Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.12.2010, 18:37   #61
Geronimo
Veteran
 
Član od: 23.12.2005.
Lokacija: Banjica
Poruke: 636
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 79 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Ja se iskreno nadam da ce Skyrim biti neka mesavina mahom Morrowinda i onog sto je dobro iz Obliviona, a sto su ispopravljali razni moderi
Pravo zboris!
Po meni je Morrowind dosta bolji od Obliviona, zbog mnogo zanimljivijih kvestova koji zahtevaju istrazivanje i malo vise truda nego da samo pratis kompas, zbog zanimljivijeg sveta, i zbog toga sto svet ne leveluje sa tobom tako ocigledno.

Morrowind ima daleko bolji osecaj avanture, odlazenja u nepoznato, i otvorenosti sveta nego ijedna druga igra koju sam igrao.

E sad meni se i Oblivion dosta svideo, jer iako je u gorenavedenom osecaju losiji od Morrowinda, nekako je (po meni) bolji od ostalih RPG igara. Valjda je stvar u tom svetu koji je bethesda napravila, i koji sam dobro upoznao u Morrowindu.
Sad kada krenem da igram npr Dragon Age, ili Neverwinter Nights, igra me stavlja u neki potpuno nepoznat svet, koji nije u samoj igri tako dobro dokumentovan kao TES svet u Morrowindu, i samim tim, iako igrica nije losa, ja ne mogu da se uzivim u nju kao u neki TES, gde mozes da procitas knjigu o bogovima, i pitas nekog istoricara o necemu i sl. Tamo imas bookshelf na koji kliknes i ispadne neka random knjiga...
U stvari ja nisam neki RPG fan, samo sam TES fan
Geronimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2010, 18:51   #62
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Geronimo kaže: Pregled poruke
Sad kada krenem da igram npr Dragon Age, ili Neverwinter Nights, igra me stavlja u neki potpuno nepoznat svet, koji nije u samoj igri tako dobro dokumentovan kao TES svet u Morrowindu, i samim tim, iako igrica nije losa, ja ne mogu da se uzivim u nju kao u neki TES, gde mozes da procitas knjigu o bogovima, i pitas nekog istoricara o necemu i sl. Tamo imas bookshelf na koji kliknes i ispadne neka random knjiga...
Pa dobro, nije bas tako. Recimo u DA imas izuzetno dobro dokumentovan svet (mozda cak i previse detaljno za moj ukus) kroz razne codex-e. Takodje mislim da ni knjiga bas ne manjka, a dosta o svetu mozes da saznas i kroz interakciju sa drugim likovima koja je po meni znatno bolja nego u Oblivionu. U NWN to vec nije tako dobro i detaljno objasnjeno kao u DA ali ja to nikako ne vidim kao neki bitniji nedostatak jer ima dosta drugih stvari koje me drze u igri.

Citat:
Geronimo kaže: Pregled poruke
U stvari ja nisam neki RPG fan, samo sam TES fan
Fair enough.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2010, 19:06   #63
vukodav
Veteran
 
Član od: 25.4.2010.
Lokacija: Galirad
Poruke: 543
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 93 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Slazem se da nema potrebe, ali kad se neko obrati na onakav nacin pa makar i indirektno, bez argumenata i jos bez ikakvog kredibiliteta - ne mozes a da ne odgovoris.
Ustani, idi stavi glavu u kofu ledene vode, i vrati se. Samo sam se zezao.
A to da je Morrowind bolji od Obliviona, to se slazem, rekao sam da mi je omiljeni u serijalu. Jedine stvari koje su u Oblivionu bile bolje su borba, sistem magija i sunjanje. I grafika, ali to je vec nebitno, zar ne?
Ali
Citat:
Nema potrebe zalaziti u takvu debatu, kad nismo videli nista od igre, ni gameplay, osim trejlera... Jedino se zna da je izgradjen novi engine koji je gura i da se na igri vec pune 2 godine radi, ali nema na osnovu čega da se igri sudi...
Ovo je istina svih istina za sada. Jednostavno ne mozemo da sudimo.
Ali vest da su napravili novi engine specijalno za ovu igru je ohrabrujuca, jednostavo, Gamebryo je previse nestabilan.
vukodav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2010, 20:01   #64
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
vukodav kaže: Pregled poruke
Ustani, idi stavi glavu u kofu ledene vode, i vrati se.
Decko, kad malo bolje razmislim ti jednostavno nisi vredan da ti uopste odgovaram na slican nacin.

