Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Grafika

ŠDK - Grafika Saveti u vezi sa kupovinom video karti i monitora

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.8.2012, 15:12   #1
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom TV ili monitor?

Ne ide vise da guram 17" 4:3 monitor. Da se bar mogu nabaviti filmovi za stari "kvadratasti" standard (pustanjem kojih ne bi imao crne strafte iznad i ispod videa, koje uzimaju do 50% ekrana), pa i da razmislim.... ovako, dvoumim se izmedju kupovine novog, dosta veceg monitora, ili televizora na koji bih prikacio pc.
tv bi bio do 30-35k dinara i obavezno 32", da konacno ne moram da ga vucem vise na prednju ivicu stola kada resim da gledam tv sa kreveta, oko 1,5-2 metra daljeg od stolica za komp.
na strani monitora je, bar se meni cini, samo dosta manja cena? nazalost, tesko da bih nasao neki dovoljno veliki, i tesko da se tv kartica koju vec imam moze porediti sa tv-om...

ako je bitno, tv kartica je leadtek winfast tv2000xp rm, a grafa koju imam je ati radeon hd2600pro 256 (+256) mb... ukoliko se uzima tv, nisam siguran na koje stvari bih morao da obratim paznju, pre svega zbog povezivanja?

iako ih volim, ne smeta mi da igre guram na nesto nizoj rezoluciji.

eto, jos uvek se ne dvoumim izmedju nekolicine modela ili brendova, na vreme sam prvo pitao strucnije od sebe.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2012, 15:23   #2
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: TV ili monitor?

ja bih kupio TV jer oni obicno imaju bolji panel (u smislu kontrasta, vidljivog ugla i boja)
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku orange47 na korisnoj poruci:
polarnimeda (22.8.2012)
Stara 22.8.2012, 15:59   #3
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: TV ili monitor?

Citat:
orange47 kaže: Pregled poruke
ja bih kupio TV jer oni obicno imaju bolji panel (u smislu kontrasta, vidljivog ugla i boja)
hehe, i ja sam pre za to.. doduse, nadao sam se konkretnijem predlogu, tipa koji brend, model, na sta da obratim paznju, sta treba da ima, koja rezolucija dolazi u obzir, da li je neki odziv preslab, kakav input mora da ima sa obzirom na moju karticu... itd..
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2012, 17:19   #4
Djuro
Član
 
Član od: 6.4.2012.
Poruke: 314
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: TV ili monitor?

Pa za 30 -35k nemas bas izbor dobrih TV-ova koji bi dobro sluzili kao monitor. Oko 40k na akciji moze da se nadje.
Posto ce ti sluziti kao monitor mora biti fullHD (1920*1080), da je samo tv mogao bi da prodje i HD ready za 32"(1366*768).
Ovako pretrazi sve prodavnice TV i gledaj gde god ima akcija poznatih marki Sony, Samsung, Panasonic, Philips, Sharp, Toshiba, LG i ako ima 32" full HD do 35k uzimaj. Fox, Vivax, Grundig... zaobidji
Pozeljno je da ima hdmi.

Ja recimo imam Sony 32bx400 i lepse mi je gledati i raditi na mom BenQ od 24.

Ono sto ni u kom slucaju nemoj uzimati TV od 24" ili 26", jer imam par ortaka koji su to uzeli i kao monitor su jako losi.
Djuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Djuro na korisnoj poruci:
polarnimeda (22.8.2012)
Stara 22.8.2012, 17:22   #5
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: TV ili monitor?

Bilo bi poželjno da TV ima 1-na-1 pixel mapping preko HDMI ako će se koristiti kao monitor.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
polarnimeda (22.8.2012)
Stara 22.8.2012, 17:44   #6
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: TV ili monitor?

Citat:
Djuro kaže: Pregled poruke
Pa za 30 -35k nemas bas izbor dobrih TV-ova koji bi dobro sluzili kao monitor. Oko 40k na akciji moze da se nadje.
Posto ce ti sluziti kao monitor mora biti fullHD (1920*1080), da je samo tv mogao bi da prodje i HD ready za 32"(1366*768).
Ovako pretrazi sve prodavnice TV i gledaj gde god ima akcija poznatih marki Sony, Samsung, Panasonic, Philips, Sharp, Toshiba, LG i ako ima 32" full HD do 35k uzimaj. Fox, Vivax, Grundig... zaobidji
Pozeljno je da ima hdmi.

