Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.3.2018, 18:45   #1
WebSajt
Novi član
 
Član od: 9.3.2018.
Poruke: 7
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question Potrebna pomoć. Freelancer? Procena?

Pozdrav svim forumašima!

Ne želim da dužim i komplikujem već jednostavno da Vas pitam za savete u vezi pravih rešenja. Moje znanje o internet tehnologijama je osnovno.

Imam ideju i koncept za blog, želim polako da realizujem ideju ali nisam siguran odakle krenuti.. Slao sam mejlove našim ljudima koji se bave izradom sajtova i objasnio šta želim, oni sve razumeju i sve može a prvo pitanje je koliko ste odvojili za projekat?.. Naravno ne očekujem sve za 50e, a nisam spreman ni da odvojim 850e...

Za koju se platformu odlučiti?
- Kreiranje naloga login/sign up. (Znači zaključan sadržaj, ko ima otvoren nalog može pristupiti članaku i sadržaju)

- Responzivni, čist i minimalističkidizajn (infinite scrolling).
- Oko 5 strana.
- Bez kontakt forme. Bez slajdera. Bez galerija...

Važno je da je omogućena podrška slikama rezolucije 1080x1920, tekstu i eventualno video materijalu. Zaštitu od kopiranja slika i teksta (na nekim sajtovima je onemogućen desni klik).

Da li postaviti projekat na freelancer com ili ipak angažovati nekoga iz Srbije. Kolika je realna cena izrade ovakvog bloga? Vaši dodatni saveti?


Hvala svima na savetima i na odvojenom vremenu za odgovore!
WebSajt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2018, 18:58   #2
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Potrebna pomoć. Freelancer? Procena?

Treba ti WordPress platforma i tema za nju. Toliko su tražili verovatno jer su hteli da ti prodaju unikatan dizajn (ili su hteli da ti po velikoj ceni uvale gotovu temu).

Dakle, kupiš hosting i domen.

Zatim na ThemeForest možeš da kupiš temu za male pare, evo tema po tvojim kriterijumima, za svaku imaš i preview pa možeš da vidiš kako mogu da izgledaju: https://themeforest.net/category/wor...inite%20scroll . Naravno, dobro istraži pre kupovine, jer možda neke teme nije lako prilagoditi ako ti treba neka baš specifična funkcionalnost.

A WordPress može da ti instalira neko sa Fiverra za 5$ (a možda će to i hosting provajder da ti uradi besplatno ako ih pitaš). Takođe tamo ili na upworku možeš da angažuješ nekoga da ti izmeni neke detalje na temi ukoliko je potrebno, mada većina modernih tema stiže sa opcijama koje iz administratorskog dela može i laik da menja, a ako se ne snađeš, možeš da kontaktiraš autore teme za pomoć.

I to je uglavnom ta jeftinija opcija. Ukoliko imaš vremena i spreman si da se igraš, možeš i sam da instaliraš WP (postoji gomila tutorijala) i prilagodiš temu.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
WebSajt (12.3.2018)
Stara 12.3.2018, 22:02   #3
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Potrebna pomoć. Freelancer? Procena?

Kad uzmeš hosting i domen kod nekog provajdera i danas uglavnom CPanel omogućava one-click instalaciju Wordpressa. Teme se ekstremno lako instaliraju ali malo teže konfigurišu kada su kompleksne i zato ciljaj na neku lepu, preglednu i jednostavnu temu koja može da ti završi posao.

Što se krađe sadržaja tiče - kad okačiš na internet računaj da nema više zaštite. Zabrana desnog klika je beskorisna, može da se zaobiđe vrlo lako i samo maksimalno iritira.
Watermarkuj sve slike koje kačiš.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
WebSajt (12.3.2018)
Stara 13.3.2018, 0:00   #4
WebSajt
Novi član
 
Član od: 9.3.2018.
Poruke: 7
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Potrebna pomoć. Freelancer? Procena?

