Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.9.2014, 2:24   #21
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: cirkumauralne slusalice do 3500RSD ?

Citat:
culer kaže: Pregled poruke
@SirDuck

Hvala, sada sam jos vise uveren da za ovo sto on trazi treba kesa ko za pola ozbiljnije gaming konfe :P ...

Reci cu mu da se igra malo sa poredjenjima pa javljam utiske koje sluske imaju najmanje gubitke...
Kolko sam skapirao plava linija mora da bude blizu/oko ove srednje linije ako su gubitci(slabljenje) mali .

Pitao si pre za sta ce mu taj opseg frekvencija, kaze da oce da proveri kako se prag cujnosti menja sa godinama i kako deluju odredjene frekvencije(nize/vise) na odredjene starosne dobi ljudi, valjda neka vrsta seminarskog ili zavrsnog rada ne znam ni sam ...
Pa gde se zaleteo nesreća od 10Hz do čak 28kHz. Ni u ludilu mu ne treba tako nešto, osim ako ne koristi pse kao subjekte

Nek kupi neke sluške koje imaju tipa od 16/20Hz do 20kHz, ne treba mu ni više ni manje od toga. Niže frekvencije tu ne igraju mnogo bitnu ulogu, ta granica je dosta stabilna, dok gornja opada sa starenjem. Ljudi generalno čuju do 16-18kHz, a jako malo odabranih čuje do i malo preko 20khz.

Dakle nek se ne zamlaćuje i nek kupi prve normalne slušalice koje eto imaju i izražene basove, sve one hvataju gornju granicu. Naravno pričam o brendiranim slušalicama proverenih proizvođača, ne hama, xwave i ostale.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2014, 23:25   #22
culer
Veteran
 
Član od: 28.1.2007.
Lokacija: nbgd
Poruke: 1.055
Zahvalnice: 896
Zahvaljeno 75 puta na 60 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku culer
Određen forumom Re: cirkumauralne slusalice do 3500RSD ?

@SirDuck

Mora da nabavi te sluske kolko sam skapirao(u tom opsegu) jer tako profa trazi...Kapiram Ja ( a i on ) da niko ne moze da cuje nista u tom opsegu al jelte, profa zna najbolje ...

Inace, te nize frekvencije se ne cuju, ali valjda mozak moze da ih pokupi, sto je drugi deo njegovog rada...

Pitacu ga da mi posalje rad i rezultate kada zavrsi, pa mozda i podelim ovde ako dobijem dozvolu ...


Inace, on je nasao kod njega ove sluske, pioneer se mj 721k, pa me pita da detaljnije proverim kakve su i kakvo im je slabljenje na krajevima opsega...Kostaju oko 3600 valjda, jeftinije od Superlux-a, a imaju trazen opseg...Na onom sajtu za grafike ih nema, tako da ne mogu da pogledam kako se ponasaju na nizim/visim frekvencijama...

Da li ih neko ima i kakve su ?
culer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2014, 1:02   #23
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: cirkumauralne slusalice do 3500RSD ?

Nesam školovao.

Nek mu je sa srećom
Voleo bih da vidim rad, a i rezultate, čisto da sklopim o čemu se tačno radi.

PS: Nećeš naći merenja u tom opsegu, a još manje će ti značiti nečije iskustvo sa tim slušalicama jer, jelte, ne može da čuje taj opseg.
Nek on kupi te slušalice na kojima piše da ide do 28kHz čisto da zadovoli profesora, a rezultati nek budu kakvi budu. Ako nije njegova ideja i nešto što ga stvarno zanima onda nek odradi s čime može. Bezveze je bacati pare na skupe slušalice jer je profa odlučio da opseg mora biti ogroman.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2014, 19:47   #24
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: cirkumauralne slusalice do 3500RSD ?

Ma gluposti, ljudi daju preko 1000€ na zvučnike da bi dobili sličnu frekvenciju, a ovde su u pitanju neke kineske slušalice. Kupi prvo što nađeš i reci evo to je to.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2014, 13:43   #25
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: cirkumauralne slusalice do 3500RSD ?

Citat:
Morca kaže: Pregled poruke
Presonus HD7 je rebrandovani Superlux 681, za koga postoji grafikon...
Ne bas.. http://www.head-fi.org/t/546556/supe...#post_10305029

Zvuk se ipak malo razlikuje od obicnih 681 a i od 668b.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2014, 14:11   #26
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: cirkumauralne slusalice do 3500RSD ?

Pretpostavio sam da je tako nesto u pitanju, zato sam ti i rekao da sam samo na klinici video takve sluske... Sta ima da ispituje, ima brdo referenci na tu temu a ne verujem da bi mu bili validni podaci osim ako ne prati kod istih osoba tokom godina ili da se sluzi jako velikim uzorkom (sto vec mislim da je posao vise za tim ljudi, statisticara i slicno).
Princip je da sa starenjem obicno se smanjuje percepcija visokih tonova, zbog degeneracije receptora u unutrasnjem uhu (u normalnim uslovima).

