Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.7.2008, 13:03   #41
Irena 93
Član
 
Član od: 18.6.2008.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 240
Zahvalnice: 566
Zahvaljeno 230 puta na 103 poruka
Post

Pa nista posebno.Pise;Modeus-najvisi stupanj zla sluzi Betrezenu.Modeusovo lice prekriveno je maskom,dusa mu je opaljena zarom iz neznanog pakla(),izgoreli vukovi cuvaju njegovo presto,Cim neko pozove Betrezena spusta se na zemlju(valjda) i zapocinje njegov ritual uzimanja duse necasnim zttvama.Necu da nastavljam zato sto mrzi(ruski nije lak) a i zato sto pocinje da mi se gadi.

Mislim da izlazi u Septembru.

Poslednja ispravka: DeCoy (4.7.2008 u 13:52)
Irena 93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2008, 13:33   #42
Raven
Član
 
Član od: 26.4.2006.
Poruke: 133
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 16 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Disciples 3

Na sajtu izdavača piše Q1 2009, na sajtu proizvođača TBD, na forumima Q3 2008.
Sada će E3, pa ću videti.
Raven je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2008, 13:58   #43
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.378
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Disciples 3

Zato što je Akella izdavač za rusko tržište, a Strategy First za englesku verziju igre pa se release datumi razlikuju...Akella(developeri igre) praktikuje da prvo objavi rusku verziju igre, ali ipak mi se gap od 4-5 meseci između ruske i engleske verzije čini prevelikim
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2008, 1:55   #44
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.378
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Disciples 3

Na E3 je potvrđeno da Disciples 3 za englesko govorno područje izlazi ili u 4. kvartalu 2008. ili u 1. kvartalu 2009. znači opet malo odgađanje...


Citat:
Akella’s RPG/strategy title Disciples III: Renaissance is the third installment in the popular Disciples series and builds on the successes of the first two games by introducing a host of new features as well as the same style of gameplay that made the previous titles popular. This will be the first time in the series that the gloomy world of Disciples will be rendered in full 3D by using the Virtual Dream engine which will in turn allow players to experience this realm as it should be.

As a Lord of one of the fantastical races of Nevendaar, players must fight to restore their deity’s rule over the world by choosing one of three playable races: the Empire, the Elven Alliance and the notorious Legion of the Damned - each with its own unique units and city design. Advances have also been made in the gameplay which will allow increased fluidity in multiplayer games and less downtime when playing alone, while a new upgrade system allows the player to assign attributes to their leaders. The RPG inventory system in Disciples III has been tweaked and now includes player stats and abilities along with visual representation of character’s equipped armor, weapons and artifacts.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Raven (18.7.2008)
Stara 14.2.2009, 4:33   #45
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Disciples 3: Renaissance

I tako se ova igra odlaže u beskonačnost...

http://en.akella.com/Games.aspx?filter=dev

Da li su oni normalni!
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2009, 10:04   #46
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Disciples 3: Renaissance

Iskreno, ja bi radje cekao, ako bi to znacilo da ce igra biti dobra, ali malko ga preterase.

Edit: Pogledao sam neke snimke sa oficijelnog sajta, i uopste mi se ne svidja. World map izgleda kao u smrdljivim Heroes V (bas im nije trebao prelazak u 3D), bitke su znatno ruznije nego u dvojci (nista im nije trebao prelazak u 3D), jedino gradovi izgledaju pristojno...

Samo da ne upropaste i mehaniku...

Poslednja ispravka: Ketchua (14.2.2009 u 22:57)
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2009, 17:36   #47
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Disciples 3: Renaissance

Ako i dalje bude onako veliki izbor pravaca za razvoj jedinice, bice super.
Grafika izgleda ok, mozda cak i ne bude previse zahtevno.
Jedino je steta sto se ne posvecuje vise paznje heroju i njegovom razvoju (nesto kao sto je i za jedinice).
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2009, 19:44   #48
ForceCommander
Član
 
Član od: 28.4.2008.
Lokacija: Arrakis
Poruke: 277
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 54 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Disciples 3: Renaissance

Potpuno se slažem da je prelazak u 3D nepotreban za ovakvu igru. Ne znam da li je to samo moje mišljenje ali Disciples 2 je imao najlepšu 2D grafiku koju sam video. Svaka mapa je izgledala kao umetnička slika, jedinice su bile prelepo dizajnirane i animirane. Savršena, ali baš savršena grafika.
Gledam ja već neko vreme slike i trejlere novih Disciples-a i uopšte nema onog šmeka prethodnih delova... Smrdi na još jedan upropašten nastavak sjajnog serijala. Zašto uopšte insistiraju na lošoj 3D grafici umesto sjajne 2D?
ForceCommander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ForceCommander na korisnoj poruci:
Eddie (15.2.2009)
Stara 15.2.2009, 20:56   #49
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Disciples 3: Renaissance

