Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Pregled rezultata glasanja: Da li redovno ulažete u komp radi gejminga?
Da, kad' god mogu radim upgrejd na PC i nemam konzolu! 30 62,50%
Ne, koristim stariju konfiguraciju i konzolu! 13 27,08%
Ulažem u novi hardver i u nove konzole! 5 10,42%
Glasova: 48. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.7.2017, 12:35   #1
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Namera ove teme nije da osnaži svađu između Pcmasterrace i konzolaša već da ponudi logične argumente zašto bi neko uložio pare u komp radi GEJMINGA. Dakle, ne pričamo ni o kakvom hardveru za poslovnu primenu već samo za igranje.

Zamislite da imate 1000e za upgrejd PC:
Za taj novac možete uzeti (cene su okvirne, a izbor volja autora )

Ryzen R5 1600 ~250e
GTX 1080 ~500e
Neka prosečna ploča tipa Asus B350 ~150e
Memorija DDR4 sa dobrim latencijama ~150e

Bez problema smo prešli 1000e.

Kod konzole imamo ulazne troškove od oko 220e (Ps4 Slim) i to mu dođe to (plus game sharing).

Moj glavni argument je isplativost (ili da se ekonomski izrazim) amortizacija uloženog. Dok kod kompa ima jako malo igara gde bi uloženo moglo doći do izražaja (tipa 4k igranje Witcher-a 3), konzola svoj hardver jako brzo isplati. Gotovo da nema nove igre koja nije na konzoli, čak naprotiv, postoji dosta ekskluziva. To za komp (gotovo da) ne postoji.

Drugi argument se odnosi profil igrača tj izbor između: 4k/120FPS+ igranja uz maksimalni prikaz slike ili igranje niskozahtevnih/starijih igara i manje popularnih žanrova (avanture, strategije). Ova prva grupa je još uvek malobrojna i po meni ima razlog da uloži u računar jer trenutna generacija konzola tu mogućnost prikaza nema (sledeća bi već mogla). Ova druga grupa
opet,nema razloga za ulaganje, jer još uvek ima stariji računar koji to može da isprati pa mu nova konzola dođe kao "izlaz na more" što se novih naslova (i ekskluziva) tiče.

Naravno, možete vi uložiti i samo 500e u novi hardver, ali se onda gubi taj
kvalitetan prikaz slike kao komparativna prednost PC u odnosu na konzole tj PS4.

Zaključak je da bez 1000e (ili približno toj sumi) ulaganja vi ne možete reći da imate neku posebnu prednost u odnosu na konzolu. Za stare i niskozahtevne igre je stariji komp već tu. Za nove imate konzolu. Osim ako ne jurite 4k ili 1440p preko 120FPS.

Koji su vaši argumenti za ulaganje u PC (a ne u konzolu)?

Poslednja ispravka: helen (16.7.2017 u 17:23)
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2017, 12:50   #2
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Po meni su i onaj koji da 1000+ evra na "gejming" PC i onaj koji kupi konzolu ovce.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
C64freak (16.7.2017), shrafko (25.2.2018), voodoo_ (17.7.2017)
Stara 16.7.2017, 13:04   #3
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
helen kaže: Pregled poruke
Koji su vaši argumenti za ulaganje u PC (a ne u konzolu)?
Ne mogu da radim i zarađujem na konzoli.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2017, 13:14   #4
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Što reče jedan moj prijatelj konzoala je za one koji neće da misle, samo ubaciš cd, a PC namesti ovo pa ono...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (23.7.2017)
Stara 16.7.2017, 13:34   #5
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Odgovor je u sustini jednostavan. Da li hoces da igras igre u 60FPS-a ili ne. na to se sve prakticno svodi danas. Ako ti to nije bitno uzmi konzolu i kupuj second hand igre ili cekaj rasprodaje i trosices jako malo na same igre i uz to ces imati mogucnost da igras ekskluzive. Ako hoces 60FPS-a i bolji graficki prikaz uzmes PC. I GTX1080 je po meni bacanje novca, dovoljno ce ti biti i 1070 za savrseno 1080p igranje i povremeno 1440p igranje (nekada i 4K).
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2017, 13:45   #6
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

a i ne verujem da ima gtx za 500e pored minera
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2017, 14:54   #7
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Odgovor je u sustini jednostavan. Da li hoces da igras igre u 60FPS-a ili ne. na to se sve prakticno svodi danas. Ako ti to nije bitno uzmi konzolu i kupuj second hand igre ili cekaj rasprodaje i trosices jako malo na same igre i uz to ces imati mogucnost da igras ekskluzive. Ako hoces 60FPS-a i bolji graficki prikaz uzmes PC. I GTX1080 je po meni bacanje novca, dovoljno ce ti biti i 1070 za savrseno 1080p igranje i povremeno 1440p igranje (nekada i 4K).
Naravno, s'tim što se frejmovi ne mogu porediti direktno kod konzola i PC, upravo zbog frame pacing-a i direktne optimizacije igre za konzolu.

