Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.2.2006, 19:43   #41
pirossi
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 85
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

@Simke:
Zašto bih se ljutio. Šalim se ja i mnogo gore na svoj račun.

@bobi:
Tako ti i treba kad puno švenkuješ Avans, druže, avans je keva.

Samo da mi je [izbezumljeni medved]Tortica![/izbezumljeni medved]
...
Samo Da mi je [izbezumljeni medved]Torticaaa[/izbezumljeni medved]
pirossi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2006, 2:14   #42
Kum Ruzvelt
Član
 
Član od: 22.1.2006.
Poruke: 212
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Citat:
bobi kaže:
Zato moj kolega pre nego sto pocne da bilo sta radi, kaze klijentu da ima dva nacina da se to odradi.
Jedan je, kako klijent kaze, a drugi je, kako treba.
Cim se pomenu paci(kli)jenti, ne mogu a da se ne setim mog bivseg urednika
sa bivse televizije. Dodje sa klijentom i kaze mi: Mali, imam strasnu ideju za
reklamu. Pazi sad: NESTO NOVO U NASEM GRADU.......DODJITE I UVERITE SE!
Mislim da me on permanentno oterao od kreativnog rada vezanog za marketing.
Kum Ruzvelt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2006, 12:50   #43
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Citat:
pirossi kaže:
@Simke:
Zašto bih se ljutio. Šalim se ja i mnogo gore na svoj račun.

@bobi:
Tako ti i treba kad puno švenkuješ Avans, druže, avans je keva.

Samo da mi je [izbezumljeni medved]Tortica![/izbezumljeni medved]
...
Samo Da mi je [izbezumljeni medved]Torticaaa[/izbezumljeni medved]

Lesnik tortica je najlegendarnija reklama ikada! Rame uz rame sa "Mi volimo Miru Skoric!!!!!!"

Mene nerviraju one sablentavom decom koje su roditelji progurali jer kao znaju da glume...a ne mogu dve reci da izgovore uverljivo...
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2006, 13:08   #44
PhAnToM_LoRd
Član
 
Član od: 27.1.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 98
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku PhAnToM_LoRd Slanje poruke preko MSN-a korisniku PhAnToM_LoRd Slanje poruke preko Yahooa korisniku PhAnToM_LoRd
Exclamation Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

A sta mislite o ciklusu reklama "Perfex" sa onom maleckom i njenim cuvenim patkicama?
PhAnToM_LoRd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2006, 14:15   #45
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Citat:
bobi kaže:
Hoce reklamu od, recimo 20sek. i u njoj 150 kadrova, pa im se ne svidja off, pa im se ne svidja neki kadar, pa hoce da skrate sliku (a da si je ti skratio, pitaju te sto si to uradio), pa hoce da biraju muziku (uglavnom izaberu klasiku da bi ispali prosveceniji, tako da reklama dobije neki horor felling) itd. uhhh...
Kad tako pričate, prosto mi je drago što sam pobegao sa RTS-a... kroz sve te faze sam prošao, doduše tada nije bilo kompujtera da radi sve te kerefeke s jednim operaterom, nego beše montažer, čovek za digitalne efekte (ja, je li), po potrebi tonac da snimi spikerov glas i "podvuče muziku" pa i "kajronista" tj. grafičar.

I tako se mi, recimo, svojski potrudimo da napravimo nešto ljudski od gov**vog scenarija koji je dao klijent, klijentovom "izaslaniku" se svidi, samo da aminuje generalni diša, a onda se stvar sutra vrati na doradu jer "muzika podseća na slovenačku polku, a direktor to ne voli".

A još bolja je varijanta kad smo radili spot za menjačnicu (to je tada bio novitet) nekog Arkanovog saborca. Pa dođu trojica tipova dimenzija 2 sa ti, svi sa crnim štrikanim kapicama i rejbankama ležerno zabačenim i zadenutim ispod ruba kape... i četvrti Proliver Mandić kao "art direktor" koji neprestano nešto k6nja. Onda sam se ja iznervirao i svašta rekao dotičnom Mandiću, koji je onda pripretio svojim vezama, a svi ostali u sobi su momentalno prebledeli. Kasnije su reakcije bile "da, ti si u pravu, ali jesi li ti normalan...". Srećom, ništa nije bilo.