@JohnnyNT

Da, hosting i domen se podrazumeva naravno, jasno kao dan.
Ovaj programer je rekao da koristi wordpress platformu i prodaje mi priču kako se dizajn koji želim, ubraja u nadprosečne, njegova slobodna procena cene je 850e + dodatni troškovi! :-D U redu je ceniti svoj trud, rad i vreme, ali čekaj malo.. Još se ja postavio kao laik, ostavio mu maksimalno prostora za lične predloge u projektu.

A kakve su opcije za sign up na sajtu, pošto želim da sadržaj bude zaključan? Da nije to ono što izradu čini toliko skupom?


@doctor
Jeste iritantno, ali sam za to da su slike koliko toliko zaštićene od downloada.. Odličan savet za watermark!
WebSajt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2018, 0:16   #5
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Potrebna pomoć. Freelancer? Procena?

Prvo sve što okačiš na internet je public, barem tako računaj, neki korisnik može da skine sliku, hakeri itd.. Možeš i da tužiš za kršenje copyrighta.

Za 5 strana bih rekao da je realno oko 50-100e ali naravno zavisi i od majstora, imaš malog pericu iz komšiluka koji će to da uradi za 10e a ima i kompanija koje toliko cene svoj rad..
Sve u svemu, kolege ti preporučuju da sam uradiš ali ima tu svašta da se uči nije to samo klikni install wordpress, mada ono i jeste ako znaš koje dugme treba da pritisneš..

Mislim i da bi štekanje jedan da ti radi jedno, drugi drugo treći treće još više može da iskomplikuje jer ti onda moraš da koordiniraš sa svim tim radnicima, naši radnici su dovoljno jeftini da nađeš negde to neko da ti odradi dobro isto kao i neki indijac ili filipinac.
Plus hosting i domain name, sve ukupno oko 200e bez tehničke podrške realna cena, ili ako iskombinuješ negde jeftiniji hosting ja to računam oko 100e godinšnje..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
WebSajt (13.3.2018)
Stara 13.3.2018, 0:50   #6
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Potrebna pomoć. Freelancer? Procena?

@WebSajt cena je subjektivna kategorija, ako je u pitanju neki profesionalac koji je plaćen ko zna koliko po satu negde drugde, ili čak tim profesionalaca, svakako im se ne isplati da rade za manje novca. A možda imaju neki veći posao u toku pa jednostavno otkače ljude cenom.
Zato je cenu veoma nezahvalno komentarisati, dok sam to radio i nakon razgovora sa klijentom je bilo teško naći tu zlatnu sredinu koja će svima odgovarati. Posebno naši ljudi često znaju da budu nezgodni u slučajevima kada traže nešto izvan ugovorenog a ti se drzneš da im kažeš da moraju dodatno da plate za to. Sa strancima je daleko lakše, mada sam uglavnom imao prilike da radim sa ljudima koji su manje-više iz te branše pa i imaju više razumevanja za neke stvari.

U zavisnosti od tvojih želja i potreba, imaš dve opcije:

1. Ako želiš da ispadne baš onako kako ti želiš a imaš jedinstvene zahteve koje ni jedna postojeća tema ne može da ispuni, i imaćeš dodatnih zahteva (ispravke, prepravke, dodavanja stvari), spremi se da platiš ili da nađeš nekoga ko će to da uradi za manje novca. Ali ako se odlučiš za tu drugu opciju, definitivno traži nekoga sa naših prostora, verovatno početnika koji bi da se dokazuje i doda nešto u svoj portfolio. Možeš pogledati po nekim freelancing ili web dizajn grupama na FB, neke stranice za poslove, forumi i sl.

2. A ukoliko vidiš da neka postojeća tema uz manje modifikacije može da zadovolji tvoje potrebe, idi na tu opciju kupovine teme i podešavanja iz backenda (ili angažuješ nekoga za male pare da ti to uradi).

Svakako ti preporučujem WP platformu zbog mogućnosti proširenja i jednostavnog dodavanja sadržaja. WP je počeo kao bloging platforma i prerastao je u nešto mnogo više ali i dalje je odličan kao platforma za blog.