Nemam pojma. Ali pazi, mogu da potpisem da ovo nije igra koja ce moci da privuce siroke narodne mase svojom grafikom, ali cak i ako zadrzi dobru mehaniku, pitanje je da li ce fanovi dvojke biti odusevljeni. S druge strane, verujem da se ni jedan fan dvojke ne bi bunio da su se zadrzali na 2D.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2009, 23:39   #50
Eddie
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 482
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Eddie Slanje poruke preko Skypea korisniku Eddie
Određen forumom Re: Disciples 3: Renaissance

Naravno da je bolje 2D! Vec vidim klince koji ce se napaliti isto kao kad su izasli HeroesV a pre toga nisu ni pogledali u zivotu III.
A grafika je fenomenalna na Disciples II, da je takva uradjena i na Warcraftu igrao bih i njega, ne igram ga jer ne volim groteske, ko iz decje bojanke, dzabe efekti kad izgledaju ko po*rani!
P.S.
sada ce ovi Warhamerovci da me kamenuju!
Eddie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2009, 2:34   #51
pera kojot
Novi član
 
Član od: 9.7.2007.
Poruke: 14
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Disciples 3: Renaissance

Citat:
Eddie kaže: Pregled poruke
Naravno da je bolje 2D! Vec vidim klince koji ce se napaliti isto kao kad su izasli HeroesV a pre toga nisu ni pogledali u zivotu III.
A grafika je fenomenalna na Disciples II, da je takva uradjena i na Warcraftu igrao bih i njega, ne igram ga jer ne volim groteske, ko iz decje bojanke, dzabe efekti kad izgledaju ko po*rani!
P.S.
sada ce ovi Warhamerovci da me kamenuju!
Najbolje bi bilo izgleda, da je urade za komodor sa grafikom od pre 20-ak godina. Tada bi je svi igrali
Inace, tek da se zna, heroji 5 su ubedljivo naj: bolji, kompleksniji, balansiraniji, od svih nastavaka. A igrao sam ih sve. Da ne pominjemo mogucnost simultanih poteza, koja je za sve one koji su ozbiljno igrali multyplayer neprocenjiva. Pocevsi od samih heroja, kompleksnosti sistema magija, preko jedinica gradova, objekata na mapi, artefakta toliko je bogatija i slozenija, da je bespredmetno o tome i pricati. Ako vam navedem podatak da manual za iste na 350 strana, onda mozda skapirate o cemu pricam.
Ali se uvek nadje par likova, koji iako verovatno nisu potrosili ni 10% vremena na nastavak, koliko ne prethodni deo, ipak su u stanju da popljuju sa toliko zara i "argumenata" nastavak da je to prosto smesno. A "argument klinci ce da se popale na 3D grafiku" ... Sta reci. Aposlutno sam ubedjen
Meni vise ovo lici na nemogucnost da se prihvate promene (sto na zalost dolazi sa godinama) nego na neku ozbiljno kritiku. Ucinite sebi uslugu, nadjite ortaka i odigraje par multyplayer-a i vidite sta propustate.
pera kojot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pera kojot na korisnoj poruci:
Alek (23.8.2009)
Stara 20.2.2009, 9:38   #52
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Disciples 3: Renaissance

@Pera kojot: Izvini brate, ali nikako ne mogu da se slozim s tobom. Heroji 5 su uzasni, meni licno. Presao sam singleplayer, vanila i oba expansiona, i odigrao par multiplayer partija. I odvratno mi je. Ja tu nisam video nista kompleksno ili balansirano. Barem ne vise nego u trojci. Sve ovo sto si naveo kao poboljsanja, uopste nisam primetio da je bolje nego ranije, cak suprotno. Sistem sa magijskim skolama po elementima je mnogo bolji, posto te ne ogranicava samo na ofanzivne/defanzivne magije u okviru jedne skole. Sami heroji nisu nista nit bolji nit gori. Jedinice, pa, opet ne vidim nista novo, sem dizajna, koji je bio odvratan. Da li podatak da Flight Simulator NASA ima manual na 10.000 strana znaci da je to najbolji FS ikada?
Nemam ja nista protiv 3d grafike, ili promena, ali to mora da se radi mnogo pazljivo. 3D u H5 je bio ogavan. Jedinice su bile jednostavno ruzne, a mapa nista vise pregledna nego u 2D. Dobra 3D grafika je u King's Bounty.

