Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.6.2013, 20:23   #701
bojanjov
Novi član
 
Član od: 6.10.2010.
Poruke: 8
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Otvorim, rasturim i izvadim 3 čačkalice i 2 računa sa nis pumpe... Deca su čudo
bojanjov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2013, 1:13   #702
maremas
Starosedelac
 
Član od: 26.11.2006.
Lokacija: Borča
Poruke: 1.324
Zahvalnice: 165
Zahvaljeno 1.210 puta na 500 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Pošto hvala Bogu DVD rezač zatvaram rukom a ne na dugme, tako ne bi ni primetio da mi ne radi zatvaranje dok jednom slučajno nisam pritisnuo (radi ustvari, muči se dok ga ne poguram malo). Problema ne bi bilo da mi se sad nemuči i da ga otvori, predpostavljam da su one gumice u pitanju koje se vide kad su otvorena vratanca. Pitanje glasi da li je ovo lako popravljivo ili da gledam novi?
Mada kontam da će i spenadla da mi radi posao
maremas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2014, 15:10   #703
culer
Veteran
 
Član od: 28.1.2007.
Lokacija: nbgd
Poruke: 1.055
Zahvalnice: 896
Zahvaljeno 75 puta na 60 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku culer
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Pozdrav kolege forumasi,

Imam jedan problem sa DVD ROM-om ...
U pitanju je asus cb5216A uredjaj koji mi na starom kompu sa epox maticnom radi ko sat , a kada probam da ga prebacim u "noviji" komp sa intel augsburg D915gag plocom odbija da ga prepozna ....

BIOS ga prepoznaje najnormalnije i vidi ga kao PATA SLAVE sa normalnim imenom i oznakom asus cb5216A, ali kada udjem u windows tada optika nije prepoznata ....

Nema ga ni u
1)my computer
2)device management(prepoznat je pod drugim nazivom i sa nekom dugom oznakom, ali ne kao asus cb5216A kao sto je u BIOS-u i na starom kompu)
3)Softweri za rezanje ga ne prepoznaju
.... nista

Probao sam da skinem flash za njega i izbacuje mi eror da optika i flesh koji zelim da instaliram nisu kompatabilni ...(dok mi je na starijem kompu najnormalnije felsovao)

Pokusao sam da izbrisem demon tools i slicne programe za emulaciju diskova i opet nista

Pokusao sam i onaj trik sa registrijem gde se brisu Upper i Lower filters iz Current Control Set-a i opet nista ...

Ne znam sta da radim sa njim ni kako da resim ovaj problem, optika mi je hitno potrebna za noviji komp a ovaj nece da ga prepozna ...



Jel moze neka pomoc ?

Hvala
culer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2014, 15:50   #704
Sinisa Milovanovic
Član
 
Član od: 18.7.2009.
Lokacija: Zavičaj
Poruke: 243
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 22 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Citat:
culer kaže: Pregled poruke
Pozdrav kolege forumasi,

Imam jedan problem sa DVD ROM-om ...
U pitanju je asus cb5216A uredjaj koji mi na starom kompu sa epox maticnom radi ko sat , a kada probam da ga prebacim u "noviji" komp sa intel augsburg D915gag plocom odbija da ga prepozna ....

BIOS ga prepoznaje najnormalnije i vidi ga kao PATA SLAVE sa normalnim imenom i oznakom asus cb5216A, ali kada udjem u windows tada optika nije prepoznata ....

Nema ga ni u
1)my computer
2)device management(prepoznat je pod drugim nazivom i sa nekom dugom oznakom, ali ne kao asus cb5216A kao sto je u BIOS-u i na starom kompu)
3)Softweri za rezanje ga ne prepoznaju
.... nista

Probao sam da skinem flash za njega i izbacuje mi eror da optika i flesh koji zelim da instaliram nisu kompatabilni ...(dok mi je na starijem kompu najnormalnije felsovao)

Pokusao sam da izbrisem demon tools i slicne programe za emulaciju diskova i opet nista

Pokusao sam i onaj trik sa registrijem gde se brisu Upper i Lower filters iz Current Control Set-a i opet nista ...

Ne znam sta da radim sa njim ni kako da resim ovaj problem, optika mi je hitno potrebna za noviji komp a ovaj nece da ga prepozna ...



Jel moze neka pomoc ?

Hvala
Мени је једном овај програм решио исти такав проблем,програм је бесплатан па пробај Tweaking.com - Windows Repair можда помогне,као што ћеш видети на слици та опција ти је под бројем 17,а можеш и цео вин да претитраш са осталим опцијама,мало дуже траје али решиће ти гомилу грешака
Sinisa Milovanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sinisa Milovanovic na korisnoj poruci:
culer (22.5.2014)
Stara 6.9.2014, 0:35   #705
culer
Veteran
 
Član od: 28.1.2007.
Lokacija: nbgd
Poruke: 1.055
Zahvalnice: 896
Zahvaljeno 75 puta na 60 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku culer
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Da javim da i dalje nisam resio problem sa ovim uredjajem ...