Problem je samo što taj lepši prikaz na PC košta toliko koliko košta, pa se ljudi samozavaravaju i stalno rade mali upgrejd (jer nemaju para za onaj veliki), a praktično nikakve razlike u odnosu na konzolu.
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku helen na korisnoj poruci:
Rockstar (16.7.2017)
Stara 16.7.2017, 15:16   #8
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Zato što PC ima RTS igre, besplatan multiplayer pristup, modovanje igara ako želim, mogućnost da popravim jednu komponentu ako nakon isteka garancije crkne a ne zamena celog PCa, nativnu mogućnost korišćenja miša i tastature u odgovarajućim žanrovima...

Plus, ako je taj PC i sklopljen isključivo radi gejminga, uvek mu možeš naći bar još neku namenu (ako ništa otkucaćeš mail na njemu).
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2017, 16:43   #9
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Sve sto je makiem rekao ^ plus ono sto govorim vec godinama a to je da su konzole izgubile smisao jer nisu vishe uredjaji u koje samo stavis CD\cartrige za instant gaming bez da koristis mozak vec isto kao i na racunaru imas podesavanja update instalacije itd...

Doduse i ja sam se zamalo zaleteo i uzeo Nintendo Switch al dorbro brzo mi doslo iz d*peta u glavu
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2017, 17:08   #10
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Sve sto je makiem rekao ^ plus ono sto govorim vec godinama a to je da su konzole izgubile smisao jer nisu vishe uredjaji u koje samo stavis CD\cartrige za instant gaming bez da koristis mozak vec isto kao i na racunaru imas podesavanja update instalacije itd...
Sve se slažem, samo su onda PC-jevi izgubili smisao. Ne znam kakv mozak je potreban za korišćenje PS4, realno toster je komplikovaniji, on sve sam radi update-uje i u sleep mod-u. Bukvalno pustiš i ne moraš ni da gasiš, a on odma nastavlja gde si stao kad ponovo sedneš. Nikad nisam ubacio CD unutra, jer je sve digitalno. Prostije ne može.
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku helen na korisnoj poruci:
altafir (16.7.2017)
Stara 16.7.2017, 17:11   #11
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Generalno, najbitnije je šta ko želi da igra. PC ima najširu bazu žanrova. Madden mogu da igram samo na konzolama (ps4), Mario Kart samo na Nintendu...
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mvasic na korisnoj poruci:
makiem (16.7.2017)
Stara 16.7.2017, 17:13   #12
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Zato što PC ima RTS igre, besplatan multiplayer pristup, modovanje igara ako želim, mogućnost da popravim jednu komponentu ako nakon isteka garancije crkne a ne zamena celog PCa, nativnu mogućnost korišćenja miša i tastature u odgovarajućim žanrovima...

Plus, ako je taj PC i sklopljen isključivo radi gejminga, uvek mu možeš naći bar još neku namenu (ako ništa otkucaćeš mail na njemu).
Убише се људи од играња RTS игара, ено, игра се StarCraft још само ваљда, а за то је довољан и обичан PC (свакако куповина конзоле не значи аутоматски немање рачунара). Конзоле су све отпорније и отпорније не кварове (посебно након 360-ице и PS3 и "ring of death"), а неколико година касније им је и цена нижа.

Код нас у Србији конзоле нису толико атрактивне као на Западу - тамо често имају и PC и две конзоле, па играју шта им се свиди. Када будем могао да бирам - конзола свакако. И ја бих пре 10 година рекао PC, али ситуација се драстично променила од тада.

Ионако велика већина вас воли GTA, а на конзолама имате и Red Dead Redemption, за којим кукате све време, плус остале Sony ексклузиве...

