Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.9.2012, 1:13   #4721
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

I ja sam gledao Blade Runnera tek pre mesec dana. Jedno od vecih razocarenja kada je moje gledanje filmova u pitanju s obzirom na silne pohvale koje sam slusao. Kraj filma je izvadio stvar, ali kad se sve sabere, nije mi se bas svideo film. Cyberpunk stil mi je interesantan, ali mi se stil ovog filma ni malo nije dopao. I film verovatno stavlja tacku na cinjenicu da meni sci-fi filmovi (a i ostali vidovi umetnosti sa sci-fijem) bas i ne leze, pogotovo starijeg datuma.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2012, 2:53   #4722
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Snow White and the Huntsman





Prelepa Charlize Theron kao i uvek odlicna, Kristen(gde su nju nasli da glumi Snezanu ) kao i obicno neuverljiva, ono, nije dobar ali nije ni los film.. 6.5/10.
altec.gs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2012, 8:39   #4723
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

dosta je dobar 'Stuck' (2007), ne znam dal je pomenut vec. deluje 'niskobudzetno' mada ima par veoma dobrih, poznatih glumaca. ima jasnu moralnu pouku.
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2012, 19:44   #4724
vozar.b
Starosedelac
 
Član od: 25.4.2011.
Lokacija: Kisač (21211) Srbija
Poruke: 1.771
Zahvalnice: 196
Zahvaljeno 430 puta na 407 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
altec.gs kaže: Pregled poruke
Snow White and the Huntsman





Prelepa Charlize Theron kao i uvek odlicna, Kristen(gde su nju nasli da glumi Snezanu ) kao i obicno neuverljiva, ono, nije dobar ali nije ni los film.. 6.5/10.
upravo i ja odgledao ovaj film i u potpunosti se slazem sa altecom stim da je moja ocena 7.5
mozda da je neka druga glumica glumila Snezanu bila bi i veca ocena
vozar.b je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2012, 19:49   #4725
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
orange47 kaže: Pregled poruke
dosta je dobar 'Stuck' (2007), ne znam dal je pomenut vec. deluje 'niskobudzetno' mada ima par veoma dobrih, poznatih glumaca. ima jasnu moralnu pouku.
Могуће да сам га ја поменуо, пошто приватно сечем вене за главном глумицом, Меном Сувари ) И јесте нискобуџетан, поприлично узнемиравајућег садржаја. Мена глуми за чисту десетку, штета што су јој већина улога.. ехм.

пс. Знам да се каже "Мина" али то је резервисано за оно страшило Лазаревићку.
http://www.imdb.com/title/tt0758786/


Сличан, али другачији - "Edmond"
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2012, 0:44   #4726
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke

