Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.4.2008, 23:47   #1
BlackAdder
Član
 
Član od: 22.3.2006.
Poruke: 30
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom desktop+laptop+wireless+ADSL+...

Trenutno imam kuci desktop povezan sa wireless antenom direktnom vezom preko kabla i w kartice. Posto hocu povremeno da se kacim i laptopom na net, a smara me da stalno zabadam UTP kabl, koji router treba uzeti. Postoji mogucnost skorijeg prelaska na ADSL, kao i mrezenja 4 racunara, video sam da routeri to obicno imaju (4 porta+jedan wireless). Na netu ima raznih routera linksys, netgear, tp link-slobodno preporucite model (koga ne mrzi)
BlackAdder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2008, 9:21   #2
cika_VELJA
Novi član
 
Član od: 2.3.2007.
Poruke: 16
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: desktop+laptop+wireless+ADSL+...

Preporucujem adsl2+ wlan router koji moze da radi kao modem i kao wlan router tj da ti bezicno deli signal generisanim stanicama...Medjutim ako vec prelazis na adsl - samim tim provajder ti daje neki modem pa ti onda posao zavrsava i neki wlan router.
Od proizvodjaca mogu da napomenem TP-LINK kao jednu solidnu varijantu kako novcanu tako i hardwersku, dok Linksys stavljam u odlicnu ali malo skuplju varijantu....
cika_VELJA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2008, 12:49   #3
BlackAdder
Član
 
Član od: 22.3.2006.
Poruke: 30
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: desktop+laptop+wireless+ADSL+...

Nisam napomenuo da je poenta da kompovi idu nezavisno na net, tj da mogu da ugasim onaj koji mi trenutno ne treba, posto mi sad laptop ide preko desktop masine. A dok ne predjem na adsl, jel wlan router moze da se nekako poveze sa antenom za bezicni net, posto na slikama nekih routera nisam video takav jack.
Hvala na brzom odgovoru
BlackAdder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2008, 22:20   #4
cika_VELJA
Novi član
 
Član od: 2.3.2007.
Poruke: 16
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: desktop+laptop+wireless+ADSL+...

kad kupujes recimo Wlan router moras da biras onaj koji ima opciju detachable antenna - odnosno da pendrek antenu mozes da zamenis spoljasnjom. Naravno wlan router mora da ima opciju da radi kao access point
Toliko od mene jer nisam bas mnogo upoznat sa wlan routerima , meni posao radi tp-link tl-wr542 na koji je nakacen ADSL modem i tera na tri kompa ( sto bezicno sto zicano )....
cika_VELJA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2008, 14:19   #5
BlackAdder
Član
 
Član od: 22.3.2006.
Poruke: 30
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: desktop+laptop+wireless+ADSL+...

Hvala, dovoljno si mi rekao. Znaci kao na kartici, umesto pendrek antene staviti kabl. Pozdrav
BlackAdder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Umrezavanje Desktop - Laptop, Wireless Internet Palladin Mike Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 29.3.2008 1:49
Pomoc oko povezivanja asus wireless rutera na adsl ruter bojjanm Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 26.11.2007 23:49
Wireless ADSL Gateway -> Desktop + Laptop stevan1986 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 13.11.2007 19:12
Wireless ADSL router Freeman88 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 15 12.7.2007 10:40
wireless ili adsl Evil_crack Komunikacioni uređaji i umrežavanje 16 26.6.2007 12:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com