Citat:
A kakve su opcije za sign up na sajtu, pošto želim da sadržaj bude zaključan? Da nije to ono što izradu čini toliko skupom?
Ne, instalacijom jednog besplatnog plugina možeš da zaključaš sadržaj da ga vide samo registrovani i prijavljeni članovi (a sam sistem registracije korisnika WP već ima).


@water wizard bukvalno jeste klik klik klik i gotovo ako nemaš velike zahteve i završena tema može da zadovolji tvoje potrebe. Međutim, ljudi često izmišljaju dodatne stvari, hajde dodaj ovo, dodaj ono, e ovo bih promenio a za to sve treba više znanja i mora neko da se angažuje.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
WebSajt (13.3.2018)
Stara 13.3.2018, 1:04   #7
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Potrebna pomoć. Freelancer? Procena?

jeste klik klik ali rekoh treba da znaš gde da klikneš, nije teško naravno ali ima ljudi koji ne znaju niti ih zanima da nauče, pa onda održavanje sajta i podešavanje, seo možda neće ni da radi ako mu je ceo sajt zaključan ima tu puno stvari koje mogu da zakoče, pitanje je da li hoće najbolje ili da se uči, mislim ono ako si voljan da mu držiš lekcije free kako da kupi sajt, pa da instalira wp, pa pluginove i ostalo.. sve ovo već ima na google, čim pita znači da treba neko da mu objašnjava, možda zvuči malo grubo, ali svaki posao možeš sam da naučiš ili da platiš nekog da ti odradi.

Prvo počni sa budžetom i šta želiš da postigneš sa sajtom, da li ćeš da naplaćuješ ulaz, eto i za planiranje sajta ti treba consulting
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
WebSajt (13.3.2018)
Stara 13.3.2018, 1:13   #8
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Potrebna pomoć. Freelancer? Procena?

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
pitanje je da li hoće najbolje ili da se uči
E pa upravo to, ako je raspoložen za učenje, internet je pun resursa, a postoje i ljudi koje može da plati i da mu pokazuju, mada se tako gubi poenta i draž samostalnog pravljenja sajta, pa se vraćamo na prvu opciju tj. plaćanje nekome da napravi sajt
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
WebSajt (13.3.2018)
Stara 13.3.2018, 1:26   #9
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Potrebna pomoć. Freelancer? Procena?

To je u većini slučajeva najbolje, kad ti dođe klijent ne učiš ga kako da napravi sajt nego porazgovarate o tome šta želi, jer verovatno ima neku potrebu da to što pre proradi, ti možeš da ga naučiš kako da ubacuje sadržaj i ako ima neka pitanja.. evo mi sad ovde pričamo o nečemu a ne znamo o čemu pričamo 5 strane zaključane, slike, video.. ne znamo ni koja je namena sajta da bi mogli da uđemo u detalje, hoće li imati 3 posetioca mesečno ili milion pregleda videa...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
WebSajt (13.3.2018)
Stara 13.3.2018, 1:43   #10
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Potrebna pomoć. Freelancer? Procena?

Zato i kažem da je bilo kakvo traženje i davanje, makar i okvirne cifre, besmisleno.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
WebSajt (13.3.2018)
Stara 13.3.2018, 2:38   #11
WebSajt
Novi član
 
Član od: 9.3.2018.
Poruke: 7
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Potrebna pomoć. Freelancer? Procena?

Generalno nemam posebne zahteve, sve što je meni potrebno jeste da neko izmeni temu, doda hamburger meni button sa leve strane headera, podesi jednu široku responzivnu kolumnu za skrolovanje kroz sadržaj, odradi sign up/login, i pripremi formiran sajt da ubacujem šta želim. (web dizajner nema obavezu da ubacuje ili piše tekstove, već da izgradi i kodira sajt koji će biti spreman za sadržaj)

Domen, hosting i logo, sve će to biti spremno samo da odlučim finalno i kada zapravo znam šta i koga da tražim.

@water wizard

Ideja je da to bude blog, što znači da su bitni posetioci i registrovani članovi.. Nisu pet strane zaključane, već te 4-5 strane služe da sortiraju tekstove po kategorijama i temama, a određeni članak koji sadrži tekst i slike je zaključan za posetioce koji nisu registrovani...


