Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim?
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.5.2007, 1:35   #81
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Gaming computer

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Cekajte ljudi sad sam se skroz pogubio. Poslednje sto sam otpratio to je da mi je Mister Garnizon savetovao da kad se budu pojavile nove GA P35 ploche kupim Gigabyte P35 DS3 (ako ne bude vishe od 150 evra). E sad ove ploche koje vi preporuchujete (DFI Dark i Quad GT) su P965 ploche ?
Zar nije bolje kupiti noviji chipset, bez obzira sto je DS3 najsalbija iz te ponude GA P35.
Ja sam vec imao u planu da kupim Dfi Infinity P965 (bez firewira) ~ 140 evra, ali mi je Garrison preporuchio gore vec navedenu soluciju.
I ta Quad GT, koja je to firma i koja je sada njena cena ?
u kratkim crtama...
zemljak koliko ja vidim ti nisi neki hardcore overkloker tako da shta god da uzmesh radice ti isti posao
to o chemu mi diskutujemo je kvalitet ploche za oc i kao takav je diskutabilan jer ovde svako ima drugachijeg favorita te prema afinitetima i prema dubini dzepa..
moj predlog ti je uzmi ono za shta imash novac i to je to...
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2007, 15:11   #82
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Gaming computer

@Mad
Nisi razumeo moj poslednji post. Dilema mi je izmedju starog shipseta (Dfi Infinity P965) i novog (GA P35 DS3).
Pa nikad nisam rekao da sam hardcore OC. Zato je moj plan da kupim neku plocu koja je stabilna i dovoljno dobra za neki osrednji clock (npr. E4300 na 2,7GHz) i da moze kasnije da podrzava i opet lagano oc neke kasnije procesore (Quad,...).
Da sad kupujem comp izbor bi pao na Dfi Infinity, koja ispunjava oba ova uslova, ali je Garrison uleteo sa ovom pricom o novom chipsetu GA P35 i koliko sam citao po netu dosta je bolji od P965 (stabilniji, bolji clock), ali imam vremena josh mesec dana da se odlucim...
Capish.
I da da dodam, mislio sam na nov P35 chipset, ne mora biti GA (video sam Asus, Abit), ali su GA najvishe nahvalili, najbolje hladjenje,...
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2007, 15:57   #83
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Gaming computer

to je problem kod intel-a, svakih 6 meseci novi chipset i nikad ne znash da li podrzava sledecu gen. ili ne..
pazi na tebi je da odluchish
ja konstam da ti od tog C2D nece trebati jachi proc barem godinu, godinu i po dana, a nakon toga kad uzmesh C2Q onda josh toliko..
ovo je sve minimum ali svaki od tih mozesh da terash barem toliko..
taj DFI DarkS ti podrzava oba, klokuje se vrh, ima odlichno hladjenje i performanse i jedna je od najboljih 965 plocha
uostalom taj novi P35 ce podrzavati i stare procesore pa ako ti zafali performansi matichne ploche, mozesh svoju da utalish i uzmesh taj P35 koji ce ti podrzavati cpu koji vec imash tako da necesh biti na gubitku u svakom sluchaju, 150e za plochu godishnje kontam da nije mnogo a cenim da ne bi ni morao u tom intervalu da menjash taj DFI...
uostalom tvoj novac - tvoja odluka
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2007, 16:13   #84
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Gaming computer

Sad sam video u Monitoru, nove GA P35:
Gigabyte GA-P35-DQ6 210 e
Gigabyte GA-P35-DS4 170 e
a DS3 nemaju u ponudi, verujem da se uskoro biti, a nadam se da ce biti tu negde ispod 150 e.
Jer koliko vidim GA sa novim P35 kostaju isto ili slicno P965, naravno u svakoj kategoriji ponaosob.
GA P965 DS3P 2.0 kosta ~ 140 e, pa ce valjda toliko biti i plocha iste oznake ali sa P35 chipsetom.

