Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim?

Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.7.2008, 0:29   #1
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Još memorije, verovatno napajanje, kuler za procesor...

Trenutna konfiguracija je:

Intel C2D e4300
Asus P5B-E
Gigabyte 8800GTS 320MB
Kingston 1GB 800Mhz
WD 1600AAJS & 5000AAKS
Chieftec GPS-400AA-101A

To nas dovodi do sledećih pitanja:

- Ako klokujem procesor trebalo bih da kupim bolje napajanje? Ne znam tačno kolike su cene, ali da li bi ~100€ bilo dovoljno? Ili ima i jeftinije? Ne bih da kupim neko da jedva izdržava i da se posle cimam oko toga... Vidim da svi hvale Corsair HX520W. Neki drugi, možda bolji, predlog?

- Što se tiče memorije, ovu bih dao bratu, a uzeo bih 4GB tj. 2x2GB na 800MHz. Vidim da se spominju Geil, OCZ, Corsair, Transcend, Micron čipovi... Imali uopšte razlike u ovim silnim modelima? Evo ove Geil memorije, ima ih gomila (sad izvinite na malo više linkova...): jedna, druga, treća... Zašto ova košta skoro kao ove ostale? Ili je to neka greška? Ove dve OCZ da li valjaju i imali neke veće razlike? Jel' ima ovakve Transcend AxeRAM od 4gb negde? Ili ništa ne fali ovom ili ovom JetRam-u? Neki drugi proizvođač, drugi model? Gledam, naravno da bude jeftinije, ali ne bih da uštedim 5-10€, a posle da imam problema. Inače, kako da znam koji su čipovi u memoriji?

- I verovatno neki kuler za procesor. ukimafija spomenu cm hyper TX2 koji bi se taman uklopio u budžet od oko 20€, mada možda bude i malo više, zavisi koliko potrošim na memoriju i napajanje.
Gledam da sve ukupno da ispadne do 200€...
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2008, 0:57   #2
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Još memorije, verovatno napajanje, kuler za procesor...

Ovako sto se tice napajanja, corsair je jedan od najboljih izbora kod nas ako hoces da budes miran dugo vremena. Ako ti je bitno da napajanje bude modularno(da se skidaju kablovi i da stavis samo one koji ti trebaju) corsair 520w je dobar izbor samo on ima zutu nalepnicu to sa crvenom nalepnicom od 620w imam ja.Sjajna napajanja. Ako modularnost nije presudna nego snaga, poreporucujem ti jaci, jeftiniji ali ne i modularan Corsair TX 650w za 83e moze da drzi sta hoces ukljucujuci i CF ovih novih karti .TX650w se gasi tek na 780w opterecenja. Brdo kablova i konektora.
Sto se tice memorija, transcend AXE ram dolazi sa MIKRON cipovima i on je najkvalitetniji tu i najjaci kloker. Vidjao sam da njegovi moduli deklarisani na 800 idu 1150mhz ladno. Onda, tu je Transcend JET ram sa poslednjim slovom P u serijskom broju, i oni hoce da idu preko 1000mhz.Ova dva OCZ-a isto mogu oko 1000 sigurno, reaper ima bolje hladjenje samo...Geil u ovom odabiru preskoci...
Znaci CM Hyper TX2 za 20e ti zavrsava posao posto ne verijem da ces prebaciti 3.2ghz stabilno ili bar ne za mnogo. Ako hoces jos kvalitetniji kuler, kupi CM Hyper 212 ja ga imam ogromna strvina hladi samo tako pod uslovom da moze da ti stane u kuciste. Kuciste za njega mora da bude bar 18.5cm siroko. Ako Ne TX2 ce ti zavrsiti posao.
Znaci da ja sad kupujem ja bih verovatno isao ovako: Corsair TX 650w83e, Transcend jet ram sa plovom P na kraju, ako ne nadjes onda OCZ Reaper ili Vista gold, i CM Hyper TX2 ili 212ica ako moze da ti stane u kuciste...