To sto ti pokazujes koliko nemas ni one elementarne kulture, ne znaci da trebam da se spustam na tvoj nivo i odgovaram ti na slican nacin.

Ti slobodno izvoli i uzivaj u svom neznanju i nekulturi, to je tvoja licna stvar i ako se ponosis time - svaka ti cast.

A ako moderatori smatraju da je takvo obracanje na ovom forumu nesto normalno, ja to pozdravljam mada ipak sumnjam.

Poslednja ispravka: Marti Misterija (20.12.2010 u 20:22)
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2010, 21:01   #65
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Geronimo kaže: Pregled poruke
Sad kada krenem da igram npr Dragon Age, ili Neverwinter Nights, igra me stavlja u neki potpuno nepoznat svet, koji nije u samoj igri tako dobro dokumentovan kao TES svet u Morrowindu,
Naravno da nije dobro dokumentovano u igri kada uz nju dobiješ manual od skoro 200 strana koji objašnjava šta i kako.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2010, 21:47   #66
Exalted
Član
 
Član od: 26.9.2010.
Poruke: 46
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 8 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
vukodav kaže: Pregled poruke
E pa tako decaci, kada sam video trejler i Hauarda kako najavljuje igru, suza mi je zaiskrila u oku junackome, iako spadam u mladju generaciju igraca (GAAAH!!! GRAFIKA, PA ONDA SVE OSTALO), obrnuo sam Morrowind (moj apsolutni favorit, jos uvek putujem prostranstivma Vvanderfela i Solestheima kad 'ocu da se opustim), Arenu (stara garda, matora k'o biblija ali je veoma dobra), Oblivion, pa onda Daggerfall (izboli ga u parku, ali je i dalje adiktivan, kao i njegov prethodnik i njegovi naslednici)... I zaljubio sam se, igre iz ovog serijala su ostavile ogroman utisak na mene, a uz The Witcher 2 i Mass Effect 3, ovo je must have, bar za mene (Dragon Age je isp'o nevidjeno *****e, moze da se sagne Mass Effectu 2 i Witcheru). I kada konacno izadje, ja se zakljucavam i ne izlazim iz sobe nekoliko meseci... A vi hejteri sto pljujete Bethesdu da bi ispali kul... Jaaaaooo, nadam se da ce Kuzma i dubokopostovani guru Macedonic da vas posete ne spavanju i objasne par stvari pre nego sto vam posalju dusu u dubine Tartara uz jedno duboko "SWOOSH"...
Apsolutno se slažem sa skoro svime što si napisao. Respect!
Ja na žalost nisam probao prva dva dela serijala ali Morrowind i Oblivion su vrh. Morrowind je po mom mišljenju malo zastareo za današnje standarde ali uz par modova je itekako igriv i dan danas i predstavlja odlično RPG iskustvo. Oblivion je za mene bolja igra, i bez modova je fantastičan a uz odgovarajuće modove postaje čisto savršenstvo!
Za Skyrim ne sumljam da će kada se pojavi predstavljati pravu revoluciju u RPG žanru kao i ostale igre iz serijala u svoje vreme. Bethesda je ubedljivo najjači RPG developer na svetu, jeste da na svakoj igri rade godinama za razliku od nekih timova koji svake godine izbace po jedan RPG ali zato su Bethesdine igre u svemu miljama ispred konkurencije.
Exalted je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2010, 21:53   #67
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

"Vulee ne budi seljak, plašiš nove članove..."
"Vulee ne budi govedo, svako ima svoje mišljenje..."
"Vulee konju, oterao si novog člana..."
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vulee na korisnoj poruci:
Mali Mrav (20.12.2010)
Stara 20.12.2010, 22:07   #68
Exalted
Član
 