Daklem, Dfi Infinity P965 versus GA P35 DS3,...
Ma ovaj naziv Infinity mi se mnogo svidja , ima vremena do kupovine da razmislim...
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2007, 16:37   #85
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Gaming computer

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Sad sam video u Monitoru, nove GA P35:
Gigabyte GA-P35-DQ6 210 e
Gigabyte GA-P35-DS4 170 e
a DS3 nemaju u ponudi, verujem da se uskoro biti, a nadam se da ce biti tu negde ispod 150 e.
Jer koliko vidim GA sa novim P35 kostaju isto ili slicno P965, naravno u svakoj kategoriji ponaosob.
GA P965 DS3P 2.0 kosta ~ 140 e, pa ce valjda toliko biti i plocha iste oznake ali sa P35 chipsetom.

Daklem, Dfi Infinity P965 versus GA P35 DS3,...
Ma ovaj naziv Infinity mi se mnogo svidja , ima vremena do kupovine da razmislim...
DQ6 za 210 evra...ja bih uzeo commando za te pare bez razmishljanja
vidi naravno da je bolje uzeti noviji chipset, mada ima izuzetaka
npr. 965 chipset se klokuje mnogo bolje nego 975 verzija ali ti to ne bi osetio..
uglavnom mislim da ne donosi preveliko unapredjenje u odnosu na 965 pogotovu shto je taj DFI vrhunski primerak
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2007, 23:15   #86
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Gaming computer

1.) Proslo je nadam se dovoljno vremena od pojave P35 chipseta. Koja plocha se pokazala najboljom (GA DS3R, Asus P5K, Abit...). Posto cu konfig verovatno kupovati u Imtelu, video sam kod njih GA P35 DS3R za 10950 dinara, pa mislim da ce mi to biti konacan izbor, ili mislite da ima neshto bolje, za slichne pare, i gde bi se moglo naci.
Manje vishe zeljena konfiguracija je sklopljena, samo cekam da padne pdv, valjda ce do pocetka jula.
Znachi konachan izbor bi bio: GA P35 DS3R, E4300 Box, Asus 8800GTS, 2x1GB (PQI ili Geil), Thermatake TR2 PurePower 550W.
Sve ovo kosta oko 920 evra, uz pad pdv-a i smanjivanje cena od strane prodavaca, trebalo bi da kosta oko 840 evra, sto mi izgleda ok cifra za odlican racunar. Mozda memorija do tad malo skochi, ali mozda do tad i cena graficke ili procesora malo padne, pa dodje na isto.
2.) Ostaje pitanje kucista. Koje preporuchujete, do 3000 dinara ? Negde sam video da dosta hvale Eurocase kucista (MD 5470 ili tako nesto). Znachi bitno je da je kvalitet izrade koliko toliko kvalitetan, da je dovoljno prostrano da mogu da se dodaju ventilatori, da izvlache uzavreli vazduh sa procesora i graficke, mada mislim kakvo ce toplo leto biti, E4300 ce biti oc tek na jesen .
3.) Monitor ? Evo sad mi d*pe zinulo, pa bih se mozda isprsio josh za monitor, tako da me cela konfig izadje oko 1000 evra. Sto znachi da trazim GAMING monitor koji kosta oko 170 evra (sa pdv down kostace oko 150 evra). Mislim da bi mi bio dovoljan neki 17 inchni tft, sa sto manjim odzivom (manje od 8 ms), vecim uglom gledanja, i boljim kontrastom. To su valjda 3 glavne odlike danasnjih monitora. Naravno treba naci kompromis izmedju ova tri zahteva kako bi monitor kostao ispod 170 evra.