Ovaj Windows Repair tool mi nista nije pomogao, cak mi restartuje komp kada probam da kliknem na opciju "Open repairs"...

Rezac je Asus cb5216A i pre neki dan sam uspeo da narezem CD ali prazne DVD-jeve nijedan program ne prepoznaje...Dobijem error "No disc inserted" , "No media present" i slicne ...

Pre mi ga nije bilo u device manageru a sada ga ima pod oznakom odozgo(asus cb5216A) i oznacen je kao Device 1 i u my computer ima oznaku E: , dok je Device 2 obelezen sa drugom oznakom(poduzom) a my computer ga vidi kao G: ...

Kada ubacim prazan dvd za rezanje i desni klik nad E:/properties/hardware/selektujem asus cb5216A pa properties/DVD region i kliknem populate--> pise mi da nema diska u rezacu...a disk je unutra... kako ???

Probao sam da pobrisem upper filters, probao da ocistim komp sa raznim registry/windows/antivirus cleaner-ima, proverio kablove, probao vise programa za rezanje, probao sa windows repair tool, probao razlicite proizvodjace diskova(Princo, Verbatim, maxell), updateovao firmware i sto drugih cuda, ali nista ne pomaze... Kako da resim ovo ?

Dvd cita narezane medije ( i CD i DVD ) ...

Hvala
culer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2014, 12:18   #706
MileZP
Član
 
Član od: 11.7.2011.
Poruke: 61
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Asus cb5216A nije rezač DVD-a

Poslednja ispravka: MileZP (7.9.2014 u 12:32)
MileZP je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MileZP na korisnoj poruci:
culer (7.9.2014)
Stara 7.9.2014, 21:46   #707
culer
Veteran
 
Član od: 28.1.2007.
Lokacija: nbgd
Poruke: 1.055
Zahvalnice: 896
Zahvaljeno 75 puta na 60 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku culer
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Citat:
MileZP kaže: Pregled poruke
Asus cb5216A nije rezač DVD-a
HAHAHHAHAH druze, stvarno nije, Ja to nisam ni proverio ladno, a bijem glavu o pod danima sto nece da radi
Hahhaha, ulepso si mi vece ...

Naime, komp mi je poklonio od drugara drugar, rekao da ima taj rezac a nisam ni skontao da je samo CD-RW....strasno
culer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2014, 22:07   #708
karakondzula1
Banned
 
Član od: 12.2.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 67
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku karakondzula1 Slanje poruke preko Skypea korisniku karakondzula1
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Poz svima, imam ovu maticnu http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/...?S_ID=507#spec i neki rezac matori pioneer dvd-rw dwr-112d ata device, pokvario se tako da nameravam da uzmem nov, sad posto sam totalni amater predpostavljam cim pise ata da je to ata a znam da postoji i sata pa me zanima kako da znam koje te prikljucke ili kako vec podrzava moja maticna ploca, otvarao sam kuciste i ima neka cetri prikljucka sata 1 sata 2 sata 3 sata 4, predpostavljam da mogu da ubacim taj sata posto je bolji od ata, ako moze mala pomoc.

Hvala.
karakondzula1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2014, 9:01   #709
lobanja
Veteran
 
Član od: 18.5.2008.
Poruke: 864
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 135 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Citat:
karakondzula1 kaže: Pregled poruke
Poz svima, imam ovu maticnu http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/...?S_ID=507#spec i neki rezac matori pioneer dvd-rw dwr-112d ata device, pokvario se tako da nameravam da uzmem nov, sad posto sam totalni amater predpostavljam cim pise ata da je to ata a znam da postoji i sata pa me zanima kako da znam koje te prikljucke ili kako vec podrzava moja maticna ploca, otvarao sam kuciste i ima neka cetri prikljucka sata 1 sata 2 sata 3 sata 4, predpostavljam da mogu da ubacim taj sata posto je bolji od ata, ako moze mala pomoc.

Hvala.
Mozes da ubacis sata dvd-rw bez brige samo nocni u prvi slobodan port i on ce da funkcionise,tesko je da ces vise naci ata dvd-rw (skoro ne moguce).
Sto se tice generalnih razlika hmmm pa mozda neke novije tehnologije veca podrzanost media (prepoznavanje brzine pisanja)),mozda lightscribe tehnologija (pravljenje omota na samom dvd-u (imaju dvd-ovi namenjeni za tu ulogu)),i teoretski vece brzine citanja ako je verovati marketingu,stari je bio 16x ovi novi su 22x.
Generalno nema neke razlike,optika je optika samo se port promenio
lobanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2014, 9:14   #710
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

brže radi sata ali kraće traje uređaj, bar kako hvale starije modele koje još po neko koristi...
Na ata sam mogao da režem 4x da mi ne puca a na sata može i na 12x ali bolje je polako na 8x
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2014, 10:21   #711
karakondzula1
Banned
 