Ja recimo imam Sony 32bx400 i lepse mi je gledati i raditi na mom BenQ od 24.

Ono sto ni u kom slucaju nemoj uzimati TV od 24" ili 26", jer imam par ortaka koji su to uzeli i kao monitor su jako losi.
Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Bilo bi poželjno da TV ima 1-na-1 pixel mapping preko HDMI ako će se koristiti kao monitor.
ovo mi govorite jer mislite da je tv bolje resenje za datu situaciju, ili zato jer ja naginjem prema njemu? i, da li je radeon hd 2600pro karitca koju imam ok? iskreno, nemam mnogo pojma o bilo cemu. da li mogu da povezem komp na hdmi ulaz, i sta dobijam time, ili gubim ako ne mogu? jel moguce da kupim tv koji ni ne mogu da prikacim sa kompom?

i, zasto su tv-i od 26" losi? razmisljao sam i o njima, kao medjuresenju onoga sto zelim i para kojima raspolazem...

na kraju, sta je 1na1 pixel mapping, kako da znam da li ga monitor ima? pise u specifikacijama? jel ima neko neki model koji bi preporucio, monitora ili tv-a?
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2012, 18:08   #7
wega
Član
 
Član od: 19.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 223
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 69 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: TV ili monitor?

Za 35K moj predlog ti je TV LED Samsung ue32eh5000. Pošto na grafičkoj imaš dvi izlaz samo kupiš DVI-->HDMI kabl da bih ih povezao. Pošto DVI izlaz ne prenosi audio tj. zvuk trebaće ti još jedan kabal (mala banancica-->činč) koji ćeš da ubodeš u zvučnu sa jedne i u TV na drugoj strani
wega je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku wega na korisnoj poruci:
polarnimeda (23.8.2012)
Stara 22.8.2012, 22:08   #8
Djuro
Član
 
Član od: 6.4.2012.
Poruke: 314
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: TV ili monitor?

Citat:
wega kaže: Pregled poruke
Za 35K moj predlog ti je TV LED Samsung ue32eh5000[/
Gde ima taj TV kod nas za 35k?

HDMI ti treba da bi mogao digitalno da povezes komp sa TV-om, i ako budes jednog dana uveo digitalnu televiziju da mozes da prikljucis.
Ja komp sa mojim sony 32bx400 povezujem preko obicnog vga kad igram pes i zadovoljan sam.

Nisam te pitao da li imas kablovsku ili zemaljsku televiziju?
Ako imas zemaljsku moj savet ti je da kupis neki monitor od 22" za 10k, i sacekas godinu dana da se pojave TV sa DVB-t2 tunerom.
Ako imas kablovsku onda te to ne zahvata.

Za 35k tj oko 300 evra, 32" i Full HD i da ima HDMI i da je poznat brend jedino sam ovo nasao
LG 32lk430 320 evra
TOSHIBA 32LV833H 314 evra
moj je ovaj, pa ako hoces da uporedis k-ke
Djuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Djuro na korisnoj poruci:
polarnimeda (23.8.2012)
Stara 23.8.2012, 3:43   #9
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: TV ili monitor?

hvala svima. drago mi je da ima i do 35k nesto da valja i da se uklapa
samo jos jedno pitanje, sta mislite o monitoru 27", full hd, samsung.. to mu dodje oko 10k jeftinije skoro... jedino se bojim da tv moze biti problem, preko kartice?

hmm, moze jos jedno pitanje.. monitor koji imam mi nekad blaaaago treperi.. u pitanju je 17" philips lcd.. cini mi se da ima veze sa strujom, odnosno strujnim krugom... refresh rate je inace podesen na najvisi nivo (75hz), a rezolucija nije najvisa, vec je 1024 umesto 1280 (to blago "igranje boja" je tada izrazenije)...
kakogod, kakve su sanse da ovaj problem bude i sa tv-om? :/

@wega
pa tv ima svoj zvucnik, a ja imam zvucnike valjda od kompa za sve ostalo?
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2012, 11:23   #10
Red_Devil_89
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.11.2010.
Poruke: 3.378
Zahvalnice: 321
Zahvaljeno 941 puta na 899 poruka
Određen forumom Re: TV ili monitor?

