jos koji poen vise na odredjeni atribut, i da krenes u akciju
6am3 Fana71c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku 6am3 Fana71c na korisnoj poruci:
donator99 (19.5.2007)
Stara 19.5.2007, 19:14   #1396
Enigma
Član
 
Član od: 3.7.2006.
Poruke: 78
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars

Citat:
donator99 kaže: Pregled poruke
Moram da pitam jos nesto...
Koja je razlika izmedju Skill poena i Atribut poena ako je uopste ima?
I kako se dobijaju Atribut poeni nakon dostizanja lvl20?
Skill Points trosis kada kupujes Skills od Skill Trainer-a. Skill Points nemaju drugog znacaja.

Skill Point dobijes svaki put kada se level-ujes. Takodje primarni quest-ovi u Factions & Nightfall, kao i jedan tutorial quest u Prophecies ce te nagraditi sa Skill Points. Za kompletirane misije ces takodje da dobijes Skill Points mada ima male razlike izmedju Prophecies i druga dva GW nastavka.

Jednom kada potrosis Skill Point ne mozes ga povratiti i nanovo koristiti. Ovo ne treba da te brine posto ces ih vjerovatno "zaraditi" vise nego sto mozes da potrosis.


Attribute Points su vezani za atribute koje tvoj karakter posjeduje. Vrsta i naziv attributa ovisi o profesiji koju si izabrao/la za svog karaktera. Svaki atribut moze da se poveca do maksimalnih 16.
Svaki karakter moze da posjeduje maksimalnih 200 poena.

Za razliku od Skill Points, Attribute Points mogu da se premestaju, oduzmu i dodaju - naravno pod uslovom da si u nekoj od game outposts ili gradu.
U mission area mozes jedino da dodas neiskoriscene poene.

Pozdrav,

E.

EDIT & PS
Posto si nov igrac kupuj samo Skills koje planiras da koristis posto na pocetku neces imati pretjerano mnogo Skill Points. Sa vremenom i ako igras cesto doci ces u situaciju da neces imati na sta da ih koristis.
Enigma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Enigma na korisnoj poruci:
donator99 (19.5.2007)
Stara 20.5.2007, 1:11   #1397
Nillaith
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Poruke: 518
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 60 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars

Sto se Skillova tice, do sada sam kupila JEDAN i to samo zato sto ga nisam pokupila u questu kada sam imala priliku (u pitanju je Resurrection). Sve ostale sam dobila kroz raznorazne questove, a kada odem kod lika koji prodaje Skillove, jednostavno nema tog koji ne posedujem.
Trenutno mozda jedan, ali verujem da cu i taj naci u skorije vreme. :]

Jos uvek nisam lvl20, ali Atribut poene ionako rasporedjujes kad i kako tebi odgovara. Ne verujem da bi trebali da ti predstavljaju probleme.
Nillaith je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2007, 12:42   #1398
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars

Brzo je levelovanje u GW, igro sam sad Factions i izlevelovo sam Assasina na lvl20 za 5 dana.Sad sam poceo Monka/Mesmera ali u Prophocies i ide dosta sporije mada ne znam zasto lakse ovde nalazim ekipu(ne vezano za profesiju)
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2007, 14:36   #1399
Irondacha
Veteran
 
Član od: 20.5.2007.
Lokacija: Lemi livo skodi
Poruke: 695
Zahvalnice: 128
Zahvaljeno 74 puta na 60 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Irondacha
Određen forumom Re: Guild Wars

Citat:
Nillaith kaže: Pregled poruke
Sto se Skillova tice, do sada sam kupila JEDAN i to samo zato sto ga nisam pokupila u questu kada sam imala priliku (u pitanju je Resurrection). Sve ostale sam dobila kroz raznorazne questove, a kada odem kod lika koji prodaje Skillove, jednostavno nema tog koji ne posedujem.
Trenutno mozda jedan, ali verujem da cu i taj naci u skorije vreme. :]

Jos uvek nisam lvl20, ali Atribut poene ionako rasporedjujes kad i kako tebi odgovara. Ne verujem da bi trebali da ti predstavljaju probleme.
da steta sto u nightfall ne dobijas skillove kao nagradu za kvestove,nego dobijes malo vecu kolicinu na pocetku,a dalje se snalazis
Irondacha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2007, 14:36   #1400
Irondacha
Veteran
 
Član od: 20.5.2007.
Lokacija: Lemi livo skodi
Poruke: 695
Zahvalnice: 128
Zahvaljeno 74 puta na 60 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Irondacha
Određen forumom Re: Guild Wars

e da zaboravih-WOW sux
Irondacha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
guild wars, mmorpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Guild Wars pitanja primeyuri Mrežne igre 288 27.11.2009 17:47
Guild Wars - Internet konekcija?! eXtreme Role-Play 12 25.9.2006 8:24
..opet Guild Wars... bizent Mrežne igre 6 18.4.2006 7:55
Traze se Guild Wars PvP igraci GaleOm Mrežne igre 0 12.4.2006 11:35
neka pitanja o Guild Wars... barjaktar Mrežne igre 6 11.4.2006 18:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com