Znaci, ti bi sad mogao da prodjes sa jeftinijim napajanjem, ali ne znam da li ces posle nekog vremena pozeleti da menjas grafu za neku azdaju pa bi bilo glupo da opet kupujes napajanje. Ako kupis Corsair TX650w miran si na duze....
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku ukimafija na korisnoj poruci:
A M G (10.7.2008), culer (10.7.2008), Renche (10.7.2008), Sun Tzu (10.7.2008), Svrbisha (10.7.2008)
Stara 10.7.2008, 1:45   #3
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Još memorije, verovatno napajanje, kuler za procesor...

Citat:
ukimafija kaže: Pregled poruke
corsair 520w je dobar izbor samo on ima zutu nalepnicu to sa crvenom nalepnicom od 620w imam ja.
Znam to, ali tako stoji kod njih na sajtu.
Citat:
Ako modularnost nije presudna nego snaga, poreporucujem ti jaci, jeftiniji ali ne i modularan Corsair TX 650w
Pa, ako je jači i jeftiniji, neću umreti bez modularnosti.
Citat:
Sto se tice memorija, transcend AXE ram dolazi sa MIKRON cipovima i on je najkvalitetniji tu i najjaci kloker. Onda, tu je Transcend JET ram sa poslednjim slovom P u serijskom broju...
Ok, znači Transcend. Samo nigde ne vidim ovaj Axe od 4Gb. A za Jet stoji oznaka JM4GDDR2-8K, ako sam dobro shvatio šta da gledam. Ako neko zna gde ih ima u BG-u, javite...
Citat:
Ako hoces jos kvalitetniji kuler, kupi CM Hyper 212 ja ga imam ogromna strvina hladi samo tako pod uslovom da moze da ti stane u kuciste. Kuciste za njega mora da bude bar 18.5cm siroko. Ako Ne TX2 ce ti zavrsiti posao.
Mislim da bi stao, ali dobro. Samo jel' Hyper TX ili TX2? Pošto je TX2 izgleda i manje od 20€, a TX je 20€ pa zato.
Citat:
Znaci, ti bi sad mogao da prodjes sa jeftinijim napajanjem, ali ne znam da li ces posle nekog vremena pozeleti da menjas grafu za neku azdaju pa bi bilo glupo da opet kupujes napajanje. Ako kupis Corsair TX650w miran si na duze....
Ček, pa TX650w je valjda jeftinije?
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2008, 2:02   #4
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Još memorije, verovatno napajanje, kuler za procesor...

TX2 lakse se montira.Mislio sam na jos jeftinija napajanja, ako si resio Corsair TX 650w za 83e bolje po tebe.Ne znam da li AXE ram ima kod nas tih 4gb kitova,ako i ima oni su skupi.A to tebi i ne treba bas, jer ti s ovim prosesorom kad klokujes ides na fsb 333 ili 400, a tu ti zavrsava posao bilo koji solidan ram na 800mhz, ne moras da kupujes AXE ram. Nije to taj JET ram cini mi se, moraces da odes u radnju i bas pogledas oznaku serije i serijski broj, na kraju treba da bude slobo P, ako te mrzi da se zezas s tim uzmi OCZ i gotovo.
Samo nisam skontao koji kuler hoces na kraju ako je izmedju ova dva manja, onda je prakticnije TX2, A Hyper 212 je duplo veci i kosta oko 35e
evo jednog poredjenja temperatura http://www.frostytech.com/articlevie...id=2206&page=5
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ukimafija na korisnoj poruci:
Sun Tzu (10.7.2008)
Stara 10.7.2008, 2:22   #5
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Još memorije, verovatno napajanje, kuler za procesor...