A najgore mi je bilo kada dođe neka nabeđena rediteljka (a to su sve bivše organizatorke, sekretarice i kojekakve mrsomude) pa kreira nešto ni iz čega, na šta potrošimo ceo dan. Za razumevanje stvari, zamislite da imate After Effects sa samo jednim kanalom i jedinom mogućnošću da se sve snimi direktno na traku - tako su tada radile "mašine za efekte" tipa Ampex ADO ili Abekas. Dakle, uzimaš jedan po jedan grafički element, nešto ga provrtiš-prošetaš i staviš na pravo mesto na slici, to snimiš na traku, onda puštaš taj snimak i dodaješ sledeći element... naravno, u svakom presnimavanju ("generaciji") slika se kvari, boje postaju isprane, pojavljuje se šum... Posle nekoliko sati rada, kad je već sve gotovo, pojavi se direktor marketinga i popizdi - naime, klijent je platio samo za statičnu sliku u trajanju od 20 sekundi, a sve ono je6avanje je "rediteljkin" lični doprinos...

E, zato sam otišao u tehniku... mada i tu ima bisera, ali srećom manje.

Poslednja ispravka: VojaM (8.2.2006 u 15:18)
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2006, 15:06   #46
taximetar
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: BG
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku taximetar Slanje poruke preko Yahooa korisniku taximetar
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Prema novom zakonu o radio difuziji vreme predvidjeno za reklame je 20% od ukupnog programa, što mu dodje na 12 minuta na sat ( ovo važi samo za komercijalne kanale, dok bi rts imao oko 6 min.). Poslanici su nešto lelemudali i to je samo slovo na papiru jer je i ono za dodele nacionalnih frekvencija puklo kad su sive eminencije počele da vuku konce.
Iskreno u mojoj kući je zabranjeno gledanje reklama, za šta nam je srećom Bog podario daljinski upravljač, ali mi je najveća blamaža kada ono ljubičasto ***** ( oprostite moderatori ne želim ni da kucam naziv), prenosi neku važnu tekmu pa kao hoće da naprave emisiju i pozovu gosta, a lik ne stigne ni da se nasmeje , a početni udarac se nikad ne vidi valjda zbog nas sa jeftinijim ulaznicama.....
taximetar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2006, 15:19   #47
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Citat:
PhAnToM_LoRd kaže:
A sta mislite o ciklusu reklama "Perfex" sa onom maleckom i njenim cuvenim patkicama?
A ono Japanče "uh, kako smrrrdi"
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2006, 18:42   #48
pirossi
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 85
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Sine ne smrdi, to je PROBAVITA
pirossi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2006, 18:55   #49
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Sigurno ono sa reklamom za pastu za zube gde ljude prepadaju u šumi,železničkoj,WC-u...
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2006, 21:19   #50
Apostol
Član
 
Član od: 29.11.2005.
Poruke: 384
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 88 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Ili ono:"Sta to radite,unisticete mi kosulju?".A vec ju je obogaljila flekom od kafe po celo prednjoj strani i onda kuka kako ce da je upropasti Venis.Sta ima da se upropasto?Vec je gotova.Ili reklame z auloske.Te ovi te oni.Katastrofa.
Apostol je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2006, 22:35   #51
pirossi
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 85
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

MB čep. Grrr. Kako bi uzeo onaj čep i zabio im ga tamo gde sunce ne dopire. Nacija pijanaca.
pirossi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2006, 0:45   #52
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Citat:
Carl Jonson CJ kaže:
Sigurno ono sa reklamom za pastu za zube gde ljude prepadaju u šumi,železničkoj,WC-u...

Ili oni sto su spikali sa dabrom o tome kako ima zdrave zube...dobro ne nadjose slona da ga priupitaju za kljove...
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2006, 1:12   #53
Gerovit
Član
 
Član od: 29.12.2005.
Poruke: 42
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Nisu reklame toliko strasno, meni je najstrasnije sto moram da PLACAM da bi ih gledao ! Smrdljivi RTS ! Sta mislite u kojoj jos zemlji ljudi placaju da ih neko nervira i laze ? Svaki mesec uz racun za struju sruju stize PDV+taksa za drzavnu televiziju koja me svaki dan bombarduje sa epp-om i blago telecim pogledom zaposlenih novinara i slicno. A o ovoj gluposti o virusu koji ostecije HARD da i ne govorim, to im je zesca ispala.
Gerovit je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2006, 8:38   #54
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Citat:
bobi kaže:
Jedan je, kako klijent kaze, a drugi je, kako treba.
lepo rečeno
a ti si u stvari jedan balansero... jer ipak treba da im uzmeš sitne novce...

sam dopuni sledeću rečenicu:
jer zašto inače služe o...
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2006, 8:45   #55
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Citat:
VojaM kaže:
mrsomude
tako su te neke paćenice i napredovale, to je bio siguran i uspešan put ka boljem položaju... odatle negde, otprilike...
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2006, 8:55   #56
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Nije TV reklama ali nije isključeno da se neće pojaviti uskoro...

