Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Modovi

Modovi Budite jedinstveni - modifikujte svoj računar

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.8.2016, 21:11   #1
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Kablovi

Vec neko vreme planiram da krenem u ozbiljniji projekat pakovanja kompa "u sto" ali su mi kablovi veliki problem. Ima li negde u Beogradu radnja koja prodaje modularne kablove za napajanja vecih duzina, PCIe "extender" (produzni kabal, ne za napajanje nego za sam port) I slicno.

EDIT
Takodje neka preporuka za AIO cpu vodeni hladnjak sa sto duzim crevima za vodu, svaka preporuka dobrodosla.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2016, 21:40   #2
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.427
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 366 puta na 331 poruka
Određen forumom Re: Kablovi

http://www.avmarket.rs/produzni-kaba...napajanje.html
http://www.avmarket.rs/produzni-kaba...napajanje.html
http://www.avmarket.rs/produzni-kaba...napajanje.html

To su neka dva basic kabla, 24 i 4 pin za plocu. Mislim da mozes, nisam siguran, da porucis da ti naprave kablove po zelji i meri ili to bese druga jedna prodavnica kojoj ne mogu da se setim imena sad. Najjeftinija opcija je da uzmes obicne zice kao na slici, skuplja opcija je da ti prilikom izrade te kablove presvuku gde ta zastita moze da ima odredjenu boju, tipa crna, crvena, plava, kapiram da ce tebi biti skriveni ti kablovi tako da ti se ne isplati jer za duze kablove to bas zna da bude skupo tipa obican 24 pinac 300 din, sleaved 24 pinac 1000~1200 dinara. Sad, za te 6 pin ne znam kako bi islo da se rade custom, proveri sa radnjom. A molexe i sata naponske kablove mozes produziti lagano sa standardnim Y kablovima mada ne bi bilo lose i njih naruciti da se izrade u odredjenoj duzini, bar produzni.

Za vodeno hladjenje, ne znam da li bi resenja tipa Cooler Master Seidon imala upotrebnu vrednost kod tebe, mislim da bi creva morao kupovati zasebno ako hoces nesto duza pa sam da ih menjas.
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku el_corona na korisnoj poruci:
Apostrof (2.8.2016)
Stara 2.8.2016, 9:26   #3
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Kablovi

Neka preporuka za AIO sistem (koji moze da se pazari u Srbistanu) gde provereno mogu da se zamene creva bez problema, nisam nesto zagledao mnogo aio vodenih hladjenja ali sve mi se cini da su creva navucena i zalepljena na ravan plasticni "pipak", pa mi ne deluju bas najsigurnije sto se menjanja creva tice, takodje onda bi morao i neki rezervoar da stavljam zbog punjenja (sto u sustini nije problem nece se ni videti).

Takodje koliko vidim AV market ne prodaje extender/produzni kabal za pcie slot, a na netu se cene krecu od par dolara do 80 dolara za shielded varijante, sto mi je mnogo. Ima li neko iskustva sa ovim jeftinim?
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2016, 15:24   #4
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Kablovi

Ako planiraš da menjaš creva, što bi se uopšte mlatio sa AIO modelima, uzmi lepo komponente i sastavi svoj sistem po PS-u, a ne da razmišljaš hoće li negde da procuri.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2016, 17:36   #5
MegaSkot
Član
 
Član od: 22.1.2011.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 163
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 107 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MegaSkot
Određen forumom Re: Kablovi

Najbolji kablovi trenutno, po odličnim cenama:

https://www.facebook.com/MixerPcKablovi

Poslednja ispravka: DeCoy (2.8.2016 u 20:05)
MegaSkot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MegaSkot na korisnoj poruci:
Apostrof (3.8.2016)
Stara 3.8.2016, 1:11   #6
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Kablovi

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Neka preporuka za AIO sistem (koji moze da se pazari u Srbistanu) gde provereno mogu da se zamene creva bez problema, nisam nesto zagledao mnogo aio vodenih hladjenja ali sve mi se cini da su creva navucena i zalepljena na ravan plasticni "pipak", pa mi ne deluju bas najsigurnije sto se menjanja creva tice, takodje onda bi morao i neki rezervoar da stavljam zbog punjenja (sto u sustini nije problem nece se ni videti).