4.) Taman mislim da sam sklopio EXTRA racunar i pretpostavljam da ce sve igre lepo da rade na 1280x1024 med-max (ne racunam 1 promil neoptimizovanih), kad eto ti Mr Garrison, u nekoj drugoj temi, rece 8800GTS je minimum za ugodno igranje...
Fora je u tome sto ja necu upgrade-ovati svake godine po jednu komponentu ili vishe, vec ko zna kad. Tako da cu sad uzimati sto je bolje moguce, morace ovaj komp da potraje minimum 2-3 godine, sto se tiche igranja.

P.S.
Znam da postavljena pitanja bi trebalo da se postave na posebnim podforumima, ali volim da mi svi odgovori budu na jednom mestu, jer je ipak sve vezano za ovu konfiguraciju.
Sto volim da pisem dugaaaaaaaaaaaacke poruke , valjda vas nece mrzeti da citate...
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2007, 23:40   #87
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Gaming computer

1) Ja bih ishao na Abit ili Asus
2)probaj da nadjesh nekog CM Centuriona za 45evra moze da se nadje ili mozda Thermaltake Mambo V2000 za 40evra..to su okej kucishta
3)Moje mishljenje je da iskulirash gaming 17" TFT za 170evra nego da ushtekash neku kintu i uzmesh neku 19cu za pristojne pare
shto se tiche 17ca tu neshto pristojno, po meni, je npr. 730BF za 195evra ili neki 720N za 160evra, ali je to daleko od gaming monitora
4) jel ovo pitanje?
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2007, 1:14   #88
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Gaming computer

1.) Znam za Asus PK5, ali sam cuo da se previshe greje, heatpipe tehnologija zakazala totalno. Koju Abit ima plochu sa P35 chipsetom i da li je po ceni bliska sa ove dve, jer koliko znam GA DS3R i PK5 kostaju oko 140 evra ili manje. Glavni problem je sto bih ja vecinu glavnih komponenata kupovao na jednom mestu (mb, cpu, memoriju, psu), a sve to sto trazim ima u Imtelu. Nesto ne vidim da ovog Abita ima mnogo na trzistu, a veruj mi imam cenovnike svih vecih i poznatijih prodavaca.
Zasto bi ti Mad zaobisao ovu GA P35 DS3R, znam da je najjeftinija u GA ponudi P35 plocha, ali ne znachi da je losha.
2.) Potrazicu ovaj Thermaltake Mambo, taman da se slaze uz napajanje, samo po imenu naravno. Coolermaster koliko sam video su sva previshe skupa...
Neko je pominjao negde i kuciste Chembro, ja ukucavao ovaj naziv na PCBerzi, ali nije nista nadjeno po ovom imenu, mozda je los speling.
3.) Nema vishe usktekavanja para , jedino da pokradem neku babu na autobuskoj stanici ili nesto slichno tome. Znachi za monitor bi max dao oko 170 evra, pa mora da moze da se nadje neki iole kvalitetan 17 incni. Ne trazim da mi odziv bude 2ms i ugao gledanja od 160 stepeni, ali sigurno da moze da se nadje nesto kvalitetno, jer su ipak 19” dosta skuplji, a meni ne treba toliki ekran, ionako su 17” TFT veci od 17” CRT monitora, koji sad koristim.
Koji bi 17” bio best buy za pomenutu cifru od oko 170 evra, plus minus 10 evra ?
Ma imao sam ja u shteku matori 17 crt koji bih “prikachio” na buduci komp, pa sam mislio mozda kasnije da kupim neki dosta bolji monitor, ali mi je u medjuvremenu crkao.
E bash ne znam da srocim problem u par recenica....
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2007, 1:58   #89
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Gaming computer

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Taman mislim da sam sklopio EXTRA racunar i pretpostavljam da ce sve igre lepo da rade na 1280x1024 med-max (ne racunam 1 promil neoptimizovanih), kad eto ti Mr Garrison, u nekoj drugoj temi, rece 8800GTS je minimum za ugodno igranje...
ne slusaj ti Mr. Garrisona...ako pola foruma kaze da on nije u pravu, onda je to verovatno tako uzivaj sa 8800GTS 320...
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2007, 7:14   #90
marko[ns]
Član
 