Citat:
hmm, moze jos jedno pitanje.. monitor koji imam mi nekad blaaaago treperi.. u pitanju je 17" philips lcd
To moze da se desi kada je monitor prikljucen preko d-sub(vga) izlaza, prilikom savijanja kabla dolazi do malih smetnji, pa probaj da pomeris malo taj kabl. Kod digitalne veze(DVI, HDMI,...) nema smetnji.
Red_Devil_89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2012, 12:01   #11
wega
Član
 
Član od: 19.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 223
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 69 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: TV ili monitor?

Citat:
Djuro kaže: Pregled poruke
Gde ima taj TV kod nas za 35k?
Imaš nekoliko pouzdanih ljudi koji uvoze Samsung iz Mađarske (jer se isti tamo proizvodi i cene su im dosta niže). Pogledaj na sajtu Kupujem-prodajem. Ja sam preko njih pre nekoliko dana pazario samsung ue40es5500 za skoro 160e jeftinije nego li je njegova cena kod nas.
wega je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2012, 12:47   #12
Djuro
Član
 
Član od: 6.4.2012.
Poruke: 314
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: TV ili monitor?

Citat:
wega kaže: Pregled poruke
Pogledaj na sajtu Kupujem-prodajem. Ja sam preko njih pre nekoliko dana pazario samsung ue40es5500 za skoro 160e jeftinije nego li je njegova cena kod nas.
To pouzdano okaci macku o rep. Ne sumnjam da je to nov televizor i istih k-ka kao kod nas (ako ne i boljih npr.iz Velike Britanije mozes uvesti sa DVB-T2), ali tu je problem garancija. Kakavu ti on garanciju moze pruziti??
Da ne bude zablude i ja sam na slican nacin pre 5 godina kupio televizor i kasnije prodao, i nije bilo probema. Al imam prijatelja koji je isto kupio i pocela mu se gubiti slika, covek koji mu je prodao, dosao uzeo televizor i rekao da ce ga zameniti u Madjarskoj i doneti nov, nije video ni stari ni novi ni novac.
Ja ovak nacin kupovina preporucujem samo hrabrim.

Citat:
monitor koji imam mi nekad blaaaago treperi
Ako je na produznom kablu, on moze biti problem, meni se to desavalo sa mojim BenQ2411HDA. Proveri tak osto ces monitor prikljuciti direktno u zid, ako ne treperi kupuj pravi produzni sa prednaponskom zastitiom.
Djuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2012, 14:14   #13
wega
Član
 
Član od: 19.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 223
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 69 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: TV ili monitor?

Citat:
Djuro kaže: Pregled poruke
To pouzdano okaci macku o rep. Ne sumnjam da je to nov televizor i istih k-ka kao kod nas (ako ne i boljih npr.iz Velike Britanije mozes uvesti sa DVB-T2), ali tu je problem garancija. Kakavu ti on garanciju moze pruziti??
Da ne bude zablude i ja sam na slican nacin pre 5 godina kupio televizor i kasnije prodao, i nije bilo probema. Al imam prijatelja koji je isto kupio i pocela mu se gubiti slika, covek koji mu je prodao, dosao uzeo televizor i rekao da ce ga zameniti u Madjarskoj i doneti nov, nije video ni stari ni novi ni novac.
Ja ovak nacin kupovina preporucujem samo hrabrim.
Ne može da se isključi rizik 100%. Ali ima nekoliko ljudi koji na veliko uvoze Samsung televizore iz Mađarske i koji su do sada prodali na stotine primeraka ljudima po celoj Srbiji. U pitanju su razni modeli od po par stotina do nekoliko hiljada evra. Ja sam lično odluku da ovako pazarim TV doneo čitajući prethodna iskustava drugih ljudi i nekoliko puta razgovarajući lično sa ljudima koji iste televizore donose. Nima je cilj da zarade ali i da se tim poslom bave što duže (naručito što je sve legalno) jer Samsung-ova fabrika neće sutra da se zatvori i samsung televizori će biti uvek jeftiniji u Mađarskoj nego kod nas.
wega je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2012, 3:40   #14
BMLW
Starosedelac
 
Član od: 21.5.2010.
Lokacija: Svetski putnik
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 429 puta na 407 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku BMLW
Određen forumom Re: TV ili monitor?