Једино што PC има јесу перформансе али то кошта драстично, драстично више.. G-Sync, 144 Hz монитор и хардвер да то покрене - није ни 1000 већ 2000-3000 евра.

ps. овде се мисли на гејминг, не на остале корисне ствари које PC може а које скоро нико не ради.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
helen (16.7.2017), miovrag (21.7.2017), Schwabsteiger (16.7.2017)
Stara 16.7.2017, 17:26   #13
altafir
Banned
 
Član od: 13.2.2011.
Lokacija: Vršac
Poruke: 927
Zahvalnice: 154
Zahvaljeno 203 puta na 156 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku altafir
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Ја сам за конзоле већ седам година, имам неки застарели рачунар али га ретко када користим за игре. Волим мулти игре и ту на конзоли нема хакера,читера за разлику од рачунара. Код нас у Србију велику улогу има новац односно недостатак истог. Тако да због пиратерије више људи користи рачунар код нас. И да и са конзоле може да се откуца меил:d
altafir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2017, 17:28   #14
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

@helen
Naravno da PC_jevi nisu izgubili smisao jer sa njima mozes da radis sta hoces za malo\malo vise i mnogo para kako kome dzep dopusta.

Kad kazem da su konzole izgubile smiao msm lepo sam objasnio zasto to mislim plug and play u sekundi,ranije sam imao segu i nintendo sa razlogom prosto je bilo drknes 2 kabla pritisnes dugme i igras igre sa dovoljno lepom grafikom sa 5 puta manje para , sad imam isntall,update,u startu razmisljanje dali ce mi hard disk na novoj konzoli biti dovoljan i treba da radim upgrade plus to sto i dan danas mogu da upalim super nintendo i da igram a nesto sam siguran da za 15 godina recimo il manje ko zna ps4,shitbox one nece biti ich osim mrtve kutije.

@Rockstar

Ubise se il ne al drug samo taj StarCraft pravi vise para i eventa od bilo koje konzolne igre ikada a gde su dota gde je LOL gde je CS,gde je WOW... xD
Sto se gejminga tice koja je razlika? u oba slucaja mozes mis\tastaturu\kontroler
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2017, 17:35   #15
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

@C64freak

Za StarCraft ti ne treba nov PC, takav sklopis za 150-200e i radi sve pet. I ja sam govorio o RTS igrama, ne multiplejeru, mada secam se nekih brojki od pre par godina, Call of Duty, Fifa i sl, desetine miliona igraca. I tako svake godine. Puta 70 evra. Na konzolama.

I ovde govorimo o kucnom koriscenju, ne o turnirima i glupostima, gde ima vise para i sl.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2017, 17:52   #16
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Убише се људи од играња RTS игара, ено, игра се StarCraft још само ваљда, а за то је довољан и обичан PC (свакако куповина конзоле не значи аутоматски немање рачунара). Конзоле су све отпорније и отпорније не кварове (посебно након 360-ице и PS3 и "ring of death"), а неколико година касније им је и цена нижа.

Код нас у Србији конзоле нису толико атрактивне као на Западу - тамо често имају и PC и две конзоле, па играју шта им се свиди. Када будем могао да бирам - конзола свакако. И ја бих пре 10 година рекао PC, али ситуација се драстично променила од тада.

Ионако велика већина вас воли GTA, а на конзолама имате и Red Dead Redemption, за којим кукате све време, плус остале Sony ексклузиве...

Једино што PC има јесу перформансе али то кошта драстично, драстично више.. G-Sync, 144 Hz монитор и хардвер да то покрене - није ни 1000 већ 2000-3000 евра.

ps. овде се мисли на гејминг, не на остале корисне ствари које PC може а које скоро нико не ради.
Ja recimo igram, i taj SC2, kao i xcom 2 i brdo starih strategija. Freesync monitor i rx480 (kad je normalna cena) su sasvim ok kombinacija koja ne košta 2-3000 e.

Kad budem mogao da biram, oba, do tada PC. A to izmišljeno ulaganje u PC non stop mogu da guraju konzolaši koji ne znaju da igra na PC često na medium high podešavanjima izgleda kao na aktuelnoj konzoli, a da ta podešavanja guraju mašine od oko 500 eur, ili oni koji hoće 60+ Hz 1080p+ rezolucijama na max podešavanjima (za razliku od konzola gde je 30 fps sasvim prihvatljivo, kao i 900p, ako pričamo o xbone i ps4).

A situacija se promenila tako što konzole sve se više trude da imitiraju PC, tako da su i konzole blagoslovene Day One patchevima, downloadima od više desetina gigabajta, firmware update (koji ponekad zeznu konzolu, koliko vidim po internetu) pa čak i razmatraju i mogućnost o nadogradivosti konzola (znate, ulaganje u nove komponente).