Zato recimo moji stari ne cuju ono cudo sto rasteruje glodare, dok sam ja hteo da izludim i na kraju sam bio prinudjen da ga iskljucim

edit: Sad vidim da profesor tako zahteva (sto mi se jako ne dopada, jer on ocigledno nije upoznat sa cenom takvih slusalica- nisam ni ja, ali ocigledno je da je suludo dati toliki novac za ispitivanje neceg sto je ispitano i dokazano). I moj je predlog da kupi nesto sto ima samo na papiru takav opseg, a da rezultate isimulira (uzme rezultate istrazivanja, malo ih izmeni ali ne toliko da poremeti zakljucak, ubaci tu i tamo neki statisticki sum i to mu je to).

A sto se tice drugog dela rada, mozak ce pokupiti jako niske frekvencije ali ne kao zvuk vec kao pritisak na akusticnu membranu, tako da se tu vec ne radi u zvuku (nisam isprobavao, ocigledno ali ako slusalice dobro ,,dihtuju" tako bi trebalo da bude). Jako niske frekvencije mislim da nema toliko svrhe ispitivati na slusalicama vec da se tu radi vise o dejstvu takvog zvuka na druge unutrasnje organe, tako da sam jako zainteresovan za rezultate istrazivanja, ako bi drug hteo da podeli sa nama

Poslednja ispravka: makiem (14.9.2014 u 14:24)
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
culer (27.1.2015)
Stara 14.9.2014, 17:20   #27
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: cirkumauralne slusalice do 3500RSD ?

Ne da to što je profesor zamislio ne može da dobije na slušalicama od 3500 din nego ni na onim od 500€. To što oni žele da rade se radi u daleko ozbiljnijim i profesionalnijim uslovima. Jako lepa tema ali jako pipava za izvođenje u ovako ograničenim uslovima. Treba to da predoči profesoru pa da nađu neko realnije rešenje.

Ja sam eto igrom slučaja pisao i istraživao na tu temu u okviru kognitivne psihologije na faksu (Elektrotehnika - Instumentacija i merenja), proučavao ljudsko uho u okviru fizike ljudskog organizma... A igrom slučaja sam i audofil pa bolje poznajem celu tu muku nego što bih želeo.

@makiem: Verovatno te iritiraju i stari CRT televizori, pogotovo dok se pale, a kondenzatori im pište ultrazvukom samo tako. Matorci naravno tvrde da je u prostoriji savršena tišina i kažu da si prepio sinoć. Ja nažalost imam odličan sluh po pitanju visokih tonova pa često osećam jako neprijatan pritisak u glavi u prisustvu sličnih izvora.

Edit: Zanimljivost - Da li ste nekada probali da testirate sluh na svakom uhu pojedinačno? Ja npr. imam prilično različit sluh levog i desnog uha, jedno je osetljivije na visoke, drugo na sredjne... prilično različit utisak generalno. A onda naletiš na svađu gde jedan tvrdi da nešto zvuči presvetlo, ovaj se brani da nije nego je baš potaman... Ej bre, isti čovek a čuje različito na svakom uhu, a kamoli 2 različita čoveka.

Poslednja ispravka: Aibo (14.9.2014 u 17:30)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
culer (27.1.2015)
Stara 14.9.2014, 19:17   #28
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: cirkumauralne slusalice do 3500RSD ?

Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
Ne bas.. http://www.head-fi.org/t/546556/supe...#post_10305029

Zvuk se ipak malo razlikuje od obicnih 681 a i od 668b.
Yah, naleteo sam ranije na taj post...ali, te suptilne razlike nema šanse da primeti iko bez uvežbanog sluha i seriozne opreme...za nas raju, tehnički, HD7 = SL 681.
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2015, 13:32   #29
culer
Veteran
 
Član od: 28.1.2007.
Lokacija: nbgd
Poruke: 1.055
Zahvalnice: 896
Zahvaljeno 75 puta na 60 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku culer
Određen forumom Re: cirkumauralne slusalice do 3500RSD ?

Momci i devojke ,

jel moze neko da mi kaze koje su sluske od ovih najbolje:


Samson SR 850
ISK HP 880(10hz-35khz)
Presonus HD7A

Razlog kupovine je isti kao i goreopisan(u prethodnim postovima), potrebne su mi sluske koje imaju najmanje slabljenje na krajevima opsega i daju najbolji zvuk a da su do 50E .
Takodje, isto za experimentisanje sa pragovima cujnosti, kao sto je trebalo drugaru zbog koga sam i otvorio temu, za pustanje laganih/smirujucih tonova, nesto kao relaxing music(ne treba mi jak bass) .
culer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2015, 14:11   #30
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: cirkumauralne slusalice do 3500RSD ?

Trebalo bi da to budu Samson (za najbolji zvuk), prema mišljenjima na netu imaju umerenije visoke (kao i HD668B) u odnosu na Presonus. Za te ISK doduše ne znam ništa.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
culer (27.1.2015)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slusalice za muziku i gaming do 1000 din. xp professor ŠDK - Zvuk na računaru 68 24.11.2015 21:46
Slusalice za gaming budzet do 8-k potrebni predlozi sto pre MrSmith9 Zvuk na računaru 15 8.7.2014 19:45
In Ear do 50e... Emix ŠDK - Zvuk na računaru 0 21.7.2012 10:13
Slušalice sa mikrofonom do 1000 RSD Kojic_M Zvuk na računaru 7 7.5.2012 1:17
Koje in ear slusalice do 2000 dinara? Master Neo ŠDK - Zvuk na računaru 5 28.5.2007 11:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com