Video sam i nisam mogao da verujem...
odštampan kartončić sa trakicom za lepljenje da lebdi u prostoru na kome se reklamira neki lek, koji pazite ovo: povećava muški polni organ 30% u širinu i 33% u dužinu...

Prvo mi je palo na pamet šta sa tim kad se postigne metar dužine?
Drugo da li to ko kupuje i koliko košta?
Odgovor na drugo pitanje je DA kupuje se i košta oko 5-6 hiljada dinara...

Da ne poveruješ, inače kartončić je potpisala neka svetska farmaceutska kuća,
plus otisak je kvalitetan i skup,
ako još imaju tu reklamicu u apoteci, skeniraću je i poslati da vidite...
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2006, 10:04   #57
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Jedno od osnovnih pravila marketinga jeste da nije bitno koliko je reklama dobra ili loša, odnosno da li će je ljudi voleti ili će ih iritirati...bitno je da izazove reakciju. Ono što ne valja za jednu reklamu, jeste kada je čovek posmatra ravnodušno i kada ne izazove nikakvu reakciju i tako nešto se smatra apsolutnim marketinškim promašajem. Mislim, nije marketing tako jednostavna nauka kako se čini i tu mnogo veliku ulogu igra pre svega poznavaljanje ljudske psihe. Prema tome, kada vidite neku reklamu koja vas iritira, znajte da je 95% ista i napravljena da iziritira gledaoca. Znam da zvuči glupavo, ali tako je.
Uzmimo za primer bilo koju reklamu, recimo za Mr. Propper...ono je iritirajuće da iritirajuće ne može biti (kada retardirani kuvar kaže retardiranom šegrtu "Dečko, ovo je neka magija..." ), međutim ta reklama izaziva reakciju i ljudi je pamte što se smatra izuzetno uspešnim markentiškim poduhvatom. Uostalom, u prilog tome govori i činjenica da sve češće po domovima viđam da se isti koristi, iako mnogi od tih ljudi mrze tu reklamu. Suprotan primer su "To ! Lave !" reklame, koje većina ljudi voli da gleda jer su duhovite, i lepo odrađene i to je reklama koja je pobrala brojne nagrade. Međutim, čisto marketinški gledano, koliko god to neverovatno zvučalo, obe reklame se smatraju uspešnim i nema tu neke preterane mudrosti.
Inače, nisu debilne reklame vezane samo za naše podneblje. Recimo sećam se jedne nemačke reklame od pre par godina, u fazonu neki tip prati neki kompjuterski generisani lik koji pokazuje razne proizvode, i kako mu ovaj pokaže neki proizvod, ovaj se okrene ka kameri, napravi neku totalno debilnu facu sa iskolačenim očima i viče "Das ist suuuuuper !". To je toliko iritirajuće da ti tačno dođe da ga opizdiš sa nečim teškim čim to izgovori, međutim reklama se smatra uspešnom, a i kako drugačije da je smatraš kada je se ja sećam, evo posle 2 godine
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2006, 16:53   #58
taximetar
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: BG
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku taximetar Slanje poruke preko Yahooa korisniku taximetar
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Ma ne znam kako da je dobra reklama i da je svi uzmu kao poštapalicu u običnom govoru (što me inače posebno iritira), ja neću promeniti marku piva, paste za zube,... ono na šta markentiški "magovi " računaju je da su ljudi zatucani i da primaju spoljne audio i vizuelne uticaje kao tampon onu plavu smešu
taximetar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2006, 19:14   #59
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Citat:
Marko_L kaže:
Jedno od osnovnih pravila marketinga jeste da nije bitno koliko je reklama dobra ili loša
Ili ti i losa reklama je reklama.

Ne slazem se sa tim. Ja, recimo u inat nikad necu kupiti mr. Propera, toliko, ali toliko mi se smucio. Ljudi iako tako izgledaju, nisu bas tolike ovce, pa da na njihovu podsvest mozes tako lako da utices. Pre ili kasnije dobar proizvod uvek ispliva na povrsinu, a ako ima iritirajucu reklamu, samo ce smanjiti broj kupaca.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2006, 19:52   #60
PhAnToM_LoRd
Član
 
Član od: 27.1.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 98
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku PhAnToM_LoRd Slanje poruke preko MSN-a korisniku PhAnToM_LoRd Slanje poruke preko Yahooa korisniku PhAnToM_LoRd
Exclamation Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Nemojte samo da mi dirate reklame za LAV PIVO, glavni lik mi je komsija...
Znam, znam, preterano se**m...
PhAnToM_LoRd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com