E sad po prvi put sam odgledao Blade Runner (1982) i to Final Cut verziju, skoro je noko reko kako je ljubomoran na prijatelja koji ce po prvi put da gleda Blade Runner i to najbolju verziju tako da sam bas bio zagrejan. Sad siguran sam da ovde ima gomilu obozavaoca koji ce mi objasniti koli nisam u pravu pa se bojim da iskreno kazem sta mislim film nikako nije uspeo da me privuce tj da budem precizniji radnja filma i jasno mi je zasto je bio toliki promasaj kad je izasao, stvar je u tome da i ova final cut verzija je poprilicno nekoherentna i iskreno sad kad rade film koj cija se radnja odvija u buducnosti to i u buducnosti moze tako da deluje a ovo mi deluje kao zaglavljeno u osamdesetim Punk godinama sa mnogo neonskih reklama i ogromnim brojem reklama za Coca Colu sto je za film koji je reklamiran kao brdo akcije swa fenomenalnim vizuelnim efektima nedopustivo. Sama prica mi je precenjena, da ne otkivam mnogo ali cela stvar sa replikantima kao i pitanje oo Dekarda mi je bezveze i uopste mi nije privlacna ni nteresantna, film je takodje uzasno dosadan a za to je kriv ili Ridli ili studio jer ocigledno je da je film imao brdo problema i jasno se vidi kompromis izmedju reditelja i studia i kao takav za mene ne moze da bude ni cult classic ni remek delo. Slazem se kad kazu da je bio ispred svog vremena a ja mislim da je i dalje ispred svog vremena kao sto mislim da ce tako i ostati jer njegovo vreme nikad nece doci.
Prvi put gledas film u 2012. godini?! Koliko ti onda imas godina?
I normalno je da ce da ti bude dosadan i 5ranje film jer ima lose specijalne efekte, nema puno eksplozija, 3D robota, superheroja koji lete i tako to. Vidim da si pronasao neku pogresnu reklamu...
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2012, 1:29   #4727
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.331
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
r0nIn kaže: Pregled poruke
Prvi put gledas film u 2012. godini?! Koliko ti onda imas godina?
I normalno je da ce da ti bude dosadan i 5ranje film jer ima lose specijalne efekte, nema puno eksplozija, 3D robota, superheroja koji lete i tako to. Vidim da si pronasao neku pogresnu reklamu...
zbas me bolje nego sto ja znam sebe
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2012, 1:45   #4728
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ne znam te ja uopste, samo kazem da nemas pojma sta je to dobar film...
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2012, 2:47   #4729
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.331
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
r0nIn kaže: Pregled poruke
Ne znam te ja uopste, samo kazem da nemas pojma sta je to dobar film...
i opet Pa nemoj sad tako ne znas me uopste "I normalno je da ce da ti bude dosadan i 5ranje film jer ima lose specijalne efekte, nema puno eksplozija, 3D robota, superheroja koji lete i tako to. Vidim da si pronasao neku pogresnu reklamu..." vidi pa po ovo me ispada da me super znas.
Ne znas me al znas da nemam pojma sta je to dobar film, na osnovu cega? Sto mi se nije dopao Blade Runner? Znaci svi ljudi ovog sveta kojima se BR nije dopao nemaju pojma sta je to dobar film ali na srecu tu si ti (jedan od srecnika na zemlji tek jedan u milijardu) da nam kazes sta treba da nam se svidi, tako?
Sto bi David Cronenberg reko "You have to not be bored in the presence of a character" a meni je bio uzassno dosadan i nikako me nije provukao ni zainteresovao Deckard kao i ostatak sem po malo Rachael ali tako je malo dijaloga a tako puno Vangelisa i vizualnih scena i to nije za mene, mozda su tebi svi karakterii bili fenomenalni i ako su meni nisu i dozvoli mi da mi se film ne dopadne bez udaranja na to da nemam pojma sta je dobar film jer nista o meni ne znas sem da mi se BR nije dopao, ok?
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Nestor na korisnoj poruci:
Maverick (5.9.2012), zdravkelja (6.9.2012)
Stara 5.9.2012, 8:49   #4730
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
r0nIn kaže: Pregled poruke
Ne znam te ja uopste, samo kazem da nemas pojma sta je to dobar film...
Ne postoje generalno dobri filmovi - postoje samo filmovi koji se dopadaju većem ili manjem broju ljudi.

Npr. ja volim SF, ali nisam baš oduševljen Blejd ranerom. Ne kažem da je loš film, samo kažem da nije nešto specijalno dobar. Gluma je dobra, Rutger je u njemu odličan, ali ipak je film onako osrednji.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2012, 9:51   #4731
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
Ne znas me al znas da nemam pojma sta je to dobar film, na osnovu cega?
Na osnovu toga sto si rekao:

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
ovo mi deluje kao zaglavljeno u osamdesetim Punk godinama... nedopustivo. Sama prica mi je precenjena... bezveze... film imao brdo problema... i kao takav za mene ne moze da bude ni cult classic ni remek delo... njegovo vreme nikad nece doci.
Da si ostao na:

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
meni je bio uzassno dosadan i to nije za mene, dozvoli mi da mi se film ne dopadne
- sve bi bilo u redu. Nije ti se svideo, ok. Ali jedna je stvar da ti se nesto ne svidi, a druga da izuzetno kvalitetan film/knjigu/strip/igru ispljujes i ocekujes da ti niko ne kaze da gresis.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
pedjosav (5.9.2012), r0nIn (5.9.2012)
Stara 5.9.2012, 11:12   #4732
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Mozda je i ovaj film 5ranje?! Mozda je i ovdje prica "nekoherentna" i mozda mu "nikada nece doci vreme"?! Mozda mi svi zivimo u zabludi i ne shvatamo koliko smo glupi i dosadni, jer gledamo filmove koji su "zaglavljeni u punk osamdesetim godinama"?!
Wow, da nije ovakvih komentara ja ne znam sta bih radio, najvjerovatnije bih i dalje zivio u toj zabludi da su to sve vrhunska filmska ostvarenja.