Član od: 26.9.2010.
Poruke: 46
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 8 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
vukodav kaže: Pregled poruke
Ali vest da su napravili novi engine specijalno za ovu igru je ohrabrujuca, jednostavo, Gamebryo je previse nestabilan.
Ne znam, sposobni su oni bili da izvuku još iz tog endžina. Pogledaj samo koliko su ga unapredili u Oblivionu u odnosu na Morrowind, pa u FO3 u odnosu na Oblivion. Momci iz Bethesde su vešti programeri! Ali svakako jedva čekam da vidim mogućnosti njihovog novog endžina.
Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
"Vulee ne budi seljak, plašiš nove članove..."
"Vulee ne budi govedo, svako ima svoje mišljenje..."
"Vulee konju, oterao si novog člana..."
WTF?! Pa dobro, ako neko nije sposoban da vodi argumentovanu diskusiju onda može da spamuje random besmislice. Bitno je da ti raste broj postova.
Exalted je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2010, 22:09   #69
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Exalted kaže: Pregled poruke
WTF?! Pa dobro, ako neko nije sposoban da vodi argumentovanu diskusiju onda može da spamuje random besmislice. Bitno je da ti raste broj postova.
Ovo nisu besmislice, onaj kome je upućeno zna o čemu se radi.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Vulee na korisnoj poruci:
Mali Mrav (20.12.2010), Marti Misterija (20.12.2010)
Stara 20.12.2010, 22:11   #70
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Exalted kaže: Pregled poruke
Bethesda je ubedljivo najjači RPG developer na svetu, jeste da na svakoj igri rade godinama za razliku od nekih timova koji svake godine izbace po jedan RPG ali zato su Bethesdine igre u svemu miljama ispred konkurencije.
Izvini, bez ljutnje ali sta si ti do sada sve igrao od RPG-ova kad vec tvrdis to sto tvrdis?
Sta je to po cemu je Bethesda miljama ispred konkurencije?
Da li si ikada cuo recimo za Bioware? Obsidian? Blizzard? Igrao nesto njihovo?
Da li si igrao nesto sto je napravio Black Isle da bi mogao da tvrdis to sto tvrdis?
Da li mislis da je Bethesda korektna sto je nakon izdavanja igre gotovo sve prepustila moderima ostavivsi igru sa dosta problema i presavsi na drugi projekat sto ne znam da je uradio nijedan drugi developer?

Toliko mnogo pitanja ali cisto bih voleo da znam na cemu zasnivas to svoje misljenje i svoju tvrdnju. Kad neko napise nesto slicno bilo bi lepo da na neki nacin obrazlozi svoje misljenje, tj. da li za isto postoji neki objektivan razlog zasto tako misli ili je to samo subjektivno misljenje bez ijednog valjanog argumenta zasto je to tako.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
Mali Mrav (20.12.2010), nameless1 (20.12.2010), player1 (8.2.2011), Vulee (20.12.2010)
Stara 20.12.2010, 22:19   #71
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Exalted kaže: Pregled poruke
Ne znam, sposobni su oni bili da izvuku još iz tog endžina. Pogledaj samo koliko su ga unapredili u Oblivionu u odnosu na Morrowind.
To i jeste jedina stvar koju je Bethesda unapredila u odnosu na Morrowind, sto nas dovodi do zakljucka da je Oblivion sem grafike jedan korak unazad u odnosu na Oblivion.

Citat:
Exalted kaže: Pregled poruke
Momci iz Bethesde su vešti programeri! Ali svakako jedva čekam da vidim mogućnosti njihovog novog endžina.
You must be kidding me!
Pa kao sto sam vec rekao, Bethesda je dobrano zeznula stvari i da nije bilo genijalaca koji su napravili sijaset modova i izvukli igru jednostavno ne znam na sta bi to licilo.
Btw. Gamebryo engine uopste nisu razvili ti momci vec su ga razvili momci iz Numerical Design Limited (NDL) koji nemaju veze sa Bethesdom, niti je prvi put koristen za neku igru iz TES serijala vec je on koristen za Dark Age of Camelot izdat od strane Vivendi Universal Games-a jos 2001. godine.

Citat:
Exalted kaže: Pregled poruke
WTF?! Pa dobro, ako neko nije sposoban da vodi argumentovanu diskusiju onda može da spamuje random besmislice. Bitno je da ti raste broj postova.
Jednostavno, ne mogu a da ne kazem nesto u korist Vuleeta a to je da ako neko zna da argumentuje svoje misljenje - to je on, narocito kad se radi o mladjim clanovima.
Sa druge strane, ja jos uvek cekam da cujem vase argumente, tj. nesto drugo osim "Oni su najbolji, oni su miljama daleko, oni su vesti..." i nakon toga tacku bez ikakvog objasnjenja zasto to tako mislis.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
Mali Mrav (20.12.2010), Vulee (20.12.2010)
Stara 20.12.2010, 22:21   #72
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Svu veštinu Bethesdinih programera vidite kada držite W+D u toku hoda...