S obzirom da ih Jabučari sad rebnuli za milijardu, možda se i zatvori .

Šalu na stranu, to su uređaji koji svakako nisu jeftini, ne bi se ja igrao sa garancijom, bolje stisnuti zube ili sačekati malo i biti siguran šta se uzima. Druga je stvar ako imaš nekog ko će da nosi na servis, pošto mislim da Samsung nema world wide garanciju.
BMLW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2012, 3:54   #15
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom

A sto ne bi imao kad ima oredstavnistva svuda..Gde god je ovlasceno predstavnistvo moze se raspitati za ww garanciju. Recimo od nasih suseda severnih bez problema se ostvaruje koliko sam upoznat

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2012, 9:28   #16
wega
Član
 
Član od: 19.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 223
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 69 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: TV ili monitor?

Citat:
BMLW kaže: Pregled poruke
S obzirom da ih Jabučari sad rebnuli za milijardu, možda se i zatvori .

Šalu na stranu, to su uređaji koji svakako nisu jeftini, ne bi se ja igrao sa garancijom, bolje stisnuti zube ili sačekati malo i biti siguran šta se uzima. Druga je stvar ako imaš nekog ko će da nosi na servis, pošto mislim da Samsung nema world wide garanciju.
Ovlašćeni samsung servisi u Srbiji, za sada, ne priznaju world wide garanciju (iako bi trebali). Što se tiče ljudi koji dovoze televizore iz Madjarske priča je sledeća:
Ako vam se televizor pokvari u prvih mesec dana, stigne već pokvaren ili sa nekim oštećenjem samo ga vratite i odmah dobijete drugi bez čekanja. Ako se nešto pokvari nakon prvih mesec dana u periodu od naredne 2 godine pošaljete televizor prodavcu od koga ste ga kupili kurirskom službom a onda ga on nosi na reklamaciju u Madjarsku. Snosite troškove samo kurirske službe.
wega je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2012, 4:51   #17
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: TV ili monitor?

ljudi, igrom prilika jos nisam uzeo ni monitor ni tv pa se jos jednom vracam na ovo pitanje... odnosno na vise njih...

1- da li je 32" previse za televizor koji ce mi sluziti i kao monitor na udaljenosti od 1 metra.

2- da li je full hd obavezna stavka posto ce mi tv biti i monitor u slucaju 32", odnosno 26/27", ili i hd ready moze da prodje (kapiram da ista rezolucija ne daje isti efekat na monitoru i na tv-u?)

3- da li moze predstavljati problem sto zelim da mi, kada koristim komp, zvuk stize sa 5.1 zvucnika koje vec imam..

4- koji ulaz tv mora da ima, i da li treba da se klonim neke marke/modela, ili pre svega, specifikacije

hvala unapred!
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2012, 7:28   #18
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.252
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.131 puta na 842 poruka
Određen forumom Re: TV ili monitor?

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke

1- da li je 32" previse za televizor koji ce mi sluziti i kao monitor na udaljenosti od 1 metra.
Mislim da je to prevelika povrsina za gledanje sa metar razdaljine i sigurno ce ti u pocetku biti tesko da se naviknes. Meni je bilo potrebno par nedelja da se naviknem na prelazak sa Samsung 940nw (19") na Dell U2311H (23") pa sam zato siguran da ni tebi ne bi prijao prelazak sa 17" na 32". Moguce je da se vecina ljudi na forumu nece sloziti sa ovim sto sam napisao ali moje licno misljenje je da nije potrebno kupovati monitore vece od 24" pa na osnovu toga ti savetujem da ustedis pare i uzmes Dell U2312hm za 18099din.

Poslednja ispravka: Acanen (25.10.2012 u 7:39)
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Acanen na korisnoj poruci:
polarnimeda (25.10.2012)
Stara 25.10.2012, 12:46   #19
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: TV ili monitor?