Član od: 2.10.2006.
Lokacija: novi sad
Poruke: 270
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 23 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Gaming computer

kupujes takvu konfiguraciju sa 17" tft-om, daj onda isprsi se bar jos malo i kupi 19"tft , recimo imas 19" lg za ~180e
http://itsvet.com/proizvod/lg-l1918s..._monitor/9/477
na 17" tft-u u native rezoluciji sve izgleda presitno
sto se tice ploce, naravno da je bolje kupiti plocu sa p35 cip-setom
marko[ns] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2007, 12:10   #91
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Gaming computer

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Post #88
1)Generalno ja ne volim Gigabyte za moje svrhe pa samim i ne preporuchujem drugima..jednostavno estetski su mi ruzne ploche do bola, to su u vecini sluchajeva standarno dobre i kvalitetne, stabilne ploche ali ne dalje od toga idi pogledaj na benchu nisu neshto nahvalili taj novi P35 od Gigabyte-a
Asus-ov problem hladjenja, ako je uopshte veliki, mozesh reshiti dodadavanjem ventova..znash kako koliko para toliko muzike ochekuj od tog gigabyte-a to je dobra plocha za te pare ali ja je ne bih uzeo
prvo ne bih sada uzimao P35 chipset vec bih sachekao malo ali ti sad uzimash rachunar
2)Naziv je "Chenbro"..ja imam jedno od njihovih boljih kucishta XpiderII, dodushe dosta je modovano, ali i samo po sebi je dosta funkcionalno, kvalitetno i estetski okej kucishte..nije skupo a dosta nudi..imash gomilu review-a po netu
3)Bez uvrede onda se pozdravi sa gaming varijantom i okreni se standarnoj home verziji ne, ozbiljno jedino shto lichi na monitor je Samsung 720N da ja znam, pogledaj spec. pa vidi da li ti odgovara, ima ga i za 160evra, moje mishljenje je da ti nije pametno to shto radish, monitor je jedna od komponenti koje se najredje menjaju i mislim da ne treba zakidati na njima, npr. taj procesor ce ti biti zastareo za 1 god. a monitor ti moze trajati i 5+...
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2007, 12:24   #92
marko[ns]
Član
 
Član od: 2.10.2006.
Lokacija: novi sad
Poruke: 270
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 23 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Gaming computer

Citat:
mad_skillz kaže: Pregled poruke
3)Bez uvrede onda se pozdravi sa gaming varijantom i okreni se standarnoj home verziji ne, ozbiljno jedino shto lichi na monitor je Samsung 720N da ja znam, pogledaj spec. pa vidi da li ti odgovara, ima ga i za 160evra, moje mishljenje je da ti nije pametno to shto radish, monitor je jedna od komponenti koje se najredje menjaju i mislim da ne treba zakidati na njima, npr. taj procesor ce ti biti zastareo za 1 god. a monitor ti moze trajati i 5+...
slazam se
monitor se redje menja od ostalog hardvera, tako da na njemu ne treba stedeti, recimo pre 15-ak dana sam kupio 940n(imao sam budjavi crt 753dfx) i mogu reci da mi je to najbolja kupovina hardvera, odnosno najbolje ulozen novac u komp.
ipak u monitor se gleda sve vreme(jos da dodam, da me ne bole oci i glava itd.)
bolje ustedi na ostalim komponentama, nego na monitoru
marko[ns] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2007, 13:17   #93
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Gaming computer

1.) Nesto nisam bash video da su na benchu napljuvali GA DS3R, nisu je mnogo ni komentarisali, valjda je josh mnogo ljudi nije kupilo, pa nema utisaka iz pre ruke, bice nadam se.
Evo Googlovah malo oko ploche:
http://www.legitreviews.com/article/513/17/
Procitajte BOTTOM LINE.

http://www.xbitlabs.com/articles/mai..._14.html#sect0
Dole pishu plusevi i minusevi. Pishe da ima relativno loshe performanse pri podizanju FSB-a, a to je upravo ono sto su nahvalili na onom gore sajtu (FSB - 500 MHz stabilno.
DDR2 memorija ne moze stabilno preko 1150 MHz, da pa ja cu bash da kupim DDR2 memoriju koja bi mogla toliko da se oc.
No voltage monitoring in the system, to je verovatno “pravi” minus.