p.s.
Sada kada neko pogleda ovaj post, reći će da sam pripadnik PCMR, ali nije tako. Odrastao sam na konzolama, PS2 mi je jedna od omiljenih ''igračaka'' koje sam ikad imao, ali mislim da je ova tema postavljena sa ciljem da utvrdimo : ''zbog čega su konzole superiornije u gamingu od PC?''
E pa žao mi je, jednostavno nisu, da bih se igrao na PC na svakih 2-4 godine uložim 200-300 eur za grafičku, a za ostale komponente i ređe i opet sam imao u 90 % bolje iskustvo od druga koji se igra na PS3 (ne znam nikog ko ima PS4 ili xbone). To što je meni zabavno da čačkam oko klokovanja, modovanja i slično je samo dodatni plus.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
C64freak (16.7.2017)
Stara 16.7.2017, 17:58   #17
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Ja nisam rekao FreeSync i Radeon, vec G-Sync i 144 Hz (sto jednostavno izgleda mnogo bolje). Ako dodamo i 4K, dolazimo i do 1080-Ti x2 u SLI modu itd.

Naravno da je PC jeftiniji (polovne igre/na rasprodaji, polovni hardver), u Srbiji jos vise, ali da konzole imaju odredjene prednosti - imaju.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2017, 18:03   #18
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Od igara na konzolama mene samo Bloodborne, The Last of US 1&2 i Death Stranding (ovo možda izađe za PC) interesuju, a za to mi nije isplativo uzeti PS4. Kada bih te igre izgustirao, konzola bi negde skupljala prašinu, jer stvarno ne vidim zašto bih igrao nešto na njoj, umesto ko čovek na PC-u..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2017, 18:55   #19
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Ja nisam rekao FreeSync i Radeon, vec G-Sync i 144 Hz (sto jednostavno izgleda mnogo bolje). Ako dodamo i 4K, dolazimo i do 1080-Ti x2 u SLI modu itd.

Naravno da je PC jeftiniji (polovne igre/na rasprodaji, polovni hardver), u Srbiji jos vise, ali da konzole imaju odredjene prednosti - imaju.
Možda bolje, ali ne mnogo bolje (komparativno, skok je mnogo veći sa grafike na konzoli na ono što sam ja naveo, nego sa navedene kombinacije na G-Sync i 144 Hz). Ја trenutno guram 75 Hz, ima razlike u odnosu na 60 Hz, ali nije da su mi oči ispale. Probao sam i monitor na 120 Hz, lepo ali po meni ne vredi ulaganja za nas prosečne gejmere (a 90% onih koji imaju G-Sync i 144 Hz, ne guraju MAX grafiku, jer takve monitore uzimaju za kompetitivne šutere i ne žele kaleidoskop na ekranu).
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2017, 19:11   #20
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Po meni su i onaj koji da 1000+ evra na "gejming" PC i onaj koji kupi konzolu ovce.
To je već subjektivno, meni lično nije jasno da neko npr. može za 10-15 dana čvarenja na moru potroši hiljadu ili više evra, a opet neki cele godine žive za tih 10 dana; ili na neku krntiju od kola na svakih godinu-dve potroše 1k evra što na registraciju/osiguranje, što na servisiranje, letnje-zimske gume, a žive u gradu sa solidnim gradskim saobraćajem itd.

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Od igara na konzolama mene samo Bloodborne, The Last of US 1&2 i Death Stranding (ovo možda izađe za PC) interesuju, a za to mi nije isplativo uzeti PS4. Kada bih te igre izgustirao, konzola bi negde skupljala prašinu, jer stvarno ne vidim zašto bih igrao nešto na njoj, umesto ko čovek na PC-u..
Konzole ne igraju ljudi...? Bilo bi zanimljivo videti odgovore kad ne bi bilo piraterije na PC-ju i kad bi i najgluplja igra za PC morala da bude original i plaćena.

Što se mene tiče, zavisi najviše od tipa igara koje će se igrati, sigurno da oni koje zanimaju MMO, RTS, FPS i slične pre svega zanima PC, konzole opet imaju svoje ekskluzive tako da svako može da izabere šta mu se sviđa.

Inače instalacija/update na PS4 je toliko jednostavan proces da verovatno ni deci nije potrebna pomoć, sve ide automatski i u pozadini, najkomplikovanija stvar je uplatiti pare na nalog, ali to opet je zbog tog što živimo tu gde živimo i priča za neku drugu temu.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
Picard (17.7.2017), Rockstar (16.7.2017), Schwabsteiger (16.7.2017)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ne mogu da ukljucim komp joolijano Kvarovi 14 25.3.2010 17:49
Nadogradjivanje ili novi komp xp professor Osnovne komponente 5 10.1.2010 19:44
komp je neverovatno spor madjunac Osnovne komponente 8 7.12.2009 17:02
Komp od 500 do 600 evra srđan007 Šta da kupim? 6 24.11.2009 21:07
Komp se ne pali INSANE Kvarovi 5 7.9.2009 20:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com