Član od: 12.2.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 67
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku karakondzula1 Slanje poruke preko Skypea korisniku karakondzula1
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Ma ja ni ne kupujem nista novo za staru konfu, polovnih ata na specijalizovane sajtove za 800 dinara koliko oces
karakondzula1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2014, 10:05   #712
rubiroza
Član
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 37 puta na 32 poruka
Thumbs up Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Vec nekoliko nedelja planiram da uzmem neku optiku jer moj stari Asus duze vreme ispusta cudne zvuke, a diskove skoro i da ne cita (osim Verbatim). Sta mi predlazete da uzmem za svakodnevnu upotrebu? Asus, LG, Light-On...? Mozda neki sa lightscribe opcijom?

Poslednja ispravka: rubiroza (16.10.2014 u 11:15)
rubiroza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2015, 23:33   #713
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Nabacio sam optiku na jedna stariji PC. Obzirom da je HDD bio ATA kao i optika a ploca ima samo jedan IDE port, na jedan kabl sam prikljucio oba uredjaja s tim da je HDD master.

Probao sam ubaciti par DVD-ova i uredno je citao.

Medjutim osoba ciji je racunar javlja da ne moze nista snimiti. Kada zavrsi neki "burnining" softver snimanje, dodje do 100%, izbaci disk i pise:

Make Sure You Have The Latest Firmware For Cd Or Dvd Burner

Nakon toga sadrzaj na disku nije upotrebljiv. Javlja neke errore. Da li postoji neka genericka greska ili je optika zrela za mijenjanje ? Kod mene nije taj PC pa se ne mogu detaljnije zabaviti ali me onako interesuje, da li ima specifican problem za ovu poruku sto javlja.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2015, 16:33   #714
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Pre će biti da je problem u konfliktu harda i optike. Koliko samo modela npr. Maxtor hardova nikada nije htelo da funkcioniše ako mu na slave dodaš optiku. A brljavljenja tog tipa su naročito izražena kod narezivanja diskova.
Neka proba da poveća količinu bafera u programu za rezanje i brzinu rezanja spusti na 4x.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2015, 18:21   #715
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Znam da je snimao na x4 i da je bilo isto ali ne znam da li je štimao bufer.

I ja mislim da je u pitanju konflikt ali ne vidim rješenja do kupovine druge optike. Kupovina ATA to SATA adaptera nece nesto posebno buiti jeftinija do kupovine samoga pisača.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2015, 18:43   #716
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Ne može da se reže preko jednog ATA kabla da bude i jedno i drugo, mora poseban kabl, radi mu CD ništa neće da dobije kupovinom novog
Čak je i kopiranje sporije sa CD na hard disk, nema dovoljno protoka, ali curka polako dok kod narezivanja treba konstanta količina podataka da teče da se ne bi zaustavljalo rezanje i time pravile greške prilikom snimanja
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
jonathan (23.4.2015)
Stara 23.4.2015, 19:30   #717
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Ima samo jedan IDE port a mislio sam na kupovinu SATA optike jer na ploci ima 6 SATA portova. Ništa, ako je 100% nemoguce pisanje kada je na jednom kablu i HDD i optika, onda je to to.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2016, 23:20   #718
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Ljudi, ne znam da li ste pre pisali o tome, ja ne nadjoh, ali me interesje zna li neko koji je koji od onih dva mala srafa, u rezacima za stelovanje lasera za cd i za dvd, i na koju stranu ih treba okretati, jer svaki bese za dlaku u desno?? imam dva dvd rw rezaca koji super citaju(pioner 111d i 112d) lg dvd rom i lite on it corp(ako mu je to pravi naziv i on mi je najbolje radio od svih) ali da se vratim na pomenuta dva rezaca, oba citaju lepo i rezu dvd cd-ove lepo, problem nastaje kod obicnih cd-ova nece ni audio ni data uvek ima neka greska, nisu prikaceni sa hdd-ovima vec zasebno, pa hocu da ih sagorim maximalno pre nego sto uzmem druge, treba mi malo muzike za kola, a i hocu da napravim par kopija hirens boot cd za mene i drugare, pa ako neko zna kako da ih ustelujem neka se javi...
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2016, 2:01   #719
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

probaj neke druge diskove nemoj džabe da pokvariš dvd
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2016, 9:56   #720
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Probao sam razne diskove, i sad poslednje maxell, kod mene prekine, a kod druga ih nareze bez problema, a stelovao sam ranije vec par komada, i radilo je to lepo al sada ne mogu da se setim koji je za sta, ne bi dirao za dvd jer on lepo radi samo za cd...

Послато са LG-P760 уз помоћ Тапатока
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dvd, rezač

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
problemi sa tv out-om Djordje Andzic Grafika 12 4.8.2008 0:33
PROBLEMI SA "USB Mass Storage Device" Chemist Kvarovi 0 23.10.2006 19:23
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com