Takodje koliko vidim AV market ne prodaje extender/produzni kabal za pcie slot, a na netu se cene krecu od par dolara do 80 dolara za shielded varijante, sto mi je mnogo. Ima li neko iskustva sa ovim jeftinim?
Preporuku za kablove si dobio. Ja, s druge strane, kao neko ko retko kad ima iole para da se malo razmase sa kompom, mogu da ti predlozim... malo rizicnije resenje. Kupis tzv. termoshrink tubing. To verovatno znas sta je, kao tanko crevo koje zagrejes i ono se skupi oko cega god. Uglavnom se koristi da pokrije i izoluje lemove, ali ti mozes da to lepo navuces preko celog kabla - kupis, recimo, crni, iseces zice, nalemis ih (ovo mora dobro da se odradi da ne bi kabl pregoreo) na zeljenu duzinu - bukvalno ubacis onoliku duzinu zice koliko ti treba, pa sve to u termoshrink - crni, recimo, lepo izgleda, ne vadi oci, i voila. Pravo da ti kazem, sve i da imam para, verovatno bi se odlucio na ovo. Teze je, rizicnije, ali ne moram da se mlatim sa dodatnim budzama u vidu konektora za kablove. Uzgred budi receno, moje napajanje ima crnu mrezicu preko svih kablova, i izgleda odlicno, iako se zice vide ako se zagledas.

Sto se tice nebezbednosti creva za vodovod, i tu ima resenja. Odmah da napomenem da nemam nikakvih iskustava sa vodenim hladjenjima, ali imam sa kojekakvim gumenim crevima. Pre svega, verovatno bi trebalo da trazis skuplja, silikonska creva, posto su fleksibilnija, manje podlozna pucanju, a i bolje nalezu. E, sad, obezbedjenje za spojeve. Samo navlacenje creva, po meni barem, ne dolazi u obzir, eventualno na vrlo jeftinim sistemima. Postoje dva resenja : Selna, iliti obujmica, i fiting. Selna je dokazana i proverena - ako se dobro stegne, i pipak je iole normalan, to ne popusta. Nije lepa, doduse. Kompresioni fiting je dvodelni - matica koja se navuce na crevo, i pipak sa navojem. Nataknes crevo na pipak, pa onda nategnes pomenutu maticu i ****fis je na pipak. Dizajn fitinga je takav da srafljenjem on vrsi ravnomeran pritisak na crevo pritiskajuci ga ka pipku, i tako sprecava (umanjuje sanse) curenje - otud i ime, kompresioni fiting. Pravo da ti kazem, bez jednog od ova dva resenja ne bih ni stavljao vodeno hladjenje, pogotovo sto se ispod nalazi osetljiv komad elektronike od 150+ eur.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Strider na korisnoj poruci:
Apostrof (3.8.2016)
Stara 3.8.2016, 8:29   #7
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Kablovi

Hvala na savetima, vodeno hladjenje uzimam iskljucivo da bi mi profil proce bio sto nizi, tacnije visina, sto je I razlog zasto uzimam pcie extender da bi graficka mogla da stoji u ravni sa plocom. Sve slike ovih popularnih pc-table modova mi deluju krajnje neprakticno jer je sto previse "debeo" pa je polozaj ruku krajnje neprijatan, sake u visini brade ako se zavalis u fotelju. Posto planiram da ostavim samo dva mala prozorcica, jedan oko soketa procesora i jedan oko grafi nema potrebe za custom vodenim hladjenjem, bilo bi preskupo cak i u nekoj geto varijanti.

Sto se modifikacije AIO hladjenja tice nije mi problem niti imam nedoumica kako da stavim nova creva, brine me ako je pipak ravna plastika tankog zida na koji je samo zalepljeno crevo da cu ga ostetiti dok budem skidao crevo/lepak ili cak slomiti dok budem stezao selnu, na netu sam video da su ljudi radili slicne stvari sa Corsair modelima ali kod nas koliko ja vidim ima da se uzme samo H90 koji po meni ne vredi 100e koliko kosta da se pazari u Srbistanu.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2016, 23:10   #8
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Kablovi

Posto ti je duzina creva toliko bitna, idealno je ici sa custom buildom. Ne verujem da ce ispasti previse skuplje, pogotovo ako mozes da nekako dovuces komponente iz inostranstva - ili polovno, recimo.

U mom stilu, u scenariju gde su creva AIO sistema prekratka, i nemoguce ih je skinuti : Iseces crevo, napasujes deo metalne (plasticne, aluminijumske, titanijumske) cevi u crevo do pola, a s druge strane produzno crevo isto do pola, tako da se dodiruju. Selna (obujmica) na oba, i to je 100% bezbedno, ako se odradi lepo. Ne izgleda lepo kao normalno crevo pune duzine... ali valjda uvek mozes da kazes ljudima da taj deo sadrzi filter, ili jos bolje, kriogenu kapsulu za maksimalno hladjenje
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Strider na korisnoj poruci:
Apostrof (7.8.2016)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Stariji kompjuter i kablovi LoneWolf Kvarovi 1 6.6.2016 18:45
Kablovi? orange47 Modovi 2 10.8.2012 3:33
Modularno napajanje - kablovi Vajsmilan Ostale komponente 4 19.12.2011 21:31
Kablovi za produžetak 5.1 zvučnika Qrjak ŠDK - Zvuk na računaru 5 2.10.2008 22:09
iPod - kablovi, kablovi bboy Foto i audio/video 1 23.7.2006 15:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com