Informativno pitanje (naplata).

Da li može više o tome?
Kako ide naplata sadržaja? Na koji način se naplaćuje pristup sadržaju, primer na blogu?


Poslednja ispravka: WebSajt (13.3.2018 u 2:47)
WebSajt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2018, 2:54   #12
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Potrebna pomoć. Freelancer? Procena?

Naplaćivanje blog sadržaja u 2018. će samo rasterati potencijalne posetioce, bez obzira koliko je sadržaj kvalitetan.

Statistika kaže da čak i ako se samo doda obavezna registracija šanse da posetilac prosto napusti blog je veća od 90%.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
WebSajt (13.3.2018)
Stara 13.3.2018, 11:22   #13
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Potrebna pomoć. Freelancer? Procena?

Amin. Nikakav vid naplate za blog ne dolazi u obzir.

Ako želiš da zaradiš od toga moraćeš dugo da guliš da blog postane popularan (nezavisno od tipa sadržaja) a tek onda ćeš moći to da unovčiš kroz AdSense i ostali vid marketinga (plaćeni postovi, custom reklame na sajtu, sponzorisani sadržaj...).

Nazad na tehničke stvari: koliko vidim po ovome što si pisao tebi će Wordpress i neka kvalitetna tema da završe posao. Obrni ThemeForest, nađi nešto što ti odgovara, kupi neki dobar hosting paket i domen kod nekog proverenog (stranog) provajdera (obavezno da rade redovni bekap!) i testiraj kako rade WP i tema na tom hostingu - mnogo hosting provajdera dosta štedi svoje resurse (razumljivo) a mnogo WP tema je dovoljno kompleksno da zahtevaju dosta CPU resursa.

Za početak ja bih sve to gledao da napravim što jednostavnijim: WP sa nekim bazičnim pluginovima i nekom laganom minimalističkom temom + kvalitetan hosting paket sa dovoljno prostora i bekapom.

Imaj u vidu da kakvu god priču da počinješ moraš automatski da planiraš angažovanje na social media sajtovima, u tvom slučaju pre svega Instagram, Tumblr pa zatim Fb i ostali.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
WebSajt (13.3.2018)
Stara 13.3.2018, 12:17   #14
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Potrebna pomoć. Freelancer? Procena?

Naplata samo ako je u pitanju neki sadržaj koji se i inače prodaje i za koji već imaš publiku/kupce, nešto usko specijalizovano i stručno. A u WP i za to imaš milion rešenja i formata, samo kucaj wordpress selling content ili slično.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
WebSajt (13.3.2018)
Stara 13.3.2018, 14:48   #15
WebSajt
Novi član
 
Član od: 9.3.2018.
Poruke: 7
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Potrebna pomoć. Freelancer? Procena?

@neutrino
Hvala na ovoj statistici.

@doctor
O merketingu i metodama kako reklamirati već dosta znam.. Misliš da platim nekoga da mi reklamira blog na Instagramu i FB?

@JohnnzNT
Proverio sam wordpress selling content, ima dosta da se pročita.

I na kraju, ja nisam preciznije formirao pitanje, a vi mene niste razumeli... Ja ne želim da naplaćujem registraciju ili u smislu mesečni subscribe za toliko i toliko. Pitao sam kako se rešava ta naplata pretplaćivanja?
Da li i za to ima plugin ili? Mislim da je jasno da mora putem računa..


Znači svi kažete WordPress..
A kakve su opcije i razlike kada bi se pisao sajt na Apache : JOOMLA ili Drupal? Pošto sam primetio da neki web dizajneri rade sajtove i na ovim platformama..
WebSajt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2018, 15:01   #16
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Potrebna pomoć. Freelancer? Procena?

Ne, mislio sam da pokreneš sopstvene social media naloge vezane za nalog gde ćeš šerovati sadržaj.

Što tiče drugih platformi previše su kompleksne i nepotrebne za to što tebi treba.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
WebSajt (13.3.2018)
Stara 13.3.2018, 16:10   #17
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Potrebna pomoć. Freelancer? Procena?