Citat:
Acanen kaže: Pregled poruke
Mislim da je to prevelika povrsina za gledanje sa metar razdaljine i sigurno ce ti u pocetku biti tesko da se naviknes. Meni je bilo potrebno par nedelja da se naviknem na prelazak sa Samsung 940nw (19") na Dell U2311H (23") pa sam zato siguran da ni tebi ne bi prijao prelazak sa 17" na 32". Moguce je da se vecina ljudi na forumu nece sloziti sa ovim sto sam napisao ali moje licno misljenje je da nije potrebno kupovati monitore vece od 24" pa na osnovu toga ti savetujem da ustedis pare i uzmes Dell U2312hm za 18099din.
kapiram to, ali kada se odaljim da gledam tv ili film, razdaljina je oko 3 metra, o tome se i radi... zelim da nesto bude i dovoljno veliko za tv a ne preveliko za monitor. bilo bi lepo otici malko dalje (vise) od zlatne sredine koja nisam siguran sta je.

ali neko mi vec napisan da je mozda bolje da se klonim velicina 26/27" u smislu samog kvaliteta tv-a, ali nisam siguran da li i kakve veze to moze ima...

btw ima odlican sajt koji mi daje solidnu sliku o razliku u velicinama ( http://www.displaywars.com/17-inch-4x3-vs-27-inch-16x9 ), ali i dalje tesko prelamam.. plus, tu su i ova preostala 3 pitanja iznad.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2012, 16:31   #20
Djuro
Član
 
Član od: 6.4.2012.
Poruke: 314
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: TV ili monitor?

Citat:
1- da li je 32" previse za televizor koji ce mi sluziti i kao monitor na udaljenosti od 1 metra.
Za TV nije malo, ali mozda je za monitor preveliko, jer sam par dana koristio moj sony32bx400 full hd i nije mi ugodno za citanje, sve ostalo ok, slova se vide, ali su citkija na monitoru

Citat:
2- da li je full hd obavezna stavka posto ce mi tv biti i monitor u slucaju 32", odnosno 26/27", ili i hd ready moze da prodje (kapiram da ista rezolucija ne daje isti efekat na monitoru i na tv-u?)
Za monitor od 32" neophodno je full hd, a ako koristis TV od 32" samo za televiziju moze da prodje i hd ready.

Citat:
3- da li moze predstavljati problem sto zelim da mi, kada koristim komp, zvuk stize sa 5.1 zvucnika koje vec imam..
Pretpostavljam da si hteo reci da zvuk stize na 5.1 zvucnike, tj ne zelis da koristis zvucnike na TV-u, kada ga koristis kao monitor. Ako je to, nikakav problem, cak vecina to i radi, ja kad koristim taj moj Sony, komp mi je i dalje povezan sa Sony mini linijom cije zvucnike koristim.

Citat:
4- koji ulaz tv mora da ima, i da li treba da se klonim neke marke/modela, ili pre svega, specifikacije
Treba da ima za antenu, audio in, HDMI (mada sad to ima 95%)
Po meni posto je razlika u ceni od poznatih marki (Sony, Philips, samsung, lg, sharp, toshiba, panasonic...) i manje poznatih (Qadro, Vox, adler, vivax...) nije bas prevelika, treba kupovati poznate marke. Dakle ako imas philips za 40k, po meni je glupo kupovati Vox od 35k.
Mada ima ljudi koji su kupovali i manje poznate marke i zadovoljni su.

Uzmi najjeftiniji 32" full hd, da ima hdmi (ako moze vise njih, pa jednog dana na njega prikacis konzolu, komp, hd plejer...), odziv <=5ms i da je poznate marke.
Djuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Djuro na korisnoj poruci:
polarnimeda (25.10.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Monitor do 150e? nes036 ŠDK - Osnovne komponente 6 6.10.2011 16:10
Monitor odbija poslusnost m4ddool3 Prenosni računari 1 30.9.2011 21:03
CRT monitor problem Predrag Stankovic Grafika 15 2.8.2009 19:04
LCD monitor (~200e) Teva ŠDK - Grafika 29 1.5.2009 17:51
Monitor za rad sa grafikom, budžet 200 evra hacker_aca ŠDK - Grafika 12 16.4.2009 4:25


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com