Zakljucak je dakle da ova plocha nije raj za overclockere, ali da svakako moze dosta dobro da posluzi u te svrhe, cak bolje od od vecine P965 plocha u njenom cenovnom rangu, a pomenushe i neko smanjenje cena, sto je i logicno jer ce se povecati ponuda P35 plocha.

Dakle moje mishljenje je da ova plocha zadovoljava sve potrebe, gledajuci koji procesor cu sad kupiti (E4300). Za neke buduce procesore (Quad, nove 45nm) ce ova plocha biti verovatno neki osrednji izbor, ali nadam se dovoljno dobra da se ne bi morala menjati, kad budu stigli ti “sitniji” 45 nm procesori .

2.) Sad sam bash gledao na PCBerzi, previshe su skupa Chenbro kucista, bice neki Eurocase, Codegen,...
Nasao sam u Imtelu: Thermaltake Mambo black, middle tower, 4x5.25", 120mm fan (17dBa), dual USB2, FW, audio&speaker, tool-free, no PSU 3600 din.
Ne znam kako izgleda, ali posto u Imelu nema Eurocase ili Codegen-a i ostalih chineseeee, onda i ovo dolazi u obzir.

3.)
Ok, sta kazete na nomitor koji mi je marko predlozio:
LG L1918S
Specifikacije:
rez 1280x1024
osvetljenje 300cd/m2
kontrast 700:1
vreme odziva: 5ms
ugao: 160/160
Jedino sto ima nalogni ulaz.
Kao sto reche chovek kosta 180 evra.
Sta mislite o njemu ?

Ili ovaj:
LG L1953S kosta 190 evra
Ima kontrast 2000:1, to je velika razlika.
Ugao je 170/170, ali to nije bitna razlika.

Poslednja ispravka: Pjanovic (15.6.2007 u 13:48)
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2007, 15:25   #94
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Gaming computer

imash 730BF za 190evra...to je dosta bolji monitor od oba LG navedena, i spada u gaming seriju samsung monitora
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2007, 18:28   #95
marko[ns]
Član
 
Član od: 2.10.2006.
Lokacija: novi sad
Poruke: 270
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 23 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Gaming computer

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
LG L1953S kosta 190 evra
Ima kontrast 2000:1, to je velika razlika.
Ugao je 170/170, ali to nije bitna razlika.
to je dinamicki kontrast, inace to su 2 gotovo ista monitora, sasvim dobra za te pare, najbolje bi bilo da odes do neke trgovine i vidis ih uzivo, kakva im je slika i 99% sam siguran da neces imati primedbi na sliku(kvalitet slike, kontrast, odziv), jedina veca mana je ugao gledanja, ali ko gleda u monitor sa strane, pri vecem uglu.
730bf jeste nesto bolji monitor, ali je zato manji, kod njega u native rezoluciji sve izgleda presitno(bar meni), a na 19" mozes bez problema gledati sa jednog metra, cak i vise i citati slova, a da ne izbecis oci
i jos da napomenem: sve manje od 8ms(zajedno sa 8) je odlican odziv, u realnom radu se ne moze primetiti razlika izmedju 2 i 8ms.
najbolje bi bilo da odes u trgovinu i vidis te monitore upaljene, a ne da ti mi iznosimo subjektivne utiske.
ps: ja sam pokusao biti sto vise objektivan
marko[ns] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2007, 19:48   #96
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Gaming computer