Citat:
ukimafija kaže: Pregled poruke
Mislio sam na jos jeftinija napajanja, ako si resio Corsair TX 650w za 83e bolje po tebe.
Dobro, dobro, loše sam te razumeo.
Citat:
Ne znam da li AXE ram ima kod nas tih 4gb kitova,ako i ima oni su skupi.A to tebi i ne treba bas, jer ti s ovim prosesorom kad klokujes ides na fsb 333 ili 400, a tu ti zavrsava posao bilo koji solidan ram na 800mhz, ne moras da kupujes AXE ram. Nije to taj JET ram cini mi se, moraces da odes u radnju i bas pogledas oznaku serije i serijski broj, na kraju treba da bude slobo P, ako te mrzi da se zezas s tim uzmi OCZ i gotovo.
Ok, pogledaću onda za taj sa P, pa ako baš nema uzeću OCZ i to je to...
Citat:
Samo nisam skontao koji kuler hoces na kraju
Nisam ni ja još. Videću onda između TX2 i 212.
Možda da ubacim ovaj manji, a za ostale pare da uzmem još neki kuler za kućište ili eventualno chipset? Imam sad jednu 12-icu nazad, a npr. stavim 1-2 od 8cm napred i sa strane da duvaju ka unutra?
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2008, 21:14   #6
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Još memorije, verovatno napajanje, kuler za procesor...

Bio sam malopre i kupio OCZ memoriju i Hyper TX2.
Napajanje nisam našao, jedine prodavnice koje su ga možda i imale, trenutno nemaju i neznaju kad će nabavljati... Pogledaću još sutra, prekosutra možda uspem da nađem (ako neko zna gde ima, javite ) a ako ne, onda ću neko drugo da tražim.
Jel' bolje da uzmem HX520w ili TX750w, pošto isto koštaju?

Ono na dnu kulera je pasta, koliko sam video. Što znači da ne moram da kupujem neku? Ali uspeo sam da vadeći kuler zakačim i skinem mali deo (~6x3mm) one paste sa dna. Jel' problem ili nije? Ako jeste, mogu da skinem sve i da kupim neku posebno, samo ne znam koju?
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2008, 21:41   #7
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Još memorije, verovatno napajanje, kuler za procesor...

Citat:
Sun Tzu kaže: Pregled poruke
Jel' bolje da uzmem HX520w ili TX750w, pošto isto koštaju?

Ono na dnu kulera je pasta, koliko sam video. Što znači da ne moram da kupujem neku? Ali uspeo sam da vadeći kuler zakačim i skinem mali deo (~6x3mm) one paste sa dna. Jel' problem ili nije? Ako jeste, mogu da skinem sve i da kupim neku posebno, samo ne znam koju?
HX je modularno, TX nije modularno ali je ocito dosta jace,zavisi sta hoces sirovu snagu ili manje kablova u kucistu,HX model je nesto tisi,ali ni TX nije nesto bucan.Ja bih ipak zamenio pastu najbolja je Artic Silver ali se tesko nalazi tako da uzmi neku solidnu CM pastu...nisu skupe
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ukimafija na korisnoj poruci:
Sun Tzu (11.7.2008)
Stara 12.7.2008, 19:37   #8
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Još memorije, verovatno napajanje, kuler za procesor...

Citat:
ukimafija kaže: Pregled poruke
tako da uzmi neku solidnu CM pastu...nisu skupe
Može ova?
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2008, 20:14   #9
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Još memorije, verovatno napajanje, kuler za procesor...

Moze...Mada bih ja verovatno uzeo Premium ili NANOFusion ali kako hoces...
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2008, 23:09   #10
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Još memorije, verovatno napajanje, kuler za procesor...

Na kraju uzeh VX550W. A ni NANOFusion nisam našao, pa sam uzeo Noctua NT-H1.
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Hitno! Koje napajanje mi je potrebno? Napajanje izgleda gori mozdani ŠDK - Osnovne komponente 7 25.6.2008 12:10
koji kuler za procesor je bolji pomozite VIPTER Overklok 5 21.6.2008 18:28
Procesor kuler problem? Robert Osnovne komponente 14 12.1.2006 22:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com