@Marti: Računaj da sam ti dao zahvalnice u svim budućim postovima ove teme, mrzi me da klikćem.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2010, 22:25   #73
Mali Mrav
Član
 
Član od: 3.7.2006.
Poruke: 281
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 134 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Svi igraci iz rasprave u temi "top10 svih vremena", strane 24 i 25 su tu, LET THE GAME BEGIN
http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=1893&page=24

Exalted, your move


Trolling is a art!

Poslednja ispravka: Mali Mrav (20.12.2010 u 22:30) Razlog: eto linka :)
Mali Mrav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2010, 22:27   #74
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Trebao si da stavis neki link ka tim stranama, da samo odradimo copy/paste kad vec tako stoje stvari.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2010, 22:33   #75
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Mali Mrav kaže: Pregled poruke
Svi igraci iz rasprave u temi "top10 svih vremena", strane 24 i 25 su tu, LET THE GAME BEGIN
http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=1893&page=24
Nema r0nIn-a da brani prava trolova.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2010, 23:01   #76
Uros12
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.1.2008.
Lokacija: Zvezdara
Poruke: 3.979
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 812 puta na 556 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Prokleti novi clanovi....
Uros12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Uros12 na korisnoj poruci:
Wolverine (10.1.2011)
Stara 20.12.2010, 23:03   #77
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Uros12 kaže: Pregled poruke
Prokleti novi clanovi....
Nije kriv datum registracije (mada je ratio coolguy/troll ravno 1/78).
Sećam se kada je Jester došao. Bilo je zanimljivih (i glomaznih) rasprava...
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2010, 23:09   #78
Uros12
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.1.2008.
Lokacija: Zvezdara
Poruke: 3.979
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 812 puta na 556 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Pa dobro,svako od nas je bio novi clan jedamput i pravio svasta(sta sam ja tek radio,lol)ali moras da se barem malo edukujes ako mislis da budes forumas na duze vreme.No,back to topic,kao sto sam rekao, vukodav i Exalted edukujte se o kompanijama koje je Marti Misterija pomenuo u svoj postu.Kad gledate njih i Bethesdu,doticna tesko moze da im prismrdi.Naravno,respect za TES,ali Oblivion?Cmon man...
Uros12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2010, 23:10   #79
Geronimo
Veteran
 
Član od: 23.12.2005.
Lokacija: Banjica
Poruke: 636
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 79 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Dovoljan argument za mene je da nisam igrao nijedan RPG u koji bih mogao da se uzivim toliko koliko sam se uziveo u TES serijal. Nekako se stvarno osetis kao niko i nista u zemlji o kojoj nista ne znas, i onda istrazujes i napredujes u njemu. Ali evo nekoliko "egzaktnijih" argumenata (pretezno gledajuci morrowind):

-GLAVNA STVAR: Jedinstven,otvoren svet koji je maestralno dizajniran i u samoj igri se pojavljuje gomila informacija koja ti objasnjavaju istoriju, rase, mesta, itd. U kojoj igri je svaka flasa na stolu poseban objekat? Gde mozes da ukrades rucak nekome iz kuhinje?

-Odlicni kvestovi (ne u Oblivionu) gde moras dobro da istrazujes da bi ih resio.

-Gotivne rase: jedina igra gde su mi elfovi gotivni A i nordovi su zakon

-Za svoje vreme predivna grafika u svakoj od igara.

Koja igra ima prva 3 priblizno TESu? Recite da je probam.
Geronimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Geronimo na korisnoj poruci:
Exalted (20.12.2010), hiperborean (21.12.2010)
Stara 20.12.2010, 23:11   #80
Exalted
Član
 
Član od: 26.9.2010.
Poruke: 46
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 8 puta na 4 poruka
Thumbs down Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Izvini, bez ljutnje ali sta si ti do sada sve igrao od RPG-ova kad vec tvrdis to sto tvrdis?
Sta je to po cemu je Bethesda miljama ispred konkurencije?
Da li si ikada cuo recimo za Bioware? Obsidian? Blizzard? Igrao nesto njihovo?
Da li si igrao nesto sto je napravio Black Isle da bi mogao da tvrdis to sto tvrdis?
Da li mislis da je Bethesda korektna sto je nakon izdavanja igre gotovo sve prepustila moderima ostavivsi igru sa dosta problema i presavsi na drugi projekat sto ne znam da je uradio nijedan drugi developer?

