Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.1.2007, 15:49   #1
kec242
Član
 
Član od: 6.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 44
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Jedno pitanjce oko ADSL-a

Danas sam uzeo ADSL modem i svu onu opremu koja ide uz to. E sada, naravno ja nisam napravio nikakvu konekciju za povezivanje na internet. Cim ukljucim modem, povezan sam na internet. Nije mi jasno gde treba da ukucam username i password. Sta ce mi oni ako se nigde ne ukucavaju. Pozz!!!
kec242 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2007, 16:01   #2
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Jedno pitanjce oko ADSL-a

Citat:
kec242 kaže:
Danas sam uzeo ADSL modem i svu onu opremu koja ide uz to. E sada, naravno ja nisam napravio nikakvu konekciju za povezivanje na internet. Cim ukljucim modem, povezan sam na internet. Nije mi jasno gde treba da ukucam username i password. Sta ce mi oni ako se nigde ne ukucavaju. Pozz!!!
Cini mi se da si ti u stvari povezan samo na mrezu, a internet konekciju moras posebno da napravis.
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2007, 16:08   #3
kec242
Član
 
Član od: 6.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 44
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Jedno pitanjce oko ADSL-a

a kako to da uradim? Znam onaj postupak za pravljenje obicne Dialup konekcije ali ne znam za ADSL.
kec242 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2007, 16:44   #4
M1los
Starosedelac
 
Član od: 13.5.2006.
Lokacija: Prijedor, RS
Poruke: 1.475
Zahvalnice: 781
Zahvaljeno 105 puta na 83 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku M1los
Određen forumom Re: Jedno pitanjce oko ADSL-a

U ugovoru ti piše adresu koju ukucaš u browser da dođeš do stranice za podedašavanje. Ona bude u formatu 123.45.67.8 (tako nekako). Tu imaš setup za modem. Nadam se da sam pomogao
M1los je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2007, 18:11   #5
kec242
Član
 
Član od: 6.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 44
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Jedno pitanjce oko ADSL-a

jel moze da ima veze to sto sam uzeo ADSL na telekomu? Mozda su username i password samo za mail? Sta mislite?
kec242 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2007, 18:34   #6
M1los
Starosedelac
 
Član od: 13.5.2006.
Lokacija: Prijedor, RS
Poruke: 1.475
Zahvalnice: 781
Zahvaljeno 105 puta na 83 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku M1los
Određen forumom Re: Jedno pitanjce oko ADSL-a

I ja sam ADSL uzeo od Telekoma, pa je opet onako kako sam rekao
M1los je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2007, 20:25   #7
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Jedno pitanjce oko ADSL-a

@Kec242:Uz opremu si dobio i cd od modema 100%,sve sto trebas uraditi je ubaciti cd udrajv,i kad se otvori autorun uci na Initial modem setup (mislim da se tako zove).Kad udjes tu,program ce od tebe traziti da udjes na default IP adresu da bi modem mogao pokupiti podatke i settingetvoje mreze.
Kad se modem sam konfigurise,trazice od tebe username i password i ukucavas ga samo tad i samo tu...Ej da,kasnije ga ukucavas tamo na sajtu operatera kad provjeravas sta i koliko si skin'o
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 2:09   #8
Gadoguz
Veteran
 
Član od: 8.9.2006.
Lokacija: South Park
Poruke: 1.172
Zahvalnice: 421
Zahvaljeno 117 puta na 111 poruka
Exclamation Re: Jedno pitanjce oko ADSL-a

Citat:
M1los kaže:
U ugovoru ti piše adresu koju ukucaš u browser da dođeš do stranice za podedašavanje. Ona bude u formatu 123.45.67.8 (tako nekako). Tu imaš setup za modem. Nadam se da sam pomogao


Imam ADSL jednu 5 dana, kako mogu da dodjem do ovog broja
da bih usao na stranicu za podesavanja u ugovoru nista ne pise o tome.
Gadoguz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 2:35   #9
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Jedno pitanjce oko ADSL-a

Citat:
Gadoguz kaže:
Imam ADSL jednu 5 dana, kako mogu da dodjem do ovog broja
da bih usao na stranicu za podesavanja u ugovoru nista ne pise o tome.
Pozovi tehničku podršku tvog provajdera pa će ti oni sve lepo objasniti ....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 3:20   #10
DJINN
Član
 
Član od: 14.11.2005.
Lokacija: Dzungla
Poruke: 73
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku DJINN Slanje poruke preko MSN-a korisniku DJINN Slanje poruke preko Skypea korisniku DJINN
Određen forumom Re: Jedno pitanjce oko ADSL-a

Ajde kad vec postavljena tema da pitam, sta mislite o SezamPro adslu?
DJINN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 11:22   #11
M1los
Starosedelac
 