Citat:
WebSajt kaže: Pregled poruke
Ja ne želim da naplaćujem registraciju ili u smislu mesečni subscribe za toliko i toliko. Pitao sam kako se rešava ta naplata pretplaćivanja?
Da li i za to ima plugin ili? Mislim da je jasno da mora putem računa..
Navedeni pluginovi u sebi obično imaju integrisane payment gateway dodatke koji omogućavaju da naplatiš putem PayPal-a, 2Checkout-a, karticama... Putem kakvog računa, uplatom u pošti/banci, pa kad ti stigne da dodaš ručno pretplatu? To je još jedna stvar iz prethodnog milenijuma koja će odbiti publiku, pogotovo stranu

Citat:
WebSajt kaže: Pregled poruke
A kakve su opcije i razlike kada bi se pisao sajt na Apache : JOOMLA ili Drupal? Pošto sam primetio da neki web dizajneri rade sajtove i na ovim platformama..
Za tebe kao krajnjeg korisnika WordPress je kao bloging platforma daleko superiorniji u svim segmentima u odnosu na navedene, sa daleko više opcija za podršku i najvažnije - velikom bazom besplatnih i premium pluginova.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
Dimo (14.3.2018), WebSajt (13.3.2018)
Stara 13.3.2018, 17:28   #18
WebSajt
Novi član
 
Član od: 9.3.2018.
Poruke: 7
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Potrebna pomoć. Freelancer? Procena?

Znači plugin je svemoguć u WordPressu, evo ja mislio da to što želim da se neko registruje da je toliko zahtevno da se izvede...

Naravno, nisam ni zamislio da naplaćujem, već sam pitao čisto informativno..


Imam samo još jedno pitanje. Primer: Izaberem i kupim temu, e sada, koliko je moguće modifikovati i menjati izgled teme? I da li mogu ja zaposliti nekoga da mi jednostavno napiše i dizajnira temu za Wordpress kakvu specifično želim jer je tema kakvu sam zamislio stvarno jednostavna i minimalistična dok sve sa themeforesta je sve samo ne minimalistično.
WebSajt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2018, 17:36   #19
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Potrebna pomoć. Freelancer? Procena?

Mogućnost modifikovanja varira od teme do teme. Ti sam iz backenda možeš donekle da modifikuješ opcije koje je developer odredio da mogu da se modifikuju. Ko zna WP i PHP i JS i HTML, može da modifikuje apsolutno sve uz manje ili više muke. Možeš angažovati nekoga da ti je napravi od nule ili da nađeš neku jednostavniju besplatnu na oficijalnom WP repozitorijumu tema https://wordpress.org/themes/ pa da ti je modifikuje neko.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
WebSajt (13.3.2018)
Stara 13.3.2018, 18:16   #20
WebSajt
Novi član
 
Član od: 9.3.2018.
Poruke: 7
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Potrebna pomoć. Freelancer? Procena?

@JohnnyNT Hvala još jednom na svakom odgovoru, strpljenju i vremenu!

@doctor @water wizard @Neutrino Hvala na svakom savetu, strpljenju i vremenu!


Puno ima da se nauči i pročita i sada su mi neke stvari daleko jasnije!..
Možda mi ova tema najviše odgovara za start, samo je potrebno pronaći nekoga ko ima ima dovoljno znanja da modifikuje, oduzme, doda.

Poslednja ispravka: WebSajt (13.3.2018 u 18:49) Razlog: pogrešan link
WebSajt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Potrebna pomoć: ubacivanje videa u canvas ETR1 Klijentske aplikacije 0 24.5.2015 17:35
Potrebna pomoć oko wirelessa LoneWolf Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 29.4.2012 11:05
Potrebna pomoć u vezi instalacije [UBUNTU] koaKsi Slobodni softver 23 25.12.2011 0:36
Potrebna pomoć u vezi novog HDD-a :-( Fatamorgana ŠDK - Nosači podataka 17 12.12.2011 17:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com