Zoni ta teorija je glupa, jer jednostavno postoje dobri i losi filmovi. Ne mozes reci da su Sedam samuraja ili Blade runner losi filmovi. Isto tako ne mozes reci da je Pirana 3D dobar film (ako je to uopste film?!). Tako da jasno postoje razlike, nije ovo politika pa da se ne zna ko pije ko placa i da "svi imaju pravo glasa", druskane ovdje su jasno izdefinisana pravila i zan se sta valja a sta ne. Druga prica bi bila da je rijec o "najboljem filmu svih vrmena" jer tako nesto ne postoji, ili "najgori film svih vremena". Tesko je odvojiti jedan film da bude najbolji, zato su i ove nagrade nerealne i glupe, moze samo da postoji najomiljeniji film, nikako najbolji. Tako stvari stoje.

Kao sto je Iris napisala, sve bi bilo u redu da je napisao "meni se film ne svijda, to nije to za mene.." OK. fim ti se ne svidja u redu je, kraj price.
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2012, 11:17   #4733
Guardian
Član
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Srbija - Slovačka
Poruke: 379
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 73 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
altec.gs kaže: Pregled poruke
Snow White and the Huntsman





Prelepa Charlize Theron kao i uvek odlicna, Kristen(gde su nju nasli da glumi Snezanu ) kao i obicno neuverljiva, ono, nije dobar ali nije ni los film.. 6.5/10.
Odgledao sam i ja ovaj film. Ne zaslužuje neku posebnu preporuku. Radnja filma mi je bila dosadna, ili dosadno prikazana. Neubeljiva, spora, sa nekoliko manjih nebuloza u priči. Nisam ni očekivao puno od ovog filma, ali ga ne preporučem ni kao "popodnevnu razbibrigu". Pojavila su se DVD izdanja The Raven ili The Avengers, po meni, daleko bolji filmovi.
I još nešto, prema filmu i bajci, Snežana je lepša od Kraljice, zašto li su onda kao kraljicu izabrali Charlize Theron a kao Snežanu Kristen Stewart? Pa Charlize je duplo lepša

Ocena: 5,5
Guardian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2012, 11:36   #4734
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
r0nIn kaže: Pregled poruke
1. Mozda je i ovaj film 5ranje?
2. ovdje su jasno izdefinisana pravila i zan se sta valja a sta ne
1. Uh, trejler deluje malo bezveze. Baš ću potražiti taj film, da vidim kakav je u celini.
2. Ma, jok. Kakva crna pravila? Eto, neko film posmatra kao umetnost, neko kao zabavu. Neki film koji je loš sa umetničke strane, može biti extra zabavan - i obrnuto, naravno.

Ne razumem zašto bi bilo ko napadao bilo čije mišljenje (o bilo čemu). Tebi se sviđa film/pesma/knjiga X; ja to cenim, ali imam pravo da kažem da je meni taj film/pesma/knjiga totalni smor i glupost (naravno, podrazumeva se da i ti i ja iznosimo sopstveno mišljenje, ne tvrdimo da je rečeno apsolutna istina, jer ona u ovakvim slučajevima i ne postoji).
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2012, 12:10   #4735
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Zoni, znajuci tvoj filmski ukus sa ova 2-3 foruma mislim da je bolje da ne gledas brazil, nije to za tebe, iskreno..
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2012, 12:11   #4736
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Alo kvazi-umetnici. Oladite malo.

Ljudi su naveli sta im se ne svidja u filmu sve po pravilima, i onda upadne neki fanatik i ispljuje i isproziva recenicama "kolko ti imas godina", da trazi "superheroje i robote", da "nema pojma sta je dobar film".