Član od: 13.5.2006.
Lokacija: Prijedor, RS
Poruke: 1.475
Zahvalnice: 781
Zahvaljeno 105 puta na 83 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku M1los
Određen forumom Re: Jedno pitanjce oko ADSL-a

Citat:
Gadoguz kaže:
Imam ADSL jednu 5 dana, kako mogu da dodjem do ovog broja
da bih usao na stranicu za podesavanja u ugovoru nista ne pise o tome.
Pa trebalo bi da piše. Meni piše tamo gdje su uputstva za podešavanje veze...
M1los je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 12:46   #12
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Jedno pitanjce oko ADSL-a

Citat:
DJINN kaže:
Ajde kad vec postavljena tema da pitam, sta mislite o SezamPro adslu?
I smell advertising here...Ali ostavicu to moderatorima...
Po meni,nema tu sta da se misli,jer svi provajderi nude pakete od kojih mozes sam da izaberes onaj koji ti najvise odgovara...
Nisam iz Srbije tako da o SezamPro-u nemam pojma,ali ne vidim sta se moze reci za i protiv nekog adsl providera...
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 14:20   #13
kec242
Član
 
Član od: 6.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 44
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Jedno pitanjce oko ADSL-a

Citat:
LoneWolf kaže:
@Kec242:Uz opremu si dobio i cd od modema 100%,sve sto trebas uraditi je ubaciti cd udrajv,i kad se otvori autorun uci na Initial modem setup (mislim da se tako zove).Kad udjes tu,program ce od tebe traziti da udjes na default IP adresu da bi modem mogao pokupiti podatke i settingetvoje mreze.
Kad se modem sam konfigurise,trazice od tebe username i password i ukucavas ga samo tad i samo tu...Ej da,kasnije ga ukucavas tamo na sajtu operatera kad provjeravas sta i koliko si skin'o

Dobio sam taj disk. Pokrenuo sam disk, on je instalirao sve sto je potrebno, napravio Local Area Connection i to je to. Dovoljno je samo da ukljucim modem i on automatski se uloguje na net. Nikakav username ili password mi nije trazio. Kada sam pokusao, kao sto su oni rekli u uputstvu, da u browser ukucam ip adresu modema, nije hteo nista da mi otvori. Ne razumem o cemu se radi. Ja mislim da je to, posto sam na FLAT varianti, nema ni potrebe da ukucam user i pass prilikom logovanja vec samo prilikom provere mail-a.
kec242 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 15:52   #14
DJINN
Član
 
Član od: 14.11.2005.
Lokacija: Dzungla
Poruke: 73
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku DJINN Slanje poruke preko MSN-a korisniku DJINN Slanje poruke preko Skypea korisniku DJINN
Određen forumom Re: Jedno pitanjce oko ADSL-a

Citat:
LoneWolf kaže:
I smell advertising here...Ali ostavicu to moderatorima...
Po meni,nema tu sta da se misli,jer svi provajderi nude pakete od kojih mozes sam da izaberes onaj koji ti najvise odgovara...
Nisam iz Srbije tako da o SezamPro-u nemam pojma,ali ne vidim sta se moze reci za i protiv nekog adsl providera...
Nema tu nikakvog advertisinga nego me zanima, hteo bih da uzmem kod njih adsl pa me zanima kakva su iskustva, kakva je podrska, da li je veza dobra, da li se stvarno dobije ono za sta se plati
DJINN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 17:26   #15
MadMan
Član
 
Član od: 18.12.2005.
Lokacija: Teslic
Poruke: 128
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 6 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MadMan
Određen forumom Re: Jedno pitanjce oko ADSL-a

Citat:
kec242 kaže:
Dobio sam taj disk. Pokrenuo sam disk, on je instalirao sve sto je potrebno, napravio Local Area Connection i to je to. Dovoljno je samo da ukljucim modem i on automatski se uloguje na net. Nikakav username ili password mi nije trazio. Kada sam pokusao, kao sto su oni rekli u uputstvu, da u browser ukucam ip adresu modema, nije hteo nista da mi otvori. Ne razumem o cemu se radi. Ja mislim da je to, posto sam na FLAT varianti, nema ni potrebe da ukucam user i pass prilikom logovanja vec samo prilikom provere mail-a.
Provajder ti je postavio podesavanja u modem. Kada bi promenio username ili password ne bi ti hteo da se poveze na net. A je li si siguran da kucas pravu adresu. Mozes da je saznas ako klikness desnim tasterom na Local Area Connection pa onda Status->Support adresa modema treba da stoji pod Default Gateway. E sad nemoj tamo nista da menjas ako neznas sta radis. Toliko od mene
MadMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2007, 23:26   #16
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Jedno pitanjce oko ADSL-a