@marko[ns]
Ovo vezano za odziv nisam znao, znachi dovoljno je da odziv bude max 8 ms.
Sto se tiche razdaljine gledanja, pa necu ga gledati sa 100 metara, znachi zbog toga se mozda odlucim za onaj 17” Samsung 730BF sto mi je mad predlozio.
U medjuvremenu sam provalio da je ono dinamicki kontrast... delovalo mi prevelika vrednost.
@Mad
Eto vidish Mad kad se potrudish da mozes da nadjes koliko toliko gaming monitor, ja sam tako nesto i trazio 170 plus minus 10 evra.
Znachi bice verovatno ovaj Samsung 730 BF, mislim da i ime dosta znachi (ne racuanjuci Syncmaster seriju CRT-ova), prema LG-ju imam neku averziju.
Nasao sam negde za 197 evra, kad padne pdv bice oko 180 evra, sto je odlicna cena.
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2007, 20:14   #97
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Gaming computer

evo da kazem koju rec za 730BF s obzirom da jedan takav imam.Slika na monitoru je jako dobra mada ima probijanja pozadinskog osvetljenja na gornjoj ivici monitora(naravno samo kada je ekran 100% ispunjen crnom bojom(npe pre nego sto treba da udje u neku igru).Kvalitet plastike je na jako slabom nivou odnosno monitor toliko krcka kada se pomera da je to neverovatno,jeste on cvrs i sve to ali kako krckkaaaa...
Sve u svemu odlican monitor koji je malo inakazen kvalitetom plastike.Inace slika je stvarno odlicna.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2007, 22:01   #98
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Gaming computer

Nasao sam u nekoj firmi www.oryx.co.yu, mozda je cena bez pdv-a:
Samsung 740N Pivot 17" 15604
Samsung 730BF 17" 15023

Dakle onaj prvi je pivot, sto znachi da moze da okrece i horizontalno i vertikalno, ili ukrug: .
Pretpostavljam da je ovaj 730 BF bolji, zanemaricu ovo krckanje...

Josh jedno pitanje: native rezolucija za 19” je 1280x1024, a za 17” je 1024x768.
Ako je tako, da li se vidi velika razlika u igrama kada se na 17” stavi za njega nonative rezolucija 1280x1024.
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2007, 22:14   #99
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Gaming computer

bolji je 730bf od 740n dosta,pogotovo u kvalitetu slike.Ja drzim desktop rezoluciju od 12x10 i meni odgovara mada neki kazu da je dosta sitno.Ne mogu da kazem da nije sitno ali nije ni mnogo naporno za gledanje.Igre sve igram u 12x10 i nema nikakvih problema u prikazu.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2007, 22:47   #100
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Gaming computer

@Nikola
Ma drzao bih ja desktop na 1024x768, nije to neki problem, a igre bih igrao na 1280x1024.
Dakle, gotovo sigurno cu uzimati Samsung 730BF.
Jel imash ti neki predlog za plochu sa P35 chipsetom. Planirao sam GA P35 DS3R, da je kupim i da je drzim dosta dugo (barem 2-3 godine), kasnije samo da menjam i ubadam novije procesore, i noviju DDR3 memoriju.
U stvari sto se tiche P35 plocha, jedino sto se moze naci na nasem trzistu su (u cenovnom trangu ispod 140 evra):
GA P35 DS3R
MSI P35 NEO-F P35
Asus P5K P35
Cene su im tu negde izmedju 130 i 135 evra.
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!) oluja Zanimljive Web lokacije 997 20.1.2023 23:44
Computer CHIP FAN fail or speed to slow M1los Kvarovi 5 11.3.2007 14:19
Evropska gaming scena 2015? Mil00rad O igrama uopšte 11 14.2.2007 22:15
Kalendar gaming takmičenja GAME MASTER O igrama uopšte 0 17.11.2006 12:51
Promeniti Computer ID sajberista Operativni sistemi 9 3.3.2006 3:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com