I onda upada Iris i brani onog lika recenicom "ok je da ti se ne svidja, ali ocekuj da ce da ti kazu ljudi da gresis"... A na nacin na koji mu je to receno - NISTA.

@r0nIn
Blade Runner je SMOR. Isto koliko i Avengersi. Isto koliko i Transformersi. Sta ces sad?
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 9 korisnika se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
Andross (5.9.2012), dacajak (5.9.2012), icemama (5.9.2012), Maverick (5.9.2012), Nestor (5.9.2012), nexexcalibur (5.9.2012), Tihi (8.9.2012), zdravkelja (6.9.2012), ZoNi (5.9.2012)
Stara 5.9.2012, 12:26   #4737
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.668
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Blade Runner smor? kuda ide ovaj svet...
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Kidja na korisnoj poruci:
r0nIn (5.9.2012)
Stara 5.9.2012, 13:07   #4738
Maverick
Član
 
Član od: 13.11.2007.
Lokacija: Planet Earth
Poruke: 289
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 84 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Iskreno, i "Brazil" i "Blade Runner" su i meni smor (sa sve boldovanim, podvučenim i "nakrivljnim" akcentom na reč meni).
E sad ako neko smatra da sam nekulturan/neobrazovan/ne-znam-šta-je-dobar-film - ok, to njegovo pravo i ja se ne ljutim zbog toga. Ali ostaje i dalje činjenica - ova dva filma su mi -> smor
Maverick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2012, 13:19   #4739
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Tako iznesen stav ne vređa nikoga (meni lično je Brazil odličan), bar ne bi trebalo, ali ići "rogovima napred" i okarakterisati filmove i njegove gledaoce na bilo koji negativan način nije dobro za diskusiju. Osim toga, konstantnim prepucavanjem samo rizikujete zatvaranje teme...
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2012, 13:55   #4740
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.331
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Na osnovu toga sto si rekao:



Da si ostao na:



- sve bi bilo u redu. Nije ti se svideo, ok. Ali jedna je stvar da ti se nesto ne svidi, a druga da izuzetno kvalitetan film/knjigu/strip/igru ispljujes i ocekujes da ti niko ne kaze da gresis.
I naravno da ovo nije moglo da prodje bez najobjektivnije osobe na forumu. Super sto ga branis kraljice ali nije mi jasno kako tvoj umetnicki um opravdava da me se osudi na osnovu toga sto sam rekao ovo sto si citirala ali da sam ostao na "opet citat" sve bi bilo ok i kako to da ocekujem da mi neko ne kaze da gresim, pa kako mogu da gresim kad ja valjda sam znam sta mi se svidja ili bi mozda trbao da slusam druge da mi kazu sta treba da mi se dopadne a kad smo vec kod toga on mi nije rekao da gresim vec je vrlo "ljubazno" pitao koliko to ja godina imam, nema puno eksplozija, 3D robota, superheroja koji lete a da je samo malo vise citao moje postove video bi da mi se nisu dopali ni Real Steal ni Avangers itd a da su mi se nekim cudom bas dopali Martha Marcy May Marlene, Winter's Bone, I Wish verovatno zbog gomile 3D super junaka i ekspozija kojih ima na tone u ovim filmovima ali bitno da je on bio ljubazan taman da mu ne obrises post e sad da sam istu tu poruku ja njemu napisao danas je nebi zateko ovde, a mozda i gresim al nije problem posto ronin moze da naziva ljude glupim, detinjastim, plitkim ali mi znamo da ce nm objektivna kraljica uvek pokazati pravi put Iris is the one na kraju krajeva ako mu se nije dopao moj komentar on je trebao da prica o filmu i posebno sta je to sto mu se dopalo a ne da udara na mene, kakve to veze ima s kvalitetom filma?

Poslednja ispravka: Nestor (5.9.2012 u 14:25)
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Nestor na korisnoj poruci:
Auror (6.9.2012), Peruzzi (5.9.2012), Skenderevo (5.9.2012), zdravkelja (6.9.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com