Citat:
kec242 kaže:
Ne razumem o cemu se radi. Ja mislim da je to, posto sam na FLAT varianti, nema ni potrebe da ukucam user i pass prilikom logovanja vec samo prilikom provere mail-a.
Upravo tako,i ja sam uveo ADSL prije par dana pa mi je to bilo malo nejasno (jos ja nisam bio kuci kad su bili serviseri nego brat a on je bio potpuno nezainteresovan za to sto oni rade ) i kod mene je ista stvar - nema nikakvog ukucavanja username-a i pass-a kod konektovanja,ja samo imam opciju able/disable vezu i to je to.Pass i username mi sluze samo za provjeru stanja tj. koliko sam GB potrosio i za e-mail normalno..
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2007, 0:36   #17
MadMan
Član
 
Član od: 18.12.2005.
Lokacija: Teslic
Poruke: 128
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 6 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MadMan
Određen forumom Re: Jedno pitanjce oko ADSL-a

Evo vam dokaz. Sve je podeseneno od strane provajdera.


Evo i jednaa kritika na ljude koji su mi instalirali modem:
Ja dolazim u kucu i oni rade i ja pogledam sta su uradili a oni su mi iskljucili postojeci switch i ustekali modem direktno u komp , kazu da ne moze preko switcha. Dobro ja sednem i posto mi je bila podesena statisticka IP stavim na Obtain IP automaticly. I on sve nadje i radi net, tad pomislih da pogledam kakav mi je modem odem ja na njegovu IP kad dolazi ovaj lik sto je postavljo kaze ovom svom kolegi "Evoga pronasao ga je i instalirao" , pa oni ni neznaju kako se on instalira. Ja sam ostao bez reci, koga sam ja pustio da mi namesta internet. Kasnije sam skontao da idu dvojica posto je jedan "elektricar" a drugi "ekspert za racunare".
MadMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2007, 12:42   #18
zeRo
Novi član
 
Član od: 26.4.2006.
Lokacija: Bosanski Brod
Poruke: 6
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku zeRo
Određen forumom Re: Jedno pitanjce oko ADSL-a

Da bi dobio sve te podatke koji ti je user name, password etc. ukucaj u browseru 10.0.0.138 ili 192.168.1.254

Ako ti ne upali nijedna od ove dve adrese, onda idi na "Start-->Run" i ukucaj ipconfig

Kad ti izbaci rezultate pokusaj sa jednom od dobijenih adresa
zeRo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2007, 13:42   #19
Lord
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 543
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 24 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lord
Određen forumom Re: Jedno pitanjce oko ADSL-a

Citat:
kec242 kaže:
Danas sam uzeo ADSL modem i svu onu opremu koja ide uz to. E sada, naravno ja nisam napravio nikakvu konekciju za povezivanje na internet. Cim ukljucim modem, povezan sam na internet. Nije mi jasno gde treba da ukucam username i password. Sta ce mi oni ako se nigde ne ukucavaju. Pozz!!!
Verovatno si dobio router, koji sam ostvaruje konekciju na net cim se ukljuci. User i pass su uneseni u ruter i on sam obavlja autentifikaciju, nezavisno od kompa. Ako ne zelis da promenis pass, ne trebas ni da znas gde se upisuje, jer je vec sve podeseno. I sam kazes da cim ukljucis modem da si povezan na net, sto ide u prilog mojoj tvrdnji.
Lord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2007, 21:40   #20
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Jedno pitanjce oko ADSL-a

Citat:
Lord kaže:
Verovatno si dobio router, koji sam ostvaruje konekciju na net cim se ukljuci. User i pass su uneseni u ruter i on sam obavlja autentifikaciju, nezavisno od kompa. Ako ne zelis da promenis pass, ne trebas ni da znas gde se upisuje, jer je vec sve podeseno. I sam kazes da cim ukljucis modem da si povezan na net, sto ide u prilog mojoj tvrdnji.
Potpuno tacno ja bih rekao,ja sam uzeo router koji podrzava WLAN i LAN konekciju na net tako da se lap konektuje preko WLAN veze a desktop je povezan kablom na ruter,i laptop i desktop su odmah povezani na net cim se ukljuce.
Nikakvog username i pasword ukucavanja nema,oni su ostali isti kao kod bivse dial up veze ali mi sluze samo za provjeravanje stanja.Pozz...
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
sezam pro adsl sokratbg Internet usluge 44 26.3.2008 12:57
aDSL stize ?! Mare-kg Internet tehnologije 0 14.9.2006 15:46
adsl, ruter i p2p mfritz Internet usluge 10 20.6.2006 15:46
Ajde da se mi, forumasi, sastanemo negde!Ali ovoga puta ozbiljno! phoenix[illusion] Brbljaonica 27 1.5.2006 0:45
Adsl Dingo Internet usluge 13 22.12.2005 2:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com