Toliko mnogo pitanja ali cisto bih voleo da znam na cemu zasnivas to svoje misljenje i svoju tvrdnju. Kad neko napise nesto slicno bilo bi lepo da na neki nacin obrazlozi svoje misljenje, tj. da li za isto postoji neki objektivan razlog zasto tako misli ili je to samo subjektivno misljenje bez ijednog valjanog argumenta zasto je to tako.
Bethesda je miljama ispred konkurencije skoro u svemu. Tehnologija, inovativnost, kvalitet priče, sloboda... Jednostavno, nema im ravnih što se tiče RPG žanra. Naigrao sam se ja BioWare-ovih i Obsidianovih igara. BioWare jako poštujem jer se radi o izuzetno talentovanom timu. Jesu me razočarali sa DA koje je generigki fentazi RPG sa gejmplejem iz devedesetih i sto puta prežvakanom pričom ali ipak je to tim koji nam je doneo jedan Mass Effect 2. ME serijal mi je među najboljim igrama koje sam odigrao a BW mi je najdraži razvojni tim posle Bethesde ali ipak su iza njih. Bethesdini RPG-ovi su daleko teži za napraviti, to su open world igre sa ogromnim svetovima i gomilom lokacija i NPC-jeva. Ipak se BioWare još nije usudio da napravi nešto što im može konkurisati, svesni su svojih limita. Nije čudo da između svakog RPG-a koji razvija Bethesda prođe dosta godina a BW izbaci skoro svake godine po jedan RPG.
Blizzard po meni nije napravio ni jedan pravi RPG. Diablo je HnS a WoW MMO Ti možda nisi pravi RPG sladokusac pa ti je sve što uključuje levelovanje i inventar RPG ali uredu je, mnogi prave tu grešku.
Od igara koje je radio Black isle probao sam BG 1 i 2 (doduše, za njih je možda zaslužniji BW nego rahmetli Black Isle). Za svoje vreme su verovatno bili dobri u nedostatku boljeg ali da su bolji od današnjih hitova? Nikako. Priča mi ne deluje zanimljivo (tome ne pomaže to što skoro da nema glasovne glume ali preko toga bi se moglo preći da je kvalitet napisanog na današnjem nivu), onaj razvoj lika po starim D&D 2 pravilima mi je jednostano užasno ograničen u odnosu na sistem iz NWN2 (ali opet, valjda je bilo OK za svoje vreme). DA i NWN2 su daleko najbolji RPG-ovi tog tipa a i oni su mnogo slabiji od jednog Mass Effecta ili FallOuta 3.
Bethesda nije ostavila sve moderima. Svaka njihova igra je potpuno zaokružena i u svoje vreme svaka od njih je nudila vrhunsku zabavu bez ikakvih modova (a isto nude i dan danas). U slučaju Beth RPG-ova modovima se unapređuje grafika tako da njihove igre odlično izgledaju i godinama nakon izlaska, dodaju se novi predmeti, magije, skilovi, NPCjevi, monsteri a što je mnogo važnije celi novi kvestovi, oblasti, lokacije, po potrebi se potpuno menja sistem borbe i način levelovanja itd, itd... Uzmeš jedan osam godina star Morrowind, odeš na neki sajt sa modovima i za tren od stare igre napraviš nešto potuno novo i sveže. Zato Beth RPG-ovi ne mogu ostariti. Koji je još razvojni tim (govorim samo o developerima RPG-ova da neko nebi spomenuo Valve ili nekog drugog) podario fanovima tako kvalitetan alat i slobodu da izmene sve u igri? Ili koji drugi RPG developer ima toliki broj tako odanih fanova, koji su spremni da ulože sate i dane svog života da ubace nešto novo u igru koju vole, i to bez nade da dobiju nadoknadu za svoj trud? Niko osim Bethesde.
Exalted je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Exalted na korisnoj poruci:
Geronimo (20.12.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bethesda, elder scrolls, skyrim

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Elder Scrolls Online Angelo Serafin MMORPG igre 1190 18.1.2024 23:55
The Elder Scrolls 5 dzangrizalo Role-Play 4 17.1.2010 0:51
Elder Scrolls MMORPG donator99 Mrežne igre 10 14.11.2007 10:42
Elder Scrolls vs Gothic? karlito brigante otpaTci 6 21.11.2006 23:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com