Sta ti mislis, da sam ja mazohista? Da ne zelim dobar nastavak dobre igre? Ali ne, ti si Heroes 5 fanboy. Bas me zanima koji su to "svi nastavci" koje si igrao, i koliko si vremena proveo uz njih, kad mozes da tvrdis da je petica bolja od svih.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Ketchua na korisnoj poruci:
ForceCommander (20.2.2009), icemama (29.7.2009), LoshMeeBre (20.2.2009), Nash Knight (15.12.2009)
Stara 20.2.2009, 11:06   #53
Eddie
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 482
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Eddie Slanje poruke preko Skypea korisniku Eddie
Određen forumom Re: Disciples 3: Renaissance

Mozda ce mi "doci sa godinama" kada budem imao 80 a ne sada kada imam 29, a zadnih 8-9 sam proveo igrajuci tu zastarelu, nebalansiranu trojku. Koja sam ja budala! Gde si bio ranije da mi otvoris oci? Tu V sam igrao jedno 2 dana i zakljucio da je bolje da gledam Isidoru Bjelicu na TV nego da se smaram uz tu "jaaoooo sto smo moderni 3D grafiku" koja nicemu ne sluzi a uz to i ne radi.
Kada cujem da neku igru hvale zbog grafike a ne zbog gameplaya znam odmah da to nije za mene.
A kome je to smesno nek se use*e od smejanja, znam par likova ovde na forumu koji znaju o cemu pricam.
Eddie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2009, 13:15   #54
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Disciples 3: Renaissance

Zaista, zar ima takvih koji jos uvek stavljaju gameplay i pricu ispred grafike? Boze, kakvi li su to likovi!?
Ja se uopste ne bih bunio da borba bude u istom stilu kao i u dvojci. Jedino bih voleo da ih jos malo lepse/detaljnije urade jedinice cisto da se mogu diviti lepoti dizajniranja. Ali za neki vatromet boja i 3d-a bas i nisam za.
Ali, ruku na srce, ove slike sto je postavio DeCoy...pa izgledaju pristojno. Mozda i ne bude mnogo zahtevna.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2009, 17:59   #55
pera kojot
Novi član
 
Član od: 9.7.2007.
Poruke: 14
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Disciples 3: Renaissance

Ja bih samo da se izvinim sto sam uopste postovao ovde. Jer me ovo podseca na rasparavu o politici sa likovima koji cu u zivotu culi dve fraze: da su Srbi u srednjem veku jeli zlatnim viljuskama i da su pobedili na Kosovu. Pa sad sto sam, ja ispao glup misleci da ima svrhe sa takvim likovima raspravljati, ne mogu nikoga da krivim sem sebe. Zato bih ovako da zavrsim sa ovom raspravom, sto znaci da ja vise necu odgovarati po ovoj temi.

Ketchua: Postoje i magije koje nisu defanzivne/ofanzivne i nalaze se u adventure speels-ima. Pretpostavljam da njih nije bilo u svim tim delovima koje si igrao A heroje niko nikada nije igrao niti ce igrati zbog grafike, nego zbog gameplay-a, tako da to da li je 2d ili 3d grafika, je apsolutno nebitno.
A sto se tice toga da li sam heroes5 fanboy. Jesam. Kao sto sam bio i heroes3 fanboy.

Eddie: Na tvoj post, druze moj, bio bi greh odgovoriti. Onda bi se mozda istripovao da si nesto pametno i napisao Gledaj ti Isidoru, i uzivaj u zivotu. Jer najlepsa stvar u njemu je sto svako moze da bira sebi drustvo. I da razgovara sa kim hoce. A ne sa svakim ko misli da ima nesto da kaze.
pera kojot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pera kojot na korisnoj poruci:
Alek (23.8.2009)
Stara 21.2.2009, 21:08   #56
Eddie
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 482
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Eddie Slanje poruke preko Skypea korisniku Eddie
Određen forumom Re: Disciples 3: Renaissance

Ma slobodno ti izbacuj svoje umotvorine, moje je da kazem nesto posto si ti prvi poceo mene da prozivas. A sada nastavi da juris pticicu trkacicu
Eddie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2009, 0:47   #57
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Disciples 3: Renaissance

Khm...da se vratimo na igru.
Ovde imate dosta shotova.
Ne znam, izgleda lepo, ali bi vise voleo da su jedinice blize jedne drugima kao u dvojci.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2009, 14:37   #58
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Disciples 3: Renaissance

E3 Trailer: http://www.gametrailers.com/video/e3...ples-iii/49725

Da li ćemo dočekati izlazak do kraja godine.

I neki preview: http://stopgame.ru/preview/disciples...e_preview.html
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2009, 15:24   #59
icemama
Veteran
 
Član od: 28.10.2007.
Lokacija: Beograd.
Poruke: 723
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 129 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Disciples 3: Renaissance

Kada ce vise izaci ovo cudo ???
icemama je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2009, 18:06   #60
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.378
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Disciples 3: Renaissance

Engleska verzija bi trebalo da se pojavila pre 2 dana u Evropi sudeći po ovome. Zna neko nešto o ovome?
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
disciples, renaissance


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com